Per Telegraaf. Eene jonge dochter uit de omstreken van Gembloux had reeds gedu rende eenige jaren ongeoorloofde betrekkingen onderhouden met eenen mijn werker te Gilly. In dien tijd waren er twee kinderen geborenwaarvan hel oudste sedert twee jaren was verdwenen. In den laatsten tijd ontstond er twist tusschen die beide personen en de mijnwerker besloot zijne geliefde te verlaten en buiten 'slands werk te zoeken. De jonge dochter, hierover verstoord, begaf zich naar de politie en legde de volgende verklaring af. Haar beminde had haar vroeger gezegd dat hij haar bij de geboorte van het tweede kind zou verlaten. Die bedreiging had hij echter bij de geboorte van dat kind niet volbragt, maar daarentegen bij haar aangedrongen het oudste kind, dat toch ziekelijk was, uit den weg te ruimen, onder belofte haar dan te zullen huwen. Dit vooruitzigt en herhaalde aandrang hadden haar overgehaald. Zij had het kind uit het huis genomen waarin het be steed was en zich daarmede des nachts naar eene verlaten mijnput begeven. Daar had de mijnwerker het kind van haar afgenomen, geheel van kleederen ontdaan en levend in de diepte geworpen. De jonge dochter, slechts 23 ja ren oud, en de mijnwerker zijn beide in hechtenis genomen. ENGELAND. LONDEN, 14 Maart. Lord Russell heeft eenige stukken, de Italiaansche zaken betreffende, openbaar gemaakt. Daaruit blijkt dat hij op 20 Febr. aan den gezant van den koning van Napels heeft te kennen gegeven dat hij hem, daar Frans II zijn rijk verlaten had, niet meer als vertegenwoordiger van den koning der Reide-Siciliën beschouwde, daarbij voegende dat hij den val der dynastie reeds had vooruit gezien en op de gevaren der gevolgde staatkunde had ge wezen. De gezant heeft in zijn antwoord den koning verdedigd en gezegd dat deze het slagtoffer was van zijn vertrouwen in verraders, die voor de zaak van Sardinië gewonnen waren. Tc Manchester had dezer dagen een knaap in de diergaarde van den heer Manders de onvoorzigtigheid een olifant onophoudelijk te kwellen, tot dat eindelijk het dier hem met den snuit ter aarde wierp en met de slagtanden doorboorde. FRANHRMK. PARIJS, 14 Maart. Bij de beraadslaging over paragraaf van het adres in antwoord op de troonrede door het wetgevend ligchaam, zijn, naar aanleiding van een amen dement, door eenige liberale leden voorgesteld, belangrijke vraagpunten ter sprake gebragt, zoo als: de afschaffing der veiligheidswet, die in weêrwil der verleende amnestie blijft bestaan; de wetgeving op de drukpers, waarbij alles aan de willekeur der regering wordt overgelaten; en eindelijk de on afhankelijkheid der gemeentebesturen. Deze onderwerpen zijn door de hh. Favre en Ollivier in den zin van het amendement besproken, terwijl de zienswijze der regering over die punten door den heer Baroche werd bloot gelegd. Het amendement werd verworpen. De Moniteur berigt dat het gewone verlof van 6 maanden tot 1 Mei j is verlengd, zoowel voor de officieren als voor de soldaten. De reis van prins Napoleon naar Turyn wordt door de officiële bladen op nieuw tegengesproken. Kaar men zegt zijn na de gevangenneming van Blanqui nog 71 perso nen, in de voorstad St. Antoine woonachtig, in hechtenis genomen. ITALIË. Hoewel de citadel van Messina zich eerst na eenen strijd van vier dagen heeft overgegevenheeft koning Victor Emmanuel aan den bevelhebber Fer- gola en zijne wapenbroeders dezelfde voorwaarden toegestaan die hun aan geboden waren, toen de sterkte voor de eerste maal werd opgeëischt. Volgens een schrijven uit Rome aan het Journ. de Brux. zou de Franschc bezetting, thans 22,000 man sterk, eerstdaags nog met 6000 man j worden vermeerderd. Daar die vermeerdering voor de veiligheid van den Paus niet noodig was, geloofde men dat zjj in verband stond met plannen betreffende Zuid-Italië. PRUIS SENT. BERLIJN, 15 Maart. Uit Sluttgardt meldt men dat de commissie tot inzameling van giften ten behoeve van de noodlijdenden door den watersnood in Nederland eene aanzienlijke bijdrage heeft ontvangen van den kroonprins en de kroonprinses van Wurtemberg, die zich thans te Petersburg bevinden. Op den Mcin-Wezer spoorweg, nabij Nauheim, waar die weg bergaf waarts loopt, is Dingsdag 11. een trein uit het spoor geraakt. De schok was zoo hevig, dat de locomotief en de tender van de rijtuigen losgingen en naar beneden stortten. Eenige der reizigers zijn gewond geworden. LONDEN. 