KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD H°. 14. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van HO Augustus d860, JV°. óOO.) WOOOOO»frCD Zitting van 16 Augustus. Tegenwoordig de hh. Huyser, Tichler, Sikkel Groos, Krantz, Stoffels, Hartevelt, de Moen, da Rieu, Driessen, Hubrecht, Taets van Amerongen, Tollens, Lezwyn, de Freraery, Olivier, van der Hoeven en de Voorzitter. De aanteekeningcn der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter overlegt: 1°. Rapport van de commissie ad hoe, op de missive van de algemeene commissie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamcrs. 2°. Rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Fi- nantiën, op liet adres van jhr. W. F. G. L. van der Dussen, om afschrijving van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting 1860. En is, conform de voordragt, besloten deze ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 3°. Adres van H. en J. W. Filippo Jz.om vergunning tot het leggen van stoepen voor de percelen wijk VI. n°. 208 B, 208 Br00(1, 197, 197a en 197«od. 4". Adressen van B. F. Krantz en J. S. Rijken, tot het maken van water lozingen uitkomende in het stadsriool in de Baatstraat. 5°. Adres van J. F. Zuur, om eene lozing te mogen maken uit zijne bak kerij op de Breedestraat, in het stadsriool. Conform de voordragt is besloten de stukken sub 3° 5° te stellen in - handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 6°. Adressen van jhr. H. L. P. Hovy, A. C. W. L. J. F. Kellner en P. Muller, om afschrijving van plaatselijke directe belasting 1860. En is, overeenkomstig de voordragt, besloten deze, ten fine van berigt en raad, te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commis sie van Financiën. 7". Rekening van armverzorgers der Israëlitische gemeente over 1859. 8°. Begrootingen voor 1861van a. het Gereformeerd minne- of armen onde mannen en vrouwenhuis; h. het werkhuis. Overeenkomstig de voordragt is beslotende stokken sub 7° en 8° te stel len in handen der Commissie van Finantiën om te dienen van berigt en raad. 9°. Adres van de wed. J. A. II. de l'Ecluse, daarbij verzoekende ontheffing van de plaatselijke directe belasting over 1860, voor 8 maanden, als heb bende zij voor den lste™ Mei hare woning verlaten en eene andere betrokken. En is, conform de voordragt, besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, aangezien dit verzoek in strijd is met art. 4 der verordening op de heffing der plaatselijke directe belasting. 10". Adres van C. M. van Leeuwen, waarbij deze zich beklaagt dat de agenten van policie hem bij herhaling lastig vallen tot de verwijdering van mest van een open erf in de Paradijssteeg, welken hij aldaar op dat terrein wil bezigen, en waartoe hij zelfs vergunning vraagt om een steenen mestput te maken. Conform de voordragt is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als betreffende een onderwerp, dat niet tot de bemoeijing dezer verga dering behoort. De Burgemeester stelt voorts aan de orde van den dag: 1°. De verantwoording van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente, ge daan door Burgemeester en Wethouders over het dienstjaar 1859, onder over- legging van de door den Ontvanger aangebodene rekening. En gelet op het rapport der Commissie van Financiën, heeft de Raad met 12 stemmen de Burgemeester en de Wethouders onthielden zich, over eenkomstig art. 220 der wet van 29 Jnnij 1851 (Staatsblad n°. 85) van medestemmen besloten, onder goedkeuring der rekening van het pesthuis, benevens die der trekvaarten en jaagpadenwelke deze gemeente in gemeen schap met andere bezit, deze rekening op te nemen en goed te keuren en het bedrag der ontvangsten en uitgaven voorloopig vast te stellen bij het besluit, waarvan het ontwerp te gelijk met de rekening aan den Raad is aangeboden en hetgeen bij deze is vastgesteld. Het lid van der Hoeven komt ter vergadering. 2". Zeven adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1860. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën; ls na deliberatie omtrent de zes eerste adressen, telkens met algemeene stemmenachtereenvolgens dienovereenkomstig beslotendie verzoeken in te willigen en mitsdien de gevraagde afschrijving te verleenen, aan o. de wed. dr. S. Pryn-Sterrenburg, voor 9/12 of 15.85; b. J. M. A. Collot d'Escnrv-von Massow, voor het geheele bedrag; c. L. Houthuysen, voor 5/12 of 10,28; d. J. de Pecker, loco wijlen H. Caspari, voor 6/12 of 8.155; e. wed. mr. J. G. la Lau, geboren Bonte, voor 5/12 of 13.21: H. Hasselmanvoor 5/12 of 8.30. Vervolgens wordt het zevende adres, waarbij S. E. en C. A J. Rochell ge heele ontheffing of vrijstelling van de betaling dier belasting verzoeken, in rondvraag gebragt; En is na deliberatieconform de conclnsiën van bovengemelde rapporten met algemeene stemmen besloten, dit verzoek, als voor geene inwilliging vatbaar, te wijzen van de hand. 3°. Nadere missive van den Minister van Oorlog, betrekkelijk de voorwaar den van afstand der kazernen aan het rijk. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, het voorstel van den minister, dat die gehouwen, wanneer zij in vredestijd, door bijzondere omstandighedengedurende één jaar niet door militairen wa ren bezet, door het rijk aan de gemeente znllen worden teruggegeven, aan te nemen en voorts de kazernen, onder deze en de bereids vroeger overeen gekomen voorwaardenaan het rijk in gebruik af te staan. 4°. Voorstel van de raadscommissie in zake het Haarlemmermeer, dat de Raad besluitede door den Minister van Binnenlandsche zaken aangeboden som ad 15000, wegens vergoeding voor het gemis van het vischregt in het Haarlemmermeer, aan te nemen. Het lid Sikkel Groos stelt als amendement voor, aan voornoemden Minister in bedenking te geven, of, bij verschil tnsschen partijen omtrent het bedrag eener schadevergoeding, de billijkheid en het regt niet mede brengen, dat de beslissing aan derden worde opgedragen, en aan Zijne Excel lentie voor te stellen, van de zijde des Staats, even als van de zijde der gemeente, twee deskundigen te benoemen, die bij meerderheid het bedrag der schadevergoeding zullen bepalenof, ingeval van staking der stemmen zich een vijfden deskundige zullen toevoegen, ten einde tot eene beslissing te geraken. Dit amendement wordt in rondvraag gebragt en na deliberatie met alge meene stemmen aangenomen. 5°. Adres van de weduwe C. van Leeuwen geboren Hendriks, tot dem ping der sloot voor hare huizen aan den Singel buiten de Marepoort. En, gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; is na deli beratie dienovereenkomstig met 16 stemmen tegen ééne stem, die van het lid Olivier, besloten het verzoek der adressante in te willigen, onder de navolgende voorwaarden a. dat het dempen en aanvullenmet al zijn aanhoorenzoo als hier na der is omschrevenmoet geschieden van harentwege en ten haren kos ten en aan het paardenwed, zoowel als aan het andere einde, een muur van drie steen dik, opgaande uit den bodem tot gelijk met den aangevnlden grond, worde gemetseld, om te beletten dat die grond in het wedde of in de sloot uitzakke; l. dat die aanvulling moet gelijk komen met de kruin van den Singel- weg, in eene strakke lijn op hare huizen afloopende, en onder die lijn ook het nader inzakken moet bijgewerkt en aangevuld worden zoo lang het nazakken en inklinken van dien grond zal duren; c. dat, indien zij, om het naar hare huizen hierdoor afvloeijende hemel water te keerenden grondslag of de dorpels van hare huizen niet wil verhoogen, zij verpligt zal zijn een riool onder den grond te leggen wijd 0.25 clhoog 0.40 elmet drie behoorlijke kolken of slikbakken met kolksteenen, welke dit water in de sloot, aan het eene einde, doch nimmer in het wedde doet afloopenwaarvan het schoonhouden en onderhouden ten laste van haar en hare successeuren zal verblijven zonder dat zich daarin eenig secreetvnil mag ontlasten d. dat zij van dezen aangevulden grond nimmer eenig gebruik dan tot overpad mag maken of doen makenzonder nader consent daartoe te hebben gevraagd en bekomen e. dat dit geheele werk moet verrigt worden onder toezigt, aanwijzing en ten genoegen der Commissie van Fabricage dat zij voor deze concessie jaarlijks aan de stad zal betalen eene recog nitie van 10.20 tegen 3/ cent per el, over 312 ellen, welke door deze aanplemping worden verkregen. De behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen hiermede afgeloopen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te I.eyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 5