KORT VERSLAG ZITTING VAN OEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Sï IJB LA S3 M°. y. DER (Behoorende bij de Leydsche Couranl van Hó Jilaart ÓS69JV°. 34.) -ooO-O-aQO-CrOO» Zitting van X9 Maart. Tegenwoordig de heeren Gevers, Kluit, Ticlilcr, Krantz, de Moen, van Kaathoven, Stoffels, Sikkel Groos, Tollens, Hubreclit, Luzac, Bucaille, ten Sande, Huyser, van der Boon Mcsch, le Poole, Lisman, van der Hoeven en dc Voorzitter. De aanteckeningen van dc vorige vergadering worden gelezen en vastge steld, waarna de Burgemeester kennis geeft dat het berigt is ontvangen van liet overlijden van den heer G. II. Ysselsteyn, lid dezer vergadering, en zijne verdiensten in die betrekking tevens in berinnering brengt. Vooits heeft de Burgemeester medegedeeld: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland van den 23 Febroarij dezes jaars, G. S. n°. 19/1, houdende goedkeuring van bet raads besluit van den 17 bevorens, tot onderhandscbe verhuring van liet schoolge bouw in de Pieterskerkstraat. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Stalen dezer provincie, van den 2 Maart 1859, G. S. n°. 8, waarbij de ontvangst wordt berigt van een afschrift der verordening van den 17 der vorige maand, omtrent het rijden door de Donker-, Maarsman-, Mandenmaker- en Vrouwestegen binnen dc gemeente Leyden. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, van den 8 dezer maand, G. S. n°. 27, waarbij worden goedgekeurd de raadsbesluiten van den 27 Januarij en den 10 Fcbruarij jl.omtrent de begraafplaatsen. 4°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 9 dezer maand, G. S. n°. 15, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 26 Februarij jl.waarbij a. Commissarissen der stedelijke gazfabriek worden gemagtigd tot den verkoop, voor zooveel noodig, van bet ter name dier fabriek ingeschreven kapitaal op het grootboek der 2* pet. nationale werkelijke schuld; h. aan H. P. A. van Wensen precario en tot kennelijk wederopzeggen een gedeelte gemeentegrond in gebruik is afgestaan. Deze zijn aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens legt de Burgemeester over: 1°. Een adres van P. de Raadt, om afschrijving van zijnen aanslag in dc plaatselijke directe belasting 1858. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit te stellen in handen van Bur gemeester en Wethouders en de Commissie van Financiënten fine van be rigt en raad. 2°. Een adres van W. Vermey, houdende verzoek tot het weder bekomen van gazlicht in zijne woning. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit, ten fine van berigt en raad, te stellen in handen van Commissarissen der stedelijke gazfabriek en Burge meester en Wethouders. 3°. Een adres van C. Bronsgeest, om het gebruik van gemeentegrond. 4°. Een adres van A. II. Marks9 houdende bezwaar tegen de kiezerslijsten. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze te stellen in handen van Bur gemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 5°. Een staat van af- en overschrijving en suppleloire begrootingover 1858, van het H. G. of armen wees- en kinderhuis.. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze stukken, ten fine van berigt en raad, te stellen in handen der Commissie van Financiën. 6°. Het jaarverslag van de Plaatselijke Schoolcommissie. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit aan te nemen voor kennisge ving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in dc leeskamer neder te leggen. 7°. Rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Fi nanciën a. op de bedenkingen van den Minister van Financiën aangaande de ver ordening op het gedistilleerd, vastgesteld den 24 Junij 1858, h. op een adres van den commies-portier A. Tafïijn, om schadeloosstelling voor het gemis van vrije woning; c. op het adres van K. H. van Dijk, om in het genot te worden gesteld der door zijnen voorganger genoten gratificatie. 8°. Rapport van de Commissie van Financiën, op een staat van af- en overschrijving dienst 1858. 9°. Rapport van curatoren van het stedelijk gymnasium, omtrent de ver vulling der betrekking van onderwijzer in de Fransche taal- en letterkunde aan die instelling. 10°. De navolgende bestekken van fabricagewerkenals: a. omtrent het met water besproeijen van het exercitieveld, de Ruïne; b. omtrent de vernieuwing aan het dak van den langen stal in den Doelen; c. omtrent den verkoop tot afbraak van eenige huizen aan de Oude Vest bij de Lijsbethsteeg of Scheistraat; d. omtrent de vernieuwing van een gedeelte van den gemetsclden wal op de Mare; e. omtrent eenige herstellingen aan sommige gemetselde bruggen. Overeenkomstig de voordragt is besloten, de stukken sub n°. 