De Nat. Zeit berigt dat Rusland dezer dagen cene depêche naar Ko penhagen heeft gezondenwaarin gewezen wordt op de gewigiige bezwaren van de Deensche staatkunde in de zaak van Sleeswijk. In onderscheidene staten van Duitschland wordt aangedrongen op het verbieden van den uitvoer van paarden. De vertegenwoordiging in Nassau heeft van de regering verlangd dat zij daaromtrent bij de bondsvergadering te Frankfort voorstellen zou doenhetgeen de regering op zich heeft genomen. In Hanover worden de soldaten, die met verlof huiswaarts zijn ge keerd weder opgeroepen. Christine-stad in Finland is op 24 Januarij door eenen zwaren brand geteisterd. Een groot deel der stad is daardoor vernield. OOSTENRIJK. WEENEN, 8 Februarij. De troonrede van keizer Napoleon heeft hier geen gunstigen indruk ge maakt, vooral omdat daarin geene melding wordt gemaakt van den eer bied, die men aan de bestaande verdragen verschuldigd is. De beurs, heden morgen flaauw, is later iets gerezen. De Oesterr. Corr. wil echter in de woorden van den Franschen keizer grond voor gerustheid vinden en drukt den wensch nit, dat bet verschil betreffende de militaire bezetting van Midden-Italifi langs diplomatieken weg zal worden bijgelegden dat Frank rijk bovendien zijne buitengewone wapeningen zal staken. INGEZONDEN. Meermalen is in de dagbladen besproken geworden het Waarborggenoot- schap voor weduwen, onder directie van de heeren te Winkel en Rietveld, gevestigd te Amsterdam, de hoop van duizenden in ons Vaderland. Daal de heer Rietveld met Mei zal aftreden wordt lot het doen der keuze van een directeur aan de deelgenooten het navolgend drietal volgens art. 24 van het reglement voorgesteld: 1. A. te Winkel, 2. A. Doyer Jz. en 3. J. Geb- hard. Wat wel zeer onkiesch is tegen over de beide andere kandidaten wordt A. te Winkel, zoon van den aanblijvenden directeur, dringend aan bevolen. Hel is, wil men ooit die verbeteringen erlangen, waardoor het Waarborggenootschap duurzaam blijft, niet wenschelijk, dat de directie worde vader en zoon te Winkel; daarom wegens zijne onafhankelijke maatschappelijke positie wordt aan de deelgenooten dringend aanbevolen hunne stem uit te brengen op den heer J. Gebhard. Een deelgenoot van bovengenoemd Waarborggenootschap. KERKNIEUWS. ROTTERDAM, 9 Februarij. Door den kerkeraad der Ned. herv. gemeente is uit het vroeger opgegeven 6-lal predikanten het volgende 3-lal gevormd: DD. Scheuer, te Leeuwarden; Berlagc, te Zalt-Bommelen Stemberg, te Hoorn. fiutrgcrlijfcc £>t<tnb. Van den 3 tot en met den 9 Februari) 1859. BEVALLEN: J. B. Roman, geb. Hellings, D. C. van Ark, geb. van LeeuwenD. J. M. Veis Heyngeb. SliggersZ. M. E. L. Andre®geb. de Jardin,D. M. J. Brico, geb. van Munnekrede, D. J. van der Klein, geb. Stouten D. J. Kriek, geb. van der Linden Z. A. J. Krampgeb. Ia Lau D. M. E. van Reen, geb. de Vos, Z.A. Kasteele, geb. Nierop, Z. II. Blansjaargeb. OssevoortZ. C. G. van Evertgeb. RotscheidZ. J. Hart- wijk, geb. HelfensteynD. A. van Venetie, geb. Schilt, Z. Ievenl. 11. Sie- rat, geb. Sweeris, D. M. de Ilaas, geb. NievaartD. J. 31. Neuteboom, geb. Smit, Z. P. T. Wagemans, geb. Vrijman Z. GEHUWD: F. T. Vrijhoff, Jm. en 31. Verhoeven Jd. N. OudejansJm. en A. Heemskerk, Jd. A. van BcrkelJm. en C. Bey, Jd. U. J. van der Bloolen Jm. en J. II. van ZonJd. W. J. VoorhuyzenJm. en J. Langezaal jd. B. F. Ramakers, Jm. en C. E. A. W. Vogelvanger, Jd. J. Vlasveld, Jm. en W. Ladan, Jd. G. Cornet, Jm. en C. J. Persoon, Jd.-—B. 11. Taylor, Jm. en T. J. TennissenJd. OVERLEDEN 31. van der Snoek, geb. Verburg73 j. J. W. 31. de Roo, D.12 d. J. P. SmitD.3 j. en 1 m. W. SchalkwijkD.8 j. en 5 m. J. W. Lcm Z.4 m. W. Borsboomgeb. van Rest52 j. P. D. F. Ie Fébu- ré, D.2 j. en 1 m. C. J. Bader. 