Dedcmsvaarl gehouden, is besloten, om de prijzen van den turf aanmerke lijk te verhoogen en zulks omdat, ofschoon er zeer veel nieuwe turf wordt afgevoerd, echter door den aanhoudenden regen eene verbazende hoeveelheid van den laat gegraven turf zal verloren gaan. Op 27 July werd door de firma Krewinkel en C°. te Luxemburg een brief, waarin een bankbillet van ƒ100, naar 'sBosch verzonden, die schijn baar ongeschonden aan zijn adres werd bezorgd. Het bleek later dat men de twee postzegels, die op het adres waren, daarvan afgenomen, op hunne plaats eene opening gemaakt en het bankbillet uit den brief genomen had, waarna de postzegels weder op het adres waren geplakt. Het bankbillat was n°. 506, dd. 10 October 1854. Naar men verneemt is in de op 30 Julij jl. te Dantzig gehouden ver gadering der directeuren vanDuitsche ijzeren spoorwegen besloten, deNederl. Rijnspoorweg-maatschappij in het algemeen verbond der Duitsche spoorweg maatschappijen op te nemen. Volgens het dagblad le ftord heeft de Nederlandsche regering aan hare diplomatieke agenten in het buitenland eene circulaire gezonden, ten einde aan de hoven, bij welke zij aangesteld zijn, kennis te geven, dat zij eenige oorlogsschepen naar Syrië heeft gezondentot bescherming van hare landgenooten en tot handhaving van de eer harer vlag en dat zij zich overi gens ten behoeve van eene mogelijke en gezamenlijke zamenwerking met de Fransche regering verstaan zal. 'sGRAVENHAGE, 4 Augustus. Z. M. heeft den gewezen machinist der lste kl. in het vaste corps bij 'srijks stoomvaartdienst, 11. W. Fricke, benoemd tot broeder der orde van den Nederl. Leeuw. Naar men verneemt is door Z. II. den koning tot officier van de orde der Eikenkroon benoemd de heer Briort, directeur der gemeente-aangele genheden bij het dep. van binnenl. zaken in België, en tot ridder dier orde de ls,e Iuit.-adjudant bij het 2de bat. der dienstdoende schutterij alhier, J. Adams. Aan den stukrijder der 1»«» kl. J. P. Kooy, van de depót-compagnie van het reg. veld-art. te Utrecht, is de gouden medaille toegekend voor door hem volbragte 36-jarige onafgebroken eerlijke en getrouwe militaire dienst, alsmede de gratificatie van ƒ50, aan die onderscheiding verbonden. Naar men verneemt wordt Z. II. de koning den 10dcl1 dezer van Wies- baden terug verwacht. HH. KK. IIII. prinses Frederik en prinses Maria, zijn heden middag van de badplaats Ems op het huis de Pauw teruggekeerd. De Staats-Cour. deelt thans de benoeming mede van den heer A. B. Wolff tot commies en van den heer W. F. Kaiser tot adjunct.-commies, bjj het dep. voor de zaken der herv. eeredienst, enz.; des laatslen buiten be zwaar van 's rijks schatkist. BUITENLANDSCHE BERlGrTEN. ENdELAND. LONDEN 2 Augustus. Tot deelneming aan de wapenschouwing, die de koningin op den 7den dezer over de Schotsche vrijwilligers zal houden, hebben zich reeds 15000 man aangemeld. Alhier is het berigt ontvangen dat de prins van Wallis in Canada is aangekomen. Blijkens dezer dagen openbaar gemaakte tabellen bedroeg de bevolking, van Engeland en Schotland in 1858 te zamen 22,626,334 zielen; die van Ierland wordt nog niet medegedeeld doch men schat haar op 9 a 10 mil- lioenzoodat de bevolking van het vereenigde rijk op ongeveer 33,000,000 zielen kan worden geschat. In de omstreken van Leeds en Scarborough heeft het Zaturdag nacht vrij sterk gesneeuwd. De Globe deelt mede dat er in de tuinen van IIoors-EndCharlton- Kings nabij Cheltenham, een buitengewone witte rozenboom staat. Hij is 30 voet hoog en men begroot het aantal rozenwaarmede hij bedekt isop 18 a 20,000. In de nabijheid van Walworth heeft een jong mensch zijne moeder zijne twee broeders eu een meisje, met hetwelk hij eerstdaags in het huwelijk zoude treden, vermoord. De