van ridder-grootkruis der Dannebrogs-ordehem door den koning van Dene marken geschonken. Bij besluit van 3 dezer heeft Z. M. goedgevonden, den minister van oorlog, kolonel van den generalen staf, jhr, E. A. O. de Casembroot, zijnen adjudant in buitengewone dienst, le benoemen lot generaal-majoor. Door Z. M. zijn benoemd lot directeur van het postkantoor le Zwolle, de heer A. W. G. graaf van Hogendorp, thans te Delft; tot directeur van dat te Delft; de heer J. W. Smilt, thans te Tilburg; lot directeur van dat te Tilburg, de lieer D. 51. L. baron Sweerts de Landas, thans commies der posterijen van de ls,e kl.tot commies der posterijen van de lsle kl.de heer 11. A. L. van Bleiswijk Tierens, thans van de 2de kl.tot commies van de 2de kl., de heer F. H. Gallé, thans van de 3de kl.tot commies van de 3dc kl., de heer H. A. P. L. van Hasselt, thans surnumerair; tot surnu- merairen bij het vak van administratie de hecrcn J. F. Canter Creuiers, te Deerenvcen, en E. J. A. Boellaard, te Utrecht. Z. M. heeft benoemd lol adelborsten der lste klasse bij de Nedcrl. zeemagt, die der 2dc kl. bij het kon. instituut voor de marine te Willems oord: W. F. Blaauw, G. van Herwaarden, 11. J. van der Mandele, F. U. baron van Verschuer, C. A. Woldringh, P. Rietman, 51. F. ReeringhW.J. van Hoogenhuyze, B. 51. van der Weide, F. Zegcrs Veeckens, P. Lycklama a Nyeholt, G. C. Sterk, J. A. Vening, F. J. Beekman, W. A. van Aken, P. C. Pabst, J. C. de Borst Verdoorn, R. D. Crommelin, E. Ilaitsma Mu- licr, II. van Broekhuyzen, P. G. Bruch, A. A. Bruyn, II. J. Borgerhoff van den Bcrgh, C. J. de Jong, U. Schotborgh, 51. P. Struick, J. A. Snoek, A. van ücngel en H. C. Juta. Aan den lstcn luitenant K. J. G. baron van llardenbroek, van hetreg. grenadiers en jagers, 's konings ordonnance-oflicier, is, op de daartoe door hem gedane aanvrage, een eervol ontslag uil de militaire dienst verleend. Z. 51. heeft besloten dat de toelagen der telegrafisten, boven hunne bezoldiging, uiterlijk ƒ800 'sjaars voor eiken rang en eiken ambtenaar zal kunnen bedragen. De kantoren van den rijks-lelegraaf worden verdeeld in zes klassen. Kantoren, waar jaarlijks worden behandeld meer dan 100,000 bcrigten, behooren tot de l8tc kl., van 50,000 lot 100,000 tot de 2d<! kl. van 25,000 tot 50,000 tot de 3dc kl.van 10,000 lot 25,000 tot de 4d0 kl. van 5000 tot 10,000 tot de 5dc kl.en van 2500 tot 5000 van de 6dc kl. Naar men verneemt is er door Z. 51. eene wijziging gebragt in de formatie van het reg. grenadiers en jagers, welk regement met een depót is vermeerderd, geformeerd uit 2 kompagniën, welke grenadiers zullen zijn. Heden wordt de 20ste verjaardag van Z. K. 11. den prins van Oranje met de gewone plegligheden alhier gevierd. Tegen den middag is er groote parade gehouden van de troepen, die zich nog alhier bevinden. Voor den bouw van een nieuw diaconiehuis der Ned. herv. gemeente alhier zijn van N. v. N. ontvangen, 2 certificaten, ieder van ƒ1000 W. S. 2} pCt., met 6 verschenen coupons, ieder van 12.37jen 3 bankbiletten ieder van 100. BUITENLANDSCIIE BERIGTEN. *1 BELGIË. BRUSSEL, 3 September. Slen verwacht dat de koning, bij de opening der wetgevende kamers, nieuwe en gewigtige hervormingen zal aankondigen, ter aanvulling van de afschaffing der stedelijke accijnsenzooals de afschaffing van het barrière- regt, eene nieuwe verlaging der tollen op de kanalen en wegen, de afschaf fing van het tonnegeld, enz. In de Indép. Beige leest men het volgende: «Tegenover uitkomsten, welke de schitterendste logenstraffing zijn voor de even misdadige als on- voorziglige en belanghebbende onruslmakersondergaat de prijs der granen thans eene ontzettende daling, en wij zijn in volkomen reactie. De markt te Brussel heeft te dien opzigte een tooneel van algeheele verwarring hij zekere speculanten geleverd. Nimmer heeft men dergelijke iluctualiën ge zien. Er bestond 6 