KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. RIJRUD 11°, 2s* IJ ER (lichoorende bij de Leydsche Courant van 3d October dHftOJV°. d30.) -O-O-O-OO 0 O-tr-O-Cr-O Zitting van 2<t October. Tegenwoordig de lieercn Tichlcr, Stoffels, Bucaille, de Fremcry, Ie Poole, IlartcveltTaels van Amcrongen, Driessen, de Moen, Olivier, ten Sandc, Lezwijn, Gevers, llubrecht, van der Hoeven, Luzae, Kluit, du Rieu, Sik kel Groos, Cock en de Voorzitter; hebbende liet lid Tollens kennis gegeven, wegens ongesteldheidverhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteckeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd waarna de Voorzitter mededeelt 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidhollandvan den 12™ dezer maand, G. S. n°. 9, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van den 22™ September bevorenstot het in eigendom afstaan van gemeen tegrond aan S. Bronsgeest. 2". Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den 19cn October jl.G. S. n°. 3waarbij de ontvangst wordt berigt van afschriften der Verordeningen betreffende den verkoop van brood en tegen liet zich op de straat in kcnnclijken staat van dronkenschap vertoonen. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland van den 19™ dezer maandG. S. n° 8houdende de goedkeuring van het raadsbesluit dd. 22 October 1857, tot het voeren van een regtsgeding tegen de commissie van droogmaking en bedijking der Huiszilten- en Meerlouwe- polders onder Stompwijk, lei zake van onbevoegde en eigendunkelijke han delingen op hel jaagpad, aan de gemeenten Lcydcn en Delft tocbehoorende. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Adressen van den opziener C. Capteijnom tot hoofdcommiesen van F. van der Biezen, D. Hofkes, N. S. Kuyt, II. Omvlce, J. H. Schaalje, C. van der Wilk en F. Yosa, om lot ambtenaren bij de plaatselijke belas tingen te worden benoemd. 2°. Adres van S. van Wijk en S. C. van Doesburghhoudende verzoek tot wegneming van het Klapwakershuisjc op het Rapenburg, tegenover het huis wijk I, n°. 407, en tot de vervanging van een aldaar staanden veel omvattenden boom door een minderen. 3°. Adres van J. Platleclwaarbij deze verzoekt dat de grondwaarvan het gebruik hem onlangs werd opgezegd, aan hem in eigendom worde afge staan of wel dat de gemeente de 9 aldaar gelegene huisjes van hem over- neme. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze stukken te stellen in han den van Burgemeester en Wethoudersten fine van berigt en raad. 4°. Een adres van J. J. F. Beuzcmakcr, om afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1859, op grond hij een, tijdens het opmaken van het kohier door hem bewoond huis in den loop des jaars heeft verlaten en het hem bovendien niet mogelijk is zijnen aanslag te voldoen. Is overeenkomstig de voordragt besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als niet behoorende tot de bemoeijingen dczGr vergadering. Vervolgens brengt de Burgemeester in behandeling. 1°. a. Een adres van den stadsdoctor Chrislophilus ter I.aag, daarbij ver zoekende, vermits de tijd van drie jaren, waarvoor hij is benoemd, met den 7™ November aanstaande is geëindigd, voor een gelijken tijd in zijne betrekking te worden gecontinueerd. Gelet op de rapporten van diakenen der Ncderduitsch Hervormde gemeente, regenten der Roomsch Catholijke armen en weczen en armverzorgers der Isra ëlitische gemeente; Zijn vooraf de leden Ticlilcr, le Poole en Luzae aangewezen om, met den Burgemeester, bij do stemming het bureau van slemopneming uit te maken. En is bij 19 steinbilletlenovereenkomende met het getal aanwezige leden gebleken dat allen zich voor de continuatie hebben verklaard, zoodat dr. Chrislophilus ter Laag wederom voor 3 jaren als stadsdoctor is gecontinueerd in te gaan