hoven, Lezwijn, Gevers, ten Sande, Sikkel Groos en Tichler, (het lid van der Hoeven hield zich buiten stemming) besloten cene oproeping te doen al léén van sollicitanten naar de betrekking van prorector en den nieuw te be noemen titularis, behalven met het onderwijs in de geschiedenis en aardrijks kunde, ook met dat in de Hollandschc taal en letterkunde te belasten, waar door de betrekking van onderwijzer in laatstgenoemde vakken voor als nog onvervuld kan blijven. 8°. Eene missive van den minister van oorlog, houdende voorstellen betrekkelijk de voorziening in de kostenaan de huisvesting der troepen en het stallen der paarden van 's rijks legermagt verbonden. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Fabricagebeiden daartoe strekkende datbehoudens enkele voorwaarden al de gemeente-gebouwen met de daarin aanwezige meubelen, thans bij de militaire bezetting in gebruik of daarvoor bestemd, kosteloos aan het rijk in gebruik worden afgestaan, ten behoeve van de troepen die bestemd zijn of zullen worden om in de gemeente garnizoen te houdenwaartegen alle her stellingen, veranderingen, vernieuwingen als anderzins, welke aan die gebou wen meubelen enz. noodzakelijk worden geachtvoor rekening van het rijk komen. En is deze voordragtmet eene geringe wijziging, door bet lid van der Hoeren voorgesteld, in rondvraag gebragt en dienovereenkomstig met alge- meene stemmen besloten. 9®. Bestekken en voorwaarden omtrent fabrieagewerkenals: a. de herstelling van kazernegebouwen; gewijzigd ten gevolge van door den minister van oorlog gedane, en thans door deze vergadering aangenomene, voorstellen betrekkelijk het onderhoud dier gebouwen b. de herstelling van de brug over de Langegracht aan de Mare; hetgeen in de vergadering van 5 April jl. werd aangehoudenten gevolge van ge maakte bedenkingen door het lid Krantz; c. de vernieuwing der brug aan de oostzijde van de langegracht, gewijzigd ingevolge het besluit, in de jongste raadsvergadering genomen, tenopzigte der tegen het vroeger bestek door H, Vcefkind en Zoon ingebragle be zwaren. Engelet op de rapporten van Burgemeester en Wethoudersis na deli beratie met algemeene stemmen achtereenvolgens tot de vaststelling dezer drie bestekken besloten; terwijl levens op voorstel van den Burgemees ter wordt goedgevondenden termijn van oplevering voor den aannemer van de herstelling der wallenten gevolge van het oponthoud met de aanbeste ding dezer bruggenmet twee maanden te verlengen. 10°. Adres van Commissarissen der Sociëteit »Amicitia," dat aan hen in huur worde afgestaan het lokaal boven de Rijnsburgschepoortom te dienen tot woning voor een hunner bedienden in de Zomer-Societcit. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van fabricage; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotenbe doeld lokaal aan Commissarissen der Sociëteit Amicitiavoor den tijd van twee jaren, gerekend ingegaan te zijn den lc" Mei I860, in huur af te staan, tegen een jaarlijkschen huurprijs van twintig gulden en onder bepa ling dat alle veranderingen of herstellingenwelke alleen onder goedkeuring der Commissie van Fabricage mogen plaats hebben, door en ten kosten der adressanten moeten geschieden. Op voorstel van den Burgemeester wordt met algemeene stemmen goedge vonden, de behandeling van n°. 11. Adres van J. J. Brandhofl Issel- man c. s., tot het weder invoeren van den ijk en de keuring der boterva ten uithoofde de tijd thans te ver verstreken iste verdagen tot Maan dag 14 Mei aanstaande, 's namiddags ten 2 ure; waarna de vergadering, wordt gesloten. Te Eeyden ter Boekdrukkerij van J. C. DBABBE.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 6