KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBi'l» r. 3. DER (liehoorende bij de Leydsche Courant van 4 Maart éH6óW°. 27.) 1HKMK) Q OOO-C-C Zitting van 38 Februarij. Tegenwoordig de leden Sikkel Groos, Tichler, Gevers, Huyser, Bucaille, Stoffels, Tollens, ten Sande, Driessen, de Fremery, Hubrecht, de Moen, du Rieu, le Poole, Hartevelt, Lezwyn, Kluit, van der Hoeven en Siegenbeek. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld waarna de voorzitter mededeelt: 1°. Een besluit van Gedeputeerde Stalen der provincie Zuidholland, van den 12cn Februarij 1861, n°. 15, houdende inededeeling van 's Konings goedkeuring van de vastgestelde jaarwedden van Burgemeesters en Secretaris sen in Zuidholland. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den 29™ der vorige maand, n°. 31, waarbij het raadsbesluit van den 24™ Januarijjl., tot wijziging der begrooting voor 1861, in ontvang en in uitgaaf, wordt goedgekeurd. 3®. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, in dato 6 Februarij jl.n". 17/1, daarbij goedkeurende bet raadsbesluit van 24 Ja nuary bevorens, tot af- en overschrijving op de gemeentebegrooting van 1860. 4°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 6™ dezer maand, n°. 17/2, houdende goedkeuring van het raads besluit dd. 24 Januarij jl.tot af- en overschrijving op de gemeentebegroo ting voor 1861. 5°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den 12™ Februarij 1861, n». 15, waarbij zij te kennen geven, geene termen te heb ben kunnen vinden om aan het voorstel, tot verhooging der jaarwedde van den gemeente-secretaris, gevolg te geven. 6°. Eene missive van de commissie tot ondersteuning van herstelde krank zinnigen alhier, in dato 28 Januarij jl.n°. 8, daarbij haren dank betui gende voor het kosteloos gebruik der stads-gehoorzaal op den 26™ dier maand. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd: 1°. Proces-verbaal van het opnemen der boeken en kas van den gemeente ontvanger, op den 4™ dezer maand. Conform de voordragt is beslotendit aan te nemen voor kennisgeving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2°. Rekening van de kamer van koophandel en fabrieken over 1860. En is conform de voordragt besloten, deze ten fine van berigt en raad te stellen in banden der Commissie van Financiën endaar twee leden dier commissie tevens rendanten zijn, na de behandeling van het sub 5 aan de orde gestelde onderwerp, twee leden te henoemen om met den heer de Moen de commissie ad boe uit te maken. 3o. Adres van de Ileyder en C".daarbij, onder mededeeling dat zij voor nemens zijn eene gazfabriek op te rigten, verzoekende 1°. de pijpen onder stads straten te mogen leggenen 2". het gebruik van gemeentegrond. 4°. Adres van H. A. Schmier, tot den afkoop eener recognitie, waarop hem het gebruik van gemeentegrond is verleend. De Voorzitter deelt mede dat deze adressen door hem, naar aanleiding van art. 68 der wet van 29 Janij 1851 (Staatsblad n°. 85), bereids zijn gesteld in banden der Commissie van Fabricage, ten fine van berigt en raad, bet- welk wordt aangenomen voor kennisgeving. 5°. Adres van W. J. Ouwerkerk c. s.strekkende tot ondersteuning van het in de jongste raadsvergadering overgelegd verzoekschrift van J. J. Brand- hoft Isselman c. s., tot de vaststelling van een reglement op den ijk en de vervaardiging der botervaten. Op de mededeeling van den voorzitter, dat dit adres door hem, op grond van ever.gemeld wetsartikel, reeds is gesteld in handen van de kamer van koophandel en fabrieken, om te dienen van berigt en raad, is besloten dit aan te nemen voor kennisgeving. 6®. Adres van de weduwe W. C. II. toe Water van den Ende, om teruggave van betaalde plaatselijke directe belasting over 1860. De voorzitter deelt mede, dat dit verzoekschrift door hem, naar aanleiding van meer bedoeld wetsartikel, ten fine van berigt en raad, is gesteld in banden der Commissie van Financiën, die haar rapport bereids uitgebragt beeft, hetwelk ter inzage van de leden in de leeskamer is nedergelegd. En wordt dit aangenomen voor kennisgeving. 7». Adres van T. van den Bergh, houdende verzoek om continuatie der vergunning, vroeger aan J. II. Marijt verleend, tot het gebruik van gemeen tegronden. 8°. Adres van bestuurders der bewaarscholen in de Groenesteeg, op de Langegracht en op de Garenmarkt, tot de oprigting eener openbare lagere school voor kinderen van 68 jaren. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze adressen tc stellen in ban den van Burgemeester en AVelhouders, ten fine van berigt en raad. 9°. Missive van Burgemeester en Wethouders van Haarlem, van den 25™ dezer, n°. 11/151, daarbij inzendende een exemplaar van een door den Raad dier gemeente aan den Koning ingediend adres betreffende de tigting van den Noordhollandscben spoorweg; met uilnoodiging aan dat verzoekschrift adhaesie te geven. En is overeenkomstig de voordragt besloten, dit ter inzage van de leden in de leeskamer te deponeren. 10°. Jaarlijksch verslag van de plaatselijke schoolcommissie, over 1860. Conform de voordragt is beslotendit aan tc nemen voor kennisgeving en gedu rende veertien dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. Vervolgens deelt de voorzitter nog mede 1°. dat na de laatste raadsvergadering is ingekomen een adres van de Rederijkerskamer Vondel en de Vcrceniging van Musici uit hel Levdscli Orebesthoudende verzoek om bet kosteloos gebruik van de Stads-Geboorzaal op den 7™ Februarij jl., tot het houden eener openbare vergadering, waar van de opbrengst zou strekken ten voordeele der noodlijdenden door dén jongsten watersnood, hetwelk door hem is ingewilligd; waarmede hij ge meend heeft in den geest dezer vergadering te handelen. 2°. dat de commissie tot bet ontwerpen van en herzien der plaatselijke verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, ter voldoening aan art. 178 der wet van 29 Juiiij 1851 (Slaalsbi. n®. 85), eerstdaags over gaat tol eene algemeene herziening der strafverordeningen en zij mitsdien de leden van den Raad uitnoodigt, welke dienaangaande eenige mededeelingcn mogten hebbendeze aan baar te willen doen 3°. dat, blijkens opgave van den Minister van Binnenlandscbe Zaken de opbrengst van liet lijkstelegraafkantoor binnen deze gemeente over 1860 is geweest ƒ2749.91 en het collegie van dagelijksch bestuur dientengevolge gemeend heeftandermaal bij voornoemden Minister op de invoering van onbeperkte dagdienst te moeten aandringen. Deze mededeelingen worden aangenomen voor kennisgeving. De vergadering wordt nu eene wijle met gesloten deuren voortgezet. Nadat ze wederom geopend zijn, stelt de Burgemeester aan de orde van den dag 1». De benoeming van een lid van het gemeentebestuur, om met den Burgemeester tegenwoordig te zijn bij de loting voor de nationale militie. De leden TichlerLezwijn en van der Hoeven worden aangewezen om met den Burgemeester het bureau van slemopneming uit le maken, waarna bij negentien stembillettenovereenkomende met bet getal aanwezige leden zijn uitgebragt op de hh. Hartevelt 8, Tichler 3, ten Sande en Kluit, ieder 2 stemmen, le Poole, Lezwijn en de Fremery, ieder 1 stem; één billet werd door den Voorzitter van onwaarde verklaard. Heeft mitsdien de meeste stemmen erlangd en is alzoo benoemd, om met den Burgemeester de commissie bij de loting uit te makenhet lid Harte velt, dat evenwel voor die benoeming bedankte, als buiten de mogelijkheid om deze waar te nemen, waarop bet lid Tichler, dat na hem de meeste stemmen verkreeg, verklaarde zich die te laten welgevallen. 2®. Benoeming van een regent van het Gereformeerde Minnen- of Armen Oude Mannen- en Vrouwenhuis, ter vervanging van den heer P. van Hemeren. En gelet op het voorgedragen dubbeltal door regenten dier instelling, alsmede op bet rapport van Burgemeester en Wethouders, naar aanleiding van nader door regenten verstrekte inlichtingen Zijn bij negentien stembillettenovereenkomende met bet aantal tegen woordige leden, uitgebragt op de H. H. Obreen 11, Boonacker 5 stemmen, Sikkel Groos 1 stemen twee billetten in blanco. Is mitsdien tot regent van het Gereformeerde Minne- of Armen Oude Mannen- en Vrouwenbuis benoemd de heer Mr. Herman Obreen; terwijl voorts besloten is, regenten van het betrokken gesticht uit te noodigen, den raad kenbaar te maken, waarom door hen nog geene voordragt ter vervulling der tweede in dat collegie bestaande vacature werd ingediend. 3°. Benoeming van een regent van het Gereformeerde Minnebuis, ter vervulling der vacature, ontstaan door het verleend eervol ontslag aan den heer R. van Baak. Gelet op het voorgedragen dubbeltal door Diakenen der Nederduitsch Her vormde gemeente; Zijn bij negentien stembilletten, overeenkomende met bet getal aanwezige leden, uitgebragt op de hh. Booy 16, te Winkel 2 stemmen, blanco één billet. Is alzoo benoemd tot regent van liet Gereformeerde Minnehuis, de beer Marius Evius Booy.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5