KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBSiiD I». 20. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van d2 December d859iF°. d48.) Zitting van 10 December. Tegenwoordig de heeren Stoffels, Tollens, Lezwijn, Sikkel Groos, Kluit, KrantzTichler, Driessen, Hubrccht, Luzae, de Fremery, van der Hoeven de Moen, dn Rien en de Voorzitter; terwijl het lid ten Sande, volgens me- dedceling van den voorzitter, kennis heeft gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd waarna de Burgemeester overlegt: 1°. Eene voordragt van Regenten van het Gereformeerde Minnehuis, ter vervulling der in dat collegie ontstane vacature door periodieke aftreding. 2°. Een adres van Dr. W. M. S. Junius, om gecontinueerd te worden in zijne betrekking als geneesheer in het Caecilia-Gasthuismet een rapport van gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leproos huizen. Overeenkomstig de voordagt is besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen, 3°. Eene missive van de plaatselijke commissie van geneeskundig tocvoor- zigt, daarbij eenige beschouwingen en wenken mededeelendedie in het algemeen belang noodig worden geacht. 4°. Een verslag van Dr. J. van Kaathoven omtrent het cholera-hospitaal en overzigt van de cholera-epidemie binnen deze gemeente. Is overeenkomstig de voordragt besloten de stukken sub n°. 3 en 4 aan te nemen voor kennisgeving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 5°. Een nader adres van J. II. J. Driessen en J. J. van Wensenhou dende verzoek om, in plaats van aan de Verwerstraat, een gedeelte gemeen tegrond aan den Vestwal te bekomen. 6°. Een adres van Gebr. Eigeman en C°.waarbij zij: 1°. hunne bezwa ren kenbaar maken tegen de inwilliging van het verzoek van J. II. J. Driessen en J. J. van Wensen om het plein der Verwerstraat te mogen bebouwen, en 2°. een gedeelte gronds nabij die straat voor zich in gebruik, of wel in eigendomverzoeken. Overeenkomstig de voordragt is besloten die beide adressen te stellen in handen van Burgemeester en Wethoudersten fine van berigt en raad. Vervolgens brengt de Burgemeester in behandeling: 1°. De benoeming van leden voor de commissie tot het teekenen en afge ven van certificaten voor de Nationale Militie. De leden Tollens, Kluit en Luzac worden vooraf aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken. En zijn bij 15 stembiljetten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, nitgebragt op de HH. Hnbrecht 13, Tichler 14 stemmen, ten Sande, Lezwijn en de Fremery, ieder ééne stem; zoodat tot leden der Commissie zijn benoemd de HH. Mr. Christinus Wijnand Hnbrecht en Petrus Lucretius Tichler. 2°. De benoeming van 4 leden der plaatselijke Schoolcommissie, bij de periodieke aftreding van de heeren Jhr. Mr. J. N. van Puttkammer, Prof. J. van der Hoeven, Dr. L. A. te Winkel en Mr. J. G. de Sain. Gezien art. 23 en 4 der Verordening voor de Plaatselijke Schoolcommis sie, van den 21en December 1857 (Gemeenteblad n°. 29); Gelet op dc aanbevelingslijst, door de Plaatselijke Schoolcommissie overge legd, waaruit tevens blijkt dat de eerstgenoemde uitdrukkelijk heeft ver zocht bij het opmaken der tweetallen niet in aanmerking te komen Zijn achtereenvolgens, telkens bij 15 stembilletlenovereenkomende met het aantal tegenwoordige leden uitgebragt voor de ic vacature op de heeren dr. K. Fruin 14 stemmen en dr. J. Bos scha 1 stem. Voor de 2e vacature op de heeren prof. J. van der Hoeven 14 stemmen en mr. S. C. Snellen van Vollenhoven 1 stem. Voor de 3e vacature op den heer dr. L. A. te Winkel 15 stemmen. Voor de 4e vacature op de heeren mr. J. G. de Sain 13 en J. van Ileu- keiim 2 