Per Telegraaf. Abshaubbin's Anti-Rhumatische Watten. 'slIAGE, 8 Mei. De gemeenteraad heeft met aigemeene stemmen beslo ten zich bjj adres tot Z. M. den koning te wendenmet het verzoek om de uitsluitende concessie aan de Hollandsche ijzeren spoorweg-maatschappij verleend, lot den aanleg eener lijn ter verbinding van de Hollandsche en Rijnspoorwegen, in nadere overweging te nemen. Het wets ontwerp houdende Nieuwe regterlijke inrigting is bij de tweede kamer ontvangen. De hoofdzaken zijn de volgende: De hooge raad blijft regter, die alleen in cassatie regt spreekt. Vijf hoven, te Amsterdam,'sllage, 'sBosch, Arnhem, Leeuwarden. De arr.-regtbank blijft gewone regter in burgerlijke zaken. De kantonregter behoudt zijn tegenwoordig karakter. De regtbank zal ook zijn gewone regter voor strafreglspleging. De gelde lijke besparing wordt op ƒ120,000 begroot. De waarneming van het open baar ministerie bij de kantongeregten wordt aan bezoldigde ambtenaren op gedragen. De jaarwedden van de kanlonregters worden verhoogd. Dc kan- tonreglers worden voor hur. leven benoemd. De interpellatie van den heer Wintershoven over de sluiting van de Zuid willemsvaart leverde weinig bijzonders op. De minister van binnenl. zaken heeft de sluiting verdedigd door op de noodzakelijkheid te wijzen. Tot 1864 zou geen nieuwe sluiting geschieden. Met eene groote meerderheid is besloten om liet voorstel van den heer Sloet omtrent de afkoopbaarstel- ling der tienden in nadere overweging te nemen. De minister van justitie heeft heden het besluit gecontrasigneerd waarbij de invoering van het tarief voor justitiekosten wordt uitgesteld. De heer v. Hoëvell heeft verlof verkre gen om den minister van koloniën te interpelleren over de regeling van de uitgifte der cultuur-contracten; op Donderdag aanst. Dan is ook aan de orde de beraadslaging over de amortisatie-wet. PARIJS, 7 Mei. De Patrie zegt het berigt te hebben ontvangen, dat Garribaldi naar Sicilië is vertrokken met eene gewapende expeditie. Hij ver- rigt alzoo eene daad, waarop dezelfde straf als op zeeroof toepasselijk is. Voorts zegt genoemd blad, dat de Sardinische regering last heeft gegeven aan hare schependie zich nabij Sicilië bevindenom zich te verzetten te gen eiken gewapenden aanval van personendie op het eiland landen met behulp van schepen, voerende de Sardinische vlag. MADRID, 7 Mei. De graaf de Montemolin en zijn broader hebben heden Tortosa verlaten en zullen op de stoomboot Colon ingescheept worden. Hunne bestemming is onbekend. STAD8-BERICiTEl. VERGADERING van den Gemeenteraad van Leydenop Donderdag den ÏO*1™ Mei 1860, des namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1». Benoeming van 3 leden voor de Commissie van plaalseljjk geneeskun dig toevoorzigt. 2°. Benoeming van een Commies bij de plaatselijke belastingen. 3°. Kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1860. 4°. Staten van af- en overschrijving en suppletoire begrooting 1859, van: a. het Luihersche Weeshuis; b. het R. Cath. Weeshuis; c. de R. Cath. Armen. 5°. Staten van af- en overschrijving op de gemeente-begrooling als: a. drie op de dienst van 1859; b. een op de dienst van 1860. 6". Staat tot verhooging der begrooting van 1860. 7°. Voordragt omtrent de vervulling der bestaande vacaturen in het per soneel der docenten bjj het Sted. Gymnasium. 8°. Voorstellen van den Minister van oorlog, omtrent het onderhoud der Kasernegebouwen. 