Per Telegriaf. De koning beraadslaagt op dit oogcnblik over hetgeen HD. in het wel begrepen belang des lands te doen zal staan. En nu meent de regering in dien toestand in overweging te geven of het wel raadzaam zij voort te gaan met de behandeling van zaken. De regering meent als haar gevoelen te moeten uitsprekendat in deze omstandigheden verdere beraadslaging over bodig is en neemt dan ook de vrijheid de kamer voor te stellen de verdere beraadslagingen te verdagen tot dat de beslissing des konings zal zijn bekend. De voorzitter: Naar aanleiding dezer mededeeling der regering stel ik voor de beraadslagingen over het aan de orde gestelde wets-ontwerp te ver dagen en de zitting tot nadere bijeenroeping te scheiden. Dienovereenkomstig wordt besloten. Ook heden waren de tribunes tal rijk bezet. BU1TENLANDSCHE BEKIGTEN. BELCIE. BRUSSEL, 1 Maart. De Egyptische neger Edmond Zaïde', die door den hertog en de her togin van Brabant, bij hunne terugkomst uit het Oosten, is medegebragtis na eene ongesteldheid van eenige dagen overleden. Hij was slechts 20 jaren oud. i Op een dorp nabij Charleroi woont nog een neger, die in het vorige jaar bij gelegenheid van de kermis aldaar is gekomen en er zich als koop man in sigaren heeft gevestigd. Spoedig daarop met eene jonge dochter van het dorp in het huwelijk getreden, is deze laatste dezer dagen van tweelingen bevalleneen jongetje en een meisje. Het jongetje heeft de kleur der mulatten en het meisje is gedeeltelijk blank. Door de nationale garde te Luikdaartoe door den kolonel Bouten bij dagorde uitgenoodigd, is 2117 fr. ten behoeve der noodlijdenden voor den watersnood in Nederland bijeengebragt. ENGELAND. LONDEN, 28 Februarij. Het adres van antwoord op de troonrede, door den Franschen senaat ont worpen wordt door de dagbladen scherp beoordeeld. Men ziet er niets in dan laffe vleijerijwaarvoor zich zelfs de Chinesche mandarijnen zouden schamen. Ten gevolge eener gasontploffing is er Dingsdag 11. te Cork een hevige brand ontstaan in een wijnhuis, bij welk ongeval zeven der bewoners zijn omgekomen. Volgens beriglen uit Calcutta tot 22 Januarij nam de door gebrek aan levensmiddelen ontstane ellende in Indië toe. Te Agra, Delhi, Meernt en Lahore waren fondsen van onderstand verzameld en ook te Calcutta heb ben de gezeten burgers maatregelen tot dat doel genomenmaar het kwaad strekt zich te ver uit om door ondersteuning van bijzondere personen ge noegzaam te kunnen verholpen worden. FRANKRIJK. PARIJS, 28 Februarij. Bij het wetgevend ligchaam is door den heer Guyard-Delalainafge vaardigde van het dep. van de Seine, als amendement voorgesteld, de vol gende zinsnede in het anlwoord-adres op te nemenDe kamer vertrouwt dat uwe majesteit zal voortgaan het pausdom te Rome te verdedigen, en dat de instandhouding van de wereldlijke magt, een onderpand van de on afhankelijkheid des Heiligen Stoels, steeds een van de voornaamste onder werpen van 's keizers zorg zal zijn. Men houdt het voor zeker dat hoogstens een 60-lal leden zich voor dit amendement zullen verklaren. In het geheel zal er wel een 20-tal amendementen op het ontwerp-adres voorgesteld wordeno. a. een door den heer Devinck om de uitdrukking ndat de finantiën van Frankrijk onuitputtelijk zijn" te bestrijden. In eenen brief, van hier aan het Journ. de Brux. op 25 Febr. ge schreven, leest men het volgende: Een Fransch prelaat, dezer dagen uit Rome teruggekeerd, heeft een verhaal van zijn laatste onderhoud met den Paus gegeven. Naar luid daarvan zou 'L. II. hem hebben gezegd, dat hij zich wel bewust was wat hij voor zich in het vervolg te verwachten had, dat de Fransche troepen eerlang uit Rome zouden worden verwijderden dat hij denzelfden dag, waarop zij vertrokken, zijn leger zou afdan ken, daar hij de zijnen niet aan eenen nutlcloozen strijd tegen de overmagt wilde bloot stellen. Hij voegde er bij