16 Maart. Lord Russell heeft in het lagerhuis, in antwoord op eene vraag van den heer Duncombe, gezegd dat er nooit aan de Engel- selie vloot instrucliën waren gegeven om tusschen beiden te komen, ingeval eene expeditie Italië verliet oin üalmatië aan te vallen. TURYN, 15 Maart. De heer Andenot heeft in de kamer van afgevaar digden de regering geïnterpelleerd omtrent de zaak van Rome. Graaf Cavour heeft gezegd dat de discussie daarover op dit oogenblik niet nuttig zou zijn. Hij zou op 21 Maart ophelderingen geven. WARSCHAU, 14 Maart. In wel onderrigte kringen spreekt men van het ontslag van den curator-generaal Muchanow te Petersburg. Dit berigt maakte eenen goeden indruk. POOLSCHE GRENZEN, 16 Maart. Het schrijven des keizers heeft hier de grootste neèrsiagiigheid teweeggebragt. De delegatie uit de burgerij heeft besloten haar mandaat in handen des volks neder te leggen. De stadhouder zal het tot stand brengen ecner nieuwe delegatie door eene algemcene ver kiezing beproeven. Hij zal ook een memorandum omtrent de behoeften des lands indienen. HAMBURG, 16 Maart. Te Kopenhagen was het sedert het begin der week bekend dat er geene schikking met de stenden te Itzehoe te verwach ten was. De aardwerken tot verdediging van Dannewick waren derhalve aan gevangen. Ook waren er blokhuizen naar de Sleeswijksche grenzen afgezonden. PESTH, 15Maart. Eene demonstratie, die men wachtende was, heeft, ic» gevolge van de bemoeijingen van het stedelijk bestuur, geen plaats géhaj De winkels zijn geopend en het verkeer wordt niet gestoord. De studenten hebben openlijk verklaard zich tegen demonstratiën te zullen verzetten. PARIJS, 16 Maart. In het bulletin van den Moniteur wordt mede»e deeld dat. de conferentie gisteren besloten heeft dat de bezetting van SyV door de Fransche troepen tot 5 Junij zal voortduren. Het geteekende pro' tocol zal Dingsdag aanst. in eene overeenkomst veranderd worden. Het wetgevend ligchaam heeft de eerste 8 paragrafen van het adres aap. genomen. Bij de beraadslaging over paragraaf 9 werd aan de ministers gevraagd of het in werking brengen der bepalingen van het handelsverdra» met Engeland op den lslen October 1861 bepaald bleef; ook werden ophef deringen gevraagd omtrent het verdrag tusschen Frankrijk en België. De heer Baroche heeft gezegd dat over het laatstgenoemde verdrag nog onder handelingen werden gevoerd. Wat betreft den datum, waarop het verdra» met Engeland in werking zou komen, hieromtrent was nog geene beslissing genomen. Indien die datum werd vervroegd, zou het alleen 2ijn wanneer de belangen van de Fransche nijverheid het ten duidelijkste vorderden. LONDEN, 16 Maart. De Times berigt dat de hertogin van Kent in eenen zoo gevaarlijken toestand verkeert dat het diner ten hove is afgezegd. De koningin en prins Albert zijn gisteren avond naar Frogmore gegaan. De hertogin is reeds sedert jaren lijdende aan den kanker, welke ziekte inden laatsten tijd verontrustende vorderingen heeft gemaakt. KONSTANTINOPEL9 Maart. (R. O.) De stoomboot Banshee is naar Galatz gegaan, ten einde aldaar Sardinische wapenen in te nemen. Deze wapenen zijn echter in beslag genomen en moeten voorloopig in handea der Engelschen blijven. KERKNIEUWS. HOORN 14 Maart. Door den kerkeraad der herv. gemeente alhier is, om te voorzien in de vacature ontstaan door het aan ds. Vervvey eervol ver leend ontslag, het volgende 12-tal predikanten gevormd: dd. Beeckman, te Joure; Essenius Greef, te Ammerstol; Hofstede de Groot, th. dr. te Dwin- gelo; van der Horst Lzn., te Aartswoud; Koch, te Wormerveer; van der Meuten L.Czn., te Neede; Pantekoek, te Charlois; Rauwenhoff, th. dr. te Zalt-Bommel; Roëll A.Czn., te Ter Heyden; Rogge, te Oud-en Roodkerk, Slolemaker, th. dr. te Maartensdijk; en Vorlsman, th. dr. te Renswoudc. 1 'B' A I» 9 - BERItiTEM. Gewezen vonnissen in strafzaken, door het Kantongercgt, op den Ufa Maart 1861. 45 wegens het zich op de straat in ltennelijken staat van dronken schap vertoonen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien de artt. 10, 34 en 35 der Wet van 4 Julij 1850 (Staatsblad n°. 