fr. verschil lusschen den hoogsten en Iaagsten prijs der tarwe; 8 fr. voor de rogge. De aardappelen, lager aangeboden, kon den ter naauwernood koopers vinden tegen 6 fr. 75 c. de 100 kil., de prijs is lol 6 fr. gedaald. De prijs van hel vee was eerder dalende dan rijzende. Voor veertien dagen zeiden wij, dat de oogst als gered kon worden be schouwd. Dit vond vele ongeloovigen. Hadden wij gelijk?" Te Antwerpen hadden Zalurdag nacht een aantal vreemde matrozen in eene herberg twist gekregenen door den kastelein daartoe gedrongen hadden zij het huis verlaten. Terwijl zij zingende hunnen weg vervolgden, ontmoetten zij twee scheepsluitenantsdie hen waarschuwden met zingen op te houden, aangezien de wacht der policie nabij was. In plaats van deze dienst le waardcerenwierpen de matrozen zich op de beide personen en in eene daarop gevolgde worsteling kreeg de luitenant 51orrison, een Ameri kaan, een messteek in den rug, aan de gevolgen waarvan hij spoedig overleed. ENGELANO. LONDEN2 September. In eene vergadering der Nederlandsche land-aanwinning-maatschappij is door den voorzitter te kennen gegeven dat de langdurige onderhande lingen met de Nederlandsche regering zijn geëindigd met een voorstel, waarvan het volgende de hoofdpunten zijnDe maatschappij zal hare waarborggelden terug erlangen en ontheven worden van de verdere kanaal- werken aan de Ooslerschelde. Daarentegen zal de maatschappij al de bin- nendijksche werken en het materieel afstaan en afstand doen van alle ver dere regt van indijking. De opbrengst van den oogst in de aangewonnen gronden heeft verleden jaar 5300 bedragen en in dit jaar verwacht men op zijn minst evenveel. Het bestuur werd gemagtigd deze schikking met de Nederlandsche regering tot stand te brengen. Aan den prins van Wallis is door de inwoners van S', John's, in Amerika, een buitengewoon groote Ncwfoundlandschc hond ten geschenke gegevende massief zilveren halsband van het dier heeft 300 dollars gekost. Vrijdag nacht barstte een hevige brand uit in de fabriekgebouwen van de werf voor ijzeren stoomschepen aan den Theems, grenzende aan het Oost- Indische dok. De brand was ontstaan in eene van de werkplaatsen. Ondanks de hulp van de ijlings toegesnelde brandweer zijn de fabriekgebouwen geheel afgebrand. De schade wordt begroot op meer dan 20,000 Reeds meermalen is het plan geopperd om de voornaamste straten van Londen van spoorwegen te voorzien, langs welke zware voertuigen door paarden voortgetrokken kunnen wordendergelijke wegen bestaan reeds ge- ruimen tijd in alle groote steden van de Vereenigde Staten. Thans heeft zich in Amerika eene maatschappij op aandeelen gevormd, welke zich ten doel stelt niet alleen Londen, maar alle groote steden van Europa van der gelijke wegen te voorzien. De eerste proef is dezer dagen le Liverpool ge nomen welke volgens van daar ontvangen berigten zeer goed gelukt is. Te Portsmouth woedde Donderdag een hevige storm, die onbereken baar veel schade heeft veroorzaakt; op e'e'n oogenblik was de storm zoo hevig dat drie booten van het strand opgenomen en op een verren afstand nedergevvorpen werden. De North China Herald bevat een zeer uitvoerig verslag van eene reis van drie Amerikaansche zendelingen, waaruit blijkt, dat zij in de steden Kwung-San en Suchoo geregelde Christelijke gemeenten hebben aangetroffen en daarzoowel als in de omstrekenmet de meeste onderscheiding werden bejegend. Volgens hetzelfde verslag zou de opstand veel tot het verspreiden van het Christendom in China medewerken, omdat de opstandelingen over het algemeen de vernietiging der afgodsbeelden en afschaffing der lleidensche vormen, als een voornaam deel hunner roeping beschouwen. FRANKRIJK. PARIJS, 2 September. De Moniteur deelt de volgende berigten uit Beyruth, van 22 Augustus mede. Op 20 Aug. heeft men te Damascus bij het aanbreken van den dag een begin gemaakt met het ten uitvoer leggen der doodvonnissen. Fnad- pacha heeft 57 personen doen ophangen. De galgen waren opgerigt in ver schillende deelen der stadopdat zij te meer uilwerking zouden hebben op hel gemoed der bevolking. 