Per Telegraaf. ENCiELAKD, LONDEN 22 Julij. Eene deputatie van het anli-slavernij-genootschap heeft zich dezer dagen hij lord Russell vervoegd, om zijne aandacht te vestigen op de voortduring van den slavenhandel op Cuba. Naar men verneemt heeft de minister ver klaard, dat hij herhaaldelijk bjj Spanje op de afschaffing van dien handel had aangedrongen, maar steeds te vergeefs, zoodat de regering thans niet ongezind was om de diplomatique betrekking af te breken met eenen staat, welke alleen den verfoeijelijkcn handel in menschen onder de Christen- mogendheden in stand hield. De Mom. Post heeft het berigl ontvangen dat op 10 Julij de vrede tusschen de Maroniten en de Drusen is geteekend. Zoo als het gegeven wordt is dit berigt moeijelijk aan te nemen en vereischt het nadere opheldering. Een berigt uit Calcutta meldt dat nabij Ragooghur door een detache ment troepen een scherp gevecht is geleverd legen eene bende opstandelingen waarschijnlijk de overblijfselen van het corps van Tantia Toopee. Naar gemeld wordt is de bekende Lola Montes op den 4dcn dezer te New-York aan de gevolgen cener beroerte overleden. FRANKRIJK. PARIJS, 22 Julij. De toebereidselen voor eene militaire expeditie naar Syrië worden door de regering ijverig voortgezet. Eenige regimenten uit het kamp van Chülons zullen te Toulon ingescheept worden, terwijl naar Algerië bevelen zijn ge zonden om ook van daar eenige regimenten te doen vertrekken. Als bevel hebber wordtbehalve de generaal Trochuook genoemd de generaal Beaufort d'Hautpoul, die daartoe door prins Napoleon is aanbevolen. Indien de expeditie eene grootere uitbreiding zou vereischen noemt men den maar schalk Mac Mahon als opperbevelhebber. De onderhandelingen met de overige mogendheden om aan het plan hunne medewerking te schenken staan op eenen goeden voet. Alleen de Porte heeft hare toestemming nog niet gege ven en naar men beweert wil men die afwachten alvorens de troepen te laten vertrekken. Engeland, zegt men, heeft wel zijne toestemming gege ven, maar ziet ongaarne dat de Franschen in Syrië voel aan wal zetten, cn zal Turkyc wel aanzetten om zijne toestemming te weigeren. Engeland vreest dat Frankrijk Syrië onder het beheer van Abd-el-Kader, als leenman van den Sultan, zal stellen. Men spreekt ook reeds hier van eene aanzien lijke plaats, die aan dat opperhoofd bij de expeditie zal aangewezen worden, en ook van zijne benoeming lot lid van het Legioen van Eer. Turkye stelt op den voorgrond dat eene gewapende tusschenkomst in Syrië het geheele r{jk in opschudding zal brengen. Volgens de jongste berigten uit Beyruth was de ellende der Christenen in de plaatsen langs de kust opgehoopt, zeer groot, maar de ondersleuning die zij ontvingen en het vooruitzigt op militairen bjjstand had hunnen moed weder verlevendigd. Men was nog vol zorg voor de overgebleven Christenen te Damascus, in weerwil van de krachtige houding van Abd-el-Kader. In een dal ten zuiden van Kesrouan bevonden zich 40,000 a 50,000 Christenen, die derwaarts de wijk hadden genomen en wier toestand zorg baarde. Men vertrouwde echter veel op den invloed van een magtig katholiek opperhoofd die met 300 man de toegangen tol het dal bezet had. Te LatakiehSaida en Sl. Jean d'Acre liggen Fransche oorlogschepen om de bevolking in be dwang te houden. Volgens eene opgave uit Syrië wordt het aantal Maroniten, die door de Muzelmannen zijn vermoord, op 4000 geschat. Men geeft thans de reden op, waarom een Fransch oorlogsschip Zan zibar heeft beschoten. De gouverneur dier stad had namelijk eenige Fransche handelaren doen gevangen nemen en zich van hunne goederen meester ge maakt. Hierop heeft de Fransche consul met klem de noodige vorderingen gedaan, die, toen ze door den gouverneur van de hand zijn gewezen; ge volgd zijn door een bombardement, hetwelk de gewenschte uitwerking deed. Te Toulon heeft men het plan opgevat ombij de aanstaande komst des keizers, eene groote hoeveelheid ammunitie, reeds sedert meer dan eene halve eeuw in de rijksmagazijnen opgestapeld en wegens latere uitvindingen builen gebruik gesteld, op een der nabijgelegen bergspitsen bijeen te bren gen ten einde daarmede en met behulp van verschillende werktuigen de uitbarsting van een vulkaan voor te stellen. Dezer dagen is een Perziaanmet name Mirza Mohammed Hossein AfFeharr alhier lot doctor in de geneeskunde bevorderd, nadat hij op uit stekende wjjze zijne theses had verdedigd. ITALIË. Te Napels heerschtnaar onderscheidene berigten te oordeeleneene groote verwarring. De koning heeft beloofd zijne garde te zuller. ontbin den, omdat zij zich legen de constitutie bleef verzetten. Men verzekerde ook dat hij bevel had gegeven tot eene geheele ontruiming van Sicilië. Tus schen de troepen van de generaals Bosco en Medici hebben eenige scher mutselingen plaats gehad. Volgens officiële opgave heeft de inzameling van den St. Pieterspenning lot nu toe opgebragt 1 millioen scudi (2) millioen Ned.). Er waren ook bijdragen ontvangen uit de Kaapkolonie en uit Californië. PRUIS9EN. BERLIJN, 22 Julij. Te Frankfort heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Bij het opstapelen van eenige duizend groote duigen, viel de geheele hoop om en begroef 5 personendie deels geheel verpletterd, deels doodelijk gewond werden. Deze duigen waren uit Hongarije ingevoerd en ter vervaardiging van de grootste soort van vaten bestemd. Te Linda, nabij Hanover, is eene groote katoenweverij afgebrand. Buizende werklieden zijn daardoor broodeloos geworden. Uit Coblcnz meldt men dat de kersenoogst in het nabij die stad gele gen dorp Karlich dit jaar ruim 18,000 th. heeft opgebragt. OOSTENRIJK. WEENEN, 21 Julij. De voormalige groothertog van Toskane heeft het staatsdomein Bran deis; in Boheme, voor anderhalf millioen florijnen gekocht. Vroeger is reeds gemeld dat de regering voornemens is een eskader naar de Syrische wateren te zenden. Men verzekert thans dat het bevel daarover aan den aartsherlog Maximiliaan zal opgedragen worden. LONDEN, 23 Julij. Lord Palmerston heeft in het lagerhuis verklaard, dat Engeland geen bezwaar kan inbrengen legen het zenden van F.uropesche troepen naar Syrië. Door Engeland, Pruissen, Frankrijk, Rusland en Oostenrijk is tot dat doel eene overeenkomst geteekend. De regering wist nog niet welke houding de Porie zou aannemen. NAPELS, 23 Julij. De generaals Dagostino, Nunziante, Debre' en Sca- lella zijn ontslagen. Messina, Milazzo en Syracuse zijn ontruimd. De troepen worden met stoomschepen teruggebragt. PARIJS, 24 Julij. De Constitulionnel trekt de berigten, door den Mom. Post medegedeeldin twijfel en hoopt dat Europa niet zal toelaten dat het vergieten van het bloed der Christenen in het vergeetboek gerake. LONDEN, 24 Julij. De Mom. Post schrijftDe tijding van den vrede met de Drusen moge voorbarig zijnde Turksche troepen zullen wel in staat zijn de Drusen in bedwang te houden. De Porte zal in de Fransche tnsschen- komst niet toestemmen, daar het bezet houden van Syrië, evenmin als dat van Rome een einde zou nemen. Engeland en Frankrijk zullen zich met eenen bijstand ter zee te vreden moeten stellen. De Times deelt een berigt mede uit Napels, van Zondag, dat koning Victor Emmanuël aan Garibaldi eenen brief zal rigten, Waarin hij hem ver zoekt de bezittingen van den koning van Napels op het vasteland niet aan M jv i i o m uritx ..j BERLIJN, 24 Julij. De Abendsamlszeit. deelt uit Pesth van den 21s,e» mede, dat zich aldaar des avonds eene menigte menschen voor het Zriny- koffijhuis bevond. Na den afloop var. de voorstelling in den llongaarschen schouwburg hield een man op straat eene opgewonden rede tot het volk. Enkele oproerige kreeten volgden. De daarop toeschietende wacht ontmoette tegenstandmaar tegen middernacht was de orde hersteld. Tien tot den arbeidersstand beboorende personen zijn ir. hechtenis genomen. BERLIJN, 24 Julij. Reuters Office.) Heden morgen ten half elf ure is de gemalin van prins Frederik Wilhelm van eene dochter bevallen. De STAATSRAAD COMMISSARIS des KONINGS in de provincie Zuid holland Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten van den 10den Juljj 1860, n°. 35; Gelet op art. 11 der wet van den 13dCD Junij 1857 (Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voornoemd Besluit door Gedeputeerde Stalen is bepaalddat de afzonderlijke Jagten op Wa terwild voor dit jaarin deze Provincie zullen geopend zijn op Woensdag den 1 Augustus aanstaande; en dat mitsdien van dat tijdstip af, de uit oefening der Jagtbedrjjvenvermeld in art. 15, lett. rf, en h der Jagt- wel, geoorloofd zal wezen, onder herinnering aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der Jagt en Visscherij in deze Pro vincie, krachtens welke die Jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meeren, plassen, rivieren, mitsgaders op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, door insertie in het Provinciaalbladin de Nederlandsche Staatscourantalsmede in het Dagblad van Zuidholland en 's Gravenhageter kennis worden gebragt der Gemeentebesturen in Zuid holland en van de belanghebbenden. De Staatsraad, Commissaris des Konings voornoemd, 's Gravenhage, 21 Julij 1860. van der HE1M. KATWIJKSCHE VISSC1IERS. De Commissie berigt onder dankbetuiging dat bij haar en Dr.A. RUTGERS van der LOEFF r.og is ontvangen ten behoeve der vijf iveduwen en vijf tien weezen van de verongelukte visschers: Van N.N./0.94J C. A. F. ƒ3, N. N. ƒ2.50 en d. B. ƒ2 50. Namens de Commissie, Dr. E. LAURILLARD. Leiden, 24 Julij 1860. Mr. J. G. de SA IN. A. van DRIEL. 242s,e Staats-Eoterij. Trekking der Derde Klasse. js'c Trekking. N°. 12990 een prijs van ƒ5,000. N°. 2240 een prijs van ƒ1,000. 2dc N°. 19058 een prijs van ƒ1,500. AD VERTENTIEN. 25JARIOE ECUTVEREENKG1NG van C. J. JANSEN en P. W. H. BAKKER. Eenige kennisgeving. Leiden, 21 Julij 1860. In den hoogen ouderdom van meer dan 80 ja ren ontsliep gisteren avond, kalm en zacht door de hoop des eeuwigen levens, Mejufvrouw CHRISTINA LEUR, Weduwe van den Heer Kiaas Vermaas, in leven Opzigter der Marinewerkente Hellevoetslnis. Eenige kennisgeving.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 2