KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 60 September 6860N°. ó09.) OIJUL.ID JV°. 15. DER oooOo- Zitting van 4L September. Tegenwoordig de heeren Stoffels, Tichler, de Moen, Driessen, Tollens, Hubrechtdu Rieude Fremeryten SandeHuyser, LuzacLezwyn Oli vier, Bueaille, Le Poole, Hartevelt, van der Hoeven en de Voorzitter. De aanteekeningeu der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna de Burgemeester mededeelt Eene missive van dr. L. J. F. Janssen, van 28 Augustus 1860, waarbij deze te kennen geeft, zijne betrekking als lid der plaatselijke Schoolcom missie neder te leggen. Deze wordt aangenomen voor kennisgeving, terwijl voorts besloten is haar aan de plaatselijke Schoolcommissie mede te deelentot informatie en met uitnoodiging om eene aanbeveling van 2 personen, ter vervulling dezer vaca ture, aan den Raad in te dienen, ten einde te kunnen voldoen aan art. 5 der verordening van 21 December 1857 (Gemeenteblad n°. 29). Vervolgens stelt de Burgemeester voor, de vaste vergadering, die ingevolge art. 1 van het reglement van orde op aanstaanden Donderdag, zijnde de eerste in deze maand, zoude moeten plaats hebben, niet te houden, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Voorts beeft de Burgemeester overgelegd 1°. Eene missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken, in dato 24 Augustus jl., n°. 170, (3e afdeeling), Waterstaat, houdende kennisgeving dat hij er nief toe kan medewerken om het bedrag der vergoeding voor het gemis der visscherij in het Haarlemmermeer, van eene nadere beoordceling van derden afhankelijk te stellen. En is conform de voordragt besloten, deze te stellen in handen der Com missie in zake het Haarlemmermeer, ten fine van berigt en raad. 2°. Begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven, dienst 1861. 3°. Begrootingen voor 1861van a. het Heiligen Geest of Armen-AVees- en Kinderhuis b. de plaatselijke Schoolcommissie c. den Schuttersraad; d. bet Israëlitisch Armbestuur. Conform de voordragt is beslotende stukken sub n°. 2 en 3ten fine van berigt en raad, te stellen in handen der Commissie van Financiën. 4°. Adressen van A. C. Oudemans, J. F. Bertram en S. P. H. Noorden dorp, om afschrijving van hunnen aanslag in de plaatselijke directe belas ting, 1860. En is overeenkomstig de voordragt beslotendeze te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiënom te dienen van berigt en raad. 5°. Adres van S. van der Kamp,' houdende verzoek om vrijstelling van boete voor het te laat opleveren van door hem aangenomen fabricagewerken. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit te stellen in handen van Burgemeester en Wethoudersten fine van berigt en raad. 6°. Voordragt van Burgemeester en AVelhouders, omtrent de kleedingkos- ten der schutters, welke voor dit jaar op de rol zijn gebragt. 7°. Rapport der Commissie van Financiën op de rekening van het Israë litisch armbestuur over 1859. 8°. Rapport van Burgemeester en AVelhouders op het adres van H. en J. AV. Filippo Jz., om vergunning tot het leggen van stoepen voor de percelen AVijk VI. N°. 208B, 208Br»!idi 197, 197a en l97rood. Én is conform de voordragt besloten, de stukken sub n°. 68 ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 9°. Adres van de gezamenlijke stalhouders, tot verandering en verbetering van sommige bruggen binnen de gemeentezooals zulks bereids met de Vlietsbrug plaats vond. Conform de voordragt is besloten dit adres, als betreffende een onderwerp, dat niet behoort tot de bemoeijing dezer vergadering, te stellen in handen van Burgemeester en AVelhouders, ten einde daarop, voor zooveel zij zulks dienstig zullen achtenbij voorkomende gelegenheid te letten. 10°. Adres van M. van Idsinga, gepensioneerd rijks-commies, om bij even tueel te ontstane vacature als gemeente-ambtenaar geplaatst te worden. En is overeenkomstig de voordragt besloten dit aan te nemen voor kennis geving. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De benoeming van een AVethouder, ter vervulling der vacature, ont slaan door de periodieke aftreding als zoodanig, van den heer Mr. C. AV. Hubrecht. En zijn nadat de leden Tollens, de Fremery en Olivier waren aan gewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken bij 18 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op den heer Mr. C. AV. Hubrecht 17 Stemmen, terwijl één billet in blanco was gelaten. Is mitsdien benoemd lot AVethouder dezer gemeente, de heer Mr. Christinus Wijnand Hubrecht, welke verklaarde die benoeming aan te nemen. 2°. De benoeming van twee leden voor de Commissie van Fabricage. Bij 18 stembilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, zijn achtereenvolgens uitgebragt: Voor het eerste lid op de heeren ten Sande 16 en de Fremery 2 stemmen. Voor het tweede lid op de heeren de Fremery 16 stemmen, Hartevelt en Driessenieder 1 stem. Zijn alzoo tot leden der Commissie van Fabricage benoemd, de heeren Michael Gerard us ten Sande, en Petrus Isaacus de Fremery. 