110 andere personen, die de regering dienden, hetzij als Bachi-Boujoucks, hetzij als gewone soldaten van het leger, zijn in Genk-Meidan gefusilleerdzijnde eene wijk van Damascuswaar de ultra-dweepzieken gevestigd zijn. In het geheel zijn dus 167 personen ter dood gebragt. Morgen zullen de schuldigendie tot dwangarbeid en tot opsluiting zijn veroordeeld, onder sterk geleide naar Konstanlinopel worde» ingescheept. Het regtsgeding van den voormaligen gouverneur en van de overige ambtenaren wordt voor den krijgsraad voortgezet, welks vonnissen, onmiddeljjk nadat ze uitgesproken zijnzullen worden voltrokken. Men zal insgelijks zonder uitstel overgaan tot het vonnissen van de aanzienlijke i'".""'.J;~ gruwelen betrokken zijn. De schuldigen, wie het gelukt is te ontvlugten, worden bij verstek veroordeeld en zulle» hunne straf ondergaan, zoodra zij gevat mogtcn worden. Van eene andere zijde wordt nog berigt dat Fuad-pacha bevolen heeft dat de vernielde wijken der Christenen te Damascus voor rekening der Turksche bevolking moeten opgebouwd worden. Uit Alexandrië schrijft men aan de Patrie, dat de onderkoning van Egypte, die vernomen had dat na den moord der Christenen te Damascus eene karavaan van daar naar 5Iekka was vertrokken150 Christen-gezinnen als gevangenen met zich voerende, een corps troepen had afgezonden om deze gevangenen te bevrijden. Deze troepen hadden zich van Suez naar Lariche begeven, een punt aan het einde der woestijn, waar langs aide karavanen trekken. De in den Moniteur vermelde giften voor de Syrische Christenen be dragen thans te zamen 275,399 fr. Daaronder is eene gift van de Israëli tische gemeente te Rome van 432 fr. Het 62ste reg. infanterie is naar Rome vertrokkenom een ander regi ment af te lossen. Hel laatste regiment zal zich echter niet haasten om de terugreis aan te nemen. De oudheidkundige Mariette, die zich in Egypte met het doen van nasporingen onledig houdt, heeft in cenen brief uit Cairo van 12 Aug. hel volgende gemeld: Bij de opdelvingen in de puinhoopen van Memphis heb ben wij de werkplaats van eenen metaalgieler gevonden. Reeds hebben wij het gereedschap van dien ambachtsman ontdektbenevens een 40-tal pon den ruw zilver, gouden oorringen, een 20-tal nog onbekende gedenkpen ningen van zilver, en andere ter versmelting bestemde voorwerpen. ITALIË. Volgens de jongste berigten uit Napels was Garibaldi Te Monteleone aangekomen. De kon. troepen, aldaar aanwezig, hadden zich of bij Gari baldi aangesloten of waren uiteengedreven. De troepen, die afgezonden wa ren om de bezetting van Monteleone te versterken, zijn op Avcllino terug getrokken. De provinciën Salerno en Terra di Lavoro waren in opstand, j en de bevolking vol geestdrift voor koning Victor Emmanuel. In de laatst genoemde provincie liggen de steden CasertaNolaGaëiaSora en Piedi- monli. Deze opstand, gevoegd bij die van de provincie Salerno, indien de opgaven juist zijn, brengt Napels tusschen twee vuren en verzekert den goeden uitslag der revolutie. Het plan dat de koning zich gevormd heeft, om naar Gaëta te wijken, zou op die wijze moeijelijk ten uitvoer kunnen gebragt worden. Die plaats kan men ook niet als een veilig toevlugtsoord beschouwen. Gaëta is aan de zeezijde niet sterk en Garibaldi beschikt thans over eene niet onaanzienlijke zeemagt. De graaf van Syracuse heeft den brief, waarin hij zijnen neef den raad geeft het rijk te verlatendoen drukken en in de hoofdstad verspreid. De nationale garde heeft den graaf geluk gewenscht met zijne vaderlandlievende gevoelens, terwijl de ministers geweigerd hebben den graaf le verbannen.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 2