den 7™ November aanstaande. b. Een adres van den stadschirurgijn Jaques Louis Adolphe Descrtine, waarbij deze verzoekt dat, vermits de tijd van 3 jaren, waarvoor hij is be noemd, met den 1™ der volgende maand is verstreken, hij voor een gelij ken tijd moge worden gecontinueerd. Gelet op de rapporten van diakenen der Ncderduitsch Hervormde gemeente, regenten der Roomsch Catholijke armen en weezen en armverzorgers der Israëlitische gemeente Is geblekendat bij 19 slembillcttcnovereenkomende met het getal tegenwoordige ledenallen zich voor de continuatie verklaard hebbenen is alzoo de chirurgijn Jaques Louis Adolphe Desertine wederom voor 3 jaren ir. zijne gemelde betrekking gecontinueerd, die gerekend worden in te gaan den 1™ November aanstaande. 2°. De benoeming van een lid der plaatselijke schoolcommissie, ter ver vulling der vacature ontstaan door bet overlijden van den heer J.A.Susanna. Gezien art. 2 en 5 der verordening voor de plaatselijke schoolcommissie vastgesteld den 21 December 1857 (Gem. blad n°. 29); Gelet op de aanbevelingslijstdoor de plaatselijke schoolcommissie overgelegd Zijn bij 19 stembillctten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de hccrcn mr. J. G. de Sain 15 en dr. R. J. Fruin 4 stemmen. Is alzoo benoemd tot lid van de plaatselijke schoolcommissie, de heer inr. Johannes Godefridus de Sain. 3». Het kohier der plaatselijke belasting op de bonden over 1859. Is na deliberatie met algemcene stemmen besloten dit vast te stellentot een bedrag van 669.bij bet besluit te dezer zake genomen. 4°. Drie staten van af- en overschrijving op de begrooting van 1859. Gelet op het rapport der Commissie van financiënis na deliberatie met algemeene stemmen besloten die staten goed te keuren, bij de te dezer zake vastgestelde besluiten. 5°. Adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1859 van J. F. Nceb, C. A. G. Oliphant en J. C. Slebe. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van financiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, afschrij ving van plaatselijke directe belasting over 1859 te verlccnen, aan J. F. Necb, voor 6 maanden of 6/12 ad 22.505, C. A. G. Oliphant, voor 8 maanden of 8/12 ad 32.56, J. C. Slebe, voor 9 maanden of 9/12 ad 11.955. 6°. Rapport van Burgemeester en Wethouderswaarbijop grond van daaromtrent gedaan onderzoek, naar aanleiding van art. 41 der wet op de Schutterij, van den 11™ April 1827 (Staatsbl. n°. 57), wordt voorgedragen om van de 151, voor dit jaar op de schutlcrsrol voorkomende, dicnstplig- tige schutters, 6 voor drie vierden en de overige, onder aftrek van 18, die in staat geacht worden zelve in de kosten hunner klccding te voorzienvoor het geheel in hunne kleedingkosten uit de gemeente-fondsen te gcinoct te komen. Is na deliberatie met algemeene stemmen dienovereenkomstig besloten. Het lid Sikkel Groos komt ter vergadering. 7°. Eene aanvrage van mrn regenten van het Roomsch Calholijk wees- en oude liedenhuis, daartoe strekkende dat het hun worde vergund, de bereids door hen ingediende begrooting voor 1860 met 1600.te verhoogentot goedmaking der kosten van daarslelling eencr stoommachine ter bereiding der spijzen. Gelet op het rapport der Commissie van financiën, strekkende tot afwijzing van dit verzoekis na deliberatie deze aanvrage in rondvraag gebragt en met 14 tegen 6 stemmen, die van de leden LezwijnGevers, du Rieu, Ticlilcr, de Hoen en Olivier, tot hare inwilliging besloten. Voorts wordt in behandeling gebragt de door regenten van dit geslicht te vens overgelegde gewijzigde begrooting voor I860. Gelet op het rapport der Commissie van financiën Is na deliberatie met 16 tegen 4 stemmen, die van de leden du Rieu, Tichler, de Moen en Olivier, besloten het subsidie voor dat Godshuis over 1860 op 16000.te bepalen en voorts de bcgrooting goed te keuren, waartoe de vereischle besluiten zijn vastgesteld. 