Gelet op de rapporten van de Commissie van Fabricage en Burgemeester en Wethouders; is na deliberatie met 18 steramen tegen ééne stem, die van bet lid Sikkel Groos, besloten, overeenkomstig de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders, den adressanten te kennen te geven dat zij de schoeijing zullen moeten stellen binnen den tijd van 3 jaren en de door hen te nemen rooijing zal moeten zijn in eene regtc lijn, loopende van de stedelijke gazfabriek, en zulks tegen verhooging der bepaalde recognitie met 6. 7°. Een adres van G. II. Blanken, daarbij toestemming verzoekende tot het leggen van eene sloep voor het huis op het Rapenburg wijk IV n°. 821. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten dit verzoek toe te staan, mits met inacht neming der bepalingen van art. 339 der algemeene politieverordening. 8°. Eene voordragt tot wijziging van het suppletoir kohier voor de belas ting op de honden, over 1858, naar aanleiding der uitspraak van Gedepu teerde Staten dezer provincie, medegedeeld bij missive van den Staatsraad Commissaris des Konings, dd. 28 Februarij jl.lit. B. n°. 1001 (3e afd.). Gelet op art. 266 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85); Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, dit kohier, overeen komstig de uitspraak van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, te wijzigen en op nieuw vast te stellen tot een bedrag van ƒ19,50. 9°. Eene voordragt om aan de Ilooge Regering en de Tweede Kamer der Staten Generaal eerbiedig den wensch uit te drukken, dat, voor de verbin ding van den Hollandschen ijzeren spoorweg met den Rijnspoorweg, aan de van bier op Woerden strekkende lijn de voorkeur moge worden gegeven. En is daartoe met algemeene stemmen besloten. Voorts is nog naar aanleiding van door het lid van Kaathoven geop perde bezwarenin hoeverre het opdragen van het ontwerpen der biertoe vereischle adressen aan Burgemeester en Wethouders al of niet zoude over eenstemmen met het bepaalde bij art. 22 van het reglement van orde besloten, de benoeming eencr commissie tot het opmaken dier adressen te doen plaats hebben na afloop der behandeling van de aan de orde ge stelde onderwerpen. 10. De voordragt tot onderhandsche verhuring der navolgende gronden gelegen in het gedeelte van den Haarlcmtnertrekweg, waarvan de administra tie aan deze gemeente behoort, voor den tijd van een jaar, ingaande 1° April dezes jaars en zullende eindigen uit0 Maart 1860, aan den aannemer van den nieuw aan te leggen grindweg van Wassenaar tot aan Piet-Gijzenbrug, als: a. 40 ellenthans ledige grond aan den vleugel van de Kanaalbrog aan het Warmonderhek, voor eene somma van 10.00 b. 70 ellen, mede thans ledige grond, aan den weg, bij den Noordwijkerhoekvoor17.50 c. 120 ellen aan den weg bij Piet-Gijzenbrug, voor 33.00 alzoo te zamen voor 60.50 onder bepaling dat hij die gronden insluite met eene omkisting van horden- werk en geene meerdere gronden zal mogen innemen. En is hiertoe met algemeene stemmen besloten. 11°. Dc voordragt tot onderhandsche verhuring van a. het huis op de Marendorpsachtcrgrachtgeteekend wijk Vin0. 867; en b. het huis in dc Galgstraat, geteekend wijk V n°. 279. Waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 12°. De voordragt tot openbare verhuring van het huis aan de westzijde van de Mare, wijk V n°. 755, kadaster sectie B, n°. 423. En is hiertoe met algemeene stemmen besloten, onder de voorwaarden, die tevens zijn vastgesteld. 13°. Adressen: a. om teruggave van plaatselijke directe belasting over 1858, van 1°. M. A. Uartevclt voor 4/12; 2°. de erven van dp. C. A. Sleurs voor 5/12; 3°. van J. E. F. Berthon Zeewoldt voor 4/12. b. om afschrijving der plaatselijke directe belasting over 1858 van J. Jon- genecl voor 2/12. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten a. 1°. aan M. A. Harlevelt voor 4/12 of 29.85 teruggave te verleenen van betaalde plaatselijke directe belasting over 1858. 2°. Aan de erven Dr. C. A. Sleurs, mede de verzochte teruggave dier belasting te verleenen voor 5/12 of 34.40. 3°. Het verzoek om teruggave van J. E. F. Berthon Zeewoldt te wijzen van de hand. b. In te willigen het verzoek van J. Jongeneelom afschrijving der plaat selijke directe belasting over 1858voor 2/12 of 4.38. 14°. Stalen van af en overschrijving van Regenten der R. C. Armen eri Weezen, op de begrootingen hunner administration. Is, overeenkomstig het rapport van Commissie van Financien, met alge meene stemmen besloten deze goed te keuren. Eindelijk wordt, naar aanleiding van liet besluit subn0. 9, overgegaan tot de benoeming eener Commissie tot het ontwerpen der adressen betreffende de te volgen lijn, tot verbinding van den Hollandschen IJzeren met den Rijn spoorweg; nadat alvorens de heeren Gevers en le Poole de vergadering had den verlaten. En zijn bij 17 stembillettenovereenkomende met het getal nog aanwe zige leden, uitgehragt op de heeren Siegenbeek 12, Stoffels 11, Bucaille 9, van der Boon Mesch 3, de Moen 2 stemmen, van Kaathoven, le Poole, Huy- ser, Olivier en Lisman, ieder écne slem, terwijl drie billetten in blanco waren gelaten. Is mitsdien deze commissie zamengesteld uit de heeren Siegenbeek, Stof fels en Bucaille. Hiermede de behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen afgeloopen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J, C, DRABBE.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 6