Is na deliberatie dienovereenkomstig met algcmcene stemmen, besloten, dezen goed te beuren en vast te stellen. 9°. Adres van Carel Anne Adriaan Baron van Pallandt, waarbij deze ten name zijner echtgenoote in gebrnik verzoekt een gedeelte gemeentegrond aan de Haarlemmertrekvaart. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten eene strook gronds beplant met hakhont, gelegen onder Noordwijkerhout aan de Haarlemmertrekvaart, voor de hofstede Sixenburg nabij Halfweg, ter lengte van 99 100 ellen, bij eene breedte van 5 ellen en 5 palmen, ingevolge art. 230 der wet van 29 Jnnij 1851 (Staatsblad n°. 85), te verklaren ter openbare dienst niet meer bestemd te wezen en voorts dien grond in gebruik te verleenen aan Jonkvrouwe Celia Maria Steengrachl, echtgenoote van Carel Anne Adriaan Baron van Pallandt, wonende te 's Gravenhage, onder de volgende voorwaarden o. dat deze concessie is tot wederopzeggenmits niet binnen tien jaren; dat zij is personeel en dus niet op een ander kan overgaan, zonder nienwe aanvrage; b. dat zij op dien grond niet mag bonwen, noch daarop mest-, aarde- of andere stalen mag leggen, welke voor den weg schadelijk of hin derlijk kunnen zijn; met vrijlating om dezen grond van den weg door eene hegge af te scheiden; o. dat zij voor deze vergunning betale eene jaarlijksche recognitie van negen gulden, ingaande van den lsten Jannarij 1859, zijnde de tijd van den laatsten houthak; alsmede de som van dertig gulden in eens voor de overneming van het tegenwoordig op dien grond staande hout gewas, en d. dat zij alle onkosten van zegel, registratie enz. zal restitueren en bij notariële acte van non praejudicie de concessie op deze voorwaarden zal aannemen. 10°. Eene missive van de commissie van administratie over de gevange nissen alhier van den 6d« Maart jl., daarbij, onder te kennengeving dat bij haar het voornemen bestaataan de oostzijde van het militaire detentie- huis (het voormalig Pesthnis) een afzonderlijk gebouw daar te stellen tot [nachtverblijf der gevangenen bestemdverzoekende ombijaldien haar plan de hoogere goedkeuring mogt wegdragen, de gracht aan de oostzijde van het hoofdgebouw ten dien einde te mogen doen dempen en ecnige Ypen hoornenwelke op den Singelgrond aan die zijde staan te mogen doen rooijen. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is na deliberatie dienovereenkomstig met 15 stemmen (de heeren Siegen- beek, Luzac en du Rieu hielden zich, als leden der bedoelde Commissie, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) buiten stemming) besloten, aan de Commissie van Administratie voornoemd te kennen te geven, dat, ingeval haar plan tot de oprigting van zoodanig gebouw mogt worden goedgekeurd, deze vergadering geen bezwaar zal ma ken in het dempen der gracht aan de oostzijde van het hoofdgebouw, noch in het rooijen der ypen boomen aldaar, ten getale van 29, wanneer die óf door de commissie, óf door den aannemer van het daar te stellen ge bouw worden overgenomen tegen de waarde waarop zij zijn getaxeerdals 9 h ƒ25 per stuk, is 225,00, 15 h 20 per stuk, is 300,00, 5 a 10 per stukis 50,00, te zamen 575.00. 11°. Acht bestekken van fabricage-werken dezer gemeente. Naar aanleiding van gemaakte bedenkingen door het lid Krantzstelt de Burgemeester voor het bestek omtrent de vernieuwing van eenige brngwerken voor alsnog aan te houden, hetgeen met algemeene stemmen wordt goedge vonden; waarna de overige zeven plans en voorwaarden met algemeene stem men vastgesteld zijn. Niets meer te behandelen overig zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C, DRABBE,

Leydse Courant | 1860 | | pagina 6