dat hijindien Victor Emmanuel te Rome durfde komenin hoogepriesterlijk gewaad zou gaan zitten nabij de plek alwaar de II. Petrus den martelaarsdood had ondergaan; dat hij aldaar den koning met name van de kerk afsnijden en met den strengslen banvloek treffen zou, en vervolgens rustig zou afwachten wat zijne afge dwaalde kinderen zouden antwoorden. De heer Veuillot heeft thans een uitgever voor zijn geschrift tegen den heer de la Gue'ronnièrc gevonden; het zal onder den titel van de Paus en de diplomatie het licht zien. De heer de la Guéronnière zal den bisschop van Orleans het antwoord niet schuldig blijven, maar eerst nog de verschij ning van andere tegenschriftcn afwachten. De spanning tusscben de rege ring en de geestelijkheid, vroeger bondgenootcnheeft eene bedenkelijke hoogte bereikt. De Constitutionnel deelt een bcrigt uit Beyrulh mede, volgens het welk de generaal de Beaufort, verontwaardigd over de wreedheden, welke steeds door de Drusen werden gepleegdhet plan zou hebben opgevat om eene ltolonne van 4000 man te zenden naar den Uauran, welke door de Drusen als ontoegankelijk wordt beschouwd. De sneenw had het vertrek der expeditie vertraagd. Volgens dien berigtgevcr was hel thans bewezen dat het aantal slagtoffere der moordtooneelen in Syrië 15,000 bedraagt, dat er een gelijk aantal personen door ziekte en gebrek omgekomen zijndat er 180 steden, dorpen en vlekken zijn verwoest, en dat de geldelijke schade, welke aan de Syrische Christenen is toegebragt, meer dan 100 millioen fr. bedraagt. I ITALIË. Door de Sardinische troepen zijn de hoogtendie de citadel van Messina beheerschenreeds bezet. De consuls der vreemde mogendheden hebben ge protesteerd tegen alle schade, die de stad mogt lijden, ingeval de bevelhebber der citadel haar mogt laten beschieten. Naar men beweert geeft Frans II de hoop op het herkrijgen van den Napelschen troon nog niet geheel op. Bij zijn vertrek van Gaëta moet hij tot de officieren gezegd hebben: »Toi weèrziens, misschien binnen een jaar," Tc Rome moet hij zich aldus uitgelaten hebben: »Ik weet niet wanne» en op welke wijze ik te Napels zal terugkeerenof dat het een ander Ii( mijner familie zal zijn, maar dat weet ik dat Victor Emmanuel er niet heerschen zal." Het dagblad van Rome bevat een protest van den kardinaal-aartsbis- schop van Napels tegen de besluiten van den prins van Carignan, waarbij het concordaat en de meeste kloosterorden in Napels opgeheven en de kloos tergoederen onder het beheer van den staat gesteld zijn. In die besluiten waren de kloosters voorgesteld als schuilplaatsen van onzedelijkheid en broei- nesten van politieke beroeringentegen die voorstelling komt de kardinaal op, als zijnde lastertaal welke strekt om den vrede en de eendragt te storen. PRUIS SEN. BERLIJN, 28 Februarij. Uit alle provinciën des rijks zijn in de laatste weken deputatiën hier aangekomen, om den koning en de koningin tot het bezoeken dier provij ciën uit te noodigen. Indien de omstandigheden het veroorlovenzal i koning aan hun verlangen voldoen. In verschillende plaatsen van Duitschland zijn gelithografleerde brieve ontvangenwaarbij de bevolking wordt aangespoord om op te slaan tegn het gevestigd gezag en zich aan te sluiten aan de partijdie aan het hooi der Italiaansche beweging is geplaatst. Deze brieven zijn onderteekend dot J. P. Heckcr, in 1849 aanvoerder van de Badensche opstandelingen. Te Bern is men bijna algemeen van gevoelen, dat in Sardinië eet groote onderneming voor het aanstaande voorjaar wordt voorbereid. Behah dat onophoudelijk vele in Duitschland gekochte wapenen over Zwitserlam naar Piemont worden vervoerd, hebben ook alle aanhangers van Garibaldi welke in Zwitserland vertoefden, zich plotseling naar Genua moeten begevea Gelijk bekend is zag men in Rusland de afkondigng van het beslui: betreffende de emancipatie der lijfeigenen 3 Maart te gemael; de gouv.