51 j. 31. Cerdijn D., 14 d. P. 31. Kraay- vanger, geb. Jol ie75 j. H. 31. Vroom D.3 j. en 6 m. J. SmitZ.2 m. C. Stieglitz, 50 j. P. J. Batslra, D.2j. en 6 tn. J. van Polancn Z.8 d. 11. Pardon Z 2 j. 1. Korenhof, Z.4 m. Clas® Elisb Goddijn 30 j. B. Vromans, 22 j. L. J. van Beek, geb. Lubeek, 59 j. C. Webbers, geb. Tromp51 j. A. Gressiegeb. 11 of kens, 50 j. E. S. RibotD.1 j. en 8 m. De commissaris des konings in de provincie Zuidholland heeftnaar aan leiding eener uitnoodiging van den minister van binnenl. zaken, ter kennis der gemeentebesturen gebraglmet verzoek daaraan de noodige openbaar heid te willen geven, dat op Donderdag den 17de" Februarij aanst.des middags ten 12 ure, zal worden overgegaan lot de publieke aanbesteding van 250 remontpaardenen wel door de hoofdadminislratie: 1°. Van het lslc regiment dragonders te Haarlem van 30 paarden 2®. 2dc Arnhem 30 3®. 3de Zulphen 35 4®. 4dc 's Gravenhage 35 5®. 5de Deventer 20 6». regement veld-artillerie Utrecht 60 7°. ii ii rijdende artillerieLeyden 40 De aanbesteding zal niet bij loten of partijen geschiedenmaar voor het getal paarden in eens, zoo als boven is opgegeven. Voorts is bepaald, dat de helft van de te leveren paarden, vóór of op den lstc® Blei aanst.den ouderdom van 48 maanden zal moeteu hebben be reikt (wordende het evenwel aan den aannemer vergund, daaronder vijf- a zesjarige paarden te begrijpen); terwijl voor de wederhelft paarden lus- schen de 60 en 72 maanden zullen moeten worden geleverd. In de voorwaarden van aanbesteding is wederom de bepaling opgeno men dat één derde der te leveren paarden van inlandschen oorsprong zal moeten zijn. De voorwaarden dezer aanbesteding liggen voor de gegadigden ter le zing in de bureaux van den kwartiermeester der genoemde korpsen mitsgaders bij het departement van oorlog en ter provinciale griffie van Zuidholland. STARS - BERIGTEN. BURGEBIEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN; Gezien art. 264 der Wet van 29 Junij 1851 Staatsblad n«. 85); Gelet op art. 5 en 9 der Verordening van 24 Junij 1858 Gemeenteblad n°. 5), regelende de invordering der plaatselijke directe belasting, aange haald bij Koninklijk besluit van 19 Julij 1858 n®. 46; Doen te wetendat het suppletoir Kohier voor de plaatselijke directe be lasting, over 1858, op heden voorloopig is vastgesteld, en van dezen dag tot en met den 24sten Februarij aanstaande ter Secretarie dezer Gemeente, van 12—3 ure, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEKBurgemeester. Levden, 10 Februarij 1859. v. PUTTKAMBIER, Secretaris. JLoting voor de JtTationale Jftilitie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, ontvangen hebbende de alphabetische naamlijst van al de personen, die aan de ligting der Nationale Mi litie, van dezen jare 1859, deel moeten nemen; doen te weten, dat voornoemde naamlijst voor elk der daarbij belanghebbenden ter inzage zal liggen in een der ver trekken van het Raadhuis, van Maandag den 14dcn Februarij aanstaande lot Dingsdag den 22slc0 daaraanvolgende, van des morgens ten 10 tot des namiddags ten 3 ure, ten einde een ieder in staat zonde zijn, om, ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomendie daarop nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten hiervan aan den Luitenant-Kolonel Militie-Commissaris kennis te geven; alsmede, dat de loting zal plaats hebben op de Groote Pers van het Raadhuisen wel Op Woensdag den 23slcn Februarij 1859, des morgens ten 10 ure, voor de ingeschrevenen, wier fainilie-naam begint met eene der letters: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L. En op Donderdag den 24slcn Februarij 1859 des morgens ten 10 urevoor de ingeschrevenenwier familie-naam begint met eene der letters: M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z. Ieder ingeschrevene zal bij een billet worden opgeroepen, om tot de loting ter voorz. plaatse op te komen, op den dag en het uur in deze kennisgeving uitge drukt, terwijl door lien, wier woning, wegens onnaauwkeurige opgave, niet is te ontdekken, en welke uit dien