KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD Hf0. 6. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van 28 Februarij Ó859JV°. 25.) XXXH>© <K Zitting van 26 Februarij* Tegenwoordig de heeren Sikkel Groos, Stoffels, Tichler, Tollens, Lisman, Bucaille, Krantz, Hubrecht, Hayser, Lazac, Gevers, de Moen, ten Sande, lc Poole, du Rieu en de Voorzitter. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna de Burgemeester mededeeling doet eener dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, van den 16 Februarij jl.waarbij wordt goedge keurd het raadsbesluit van den 27 Januarij bevorens, tot bet in gebruik geven van gemeentegrond aan D. A. Schretlen en Comp. Deze wordt aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd: 1°. Een adres van dr. G. \V. A. Plaat, wiens diensttijd als stadsdoctor met den lcn April aanstaande is verstrekenom als zoodanig te worden ge continueerd. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit te stellen in handen der drie groote armbesturenten einde daaromtrent te dienen van berigt en raad. 2°. Een adres van commissarissen der sociëteit Amicitia, waarbij zij tegen recognitie het gebruik verzoeken van het terrein tusschen de Rijnsburgsche poort en den molen de Eendragt, zijnde gemeentegronden voorts vergun ning vragen om een gedeelte der Singelgracht langs dat terrein te mogen doen aanplempen. 3°. Een adres van de commissie van oppertoezigt en beheer der Kweek school voor Zeevaart, daarbij, tegen betaling van recognitie, bet gebruik verzoekende van den tuingrond, achter de Kweekschool gelegenten einde daarop een lokaal te stellen ter vervanging van een gedeelte van het thans bij haar in gebruik zijnde gebouw, hetwelk zij wenscht te doen afbreken en waartoe zij mede vergunning vraagt. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze adressen ten fine van berigt en raad te stellen in banden van Burgemceeter en Wethouders. 2°. Adres van T. Boekee, onder Soeterwoude woonachtig, houdende ver zoek om vergunning tot den afkoop van 2 recognitiën. 3°. Adressen van Mr. J. E. F. Berthon Zeewoldt en M. A. Hartevelt, waarbij dezen teruggave verzoeken van betaalde plaatselijke directe belasting over 1858. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze stukken te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiënten fine van berigt en raad. 4°. Adressen van Jz. Doornik en A. van Werkhoven, houdende bezwaar tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1858. Overeenkomstig de voordragt is besloten op die adressen over te gaan tot de orde van den dag, als betreffende een onderwerp dat niet meer een punt van overweging bij deze vergadering kan uitmaken. 5°. Voordragt van vrouwen-regentessen van het 11. Geest of armen wees en kinderhuis, ter vervulling der bij dat collegie beslaar.de vacature. En is overeenkomstig de voordragt besloten deze ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. Vervolgens stelt de Burgemeester aan de orde van den dag 1°. De voordragt van Burgemeester en Wethouders om den waagmeester Willem Corduwa met 1° Maart aanstaande een eervol ontslag te verleenen. En gelet op het rapport van de commissie van financiën; is dienovereen komstig met algemeene stemmen besloten den waagmeester Willem Corduwa als zoodanig met den len Maart aanstaande eervol te ontslaan, met intrekking tevens der dispositie van Burgemeester en Wethouders van 20 October 1842, voor zooveel daarbij tot hulp van den waagmeester is gecommissioneerd de tijdelijke schatter van het slagtvee, en onder toekenning van een wachtgeld ad 500. 2°. Het adres van dr. A. Hasebroek om een eervol ontslag als stads doctor. Het lid Tollens stelt voor dit adres aan te houden tot dat de commissie, aan wie een onderzoekomtrent de behandeling der zieke armen is opgedra gen, haar rapport zal hebben uitgebragt; welk voorstel met 9 tegen 7 stem men, die van de leden du Rieu, Stoffels, Lisman, Bucaille, Hubrecht, Luzac en de Voorzitter, wordt aangenomen. 