37); doen te weten, dat de lijsten der personen, die tot het verkiezen van leden der Tweede Kamer van de Staten. Generaal, der Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, op heden zijn vastgesteld en gedurende de eerstkomende veertien dagen voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd op de plaatselijke Secretarie, terwijl een exemplaar van ieder is aangeplakt op de kleine Pers van het Raadhuis; voorts dat van die lijsten zijn afgelaten de navolgende personen, die een of meer der voor het kiesregt gevorderde vereischten verloren hebben of overleden zijn, als: Mr. J. J. A. van den AardweghP. van den BoschH. CaspariP. dn CroixW. A. van Dam, Mr. W.H. DozijH. van Egmond, W. Filippo, N. Franchimont, P. van HartropM. J. Hoelen, W. A. J. Jollie, P. Kleyboom, P. Ladage, C. van Leeuwen, II. J. van Leeuwen, Mr. L. C. Luzac H. J. Meerburg, S. Meerburg Jz.J. Milikan B. A. Molkenboer, J. VIuliéA. J. van Olpen, H. J. Otto, P. J. Schretlen, J. Schrender, J. Stokhuyzen, A. Turion, M. van Veen, J. VerbruggeH. J. H. H. van Wensen, A. van Wouwen J. J.Zuur, die overleden zijn, en J. P. Ramakers, G. W. van der Sprnyt en J. D. Wever, die niet gebleven zijn in het genot hunner burgerschapsregten. J. F. Bertram, L. J. T. A. Baron van Boecop, Dr. J. Bosscha, J. P. van Born, C. van Brederode, P. B. van Eyndhoven P. van der Geest, Jhr. Mr. H. F. de GrezA. A. Haay, H. Hasselman, J. Hazenberg Cz., B. II. Heggelman, J. M. Hendriksc, A. C. J. Kellner, J. P. C. de Klein, A. II. Kruseman, W. F. Nollee, D. C. Olken, A. C. Oudemans, C. J. Oudshoorn, P. Quant, J. M. Brutel de la Bivière, L. N. Roost, H. SchorrenhergR. G. Schrock, J. Voortinan Spandaw, F. Stikkelorum E. H. Geraerds ThesinghN. Verboog, B. Verburgt, L. M. van Waas dijk en P. Wellens, die naar elders zijn vertrokken. J. van Alt, J. van BerkclC. K. Biegman, F. BiegstraatenJ. F. van der Blij, J. Bonda, H. Boot, B. A. van Dam, A. J. Cornelisse, J. Essers, J. van Gigh P. Goddijn, P. Gijzen, W. van Hensden, A. Hakbijl, P. Herruer, J. 11. van den Hoek, C. 't Hooft), C. Hoogendoorn II. A. Keller, T. M. van der Koe len, W. H. Koppeschaar, B. Kreft J. II. van Leeuwen, L. van Lieshout, T. Molles, T. Nieuwkerken, M.Ovcrduin, J. Perrin, J. PlalteelG. S. Popp, J. de Ridder, J. Robert, P. Roos, H. F.. Schouten, H. J. Sparenberg, A. C. Taverne, J. C. C. Wagemans, D. J. van der Ven, G. Vilders, J. O. de Vries en W. de Vroede, die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden voor den Gemeenteraad. W. Brakel. P. J. Broekholl, F. C. Bijlevelt, A. Catin G. Couvde, W. van de Goorberg, P. de Gooijer, P. J. Greeven, P. 't Hooft, W. J. C. Lechleitner, P. G. Legué, P. Rouwenhorst Mnlder, M. Polak, G. van der Reyden J. E. Sehomberg, P. G. van der Schrieck, J. H. Vervoort en W. F. van Wijk Jr.die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de Provinciale Staten. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 14 Maart 1861. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. 7wrede Zitting van den Militieraadover het Kanton LeydenI\'o. 15. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat de tweede zitting van den Militieraad, voor de dienstpligtige lotelingcn dezer Gemeente, behoorendc tot de ligting van net jaar 1861, zal plaats hebben in de Lakenhal aan den Ouden Singelop Dingsdag en Woensdag den 19 en 20 Maart aanstaandedes middags ten 12 ure, en op Donderdag den 21 Maart, des voormiddags ten 11 ure, met vermaning, om op die dagen voor boven- gemelden Militieraad te verschijnen, ten einde hunne vrijstelling op hunne inge diende reclatnen, of wegens personele ongeschiktheid, te vernemen; terwijl zij, bij gebreke hiervan, al ware het, dat het billet tol oproeping van ieder hunner in 't bijzonderniet behoorlijk aan hen mogt zijn bezorgdingevolge art. 38 der wet van den 27 April 1820 [Staatsblad n". 11), zullen geacht worden geenerbaude reden tot vrijstelling te hebben en voor de dienst finaal worden gedesigneerd. En zal deze door aanplakkingen door plaatsing in d c Leydsche Cour. worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 12 Maart 1861. v. PUTTKAMMER, Secretaris.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 2