Great Eastern was te New-York op 1 Julij reeds door 43,749 personen bezocht, hetgeen eene som van 26,261 dollars had opgebragt. FRANKRIJK. PARIJS, 3 Augustus. De brief des keizers aan den graaf de Persigny blijft, zoowel hier als elders, het onderwerp der algemeene beschouwingen, die natuurlijk zeer uileenloopcnd zijn. Yelen zien er niets in dan eene poging om zich te ver dedigen tegen onregtvaardige beschuldigingen en een beroep op den vrede; terwijl anderen dit schrijven van gelijke beleekenis achten als dat hetwelk weinig tijds voor den Oosterschen oorlog, aan keizer Nieolaas van Rusland werd toegezonden. Zooveel is zeker dat uit dien brief blijkt dat de expe ditie naar Syrië vast staat, en al mogt de regering haar besluit in deze zaak nog niet genomen hebbende jongste berigten uit Damascus en uit Konstanlinopel laten geenc aarzeling toe. De gezanten der mogendheden schijnen dan ook tot de overtuiging le zijn gekomen dat eene tusschenkomst onvermijdelijk is. Aan de beurs zag men liet berigt aangekondigd dat men in de gehouden conferentie tot eenstem migheid was gekomen en dat de onderteekening der overeenkomst nog he den zou plaats hebben. Naar men verneemt heeft men, om de gevoeligheid der Porte niet te kwetsen ir. het protocol der overeenkomst doen uitkomen dat de tusschenkomst op verlangen der Porte plaats heeft, en bepaald dat de bevelhebbers der Europesche krijgsmagt in overeenstemming met de Porte zullen handelen, dat die troepen niet langer in Syrië zullen blijven dan de Porte noodig oordeelt en dat eene gemengde commissie de schuldigen zal opsporen en straffen. Dit protocol zon aan de mogendheden ter goedkeu- ring opgezonden worden. Intusschen wordt alles tol het vertrek der expe ditie gereed gemaakt. De jjloniteur deelt den tekst mede van de overeenkomst, die tusschen Garibaldi en den Napelschen generaal Clary is gesloten. Daaruit blijkt dat er van geene wapenstilstand sprake is, want het is slechts eene militaire schikking over de ontruiming van Sicilië door de Napelsche troepen. Gari baldi heeft dus zijne handen niet gebonden, en kan zijne plannen tegen het vaste land doorzetten. Bij het examen aan het conservatoire is de eerste prijs voor de viool ij toegewezen aan een meisje van nog geen 14 jaar, Marie Boulaz. De vlug heid en zuiverheid van spel, de juiste opvatting van de compositiën werden door iedereen bewonderd. Van de prijzen, die bij het houden der landbouw tentoonstelling alhier waren uitgeloofd voor binnen- en builenlandsche oogstwerktuigenis de eerste toegewezen aan de hh. Burgess en Key. De proefnemingen hadden in tegenwoordigheid des keizers plaats. ITALIË. Omtrent het gevecht te Melazzo, tusschen Garibaldi en den Napelschen generaal Bosco, ontvangt men nu en dan berigten, waaruit blijkt dat het van weerszijden zeer moorddadig is geweest; het ware getal der gesneuvel den is nog niet openbaar gemaakt en dat zal waarschijnlijk niet geschieden. Men berekent dat aan de zijde van Garibaldi 1000 man zijn buiten gevecht gesteld en dat het verlies der Napolitanen nog grooter is. Wat betreft het getal der strijders, dit meent men aan beide zijden op 6 a 7000 man te moeten stellen. Dumas heeft goedgevonden om het getal der troepen van Garibaldi op 2700 man te stellenmaar geloofwaardige berigten geven het bovenstaande getal op. Bij de capitulatie van Melazzo hebben de Napelsche troepen die plaats gewapend verlaten, maar echter hunne paarden en artil lerie achter gelaten. Dit is voor Garibaldi een groot, maar duur gekocht voordeel. Vroeger is gemeld dat de inwoners gemeene zaak met de Na pelsche troepen hadden gemaakt, dat zij uit de ramen hadden geschoten en stecnen en kokende olie op de volgelingen van Garibaldi hadden geworpen, zoodat