-go van Petersburg heeft echter bekend gemaakt dat o« dien dag geenerle maatregelen te dien opzigle zullen afgekondigd wordni- Men verhaalt da toen de czaar in de jongste zitting van den raad ovir deze aangelegenheii het woord voerde, het keizerlijk wapenschild met vervaarlijk geraas vat den wand viel en door den val geheel verbrijzel werd. Het bijgeloovi; volksbegrip tracht uit dit voorval allerlei voorspeltngen op te maken. De Augsburger Allg. Zeit. wil weten dat d uitvaardiging van het be sluit ten opzigte der emancipatie tot 1 Septembi' is verdaagd. PARIJS, 1 Maart. Prins Napoleon heeft bij de beraadslaging over hel adres van antwoord op de troonrede zijne virwoncering te kennen gegeven, dat die met eene zoo groote hevigheid wed geveerd. Hij liet het aan di vrijzinnige denkwijze in Europa, aan dr Italiaanche vaderlandsliefde ei aan de 200.000 soldaten, die, onder aanvoering d6 keizers, den veldtogl in Italië hebben bijgewoond, over de bcleedigingen e beantwoorden, waar aan de Italiaansche politiek des keizers heeft blootstaan. Het keizerrijk vertegenwoordigt de hedendaagsche maatschappij. Zjne rigting is de voort- j zetting der beginselen van 1789. De volken vergisin zich daarin niet,' maar rekenen op Napoleon III, die in zijne zending ril zal tekort schieten. Herinnerende aan de woorden door den keizer ten pzigte van Gaëta ge-: sprokenzegt de prins dat de heer de Heeckercn te woorden van regt- vaardigheid en van medelijden heeft verward met c sympathie, die dt keizer alleen gevoelt voor ilc heerlijke zaak van Itali en voor de bondge nootcn, die aan Frankrijks zijde hun bloed hebben geort op de slagvelden van Magenta en Solferino. Vervolgens verdedigde de 'ins het verbond met Engeland tegen den heer Larochejacquelin. Dit wasien verbond met een groot liberaal volk. een volk waarmede men de groot beginselen der vrij heid kon verdedigen. Daarna ging hij over tot de igtvaardiging van de Sardinische staatkunde in Italië, die de eenheid van it land wilde bewer ken en gunstig was voor Frankrijk, den bondgeno van Sardinië. Ten slotte drukte de prins zijne sympathie uit voor Ven.ë, hoewel hij eenen ontijdigen aanval op Venetië moest afkeuren. Hij vozag dat hel vereenigd Italië weldra Rome als hoofdstad zou eischen. De mijelijkheid was daarin gelegen, dat men de onafhankelijkheid van den paumoest verzekeren, die geen onderdaan van een ander vorst kon zijn. Dorden paus het aan den regteroever van den Tiber gelegen deel van Rornce verzekeren met eene bezetting en een door de Katholieke mogendheden rzekerd budget, zoude zijne onafhankelijkheid gewaarborgd zijn. De pri verklaarde zich overi gens tegen de vereeniging van het geestelijk en ereldlijk gezag in den persoon des Pausen. LONDEN, 1 Maart. Lord Russell heeft in heiagerhuis, in antwoord op een gezegde van den heer Monsellverklaardt de Fransche gezant te Konslanlinopel zijne goedkeuring niet had te keni gegeven over de nota van den heer Labanoff; ook had Frankrijk geevoorstel gedaan tot het houden van een congres over de Italiaansche zak- VVEENEN, 2 Maart. Het gemeente-bestuur t Pesth heeft eene depu tatie aan den Tavernicus gezondenten einde zen om de verwijdering der keizerlijke politie-beambten te verzoeken.conferentie heeft tot de weder invoering der dislricls-tabellen besloten. PETERSBURG, 2 Maart. Men verneemt uit Vschatt van den 27sltn Febr., dat aldaar op nieuw zamenscholingen in verscl'ene straten hebben plaats gehad. De troepen werden met steenen gewon en gaven daarop vuur. waarbij 6 personen gedood en 6 gewond werd- Volgens berigt van den 28stcn was de rust hersteld. In geval van pwe opschuddingen zal de staat van beleg worden afgekondigd. NAPELS, 1 Maart. Reuters Office.) lledmorgen heeft de prins van Carignan een bezoek gebragt aan den admiratfunday, aan boord van de

Leydse Courant | 1861 | | pagina 2