Eurgcrlijfic &tattb. Per Telegraaf. spoornet van 200 kilometers uitgestrektheid zon aanleggen. Dit ontwerp is door den prefect der Seine naar den staatsraad verzonden. Tc Reims heeft men het plan opgevat een standbeeld op te rigten voor Colbert, die als controleur-generaal van finantiën onder Lodewijk XIV zoo veel tot het welzijn van den staat bijdroeg. Hij werd in genoemde stad in 1619 geboren. De verkoop van eene aanzienlijke schilderij-verzameling, die van den heer Piérart, heeft een aanvang genomen. Een stuk van Ostade is ver kocht voor 25,100 fr.een van Karei Dujardin voor 17,000 fr.en een van Wouwermans voor 25,700 fr. Men verzekert dat deze drie goed betaalde stukken door den keizer zijn gekocht, die ze aan de keizerin ten geschenke wil geven. ITALIË. Uit Milaan wordt gemeld dat het Fransche leger een begin heeft ge maakt met den lerugmarsch naar Frankrjjk. Van het 80ste reg. van linie trekt dagelijks eene compagnie over Susa af; van het 10dc reg. van linie marcheert dagelijks een bataillon naar Nizza. Aan de vergadering der vertegenwoordigers in Toskane is door de regering de uitslag der stemming medegedeeldwaarop zij zich terstondop voorstel van den voorzitter, voor ontbonden heeft verklaard, onder dankbe tuiging aan koning Victor Emmanuel voor al hetgeen hij voor de zaak der vrjjheid van Italië gedaan heeft. Door slechts twee leden werd dit voor stel bestreden. De een betoogde dat de kamer reeds feitelijk ontbonden was op den dag waarop Victor Emmanuel de jongste verkiezingen uitschreef; de ander wilde geen dank aan Victor Emmanuel betuigd zienop grond dat hij meer voor de vereeniging van al de Italiaansche staten had kunnen doen, dan hij gedaan heeft. Uit Rome werd dezer dagen gemeld, dat er eene demonstratie had plaats gehad van wege de bevolking ten gunste van den Paus. Thans ver neemt men dat die demonstratie is geschied by gelegenheid dat Z. U. naar de kerk ging. Het dagblad van Rome zegt daaromtrent dat de Paus, zich naar de domkerk van het Vaticaan begevende, eene ontelbare menigte bur gers van alle volksklassen vereenigd heeft gevondenom met den alge- meencn vader der geloovigen te bidden. Van eene andere zijde berigt men dat alles vreedzaam is afgeloopenen begroot men het aantal tegenwoordige personen op 5000, waaronder vele aanzienlijken. Geen tegen de regering gerigte kreet heeft zich daarbij doen hoorenmaar den volgenden dag zijn briefjes onder de bevolking verspreid, met de leus leve Victor Emmanuel! waarbjj aangekondigd werd dat op den 19deD dezer, den verjaardag van den generaal Garibaldi, eene demonstratie van tegengestelde strekking zon gehouden worden. Werkelijk hebben op den 19den de kwalijkgezinden eene poging gedaan om onlusten te doen ontstaan; door de maatregelen van den gouverneur is deze poging echter in de beginselen onderdrukt en de rust bewaard gebleven. Uit Napels meldt men dat er op de grenzen onrustbarende bewegingen hebben plaats gehad. Te Atri heeft eene menigte volks met driekleurige vlaggen en oproerige opschriften rondgeloopen, onder het aanheffen van den kreet: leve Victor Emmanuel. De policie heeft den opstand onderdrukt. 