stemmen. Zijn mitsdien benoemd tot leden van de Plaatselijke Schoolcommissie, de teeren dr. Robert Fruinprof. Jan van der Hoevendr. Lament Allart te hinkel en mr. Johannes Godefridus de Sain. Een staat van af- en overschrijving op de begrooting van 1859, tot vmdng der kosten veroorzaakt door het heerschcn der Cholera Asialica bin nen Cfze Gemeente, En gelet op de daarbij gevoegde voordragt, alsmede op het rapport der commissie van Financien; is na deliberatie met algemeene stemmen besloten dien staat goed te keuren bij het besluit ten deze genomen. 4°. De voordragt tot vaststelling van het maximum van den onderstand, naar aanleiding van art. 25 der wet van den 28 Junij 1854 (Staatsbl. n°. 100). Gelet op het rapport der commissie van Financiënis na deliberatie met algemeene stemmen besloten zich met deze voordragt te vereenigen en het daarbij overgelegd beslnit met den bijbehoorenden staat vastgesteld. 5°. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, om bij adres aan Z. M. te verzoeken, aan den Raad van administratie de door hem gevraagde con cessie te verleenen tot den aanleg van een spoorweg van Leyden r.aar Woer den, ter verbinding van den Hollandschen met den Rijnspoorweg. Is na deliberatie met algemeene stemmen dien overeenkomstig besloten cn het door de, met de behartiging dier zaak belaste commissie, ontworpen adres vastgesteldterwijl tevens goedgevonden is, dat adres in afschrift mede te deelen aan den Minister van Binnenlandsche Zaken cn den Staatsraad Commissaris des Konings in deze provincie en eindelijk dit besluit ter ken nis te brengen van den Raad van administratie der Hollandsche ijzeren Spoorwegmaatschappij. 6". Adres van B. van der Hom Jz. qq.waarbij deze voor 2/12 afschrij ving verzoekt van den aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1859 van nu wijle zijne moeder Hester Maris Peltenburg weduwe Jacobus van der Horn, overleden 2 October dezes jaars. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantiënis na deliberatie met algemeene stemmen besloten den adres sant, in zijne gezegde qualiteit, afschrijving te verleenen van den aanslag in de plaatselijke directe belasting 185 9, van nu wijle zijne moeder, voor 2 maanden of 2/12 ten bedrage van J 4.10. 7°. Een adres van Gerritje van der Nat, weduwe van Johannes van Ter- tliolen, in leven gaarder bij de plaatselijke belastingen, houdende verzoek dat ten haren opzigte eer.e gelijke gunstige beschikking moge worde genomen als in de vergadering van den 24 der vorige maand ten aanzien van de weduwe P. J. B. Zuurdeeg plaats vonden zij alzoo mede met eene grati ficatie moge worden begunstigd. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de commiscie van Financiën; is na deliberatie, met 8 tegen 7 stemmen, besloten dat ver zoek te wijzen van de hand. Tegen stemden de leden Tollens, Lezwijn, Krantz, Driessen, Ilubrecht, Luzac, de Fremery en du Rien. Vóór stemden de leden Stoffels, Sikkel Groos, Kluit, Tichler, van der Hoevende Moen en de Voorzitter. Enalsnu zullende overgaan tol de behandeling van het aan de orde ge stelde onderwerp sub 8°. Adres van den pachter der waaggelden J. van Berkel, om ontslag als zoodanig verzoekt de Burgemeester, dat te mogen terug nemen, ten einde het in nadere overweging zoude kunnen worden genomen, daar, sedert het opma ken van het door Burgemeester cn Wethouders uitgebragt rapport, het reglement op het keuren en ijken van het hotervaatwerk is ingetrokken. Dit wordt met algemeene stemmen goedgevondenwaarna de vergadering is gesloten. Te I.cyden ter Boekdrukkerij van J. C. DR.ABBE.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5