KORT VERSLAG ZITONG VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van if6 Januarij d860, iP. 7.) Zitting van 14 January. Tegenwoordig de heeren Sikkel Groos, Tichler, Taets van Amerongen, StofFels, Ie Poole, ten Sande, de Moen, Hubrecht, Olivier, de Fremery, Bucaille, Gevers, Hartevelt Lnzac, van Kaathoven, van der Hoeven en de Voorzitter; terwijl de leden Kluit cn da Rieu kennis gaven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Voorzitter opent de vergadering en brengt tevens den leden zijne heil- wenschen toe bij den aanvang des jaars. De aar.tcekeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd waarna de Voorzitter mededeelt Vijf disposition van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Hollandals 1". Eene van den 21slen December 1859, waarbij de gemeente rekening over 1858 wordt goedgekeurd. 2°. Eene van den 28sten December des vorigen jaars, houdende goedkeu ring voor zooveel noodigvan de raadsbesluiten tot den verkoop van boomen terwijl op die tot den verkoop van hakhout, volgens eene ministeriële be slissing geene goedkeuring vereischt wordt. 3°. Eene van den 28s,en December jl., waarbij de goedkeuring der be- grooting voor 1860 wordt verdaagd. 4°. Eene van den 10d™ Januarij 18G0, houdende goedkeuring der ge- meentc-begrooling voor de looprnde dienst. 5°. Eene van den llden Januarij dezes jaars, waarbij het raadsbesluit dd. 24 December bevorens, tot den afstand van gemeentegrond aan J. 11. J. Driessen en J. I. van Wensenwordt goedgekeurd. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de burgemeester overgelegd 1». Adressen van M. E. ISooy, P. J. Broekboff, P. Herdingh Hz. en mr. S. Ie Poole, om tot secretaris bij het Caecilia-gasthuis te worden benoemd. Overeenkomstig de voordragt wordt beslotendezemet de bereids in de vorige vergadering overgelegde, te stellen in handen van gecommitteerden tot de administratie der vcrcenigde gast- en leprooshuizen, ten fine van be- rigt cn raad. 2°. Een adres van Diakenen der Nederduitseh-hcrvormde gemeente, hou dende verzoek om gemeentegrond in de Verwerstraatten einde aldaar p.m. 40 arbeiderswoningen te bouwen. 3°. Een adres van den ambtenaar bij de plaatselijke belastingen J. Engels, waarbij deze verzoekt dal zijne jaarwedde met 200.worde verhoogd. 4°. Een adres van W. Bremmer, om het gebruik van een gedeelte ge meentegrond aan den Vestwal tusschen de Rijnsburger- en Morschpoorten tot het ncderleggen van een meststaal. Overeenkomstig de voordragt is besloten de stukken sub n°. 24, ten fine van bcrigt en raadte stellen in handen van Burgemeester en Wet houders. 5°. Een staat van af- en overschrijving op de gemeentebegrooting van 1859. Overeenkomstig de voordragt is besloten dien te stellen in handen der Commissie van Finantiënten fine van berigt en raad. 6°. Voordragt tot opheffing van het beurtveer tusschen deze gemeente cn Amsterdammet den lslcn April aanstaande. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Voorzitter deelt nog mede, dat het collegie van dagelijksch bestuur aan de alhier gevestigde Typographische Vereeniging Laurens Janszoon Coster het gratis gebruik van de stads-gehoorzaal heeft toegestaan op Koppermaandag, en zulks uit hoofde toen nog geen genoegzaam aantal onderwerpen voor den raad ter behandeling gereed was en deze vergadering voor die zaak alleen niet konde worden bijeengeroepen terwijl daarenboven reeds herhaalde malen een gelijk verzoek aan dezelfde vereeniging was ingewilligd. Dit wordt aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens brengt de Burgemeester in behandeling: 1". Een voorstel van de leden Bucaille, ten Sande en Gevers, dat de raad besluiten moge, bij adres aan den minister van oorlog te verzoeken datwanneer het regement rijdende artilleriethans alhier in garnizoen ingevolge besluit van de hooge regeringnaar elders zal vertrekkendeze gemeente met een ander korps kavalierie moge worden begunstigd. Het lid Taets van Amerongen stelt als amendement voordat het adres aan den koning ingediend en in afschrift aan den minister van oorlog worde medegedeeldwelk amendement door de voorstellers wordt aangenomen. Daarna is het voorstel in rondvraag gebragt en na deliberatie met alge- meene stemmen tot bet indienen van zoodanig adres beslotenterwijl tevens de voorstellers zijn uitgenoodigd zich met het ontwerp daarvan te willen be lasten waarna het door Burgemeester cn Wethouders zal worden opgezonden. 2™. Voordragt van Burgemeester en Wethouders tot regeling der tracte- menten van den 2en luitenant kwartiermeester en den secretaris bij den schuttersraad der dienstdoende schutterijovereenkomstig de circulaire van den minister van Binnenlandsche zaken, van den 12 December 1828n°. 91. Gelet op het rapport der commissie van Financiënis na deliberatie met algemeeue stemmen besloten die tractemcntcningevolge bovengemelde cir culaire te bepalen, voor den lstcn titularis op ƒ50.per kompagnie, zijnde bij 6 kompagnien 300.en voor den 2l,cn op 10.per kom pagnie of 60.'s jaars. 3°. Adressen van P. van der Kamp en J. Rijk, waarbij zij verzoeken te worden vrijgesteld van de boeten wegens het te Iaat opleveren van door hen aangenomen fabricagewcrken. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; is na deliberatie dienovereenkomstig met 11 tegen 6 stemmen, die van de leden Lnzac, van Kaathoven, Sikkel Groos, Taets van Amerongen, Hubrecht en de Fremery, besloten, krachtens art. 139 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85), op gronden van billijkheid, de door elk dier aannemers beloopen boete ad 300.ten behoeve der gemeente, voor ieder van hen te stellen op 1/10 of 30.00. 4°. Adres van D. de Gunst, gewezen brugophaalder, houdende verzoek om weder als zoodanig te worden aangesteldof welvoor het bij hem ge leden verlies door het ontslag uit die betrekking schadeloosstelling te er langen. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotenbet tweeledig verzoek van den adressant als voor geene inwilliging vatbaarte wijzen van de hand. Het lid van der Hoeven verlaat de vergadering. 5°. Benoeming van een bewaarder aan slads-timmerwcrf. Gelet op de aanbevelingslijst van drie personeningediend door de Com-, missie van Fabricage; Zijnnadat de leden HarteveltLuzac en de Fremery waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te makenbij 16 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op II. van der Klip 8C. G. Kamerling 2 en H. J. Wuillemin 4 stemmen terwijl 2 billctlen in blanco waren gelaten. Is alzoo lot bewaarder der stads-timmerwerf benoemd II. van der Klip. 6°. Een adres van onder-officieren van het garnizoenom het vrij gebruik van de stads-gehoorzaal op heden avond. Na deliberatie is met algemeene stemmen tot de inwilliging van dit ver zoek besloten. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 5