E®HT EIISLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN, BIJBLID rc°. 8. DER {Behoor ende bij de Lcydsehe Courant van 4 pril dS59N°. 40.) -o-ooOO fitting van 28 Maart. Tegenwoordig de heeren: Sikkel Groos, Tichler, Kluit, Stoffels, Krantz, van der Boon MeschTollens, Lisman. Hubrecht, du Rieo, ten Sande, le Poole, Luzac, Driessen, Cock, Bucaille, de Moen, van der Hoeven, Gevers en de Voorzitter. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld waarna de Burgemeester mededecling doet eener dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 16 dezer maand, G. S. n°. 24, houdende goedkeuring van liet suppletoir kohier der plaatselijke directe he- lasting over 1858. Deze wordt aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Staten van af- en overschrijving en suppleloire begrooting van het werkhuis, over 1858. Overeenkomstig de voordragt is besloten, uit hoofde de heeren de Moen en Krantz tegelijk leden der Commissie van Financiën en Bestuurders van het werkhuis zijn, deze stukken, benevens de rekening van het werkhuis, te stellen in handen eener Commissie van Financiën ad hoe, bestaande uit het lid Lisman en nog twee leden dezer vergadering, daartoe te benoemen, wan neer straks de overige aan de orde van den dag gestelde benoemingen zullen hebben plaats gehad. 2°. Adres van J. P. Sloots, om het gebruik van gemeentegrond. 3°. Adres van C. Bronsgeestom vergunning tot het behouden van een ineststaal. 4°. Adres van W. F. K. A. Truffino, waarbij deze verzoekt eene open slaande deur te mogen maken. 5°. Adres van J. van Berkelpachter van de opbrengst der waaggelden houdende verzoek dat aan de artt. 3 en 6 van het pacht-contract eene voor hem gunstige uitlegging worde gegeven. Overeenkomstig de voordragt is besloten, de stukken sub n°. 25 te stel len in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 6°. Een adres van vrouwe M. C. van Bergenwed. van Outeren tot af schrijving van plaatselijke directe belasting over 1858. Overeenkomstig de voordragt is beslotendit te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën, ten einde daar omtrent van berigt en raad le dienen. 7°. Een adres van H. A. Tiemeijer, houdende bezwaar tegen zijnen aan slag in de plaatselijke directe belasting, 1858. Overeenkomstig de voordragt is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als niet meer behoorende tot de bemoeijiDgen dezer vergadering. De Burgemeester alsnu zullende overgaan tot het in behandeling brengen van het sub 1°. aan de orde van den dag gestelde onderwerp, stelt het lid Bucaille als motie van orde voor, dat met de voorwaarden van fabricage- werkensub 16°. vermeld, en welke spoed eischen, een aanvang worde ge maakt. Hiertoe met algemeene stemmen besloten zijnde, komt mitsdien in behandeling 1°. Voorwaarden omtrent a. de vernieuwing van het dak van den langen stal in den Doelen; b. den verkoop tot afbraak van ecnige huizen aan de Oude Vest bij de Lijsbelhsteeg of Scheistraat c. de vernieuwing van een gedeelte van den gemetseldcn wal op de Mare; d. ecnige herstellingen aan sommige gemetselde bruggen. En worden deze achtereenvolgens met algemeene stemmen vastgesteld. 2°. De benoeming van een docent in de Fransche taal- en letterkunde aan het stedelijk gymnasium. Gezien de ingekomen verzoekschriften; Gelet op de aanbeveling van Curatoren van het gymnasium; Zijn nadat de leden Tichler, du Rieu en Driessen waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit le maken, bij 20 stcmbillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op M. Reinders 16 en W. F. Schüssler 2 stemmen, terwijl twee billetten in blanco waren gelaten. Is alzoo benoemd tot docent in de Fransche taal- en letterkunde aan het stedelijk gymnasiumMaurits Reinders. 3°. De benoeming van een stads-doclor, voor den tijd van 3jaren, ingaande 1° April aanstaande; ter vervulling der vacature, ontstaan door het verleend eervol ontslag aan dr. A. Hasebroek. Gezien de ingekomen adressen zijn bij 20 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op dr. J. van Kaathoven 13 en dr. J. L. van Praag 7 stemmenzoodat als zoodanig is benoemd dr. Jacobus van Kaathoven. 4°. Een adres van den stads-doclor Gerardus Willem Alexander Plaat, waarbij deze verzoekt, vermits de tijd van drie jaren, waarvoor hij werd benoemd, met 1° April aanstaande verstreken is, weder voor een gelijk tijd- va"k in die betrekking te worden gecontinueerd. Gelet op de rapporten van diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente, regenten der Roomsch-Cath. armen en arm verzorgers der Israëlitische gemeente; Hebben, bij 20 stembilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoor dige leden, 19 stemmen zich voor de continuatie verklaard; één hillet was in blanco gelaten. Is mitsdien dr. Gerardus Willem Alexander Plaat weder voor den tijd van 3 jaren als stads-doctor gecontinueerd in te gaan den lsten April aanstaande. 