3°. De benoeming van een A'oorzitter en twee leden voor do Commissie van Financiën. Achtereenvolgens zijn bij 18 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt Voor den Voorzitter op den heer de Moen 17 stemmen, één billet was 'b blanco gelaten. Voor het eerste lid op de heeren Krantz 15 en du Rieu 3 stemmen; en Voor het tweede lid op den heer du Rieu 17 stemmen, terwijl één billet in blanco was gelaten. Zoodat voor de Commissie van Financien zijn benoemd Tot Voorzitter, de heer Johannes Benjamin de Moen. Tot leden de heeren: Boudewijn Franciscns Krantz en Mr. Paulus du Rieu. 4". De benoeming van twee leden voor de commissie, belast met het ont werpen van en herzien der plaatselijke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. En zijn, telkens bij 18 stembilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, achtereenvolgens uitgebragt: voor het eerste lid op de heerenOlivier 17 stemmen en Tollens 1 stem voor het tweede lid op de heeren: Tollens 17 stemmen, en Taets van Amerongen 1 stem. Zijn mitsdien tot leden dier commissie benoemd de heerenMr. Nicolas Olivier en Mr. Hendrik Petrus Jacobus Tollens. 5». De benoeming van een voorzitter en twee leden voor de commissie, belast fnet het ontwerpen van en herzien der plaatselijke verordeningen be treffende de huishouding der gemeente. Bij 18 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, zijn achtereenvolgens uitgebragt: Voor den Voorzitter op den heer van Kaathoven 15 stemmen, drie bil- letten waren in blanco gelaten; voor het eerste lid op de heeren Sikkel Groos 13 en Huyser 2 stemmen, blanco drie billettenen voor het tweede lid op de heeren Huyser 13 stemmen en Driessen 1 stem, terwijl vier billetten in blanco waren gelaten; zoodat de heer dr. Cornelis AVillem Hendrik van Kaathoventot Voorzitteren de heeren mr. Nicolaas Sikkel Groos en mr. Henricus Cornelius Huyser, tot leden dier Commissie zijn benoemd. 6°. Adressen om vergunning tot het doen maken van uitloozingen in het stads riool, van a. B. F. Krantz, uit zijne manufactuurverwerij aan den Ouden Singel, geteekend wijk V, n°. 389/90, naar het riool in de Baatstraat; b. J. S. Rijken, uit zijne branderij, gelegen in de Baatstraat, wijk V, n°. 531, naar het aldaar liggende riool. En, gelet op de rapporten van Burgemeester en AVcthouders, is na delibe ratie dienovereenkomstig besloten, die verzoeken in te willigen, onder voor waarde alleen dat de adressanten gehouden zullen zijn, voor deze vergunning ieder eene jaarlijksche recognitie ad 1.50 te betalen. 7°. Zeven adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1860. Gelet op de rapporten van Burgemeester en AVethouders en de Commissie van Financiën Is na deliberatie omtrent zes dezer adressen, telkens met algemeene stem men, achtereenvolgens dienovereenkomstig besloten, de daarbij gedane verzoe ken in te willigen en mitsdien de gevraagde afschrijving te verleenen aan a. J. M. S. Brutel de la Rivière, thans wonende te Barneveld, voor 8/12 van zijnen aanslag, of 17.15. b. Jhr. AA'. F. G. L. van der Dussen, thans te 's Gravcnhage woonachtig, tot een bedrag van 8.32', uilmakende 9/12 van zijnen aanslag; c. Jhr. 11. L. P. Hovy, thans wonende onder Oegstgeest, ter somma van 17.58 of 8/12 van zijnen aanslag; d. A. Kellner, thans te Maastricht woonachtig, voor 8/12 van zijnen aan slag of een bedrag van 28.08; e. P. Muller, thans wonende te Rotterdam, voor 9/12 van zijnen aansla" of 0.945; en H. F. Schlette, executeur testamentair van wijlen D. Schlette, voor 4/12 van den aanslag dier overledene, of eene som van 17.04. Vervolgens wordt het zevende adres, waarbij A. E. Kaldenberg voor 7/1 gedeelten afschrijving van haren aanslag in die belasting verzoekt, in rond vraag gebragt En is na deliberatie, conform de conclusiën van bovengemelde rapporten, met algemeene stemmen besloten, dit verzoek, als voor geene inwilliging vatbaar, vermits de naam der requestrante niet op het kohier voorkomt, te wijzen van de hand. 8°. Eene voordragt van Burgemeester en AA'cthouderstot de onderhand- sche verhuring van veertien localen op het Raadhuis. En is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, gezegde localen voor den tijd van één jaar, ingaande den lslen Januarij en zullende eindigen ultimo December 1861, onderhands te verhuren aan den Minister van Justitie, ten dienste van de Arrondissements-Regtbank en het Kantongeregt alhier, voor de som van zes honderd gulden en onder voor waarden dat alle verfraaijingen of verbetering aan die localen, benevens de herstelling, vernieuwing of verandering van meubilair, zal plaats hebben door en van wege het Rijk, terwijl al de kosten, op deze verhuring vallende, mede door het Rijk zullen worden gedragen. Niets meer te behandelen overig zijnde, sluit de A'oorzitter de vergadering. Te I.eyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 5