de laatstgenoemde eenige hunner had doen fusilleren. De waarheid van een en ander wordt in twijfel getrokkenmaar dit is zeker dat de inwoners niet vijandig tegen Garibaldi waren; slechts waren er in de stad eenige gezinnen aanwezig van ambtenarendie onder de Bourbons aanzien lijke betrekkingen hadden bekleed, en dat deze in den haat der Sicilianen tegen de regerende dynastie niet deeldenis gemakkelijk te begrijpen. Toen Garibaldi Melazzo had bemagtigd en de Napelsche generaal Bosco in de citadel was gewekenliet de eerstgenoemde de sterkte opeischen, onder aanbod van vrijen aftogt voor hem en zijne officieren, daarbij voegende dat de citadel ondermijnd was en bij weigering binnen 24 uren in de lucht zou springen. Naar gemeld wordt gaf Bosco het volgende antwoord«Mijne soldaten hebben te dapper gevochten dan dat ik hen zou kunnen verlaten. Zeg aan Garibaldi, dat, bijaldien hij hem de plaats wil aanwijzen waarde mijn is, Bosco zich wil verbinden om er op te gaan zitten, zijne sigaar rookende, en dat bij het springen zijn laatste kreet zal zijn: leve de ko ning! Eene zaak begeer ik van hem, dat hij het bloed mijner soldalen spare." Garibaldi was over deze woorden zoo zeer getroffen dat hij terstond meer aannemelijke voorwaarden stelde. De gemeenteraad van Palermo heeft den heer Depretis, den plaats vervanger van den dictator, zijne opwachting gemaakt. Bij die gelegenheid verklaarde die heer zich voor de vereeniging van geheel Italië onder ko ning Victor Emmanuel; hij sprak ook van een nieuw koningrijk Italië, hetwelk Rome tot hoofdstad zou hebben. De generaal Goyon heeft thans, naar gemeld wordt, met verlof Rome verlaten. Men verzekert ook dat de Paus berigten uit Wceneu heeft ont vangen, die hem veel genoegen gaven en zijn vertrouwen verlevendigden. Men gist dat deze berigten de zamenkomst van den keizer van Oostenrijk met den prins-regent van Pruissen betreffen. Misschien ziet de Paus daarin de kiem van een verbond tegen de vorderingen der revolutie in Europa. De Paus heeft cenen brief aan de bisschoppen van Syrië gezonden, ter beantwoording van hunnen brief van 26 Julij. Hij drukt daarin zijne smart uit over den aan de Maroniten gepleegden moorden zijnen afschuw van de barbaarschheid der Turkenhij zwaait voorts grooten lof toe aan Frank rijk, hetwelk eene expeditie voorbereidt om de buitensporigheden der onge- loovigen te stuiten, en de vijanden van godsdienst, zedelijkheid, regtvaar- digheid en maatschappelijke orde te tuchtigen. FSaUISSEN. BERLIJN, 2 Augustus. De prins-regent heeft aan de commissiebelast met het inzamelen der gelden voor het gedenktceken van Gölhe, te kennen gegeven dat hij daar toe de som van 10,000 th. zal schenken indien het ontwerp zijne goed keuring mogt erlangen. De minister van binnenl. zaken heeft een schrijven gerigt aan de Prnissische gezanten in het buitenland betreffende de te Töplitz gehouden bijeenkomst. Daarin wordt, naar men zegt, gesproken van de gelukkige gevolgen der bijeenkomst te Badendie te Töplitz nader zijn verzekerd. De onschendbaarheid van Duitsehland zou gehandhaafd worden en men mogt hoop voeden op eene volmaakte overeenstemming omtrent alle Europesche vraagstukken. Men schrijft uit Eitorf, van 31 Julij, dat op den vorigen dag de bliksem was geslagen in eenen grooten kersenboomwaarop eene vrouw en een jongen bezig waren met plukkenterwijl er nog twee kinderen aan den voet des booms stonden om de kersen op te rapen. De vrouw werd op den grond geworpen en de jongen bleef aan een tak hangen. Ilij alle™ is er goed afgekomen. Een der beide kinderen, die onder den boom stonden, werd gedood en het andere kind, alsmede de vrouw, vcrkceren in eenen zorgvollcn toestand.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 2