9". Voorwaarden van fabricage werkenals tot herstelling van Kasernegebouwen tot herstelling van de brug over dc Langegracht aan de Mare; c. tot vernieuwing der brug aan de oostzijde van de Langegracht. 10". Onderhandsche verhuring van het lokaal boven de Rijnsburgsche poort. 11". Adres van J. J. Brandhoff Isselman c. s. tot het wederinvoeren van den ijk en de keuring der botervaten. Oproeping van de Verlofgangers voor de Nationale Militie tot het bijwonen der Inspectie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN Gezien het besluit van den Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Znidholland van den 2den Mei 1860, A. N°. 3464/1 2de Afd. (Prov.-blad N». 62,) houdende regeling der Inspectie over de Verlofgangers der Nationale Militie; Roepen dien ten gevolge op, al dc binnen deze Gemeente met onbepaald verlof aanwezige manschappen der Nationale Militie, om te verschijnen op de plaats van het Gasthuis aan de Aalmarktop Woensdag den 16den Mei aanst.'s voor middags ten 10 «re, ten einde ingevolge Art. 181 der Wet van 8 Januarij 1817, {Staatsblad N". 1), door den Luitenant-Kolonel Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd, behoorlijk in militaire tenue gekleed en voorzien van alle medegeno- inene equipementstukkenbenevens hunne zakboekjes en re<;u's der verlofpassen. Voorts geven Burgemeester en Wethouders bij deze kennis, dat, bijaldien zich binnen deze Gemeente ook Verlofgangers moglen bevindentot andere Gemeenten of Districten behoorende, zij almede gehouden zijn ter voorschreven plaatse en tijde te verschijnen, met vermaning aan alle hierbij betrokkenen, om naauwkeurig aan deze oproeping te voldoen en te zorgen dat hunne kleeding en equipementstukken in goeden staat worden voorgesteld; zullende de zoodanigen, welke deze mogten hebben verwaarloosd, het aan zich zelven hebben te wijten, dat zij voor zekeren tijd onder dc wapenen worden opgeroepenterwijl aan diegenenwelke zonder wet tige en door Burgemeester en Wethouders aangenomene redenen van de Inspectie mogten wegblijven, door den Luitenant-Kolonel Militie-Commissaris een arrest van twee tot zes dagen in den naast bij gelcgeneu militairen provoost zal worden opge legd. Wijders, dat attesten, door Geneesheeren of Heelmeesters aan Verlofgangers afgegevenwegens ziekteuit hoofde van welke zij belet mogten worden de Inspectie bij te wonenter Secretarie moeten worden ingeleverduiterlijk op Dingsdag den 15den Mei bevorens, voor 1 ure des namiddags; wordende door den Luittenant- Kolonel Militie-Commissaris aan niemand vrijstelling van het bijwonen der Inspectie verleend. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd Letüen, 8 Mei 1860. D. T1EBOEL S1EGENBEEK, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. ADVERTENTIEN. Ondertrouwd C. T. B. CUYPERS van Leyden, en KLAVERWYDEN. Soeterwocde, 4 Mei 1860. Benige kennisgeving. J. C. KANTONGERECHT NOORD WIJK. Veroordeeld in de zitting van 2 Mei 1860. 1 persoon wegens het uitoefenen der jagt na zonsondergang lot 12 boete en subsidiaire gevangenisstraf van 5 dagen. 1 persoon wegens het bemagtigen van wild door middel van wildstrikken tot 20 boete, 7 dagen subs, gevang. 1 persoon wegens het zich in het veld bevinden met wildstrikkenals voren. 1 persoon wegens het aanwenden van pogingen om wild op te sporen enz. anders dan bij dc wet geoorloofd is, tot ƒ10boete, 3 dagen subs, gevang. 1 persoon wegens het berijden van een voetpad tot ƒ1.50 boete, 1 dag subs, gevang. 1 persoon wegens het belemmeren van den openbaren weg tot 0.50 boete; verhaalbaar bij lijfsdwang. 