80 personen, die in de zaak gewikkeld waren, zijn over de grenzen getrokken. De generaal Filangieriwiens aftreding als minister reeds zoo dikwjjls ter sprake is gebragt, is nu door prins Cassaro vervangen. PRVIS8EN. BERLIJN, 20 Maart. Men meent hier als zeker te kunnen aannemen dat de regering zich niet tegen de inlijving van Savoye bij Frankrijk zal verzettenindien het alge- meene stemregt daartoe niet wordt toegepast. Dit beginsel zou men hier ongaarne erkennen. In de groote fabriek van den heer Borsig alhier, alwaar thans 50 loco motieven voor spoorwegen in ons land in aanbouw zijn, is dezer dagen eene zeer belangrijke bestelling voor rekening van Rusland ontvangentengevolge waarvan deze werkplaats nog steeds in uitgebreidheid toeneemt. OOSTENRIJK. WEENEN, 19 Maart. Tengevolge der ongeregeldheden die te Pesth hebben plaats gehad zijn er 9 studenten in verzekerde bewaring genomen. Men gelooft dat zij ge streng zullen gestraft worden. Te Triëst is eene maatschappij opgerigt voor den uitvoer van Ooster.- rjjksche producten naar andere werelddeelen. De regering zal een handels agent naar China en Oost-Indië zenden, om daar de belangen der onder neming te bevorderen. sen van het leger de noodige voorschriften gegeven. Ten behoeve der be langhebbenden laten wij daarvan hier een uittreksel volgen. De bedoelde aankoop geschiedt door eene commissie, zamengesteld uit den chef van het corps als voorzitter en nog twee officierendaartoe door den inspecteur van het wapen der cavallerie of door die van het wapen der artillerie te benoemen en geadsisteerd door een paardenarts. Tot en met den 30stco November van het loopend jaarzal het aan de eigenaren vrijstaan hunne voor de dienst bij een der bovengenoemde corp sen geschikte paarden, op Woensdag en Zaturdag van iedere week, en wel des morgens tusschen 9 en 12 urenaan de daartoe bestemde commissie ten verkoop aan te bicdenen tot dat einde te laten keuren zij zijn ech ter vcrpligt, in tijds, aan den chef van hel corps kennis te geven van den dag waarop zij het paard of de paardenwaarvan tevens het signalement moet worden opgegeven, ter keuring zullen aanbieden. Hij die een paard of paarden ten verkoop aanbiedt, moet van een schrif telijk bewijs, door het hoofd van het bestuur zijner woonplaats afgegeven voorzien zijnhet signalement van het paard en den naam en de verblijf plaats van den eigenaar bevattende, en verder de verklaring inhoudende, dal het bedoelde paard binnen het rijk geboren en opgekweekt is, en door den eigenaar zeiven of onmiddclijk van zjjnenlwcge aangeboden wordt. Geene dan vierkant beslagen paardenvan een halster en longe voorzien zullen ter keuring toegelaten worden. De maat der aan te bieden paarden zal moeten zijnvoor de regimenten dragonders van 1 el 500 strepen tot 1 el 535 strepenvoor de regimenten veld- en rijdende artillerie van 1 el 520 strepen tot 1 el 560 strepen; ge meten onder eene galgvan den onderkant van het ijzer der voorhoef tot op het midden van de schoft. De paarden zullen vóór of op den lstcn Mei van het loopend jaar den ouderdom van 48 maanden moeten hebben bereikt, doch niet ouder dan 72 maanden mogen wezen. Bij die van eerstgemelden leeftijd moet de 4-jarige tand vol en zuiver gewassen zijn, en wanneer er bij de commissie van keu ring door onregelmatigheid van de tanden twijfel mogt bestaan of de 4-jarige paarden dien ouderdom wel hebben bereikt, zal zij ze bepaaldelijk afwijzen. Voorts zullen de paarden moeten zijn ruinen of merriënlangstaarten, bruinen, vossen, zwarten, isabellcn, valcn of slekelharigendoch geene bonten of witten. Het wordt evenwel aan den voorzitter der commissie overgelaten, om onder het aan te koopen getal zoo veel graauwschimmels voor trompetters te begrijpen als hij noodig zal achten. Van den 15 tot en met den 21 Maart I860. BEVALLEN: C. van Kampen, geb. Schild, D. M. van der Reydengeb. SierachZ. K. van Eygengeb. de BruinD. S. Ilenssengeb. Haasbeek Z. G. M. E. Planjegeb. de