8°. De begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor 1860. En wordt een aanvang gemaakt met de uitgaven. De nos 48 tot en met 116 worden achtereenvolgens met algemeene stem men aangenomen, uitgezonderd enkele, waarvan de vermelding hier volgt: N°. 53. Jaarwedden van de ambtenaren en bedienden der gemeente-secretarie. Bij het in behandeling brengen van dit onderwerp, verscheen het lid Cock ter vergadering. Ten gevolge het ingediend adres door den 2J™ beambte J. L. Teerlink, komt bepaaldelijk in deliberatie of, bijaldien Burgemeester en Wethouders dien beambte op zijn verzoek een eervol ontslag mogten toekennen, aan hem pensioen zal worden verleend, en zulks, met het oog op n". 131 in rond vraag gebragt zijnde, wordt biertoe met 19 iegen 2 stemmen, die van de leden I.uzac en 'l'aets van Amerongenbeslotenwaarna dit nommer met algemeene stemmen wordt aangenomen. N°. 56. Jaarwedden van de keurders, wegers, meters, voormeeslers en dergelijke, wordt met 20 stemmen tegen 1 stem, die van het lid Gevers, vastgesteld. N°. 77. Onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen. Het lid de Fre mcry stelt voor dit nommer met 100.te verhoogen en dus tot ƒ600. uit te trekken, ten einde daaruit de onkosten van heesters en andere bloem gewassen voor de wandelingen te vinden, welk voorstel met 11 tegen 9 stemmen (het lid Cock hield zich buiten stemming) wordt aangenomen. Voor stemden de leden Hubrecht, van der Hoeven, Kluit, Ticlilcr, Stof fels, de Fretnery, le Poole, HartevcltDriessen, Olivier en de Voor zitter. Tegen de leden Lezwijn, Gevers, Luzae, du Rieu, Sikkel Groos, Eu-ij cailleTaets van Amcrongen de Moen en ten Sandc. De nos 93: Belooning van de inspecteurs en verdere beambten vanpolicic, en 94: kleedir.g en wapening der policiedicnaars, worden met 20 stemmen togen 1 stem, die van het lid Coclc, aangenomen. Bij n°. 100 wordt in beraadslaging gebragt de bcgrooting van den schut tersraad der dienstdoende schutterij voor 1860. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën, is na deliberatie met algemcene stemmen besloten deze goed lc keuren lot de cijfers op elk art. voorgedragen en alzoo in ontvang en in uitgaaf tot een bedrag van ƒ6187.50. N°. 107: kosten voor het gymnasium of de Lalijnsche scholenwordt aan genomen met 14 tegen 7 stemmen, die van de leden Lezwyn, Gevers, Hu brecht, Kluit, Sikkel Groos, Cock en Hartevclt. Bij n°. 112 wordt tevens de begrooting van de plaatselijke schoolcommissie met 19 stemmen goedgekeurdde Burgemeester en het lid van der Hoeven onthielden zichals leden dier Commissie van mede-stemmen. Bij n°. 115 wordt de begrooting van de onderwijzerskweckschool der maat schappij tot Nut van 't Algemeen in deliberatie gebragt en met algemcene stemmen tot hare goedkeuring besloten. Vóór de behandeling van n°. 116: belooning van doctoren, heelmeesters, vrocdmecslcrsvroedvrouwen, enz., wordt gedelibereerd op het adres van de stadsdoctoren J. Baert, J. D. Frenay, G. W. A. Plaat, C. ter Laag en J. C. Kist, waarbij zij verzoeken dat het tractement voor elk der stadsdoctoren zooveel worde verhoogddat het meer in overeenstemming komc met de veelvuldige, mocijelijke en, dikwijls, hoogst onaangename bezigheden, ver bonden aan de geneeskundige verzorging van een onbeschaafd en steeds toe nemend deel der bevolking. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën, is de conclusie van eerslgemeld rapport, strekkende om de jaarwedde van elk der stadsdoctoren op ƒ400 te bepalen, in rondvraag ge bragt en met 19 stemmen tegen 1 stem, die van het lid Hartevclt, aange nomen. hebbende het lid Lezwyn, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5