4°. Benoeming van een lid der plaatselijke schoolcommissie, ter vervul ling der ontstane vacature door het bedanken van Prof. J. van der Hoeven, voortdurende ten gevolge van het niet aannemen der op hem uitgebragte benoeming door Prof. S. Vissering. Gezien artt. 2 en 5 der verordening voor de plaatselijke schoolcommissie, van den 21 December 1857. (Gemeenteblad n°. 29); Gelet op de aanbevelingslijst door die commissie overgelegd Zijn bij negentien stembilletlenovereenkomeude met het aantal tegen woordige leden, nitgebragt op de H. H. Boursse Wils 15, Olivier 2 stemmen en Sikkel Groos 1 stern; één billet was in blanco gelalen. En is mitsdien tot lid der plaatselijke schoolcommissie benoemd Dr. Hen drik Boursse Wils. 5». Verzoeken om continuatie als stadsdoctor, van ra. Dr. J. D. Frenay Dr. J. C. Kist. En gelet op de rapporten van diakenen der Nederduitsch hervormde ge meente, regenten der Roomsch Catholijke armen en armverzorgers der Israë litische gemeente; Is achtereenvolgens bij negentien stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, gebleken ra. dat achttien leden zich voor de inwilliging van eerst bedoeld verzoek hadden verklaard, terwijl één billet in blanco was gelaten, zoodat besloten is, den stads-doctor Joseph David Frenay weder voor den tijd van drie ja ren ingaande 1° Maart 1861als zoodanig te continueren. b. Dat achttien leden zich voor en één tegen de inwilliging van bet tweede verzoek verklaard haddenzijnde mitsdien besloten den stads-doctor Jan Christiaan Kist voor den lijd van drie jaren, ingaande 1° April dezes jaars, in die betrekking te continueren. 6°. De benoeming eener Commissie van Financien ad hoe, tot het onder zoeken der rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1860. En zijn bij negentien stembilletten, overeenkomende met het aantal tegen woordige leden, nitgebragt op de H. H. Lezwijn 8, Hartevelt en Driessen ieder 5, Sikkel Groos 4, ten Sande en le Poole ieder 3, Tollens 2 stem men, Gevers, Olivier, de Frcmery en Kluit, ieder een stem, en twee bil- letten blanco. Heeft alzoo de meeste stemmen verkregen de heer Lezwijnterwijl over de bh. Hartevelt en Driessen, die een gelijk getal stemmen erlangden, eene herslemming zoude moeten plaats vinden, bijaldien de heer Hartevelt niet had verzocht buiten aanmerking te blijven, uit hoofde hij verhinderd werd die benoeming aan te nemen. Zijn mitsdien benoemdom met den heer de Moen de Commissie van Financiën ad hoe uit te makende hh. Lezwijn en Driessen. 7». Concept-adres aan den minister van Binnenlandsche Zaken, betrekke lijk het stedelijk ziekenhuis. Bij de algemeene consideration wordt door het lid de Fremery voorgesteld, aan dat adres (hetwelk de strekking heeft om de overeenkomst van 1853 te doen vervallen, het tegenwoordig ziekenhuis te brengen in naauwer verband met het academisch onderwijs en den minister aan te bieden, bet naast het Nosocomium Academicnm gelegen terrein aan den Staat af te staanten einde dit aan de uitbreiding van dat Rijks-Nosocomium zou kunnen worden dienst baar gemaakt) het aanbod toe te voegen tot bet doen eener zekere bijdrage. De Burgemeester brengt dit voorstel als amendement, dus in rondvraag: dat de gemeente zich tevens bereid verklare, hare jaarlijksche bijdrage in billijkheid te verhoogenwelk amendement met elf tegen acht stemmen wordt aangenomen. Vóór stemden de leden ten SandeDriessende FremeryHnbrechtHar tevelt, Lezwijn, Kluit, Tichler, Huyser, Stoffels en de Voorzitter. Tegen