hoofde zoodanig billet niet hebben ontvangen, dit twee dagen vóór den dag der loting ter Secretarie kan worden afgehaald; zullende de lotelingcn het regt hebben, om bij de oprolling van de loting-nommers op den 23sten Februarij 1859, 's morgens ten 10 ure, zich te komen overtuigen, dal al de nommers, welke daartoe worden vcreischt, werkelijk zijn opgerold. En vermanen Burgemeester en Wethouders voornoemd, alle degenen, wie zulks moge aangaan, om tot de loting op te komen op de plaats, den dag en het uur, in bet oprocpings-billet vermeld, en redenen van vrijstelling hebbende, deze alsdan aan den Luitenant-Kolonel Militie-Commissaris op te geven. En zal deze door aanplakking en plaatsing in de Leydsche Cour. worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 9 Februarij 1859. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. rUTTKAMMER, Sccietaris. De BURGEBIEESTER van LEYDEN herinnert bij deze den belangheb benden, dat ingevolge art. 272 en 273 der Algemeene Politieverordening, vastgesteld 9 October 1856, de voerlieden en huurkoetsiers jaarlijks aan gifte moeten doen ter Secretarie van het getal en de soort hnnner voer- en rijtuigen, alsmede telkens, uiterlijk binnen acht dagen, van die welke zij zich hebben aangeschaft, waarvan hun een bewijs wordt afgegeven; dat zij ingevolge art. 274 gehouden zijn de bij hen in gebruik zijnde voer- of rijtui gen aan den keurmeester C. P. BR1CÖ ter keuring aan te biedenop Blaan- dag den 21slen of op Blaandag den 28stcn Februarij aanst., op de Hoogcvvoerd voor het perceel Wijk III. N». 311, terwijl voor dit jaar op de goedge keurde rijtuigen, ten blijke daarvan, de letter A zal worden gebrand. Voorts worden de belanghebbenden nog gewezen op art. 275 dier verorde ning, waarbij wordt bepaald dat geen voerman en geen huurkoetsier niet goedgekeurde voer- of rijtuigen mag verhuren, en eindelijk op art. 276, houdende strafbepalingen tegen de overtreding van bovengemelde artikelen. De Burgemeester voornoemd Levden, 5 Februarij 1859. D. TIEBOEL SIEGENBEEK. ADVERTENTIEN. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 63 jaren, de Wei-Edele Zeer Geleerde Heer Dr. J. ADRIAANS, Geneesheer alhier. Leiden, 10 Februarij 1859. 11. M. ADRIAANS. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van mijnen dierbaren Behuwdzoon den Wel-Edelen Geleerden Heer B. U. J. KOETS, in leven Medic. Doctor te Groningen, betuig ik bij deze, ook namens mijne Kinderen, den opreglsten dar.k. Leyden, 10 Februarij 1859. II. J. van WENSEN. FKKS FA OORDEEL ZFLF. Door alle tijden heen heeft men de ervaring kunnen opdoen dat de mid delen tot het doel geleiden. Noch de mensehnoch hel Opperwezen werkt zonder middelen. Wij presentanlen der 19dc eeuw gelooven niet meer aan wonderenmaar hebben de overtuiging dat alles middelerwijze geschiedt geen doctor maakt u gezond door zijne tegenwoordigheidmaar wel door zijne middelen, en zelfs zouden betrekkelijk zeer weinigen ziek zijn, indien de middelen om gezond te blijven werden in acht genomen, en zeer weinigen zouden gebrek hebbenindien het niet door verzuim of onachtzaamheid ware. Is dat in velen het geval, bijzonder toch met het hoofdhaar; wil men daarmede lang en sierlijk prijken, men voede en onderhoude het, even als elk ander voorwerp zijn onderhoud behoeft. Niets evenaart tot hiertoe in gebruik de Oud Carlhagena's Bcrgplanten- Olie. Die zijn haren lief heeften slechts alleen van ouderdom met grijs heid wil prijkengebruilte genoemde Oliewelke a 60 Cents het flcschje te koop is aan het lloofd-Dépót bij A. BREETVELT Az.te Delft, en ver der bij N. J. Sanders Gz.LeydenHaar lemmerstraat. Iserief Comp., 's Hagc. A. de Vink Sr.Boskoop. II. den Ouden, Zoetermeer. L. Sakkers, Vianen. W. J. van Gameren, Leerdam. J. J. Vollaerls, Woerden. Gcbr. Katiling, Alphen. En meer bekende Depóts in and. plaatsen.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 3