KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 24 September 6860N°. 6ó5.) BIJBLAD I*. 10. DER -»00^>OQCH Zitting van 30 September. Tegenwoordig de hecren Sikkel Groos, Stoffels, Hobrccht, Ie Poole, de Fremery, ten Sandc, Encaille, Tollens, dn Rieu, Lezwyn, Gevers, van Kaatboven, van der Hoeven en de Voorzitter; terwijl de leden de Moen, Tichler, Hartevelt en Kluit kennis gaven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter mededeelt: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van den I860, n°. 29, waarbij de verordening van den 9J™ Augustus bevorens, bepalende de jaarwedden van de hoofd- en hulponder wijzers en onderwijzeressenalsmede de toelagen voor de kweekelingenop dc openbare lagere schooien binnen deze gemeente, wordt goedgekeurd. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, in dato 5 September jl.n°. 22, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van den 4den bevorens, tot de onderhandsche verhuring der lokalen, bij de arrondissements-regtbank en het kantongeregt in gebruik. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van den 1 t'ieu dezer, n°. 44, daarbij de ontvangst berigtende van een afschrift der Verordening van den 31slen Julij jl., tot regeling der werkzaamheden van de gezondheids-commissie. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van den 5/11 September jl., n°. 32, betreffende het al of niet wenschelijkc om de jaarwedden der Burgemeesters en Secretarissen in deze provincie te verlioogen. 2°. Verzoek van J. P. C. dc Klein en van E. H. Geraerds Thesinghom afschrijving of teruggave van plaatselijke directe belasting over 1860. En is, conform de voordragt, besloten deze stukken te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantiën, ten fine van berigt en raad. 3°. Adres van armverzorgers der Israëlitische gemeente, om een voortdu rend jaarlijksch subsidie van 570. Conform de voordragt is besloten, dit te stellen in handen der Commissie van Finantiënom te dienen van berigt en raadsimul et semel met de behandeling der begrooting van dat armbestuur voor 1861. 4°. Verzoek van Regenten van het Gereformeerde Minne- of Armen Oude Mannen- en Vrouwenhuis, om in het tarief voor het gebruik van gaz met andere godshuizen te worden gelijk gesteld. En is, overeenkomstig de voordragt, besloten, dit te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, om daarop naar bevind van zaken te be schikken. 5°. Verzoek van P. Ramakers, tot het maken ccner lozing onderden weg buiten de Rijnsburger Poort. 6°. Adres van de Commissie, belast met het beheer over den Grindweg tusschen Piet Gijzenbrug en Wassenaar, om het gebruik van grond langs dc Haarlemmerlrekvaart. 7°. Adres van II. Speel, om vergunning tot het doen maken eener uitlo- zing in het stads riool in de Dollebakkersteeg. 8°. Missive van Directeuren der Halle van inlandsche manufacturen, ge heel of gedeeltelijk van wolle zamengesteldvan den 4dcn dezer, houdende inzending van een afschrift der rekeningen hunner administratie over de laatste twee jaren, benevens een staat der saldo's van dc rekeningen over 1822—1859. Overeenkomstig dc voordragt is beslotende stukken sub n". 58ten fine van berigt en raadte stellen in handen van Burgemeester en Wet houders. 9". Voordragt tot wijziging der Verordening, bepalende het getal der scholen, waarin openbaar jager onderwijs wordt gegeven, het aantal leerlin gen en den omvang van het onderwijs. 10°. Plan omtrent een te bonwen Ziekenhuis, met rapport. En is conform de voordragt beslotendeze stukken ter inzage van de le den in de leeskamer neder te leggen. Ru wordt de vergaderingop voorstel van den Voorzittergedurende eenige oogenblikken met gesloten denren voortgezet. Radat deze weder geopend zijn, stelt de Burgemeester aan de orde van den dag 1°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot wijziging van het Raadsbesluit dd. 4 September jl., betrekkelijk de verhuring der localen op het Raadhuis, bij de Arrondissements-Regtbank en het Kantongeregt in gebruik. En is na deliberatie dienovereenkomstig met twaalf tegen twee stem men die van de leden van Kaathoven en van der Hoevenbesloten dat raadsbesluit in zooverre te wijzigen dat bedoelde huur gerekend worde in te gaan den lstc" Augustus des loopenden jaars, in plaats van 1°. Januarij 1861tegen den huurprijs van 600.'s jaars. 2°. Missive van dc algemeene commissie van liquidatie der zaken van de voormalige Wees- en Momboirkamers, dd. 20 Julij jl. n". 5468, waarbij deze nader aandringt op de spoedige overgave (met rekening en verantwoor ding) van geldsommen, waarover de Regering der Stad Leydengrooten- deels in de vorige eeuw, uit de kas der Weeskamer zou hebben beschikt. Gelet op het rapport der te dier zake benoemde raads-commissie; Is na deliberatie met algemeene stemmen beslotenzich daarmede te ver eenigen en mitsdien, op de door die Commissie aangegeven gronden, te per sisteren bij het dienaangaande genomen besluit in de vergadering van 7 Junij dezes jaars. 