de leden de Moen, du Rieu, le Poole, van der Hoeven, Sikkel Groos, Gevers, Bucaille en Tollens. Vervolgens wordt het adres, onder bijvoeging dier bereidverklaring, in rondvraag gebragt en met dertien tegen vijf stemmen vastgesteld. Vóór stemden de leden ten Sande, Driessen, de Fremery, Hubrecht, de Moen, Hartevelt, Lezwijn, Kluit, Sikkel Groos, Tichler, Gevers. Huyser en Stoffels. Tegen de leden du Rieu, van der Hoeven, Bucaille, Tollens en de Voorzitter. Het lid le Poole hield zich buiten stemming. De leden Sikkel Groos, Gevers en le Poole verlaten de vergadering. De Burgemeester stelt voor, de behandeling der overige aan de orde ge stelde onderwerpen, wegens het vergevorderde nur, tot eene volgende zitting te verdagenuitgezonderd die waarvan de afdoeningter bevordering van een geregelden loop van zaken, noodzakelijk is, waarna op voorstel van het lid Hnbrecht besloten wordt, alléén nog bet eerstvolgende en het laatste onderwerp te behandelen. Komt alzoo in deliberatie: 8°. Plans en voorwaarden omtrent; ra. de demping der Marendorpsachtergracht; b. het maken van veranderingen in de school in de Havcrstraat; c. het maken van veranderingen in de school in de Brandewijnsteeg. En zijn deze na deliberatie achtereenvolgens met algemeene stemmen vast gesteld. 9°. Adres van W. C. Chimaer van Oudendorp, om het gebruik van een gedeelte gronds aan den Vestwal, tusschen de Marepoort en het Papegaais- bolwerk, ter lengte van 77 ellen, op eene breedte aan de eene zijde van 13 en aan de andere zijde van 25 ellen, waartoe deze grond in den Singel zal moeten worden aangeplempten zulks ten einde aldaar eene katoenspin nerij op te rigten. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, p. m. 1232 ellen gemeentegronds aan den Vestwal tusschen de Marepoort en het Papegaaisbolwerkingevolge art. 230 der wet van 29 Jnnij 1851 (Staatsblad n°. 85), te verklaren ter openbare dienst niet meer bestemd te wezenen voorts dien grond aan den adressant tot bedoeld einde in gebruik te verleenen, onder de navolgende voorwaarden: ra. dat bij de aanplemping van dezen grond eene schoeijing in de Singel gracht worde geplaatst, ter voorkoming van het uitschuiven van den grond; b. dat de oppervlakte worde gemeteneerst nadat de aanplemping zaL zijn volbragt, en voor het gebruik van dezen en van den aangeplempten grond, die stads eigendem is en blijft, worde betaald eene jaarlijksche recog nitie van 3) cent per el, verschijnende voor de eerste maal den 31en December aanstaande; c) dat de weg naar de begraafplaats, over dezen vestwal liggende, moet behouden worden, waartoe de requestrant, op eene el van de hoornen, den voorgevel van zijn gebouw moet plaatsen, de glooijing op die plaats IJ el afgravenen verder den grond moet gelijk makenterwijl de muurdie tegen den dijk in plaats van de glooijing komt, uit twee waalmoppen zal moeten bestaan, welke muur, ook na amotie van bet gebouw, tot behoud van den dijk of den rijweg, moet in stand blijven; d. dat hij den ingang tot zijn gebouw moet plaatsen aan den rijweg, op de teekening door C. aangewezen e. dat alle kostenop deze vergunning vallendekomen ten laste van den requestrant; dat, eindelijk, door den requestrant binnen vier maanden nadat hij de toestemming zal hebben verkregen, met de daarslelling dier fabriek een aanvang moet zijn gemaaktdaar anders deze vergunning wordt geacht te zijn vervallen en ingetrokken. Waarna de vergadering wordt gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 6