Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, nadat het gebleken was dat deze grond niet valt in de termen van art. 230 der gemeentewet, van bet aldaar beschikbare gedeelte, met inbegrip der beide oppervlakten bij bovengenoemde disposilien vermeld, groot 35 ellen in de lengte, op eene breedte van 12 ellen, tot wederopzeggens toe, voor bovengemeld doel aan J. Wolf in gebruik te vcrleenen ien zulks onder betaling eener jaarlijk- sche recognitie voor bet geheel van 8.82, en aan L. T. van Egmond te gen belaling eener recognitie voor bet geheel van 5.88 's jaarswaartoe hel vereischte raadsbesluit is vastgesteld. 8°. De verordening ter aanvulling van het bepaalde bij art. 67 der alge- meene politieverordening vastgesteld den 9 October 1856. Na bet wisselen van algemeene consideratien wordt door het lid Sikkel Groos voorgesteld, voor het woord eigen" te lezen «eenig open" en door het lid Taets van Amerongen de weglating van de tweede alinea. Het amendement van het lid Taets van Amerongen wordt met algemeene stemmen aangenomen, terwijl daarna de geheelc verordening, met de wijzi ging door het lid Sikkel Groos voorgedragen, in rondvraag is gebragt en met 15 stemmen tegen ééne stem, die van hel lid du Rieu, aangenomen en vastgesteld. Zij luidt als volgt: Het uitkloppen van vlocrkleeden en tapijten op eenig open erf is aan be hangers, handelaars in vlocrkleeden en tapijten, en in het algemeen aan allen die van dat uitkloppen hun bedrijf maken, verboden, ten ware daartoe van Burgemeester en Wethouders toestemming zij verkregen. Overtreding van deze bepaling wordt gestraft met geldboete van één tot tien gulden. 9°. De benoeming van twee Regenten der R. C. armen en weczen. En gelet op de aanbevelingslijst door de Regenten dier administratie inge diend, zijn, terwijl de heeren Sikkel Groos, Ticbier en ten Sande met den Burgemeester het bureau van stemopneming uitmakenuitgebragtvoor de lc vacature op de heeren J. II. J. Groolhols 13 en J. A. G. Prooi 2 stemmen blanco 1 billet; voor de 2C op de heeren B. J. Fornara 15 en M. J. Iloelen ééne stem. Zijn alzoo benoemd tot Regenten der R. C. armen en weezen, de heeren Johannes Ilenrieus Jacobus Groothols en Bartholomeus Johannes Fornara. Het lid Taets van Amerongen verliet, tijdens het bureau van slemopne ming werkzaam was, de vergadering. 10°. Het adres van Johan Fricdrich Nceb, waarbij deze het ontslag ver zoekt als lid der plaatselijke commissie van geneeskundig toevoorzigt en als stads chirurgijn, tegen den laatslcn dezer maand. Gelet op het rapport van de plaatselijke commissie van geneeskundig toe voorzigt, wat bet le gedeelte van dit verzoek betreft; Is na deliberatie met algemeene stemmen beslotenmet den laalslen dezer maand den adressant eervol te ontslaan als lid der plaatselijke com missie van geneeskundig toevoorzigt, onder dankbetuiging voor de in deze belangloos bewezene diensten, en hem le gelijker tijd een eervol ontslag te verleenen als stads heelmeester. De Burgemeester stelt als nu voor, bij het ontslaan dezer vacature, de sub 19» overgelegde adressen van SI. J. Schretlen en J. A. Longepee, ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 11°. De rekening van de bank van leening over 1858. Dan, aangezien het blijkt dat, buiten de commissarissen over deze instel ling- geen genoegzaam aantal leden tegenwoordig is om in deze een besluit le nemenwordt de behandeling van dit onderwerp tot eene volgende ver gadering verdaagd. 12°. De rekening van vrouwen kraammoeders over 1858. En gelet op bet rapport der Commissie van Financiënis na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze goed te keurenwaartoe het vereischte raadsbesluit wordt vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Te I.evden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 6