"•jüjl. KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van 18 JUei 6860If". 64.) Zitting van 14 Mei. Teccnwoordig de leden Krantz, de Moenle Poole, Tollens, Hubreeht, ien Sande, du" Rieu, Lezwyn, Gevers en de Voorzitter. Een half uur na den voor het houden dezer bijeenkomst hestemden tijd opent de Voorzitter de vergadering en doet de presentielijst voorlezen, waar uit blijkt dat niet de grootste helft der leden tegenwoordig is. En vermits de Raad alzoo, ingevolge art. 8 van het Reglement van orde, niet mag beraadslagen of besluiten, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Zitting van 24 Hei. Tegenwoordig de heeren Stoffels, Olivier, Taets van Amerongen, van Kaathosen, Hartevelt, Lezwyn, de Moen, Hubreeht, le Poole, ten Sande, Gevers, de Fremery, Krantz, Tollens, Luzac, du Rieu, van der Hoeven en de Voorzitter; hebbende het lid Kluit kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna de Burgemeester mededeelt: Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland van den 16™ Mei I860, n°. 9, houdende goedkeuring van het raadsbesluit in dato 10 bevorens, tot de onderhandsche verhuring van het lokaal boven de Rijns- bnrgsche poort aan Commissarissen der sociëteit Amicitia. En is deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Rapport van Burgemeester en AVcthouders op het adres van eigenaars van landerijen in den Boschhuizer polder. 2°. Rapport der Raadscommissie, benoemd om advies uit te brengen op eene missive der Algemeene Commissie van liquidatie der zaken van de voor malige wees- en momhoirkamers. En is, conform de voordragt, besloten, deze stukken, ter inzage van de leden, in de leeskamer neder te leggen. 3°. Rekeningen over 1859, van: a. Vrouwen Kraatnmoeders; b. Regenten van het Gereformeerde minne- of armen oude mannen en vrouwenhuis c. Regenten van het Heiligen Geest of armen wees- en kinderhuis; d. de Plaatselijke Schoolcommissie. 4°. Voordragt tot verbooging der gemeentebegrooting voor 1860, in ont vangst en in uitgaaf. 5°. Staat van af- en overschrijving op de gemeentebegrooting van 1859. Conform de voordragt, is besloten de stukken sub n°. 3 5 te stellen in handen der Commissie van Finantiën, om te dienen van berigt en raad. 6°. Adres van Johannes Simon Rijken, om geheele of gedeeltelijke restitu tie van betaalden accijns wegens ondermaat van 9641 kannen binnenlandsch gedistilleerd. 7°. Adressen van T. van den Berg, J. F. Frank, H. Hemerik, J. B. Roeling en D. Scheffer, om tot adsistent commies-portier bij de plaatselijke belastin gen te worden benoemd. 8°. Adres van P. Lagerenberg, waarbij deze vergunning vraagt om den voorgevel van het huis wijk IV. n°. 630, 20 duim te mogen laten vooruit springen. En is, conform de voordragt, besloten de stukken sub n°. 6—8, ten fine van berigt en raad, te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De benoeming van 2 leden voor het stembureau bij de aanstaande ver kiezing van een lid voor de tweede kamer der staten-gencraal. En nadat de leden Stoffels, Taets van Amerongen en Gevers waren aangewezen om inet den Burgemeester bij deze en de volgende benoemingen het bureau van stemopneming uit te maken zijn bij 18 stembilletien overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de heeren Hartevelt 14, de Fremery 10, ten Sande 3, Lezwyn en de Moen ieder 2 stemmen, Gevers, Tichler, Tollens, Hubreeht en Kluit ieder 1 stem. Zoodat tot leden van gemeld stembureau zijn benoemd de heeren Hartevelt en de Fremery; terwijl, op voorstel van den Burgemeester, al de overige leden dezer vergadering met algemeene stemmen tot plaatsvervangers be noemd zijn. 2°. Benoeming van twee leden voor de Commissie bij de loting der schutterij. Zijn bij 18 stembilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, uitgebragt op de heeren Tichler 16, Kluit 9, ten Sande en du Rieu ieder 3, le Poole 2 stemmen, Taets van Amerongen, de Moen en Hubreeht ieder 1 stem. En zijn mitsdien tot leden van genoemde commissie benoemd de heeren Tichler en Kluit. 3°. Benoeming van a. 2 leden voor de commissie van onderzoek bij de schutterij. En zijn bij 18 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de heeren ten Sande 9, le Poole 8, du Rieu 5, Tollens 3, van Kaatboven en Gevers ieder 2 stemmen, Lezwyn, Stoffels, Taets van Amerongen, Krantz, Tichler, Hartevelt en Hubreeht, ieder 1 slem. Zoodat tot leden dier commissie zijn benoemd de heeren ten Sande en le Poole. b. Twee plaatsvervangende leden voor dezelfde commissie. Bij 18 stembillettenovereenkomende met het aantal tegenwoordige leden zijn uitgebragt op de heeren de Moen en du Rieu, ieder 6. Lezwijn en Tol lens ieder 5, Stoffels 3, van Kaathoven, Luzac, Gevers, Krantzen Tichler, ieder 2 stemmenvan der Hoeven 1 stem. Zijn alzoo tot plaatsvervangers benoemd de heeren de Moen en do Rieu. 4°. Adres van J. J. Brandhoff Isselman c. s. belanghebbenden bij de in- standhonding en den bloei van den boterhandel, tot het vaststellen en uit vaardigen van een plaatselijk reglement op den ijk en de keuring der botervaten. Gelet op de rapporten van de Commissiebelast met het ontw erpen van en herzien der plaatselijke strafverordeningenen van de Kamer van Koop handel en Fabrieken Is na langdurige deliberatien met 10 tegen 8 stemmen besloten, tot de vaststelling van zoodanig reglement niet over te gaan en mitsdien het ver zoek der adressanten te wijzen van de hand. Tegen de invoering van den ijk stemden de leden Hubreehtle Poole de Fremery, Krantz, Tollens, Luzac, du Rieu, Olivier, Hartevelt en de Voorzitter. Vóór de leden ten Sande, Gevers, van der Hoeven, Stoffels, Taets van Amerongen, van Kaathoven, Lezwyn en de Moen. 5°. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, omtrent de regeling van gemeenschappelijke zaken met de gemeente Haarlem en de opheffing van het beurtveer op die gemeente. En is na deliberatie met algemeene stemmen besloten 1°. ingevolge art. 121 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) aan Gedeputeerde Sta ten der provincie Znidholland magtiging te verzoeken om met de gemeente Haarlem gemeenschappelijke zaken te regelenen 2». onder inwachting der gevorderde magtiging, het tusschen deze gemeente en Haarlem bestaande beurtveer met 1° Julij dezes jaars op te heffen en mitsdien op dat tijdstip in te trekken en buiten werking te stellen alle reglementenvrachtlijsten en verdere bepalingen welke voor gemeld veer mogten gemaakt zijn. 6°. Verzoek van Curatoren der Leydsche Hoogeschool, om een exemplaar der resolutiën van de Staten van Holland en West-Friesiand. En gelet op het rapport van Burgemeester AVcthoudersis na deliberatie dien overeenkomstig met 17 stemmen (de Burgemeester hield zich als Cura tor der Hoogeschool, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Staats blad n°. 85), buiten stemming) besloten, één exemplaar der gezegde reso lutiën uit het gemeentearchief ten behoeve der Academische bibliotheek af te staan. Het lid Gevers verlaat de vergadering. 7°. Voorstel van Regenten van het Sint Joris Gasthuis te Delft, tot ver hooging der verpleegkoslen voor arme krankzinnigen in dat gesticht. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, de van af den jare 1844, ingevolge destijds aangegane contracten, door deze gemeente betaalde verpleegkosten voor arme krankzinnigen in bovengemeld gesticht, van af 1° Januarij aanstaande, met 10 'sjaars per hoofd te ver- hoogen en mitsdien die som van 170 op 180 te brengen. 8". De rekening der dienstdoende Schutterij, dienst 1859. En gelet op het rapport der Commissie van Financiën; Is na deliberatie met algemeene stemmen beslotendeze op te nemen en voorioopig vast te stellen, in ontvang tot 5617.92in uitgaaf tot 5617.92 en alzoo sluitende quite. 9°. Rekening van het AVerkhuis, dienst 1859. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën ad hoe; Is na deliberatie dienovereenkomstig met 14 stemmen (de leden de Moen, Krantz en Stoflels hadden als mede-bestuurders der betrokkene instelling, ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), tijdelijk de vergadering verlaten) besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren, in ontvang tot 17763.595; in uitgaaf tot 17734.63en alzoo sluitende inet een voordeelig saldo van 28.965, hetgeen de rendanten ge houden zijn in hunne eerstvolgende rekening te verantwoorden. 10°. Voorstel van Gecommitteerden tot de administratie der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen, tot het toekennen van een blijk van erkentelijkheid aan den Stads-Apolheker voor zijn buitengewonen ijver bij de in het najaar van 1859 geheerscht hebbende ziekten. En, gelet op het rapport van Burgemeester en AVethoudcrs; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen hesloten, aan Gecommitteerden voornoemd de vereischte magtiging te verieenen tot het aankoopen van een geschenk in zilver, met toepasselijke inscriptie, ten einde het aan den Stads-Apolheker AV. J. Hoefman, namens deze vergadering, als een blijk van tevredenheid en erkentelijkheid aan te bicden. 11°. Een adres van G. AVilhelmy Damsté, houdende verzoek om, bij de verbouwing zijner pakhuizen in de Mandemakersteeg, wijk IV, n". 107, 107a en 109, het open erfje achter de AVaag te mogen innemen of, ingeval aan die ruimte behoefte bestaat, de eerste verdieping van zijn pak- en werk huis over dat plaatsje te mogen heenbouwen. Gelet op de rapporten van Burgemeester en AVethoudcrs en de Commissie van Fabricage; Is na delibarie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, het onderwcrpelijk verzoek te wijzen van de hand. 12°. Adres van L. 11. Vervoort, om vergunning tot het leggen van een spoelvlot voor zijne fabriek op het Levcndaal, lang 3.60 en breed 1.60 ellen. En, gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Com missie van Fabricage; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten het verzoek van den adressant in te willigen en hem mitsdien het leggen van een spoelvlot, ter grootte en ter plaatse door hem aangegeven, toe te staan, tegen betaling eener jaarlijksche recognitie van 1.00, volgens het bestaande tarief. 13°. Adres van J. de Koning, waarbij deze vergunning vraagt, om in de stoep voor het huis in de Beschuitsteeg, wijk VII, n°. 918 een keldergat te doen maken en het riool van dat perceel te mogen vernieuwen tot aan het algemeene riool. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Fabricage; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, het verzoek van den adressant in te willigen, mits hij voor deze vergunning betale eene recognitie ad 60 cents 'sjaars, ingevolge het vastgestelde tarief. Niets meer te behandelen zijnde, sluit dc A'oorzitter de vergadering. Te Levden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 5