Tacts van Amerongen 19, Sikkel Groos 18, Hnbreclit 18, Siegenbeek 9 en Cock ecne stemmenzijnde een billet blanco gelaten. Weshalve lot deze commissie benoemd zijn de 1111. Taels van Amerongen, Sikkel Groos en Hubreoht. Voorls wordt door het lid Sikkel Groos het verzoek aan den Burgemeester gedaan dat deze in rondvraag mogte brengen of de Raad nog verlangt dat bij, alvorens dit adres worde ingezonden, bet zie en arrcstcre, dan wel of hij dit aan de commissie overlate. En is tot dil laatste met algcmcene stemmen besloten. 6°. Het voorstel lot wederinvoering der broodzettinggedaan door de leden Stoffels en van der Hoeven. En gelet op bet rapport van de commissie tot de strafverordeningen. Is na deliberatie dit voorstel in rondvraag gebragt en met 12 tegen 10 stemmen aangenomen. Voor stemden de leden Tichler, van der Boon Mcschten Sande, Cock, Lezwyn, le Poole, van der Hoeven, Stoffels, Hnyser, de Moen, Kluiten Gevers. Tegen de leden Krantz, Bucaillc, Olivier, du RicuSikkel Groos, IIu- hrechtTaels van AmerongenLuzacTollens en de Voorzitter. De leden Gevers en van der Hoeven verlaten de vergadering. 7°. Het adres van Cornelis Bronsgeest, waarbij deze verzoekt om 1°. bet plein van de Ververstraatbij hem tegen recognitie in gebruik, van grep pels of eene sloot te mogen voorzien tot afvoer van het water dat aldaar des winters blijft staan2°. tegen betaling van recognitie het gebruik tot meststaal te mogen hebben van een hoekje grond in de Verwerstraatvroe ger het eigendom van A. J. Hoeken. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten het l!tc gedeelte van dit verzoek in te willigenmits hij liet water afvoere door een duiker van gebakken aarden pollen in de Binncnvestgracht, doch wat bet 2llc verzoek betreft te persisteren bij bet afwijzend besluit van den 28s,cn April dezes jaars. 8». Eene missive van Burgemeester en Wethouders van Amsterdam, van den IS11™ Mei dezes jaars, betreffende bet tusscben de beide steden bestaande beurtverdrag. Gelet op de rapporten van de kamer van koophandel en fabrieken en van Burgemeester en Wethouders Is met algemeene stemmen besloten tot bet vragen van magliging aan Gedeputeerde Staten van Zuidbolland om onder 's konings goedkeuring inge volge art. 121 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n®. 85), tusschen deze beide steden het gemeenschappelijk schuitenveer te regelen. 9®. De rekening van dezer stads bank van leening over 1858. Gelet op bet rapport van de Commissie van Finantiën Is, nadat de Burgemeester en de leden ten Sande en Hubrecht als com missarissen dezer instelling zich ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85) tijdelijk verwijderd hadden, onder het voorzitterschap van den Wethouder Bucaillc, met algemeene stemmen besloten deze reke ning op te nemen en te sluitenin ontvang ad ƒ284825.29in uitgaaf ad ƒ264179.84; en alzoo sluitende met een batig saldo van ƒ20445.45; hetgeen de administratie gehouden is in bare eerstvolgende rekening in ont vang te veranwoorden. Ten gevolge dat liet uur te ver verstreken is, wordt de behandeling van de overige aan de orde gestelde stukken tot ecne volgende vergadering verdaagd. Tc heyden ter Boekdrukkerij van J, C. DRABBK,

Leydse Courant | 1859 | | pagina 6