3°. Het suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting over 1858. Na deliberatie wordt met algemeene stemmen besloten dit vast te stellen tot een bedrag van ƒ1858.77, bij het te dezer zake genomen besluit. 4°. De benoeming van een regent over de armenbakkerij. En gelet op het dubbeltal door regenten dier inrigting voorgedragen zijn nadat de heeren Krantz, Iluyser en Luzac waren uitgenoodigd om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, bij 16 stembil- lettenovereenkomende met het getal aanwezige ledenuitgebragt op de heeren dr. Luhrmann 9 en ds. A. van Witzenburg 5 stemmenterwijl 2 billelten in blanco waren gelaten. Is mitsdien benoemd tot regent der armenbakkerij Dr. Hermanns Luhrmann. 5°. Het adres van Ilermanus Petrus Aloysius van Wenseu om het gebruik van den tuingrond, verheeld aan den tuin van het perceel wijk IV nd. 280, sectie G n°. 1157, vroeger aan Johannes Henricus Groothols, doch thans aan hem in eigendom toekomende. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is dienovereen komstig met algemeene stemmen besloten, den bedoelden tuingrond aan den edressant]precario en tot kennelijk wederopzeggen in gebruik af te staan, ten einde dien als zoodanig te verhcelen aan het thans door hem bewoond wor dende huis wijk IV n°. 282, sectie G n°. 1173, en zulks tegen betaling eener jaarlijkscbe recognitie van 14.90. 6°. Het voorstel van commissarissen der stedelijke gazfabriek, tot uitbrei ding dier inrigting. Gelet op de rapporten van de Commissie van Fabricage, Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten het plan tot uitbreiding dier fabriek, zooals het is liggende, goed te keuren en commissarissen voor noemd tevens magtiging te verleenen omtot dekking der daaruit voortvloei- jende kosten, voor zooveel noodigte verkoopen het kapitaal van het reserve fonds ingeschreven op het grootboek der 2j pet. Nationale werkelijke schuld. 7°. De aanvrage van de commissie over de Armkerk, om eene tegemoet koming ad 600.in de door haar gemaakte kosten tot herstel dier kerk. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën Is na deliberatie met algemeene stemmen dienovereenkomstig besloten, bet verzoek der adressanten te wijzen van de hand. 8°. Adres van S. J. Ie Poole waarbij deze, als executeur in den boedei van wijle vrouwe de wed. G. Sandifort voor 6/12 of 47.59 teruggave verzoekt van haren aanslag in de plaatselijke directe belasting voor 1858. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van finantiënis met algemeene stemmen beslotenop grond gezegde wed. den 10 Februarij van dat jaar is overleden, en bare huishouding met med°. Junij daaraanvolgende is opgebroken, den adressant, in zijne gemelde hoeda nigheid, de verzochte teruggave te verleenen. 9°. Het adres van J. A. Schreuder, executeur in den boedel van wijle J. M. S. Landa wed. D. Poeliejoe, daarbij als zoodanig gedeeltelijke terug gave verzoekende van haren aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1858. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantiënis daarmede overeenkomstig met algemeene stemmen besloten den adresssant in zijne qualiteit de verzochte teruggave te verleenen voor 5/12, alzoo tot een bedrag van 11.25. en zulks uit aanmerking de boe del van gemelde weduwe, die den 8sten Mei 1858 overleden is, in den loop der maand Julij van dat jaar is opgeruimd. 10°. Het adres van C. A. G. Oliphant, houdende verzoek om afschrijving van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1858. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commis sie van Financiën, waaruit blijkt, dat de adressant eerst met 1° Mei van dat jaar zich alhier heeft gevestigd; Is overeenkomstig de conclusiën dier rapportenmet algemeene stemmen heslolen zijn verzoek in te willigen en hem mitsdien voor 4/12 of 21.69 afschrijving van dien aanslag te verleenen. Niels meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE„

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5