JongZ. J. C. van Dorstengeb. van der Wal- leZ. E. de Bruingeb. van LeeuwenD. levenl. M. Betgengeb. Gyzeny Z. G. C. S. van Campengeb. ScholleZ. A. Broekhuyzengeb. Stavleu Z. H. Kleingeb. Hiep, Z. J. G. van der Woerd, geb. Langeveld, Z. M. Zierikzec, geb. Vogelzang, D. M. Momberg, geb. Luksenburg, Z. M. van Rijn, geb. BeijersbergenZ. L. den Osgeb. ZirkzeeD. C. Staassengeb. Snoekkert, Z. A. J. van Honstede, geb. Gieseke, Z. M. Vermont, geb. Re geer, Z. J. Mieremet, geb. Klinkhamer, D. A. Lempers, geb. Randoe, D. M. E. de Kier, geb. Blijleeven, D. N. Mieremet, wede. S. van Evert, D. S. ScholD. M. W. Straathof, geb. VelthuyzenZ. M. Vinkgeb. van der MeerZ. GEHUWD: J. C. Verbiest, Jm. en M. Vilders, Jd. B. T. Bollinger, Jm. en E. A. van der WoerdJd. OVERLEDEN: M. Sjardijn, geb. Bcnning, 55 j. J. M. Flaman, D., 10 m. E. Bink, D.lj. en 10m. J. M. Aalberse, geb. Valkenburg, 37j. C. van TolD.4 m. M. W. du Croixgeb. van der Laken82 j. B. F. Taylor, Z.ruim 3 m. W. Scholts62j. J. Maas, 30 j. A. L. van der Breggen, geb. van Oorde, 76j. M. S. Bronsgeest, D.ruim 11 m. S. J. Cohen Mug, 83 j. W. van HeusdenZ.11 m. A. van Wittenberg, 42 j.— M. Bosch, Z.3j. en 9 m. J. Horing, 64j. B. J. van der Worm, 86j. J. Vijlbrief, D., 3j.en 10 m. W. B. Versluis, Z.16j. M. van Dam, D., 6 m. 11. J. 11.11. van Wensen44 j. L. SlikkelorumD.4m. C. W. C. Vorst, D. ,5 w. KERKNIEUW». THOLEN, 20 Maart. Door den kerkcraad der herv. gemeente is, ter vervulling der vacature die door het emeritaat van d». de Visser is ontstaan het volgende 12-tal predikanten gevormd: Bnyze, te Kleverskerke; van Daalen, te St. PhilipslandKrol, te Nicuw-Vossemeer; Menzel, theol. dr., te Renesse; van der Mey, te Kerkwcrve; Nouhuys, te Ossendrecht; Nie- meijer, te Prinsland; Schiiller, te Eikerzee; van Lamsweerde Schiiller, te Noordgrave; Steenberg, te Amsterdam; van Witzcnburg, te Ouwerkerk, en van Wijnmalen, te IJzendjjke. TURYN, 22 Maart. Men verzekert dat graaf Cavour de portefeuille van marine zal aanvaarden. PARIJS, 22 Maart. De Constitutionnel schrijft dat bet vertrek der Fransche troepen uit Italië geen tceken is van verkoeling, maar alleen plaats heeft, omdat de onafhankelijkheid van dat land onherroepelijk ver zekerd is. Zoo Oostenrijk slechts zijne grenzen in het Veneliaansche weet te doen eerbiedigen, zal de Fransche edelmoedigheid aldaar geene moeije- lijkheden veroorzaken. De terugtogt van het Fransche leger is dus een bewijs dat de oplossing der Italiaansche quaesiie op handen is. AKADKMIE-NIEUWS. PltOMOTIE AAN DE UTRECHTSCHE IIOOliESCIIOOL. Den 19dcn Maart de heer F. Hooft Graaflandvan Gorinchemin de reg- tenmet Theses. Bij de Redactie is ontvangen voor de nagelalen betrekkingen van de be manning der visschers pink de Jonge Arend, te Scheveningen, van M. H. 2.50. AD VERTENTIElt Het behaagde God heden tot zich te nemenna voorzien Ie zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijnen zeer geliefden Echtgenoot den Heer II. J. II. II. van WENSEN, in den ouderdom van ruim 44 jarenmij na latende vijf Kinderen te jong dit smartelijk verlies te kunnen beseffen. G. J. de BRUIJN, Leiden, 19 Maart 1860. Wede. H. J. II. 11. van Wensen. De minister van oorlogdoor Z. M. gemagligd zijnde ombij wijze van proefneming, gedurende het loopende jaar een getal van 100 paarden van zuiver inlandsch of zoogenaamd gecroiseerd ras, onmiddclijk van de eige naren, tegen dadeljjke betaling, te doen aankoopen heeft, ter uitvoering dezer magtiging des konings, aan de chefs der verschillende bereden corp

Leydse Courant | 1860 | | pagina 3