5°. De benoeming van 2 leden, om met het lid Lisman de Commissie van Financiën uit te makenbepaaldelijk tot het dienen van berigt en raad om trent de staten van af- en overschrijving, de suppletoire begrooting en de rekening van bestuurders van het werkhuis over 1858. En zijn bij 20 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de heeren Gevers 14, le Poole 13, du Rieu 4, Hubrecht 3, Cock 2 stemmen, Tichler en Kluit ieder écne stem; blanco cén billet. Zijn alzoo benoemd de heeren mp. H. Gevers en S. J. Ie Poole. 6°. De bezwaarschriften van a. mr. N. Sikkel Grooslegen de lijsten der kiezers van leden voor de tweede kamer der Slaten-Generaalde Provinciale Staten en den Gemeenteraad; b. A. II. Markx, tegen de lijsten der kiezers van leden voor de tweede kamer der Staten-Generaal en de Provinciale Staten; vermits daarop hunne namen niet voorkomen. Gelet op de overgelegde aanslagbillclten, waaruit blijkt dat door mr. Nicolaas Sikkel Groos over 1858/59 in de personele belasting te Katwijk en door Adrianus Henricus Markx, zoo in deze gemeente, als te Leydcrdorp, in de grondbelasting over 1859 en in de personele belasting en het patentregt over 1858/59 wordt betaald; Gezien het rapport van Burgemeester en Wethouders: En overwegende dat het voldoende is gebleken, dat, terwijl zij de overige vereischten om kiezer te zijn in zich vcreenigen, door hen ook de daartoe gevorderde som in de belasting betaald wordt; Is na deliberatie, wat eerstgcmelden betreft, met 19 stemmen (hebbende het lid Sikkel Groos zich daarbij, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), van medestemming onthouden), voor zooveel laatst genoemden aangaat, met algemeene stemmen, besloten, die kieslijsten ver beterende, te plaatsen de namen van: a. mr. Nicolaas Sikkel Groosop de lijsten der kiezers van leden voor de 2dc kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeen teraad b. Adrianus IJenricus Markxop de lijsten der kiezers van leden voor de 2de kamer der Staten-Generaal en de Provinciale Staten. 7°. Eene voordragt tot wijziging van art. 1 en 2 van het raadsbesluit regelende de heffing eener plaatselijke belasting op het gedistilleerd en van art. 1 der verordening regelende de invordering dier belasting, beiden vast gesteld in de raadsvergadering van den 24sten Junij des vorigen jaars; en zulks naar aanleiding der bedenkingen van den minister van binnenlandsche zakenmedegedeeld bij dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den l9ten Maart jl., G. S., n°. 3. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën; Is dienovereenkomstig met algemeene stemmen tot de voorgestelde wijzi gingen beslotenen zijn dat raadsbesluit en deze verordening aldus vastgesteld. 8°. Een adres van K. II. van Dijk binnenvader in het Caecilia gasthuis, houdende verzoek om in het genot te worden gesteld der jaarlijksche gra tificatie ad 20.welke aan zijnen voorganger, bij beschikking van Bur gemeester en Wethouders van 2 November 1843, personeel en zonder conse quentie voor zijnen opvolger, werd toegelegd voor de meer dan vroeger aan deze betrekking verbondene werkzaamheden. Gelet op de rapporten van Gecommitteerden tot de administratie der vcr- cenigde gast- en leprooshuizen, Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën; Is na deliheratie met 18 stemmen tegen 1 stem, die van het lid Bucaille, het lid le Poole hield zich buiten stemming, besloten dit verzoek in te willigen. 9°. Een adres van Abraham Taffijn, commies-portier bij de plaatselijke be lastingen, waarbij deze verzoekt dat, vermits aan zijne betrekking is verbon den het genot van vrije woning, die evenwel nu nog niet beschikbaar is, daarvoor aan hem eene schadeloosstelling van ƒ52.'s jaars worde toegekend. En gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Com missie van Financiënis dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten tot het vcrleenen der gevraagde schadeloosstellingwelke gerekend wordt ingegaan le zijn den lstcn Januarij dezes jaars. 10°. Een staat van af- en overschrijving op de bcgrooting van 1858. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën;

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5