710 ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 11°. Een adres van A. Mooiman houdende bezwaar tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting. En is overeenkomstig de voordragt beslotenhierop over te gaan tot de orde van den dag, als niet meer behoorende tot de bemoeijing dezer ver gadering. De Burgemeester deelt mede, een aan hem gedaan verzoek door den wacht meester H. J. Wuillemin en de sergeanten II. A. van der Hart en II. Oberg, om het gratis gebruik van de gehoorzaal, op den 29 dezer maand, tot het geven van een militair assaut ten voordecle van de kanonneerboot en het reddingshuis, en stelt voor zulks in te willigen, waartoe na deliberatie met algemeene stemmen wordt besloten. Nu wordt de vergadering, op verlangen van den Burgemeester, eenige oogenblikken met. gesloten deuren gehouden. Nadat deze weder zijn opengesteld, stelt de Burgemeester aan de orde van den dag: 1°. Het rapport van de commissie, benoemd in de raadsvergadering van 13 December des vorigen jaars tot onderzoek naar de behandeling der ziekearmen. Na deliberatie wordt de conclusie van dit rapport in rondvraag gebragt, daartoe strekkende, dal, vermits van geene verzuimen van hoogst ergerlijken aard of van opzettelijke verwaailoozing ten aanzien der behandeling van de zieke-armenmaar veeleer van nalatigheid en het niet opvolgen der regle mentaire voorschriften, is gebleken, de betrokken stadsdoctoren en chirur gijns door Burgemeester en Wethouders zullen worden uitgenoodigdhet bun voorgeschrevene bij de verordeningen van 19 en 23 September 1854 met meer getrouwheid na te leven, doch zoodanige uitnoodiging ten opzigte van doctor Hasebroek achterwege te laten, vermits deze toch heeft verlangd uit zijne betrekking van stadsgeneesheer te worden ontslagen. En is hiertoe met algemeene stemmen besloten. 2°. Het adres van Dr. A. Hasebroek, waarbij deze het ontslag als stads doctor verzoekt. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, strekkende om hem op zijn verzoek een eervol ontslag uil deze betrekking te verleenen Is na deliberatie de conclusie van dit rapport in rondvraag gebragt en dienoverkomstig met 13 tegen 6 stemmen, die van dc leden Tollens, van der Boon Mcschle Poole, Kluit, de Moen en van Kaathoven, besloten, en zulks in te gaan den len April aanslaande, terwijl op voorstel van den Bur gemeester is goedgevonden in de eerstkomende vergadering tot de benoeming van een opvolger over te gaan, immers voor zooveel dat niet strijdt met art. 29 van liet reglement, van orde. 3°. De benoeming van een lid voor de commissie tot liet teckenen en afge ven van certificaten voor de Nat. Militie ter vervanging van het lid Ysselsteyn. En, nadat dc leden Stoffels, Sikkel Groos en Hubrecht waren aangewezen om met den Burgemeester hel bureau van stemopneming uit te maken, zijn bij 19 steinbilletlcn overeenkomende met het getal aanwezige leden, uit- gebragt op de heeren Tichler 12, Tollens 4, ten Sande 2 stemmen en Sik kel Groos ééne stem; zoodat de lieer P. L. Tichler lot lid dier commissie is benoemd. 4°. De benoeming van eene Vre Begentesse van het II. G. of armen wees- en kinderhuis. Gelet op de aanbevelingslijst door vrouwen regentessen van dat gesticht ingezonden Zijn bij 19 stembilleltenovereenkomende met het aantal tegenwoordige leden, uitgebragt op vrouwen A. B. de Sturler geb. van Boijen 17, en J. Mogge Pous wed. Mr. E. van Dongen 2 stem men. Is al zoo benoemd tot regentesse van het II. G. of armen wees- en kinder huis, vrouwe Adriana Ripperdina de Sturler, geb. van Roijen. 5°. Eene aanvrage van curatoren der Leydsche Iloogeschoolom de houten schutting op de kleine Ruïne tijdelijk zooveel buitenwaarts te mogen verzet ten als noodig is tot hel metselen der sleenen voeting voor het aldaar te stellen hek, en voorts om het puin, dat bij den aanleg van dit terrein tot tuin wordt opgedolven, te mogen behouden, ten einde het te bezigen voor dc ophooging der paden, die vervolgens met grind zullen worden overdekt. Gelet op de rapporten van de Commissie van Fabricage en Burgemeester en Wethouders, is daarmede overeenkomstig met algemeene stemmen tot de inwilliging van dit tweeledig verzoek besloten. 6°. Een adres van D. A. Schretlen C°.houdende verzoek dal het raads besluit van den 27en Januarij jl., waarhij aan hein het gebruik van ge meentegrond is verleend, in zooverre worde gewijzigddal hun toegestaan worde de voorgeschreven schoeijing te plaatsen naar gelang der behoeften en voorts de rooijing te nemen, zoo als die hij hun vorig request is aangegeven.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5