2 personen wegens diefstal van hout, ieder lot 10 dagen gevangenisstraf. AKAOEMIE-N1EUW8. PROMOTIE AAN DE LEYDSCHE HOOGESCHOOL. Den 5 Mei de heer J. Linckersmed. et art. obst. dr. te Montfoort, in de heelkunde, na verdediging van akademische Stellingen. 24Isl« Staats-LoteriJ. Trekking der Vijfde Klasse. 9de Trekking. N". 12799 een prijs van ƒ1,500. NM. 1753 2816 6060 en 8066 ieder een prijs van ƒ1,000. 10de N°. 12051 een prijs van ƒ1,000. Het Algemeen Kantoor van Administratie alhieronder Directie van STADNITSKI VAN HEUKELOM c. s.adverteert, dat de COUPONS van door hetzelve uitgegeven Certificaten van Russische Fondsen verschenen 1" Januarij 1860, van heden af zullen worden betaald ten Kan tore van de Ontvang- en Betaalkas; als van 6 pCt. in Assignatiëngroot Rs. 30.— met ƒ14.77veertien Gulden zeven-en-zeventig Centsen van 6 pCt. in Zilvergroot Rs. 15.met ƒ25.85, vijf-en-twintig Gulden vijf en tachtig Cents. Amsterdam, 4 Mei 1860. FAILLISSEMENT. Bij vonnis der Arrondissements-Regtbank te Leydenvan 8 Mei, is ANTON MOL, Broodbakker, te Leyderdorp, verklaard in Staat van Faillissementaanvang genomen hebbende den derden Mei. Tot Regter Commissaris is benoemd de Edel-Achtbare Heer Mr. J. W. SCHUURMAN en tot Curator de Ondergeteekende. Leyden, 8 Mei 1860. M'. L. D. SURINGAR. HOMOLOGATIE. Bij Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Leyden, var. den l«lc» Meijl. is het accoord, in hel Faillissement van J. P. VOORTHUYZEN, vroeger Winkelier te Oudshoorn, laatst Koopman te Oude-Wetering, binnen Al kemade gehomologeerd. J. HEENK, Curator. Welk lijder aan rhumatiek huivert niet om zich bij het heerschende ver anderlijke weder builen zijne kamer te begeven? welk gestel zelfs, gevoelt zich niet in meerdere of mindere mate aangedaan door verkoudheid, hoofd kramp, aangezigts-, kies- en tandpijn? Zij die weten dat zij tot de onge lukkige slagtoffere van het rhumatisme behooren zullen dus weldoen zich van een voorbehoedmiddel te bedienen dat met zekerheid al die lastige uit werkselen onzer veranderlijke luchtstreek in dit jaargetijde afweert. Hef zjjn de reeds zeer algemeen gebruikt wordende en genoegzaam door hunne heilzame uitkomsten bekende Een middel goedkoop en gemakkelijkdaar de prijs slechts 25 Cents per pakje is, en deze watten eenvoudig op het aangedane ligchaamsdeel behoe ven gelegd te worden, om binnen korten tijd verligling van pijn en spoedig volkomen genezing te geven. Er bestaat dus geene reden om zich van de proefneming te onthoudendaar men zich met een enkel pakjeal dadeljjk van hare heilzame werking kan overtuigen. Alleen drage men zorg dat men de echte bekome door ze in een der onderstaande De'póts te koopen en zich te overtuigen of ieder pakje wel is gerold in een blaauw papier, houdende, behalve de gebruiks-aanwijzing en de namen van al de Dépót- houders in Nederland, de onderteekening van den Hoofd-Depothouder A. BREETVELT Az. Delft, Groote Markt, nevens de Waag, die deze watten o. a. verkrijgbaar heeft gesteld: Te Lelden uitsluitend bij A. van 't Hooft, Maarsmansleeg. N. J. Sanders Gz.Haarlemmerstraat, verder bij J. H. KeilerRotterdam W. Wagestr. C. B. Verheul, Oudewater. J. J. Vollaerts, Woerden. Iserieffi Comp., 'sHagc, Veenestraat, in de Prijslijst. Mej. de Wed. Bosman, Gouda. Gebr. Kauling, Gouda. A. dc Vink Sr.Boskoop. Gebr. Kauling, Alphen. L. den Ouden, Soetermeer. A. Bots, Nieuwkoop. Mej. de Wed. C. v. d. Meer, Noordwijk. W. Ligthclm, Voorburg. J. Knol, Haarlemmermeer. J. B. E. C. Sehlatman, Bodegraven. Wed. Boon, Leidschendam.,

Leydse Courant | 1860 | | pagina 3