3». Adres van H. en J. W. Filippo Jz.om vergunning tot het leggen eener stoep voor elk der percelen op de Haarlemmerstraat, geteekend wijk VI, n°. 208 B en 208 Broodter breedte van eene Nederlandsche el, en aan den Ouden Rijn, geteekend wijk VI, n°. 197, 197 a en 197 f001, ter breedte van 0.75 duim. En, gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; is na delibe ratie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, hun het leggen dier stoepen toe te staan, mits zulks geschiede onder het toezigt van rooi- meesteren. De Voorzitter deelt mede, dat J. F. Zuur heeft verzocht, zijn adres, het welk sub 4°. aan de orde was gesteld, buiten beschikking te honden, en brengt dientengevolge in behandeling: 5°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders omtrent de tegemoetkoming in de kosten van kleeding bij de schutterij. Na deliberatie is dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, van de 148 manschappen, op de rol als dienstpligtige schutters voor dit jaar ge- hragt, 120 voor het geheel en 7 voor drie vierden in hunne kleeding of klee- dingkosten te gemoet te komen, terwijl 21 geacht worden daarin zclven te kunnen voorzien. 6». Adres van S. van der Kamp, aannemer der brug over de Binnen vestgracht bij de aschschuur, houdende verzoek om vrijgesteld te worden van de betaling der boete wegens het te laat opleveren van in die aanneming begrepen werkzaamheden. Engelet op het rapport van Burgemeester en Wethoudersis na delibe ratie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, uit aanmerking der omstandigheden welke tot het door hem gepleegde verzuim hebben aan leiding gegeven en den goeden staat waarin alles is opgeleverd, de gestelde boete van den adressant, edoch zonder eenige consequentie, niet te vorderen. 7». Rekeningen over 1859, van o. Diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente. Gelet op het rapport der commissie van Financiën; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslo ten deze goed te keuren en vast te stellenin ontvang tot ƒ37208.965, in uitgaaf tot 35012.71en mitsdien sluitende met een voordeelig saldo van 2196.255waarvan de rendanlen gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening verantwoording te doenmitsgaders van eene som ad 2214,45, welke als nader te verhalen is aangewezen. b. Regenten der Roomsch-Catbolijke armen. En gelet op het rapport der Commissie van Financiën, is na delibe ratie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, den daarbij overgelegden staat van af- en overschrijving goed te keuren en voorts die rekening op te nemen en vast te stellen in ontvangst tot 11797.03, in uitgaaf tot 11463.95, alzoo aanwijzende een batig saldo van 333.08, hetwelk de rendanten verpligt zijn, benevens eene som van 856.05, alsnog te verhalen overgebleven, in hunne eerstvolgende rekening in ontvang te brengen. c. Regenten van het Roomsch-Calholijk wees- en oudelieden huis. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslo ten, deze op te nemen en goed te keuren in ontvang tot ƒ24451.645, in uitgaaf tot 24441.55 en alzoo met een voordeelig slot van ƒ10.095; hetwelk door de rendanten in hunne eerstvolgende rekening zal be- hooren te worden verantwoord. d. Armverzorgers der Israëlitische gemeente. En, gelet op het rapport der Commissie van Financien; is na deli beratie dien overeenkomstig met algemeene stemmen beslotenonder goedkeuring van den daarbij behoorenden staat van af- en overschrij ving, die rekening op te nemen en vast te stellen, in ontvang tot ƒ1935.09, in uitgaaf tot 1765.94, mitsdien opleverende een goed slot van ƒ169.15, hetgeen door de rendanten in hunne eerstvolgende re kening in ontvang zal moeten worden gebragt. 8°. Drie adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting, 1860. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën Is na deliberatie omtrent de twee eerste adressen dienovereenkomstig, tel kens met algemeene stemmen, besloten die verzoeken in te willigen en alzoo de gevraagde afschrijving te verleenen aan Anthonie Cornelis Oudemans, thans wonende te Amsterdam, voor 7/12 of 32.48; b. Jan Frederik Bertram, thans te Amsterdam woonachtig, voor 8/12 van zijnen aanslag of 7.77. Vervolgens wordt het derde adres, waarbij Simon Pieter Hendrik Noorden dorp, om aangevoerde gronden, gedeeltelijke ontheffing van de betaling dier belasting verzoekt, in rondvraag gebragt; En is na deliberatie, conform de conclusiën van bovengemelde rapporten, met algemeene stemmen besloten, dit verzoek, als voor geene inwilliging vatbaar, te wijzen van de hand. Waarna de vergadering wordt gesloten. Te Eeyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 5