KOET VEKSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN, BÏIJ155...1D 21. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van 29 November Ó858iP. é44.) -<HKHK>3ChfrOM Zitting van 25 November. Tegenwoordig de heeren Stoffels, van Kaathoven, Sikkel Groos, de Moen, Driessen, Gevers, Ysselsteyn, Hubrecht, ten Sande, BucailleLisman, van der Boon Mesck, Kluit, Luzac, van der Hoeven, du Rieu, le Poole en de Voorzitter, terwijl, volgens mededeeling van den Burgemeester, de heer Tollens kennis heeft gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aantekeeningen der vorige vergaderingen worden gelezen en vastgesteld, waarna de Burgemeester overlegt 1°. Eene missive van den ministervan binnenlandsche zakenvan den 10cn dezer maand, n°. 88, houdende bedenkingen legen de voorgestelde wijziging in de belasting op het gedistilleerd. 2°. Eene missive van den minister van binnenlandsche zaken, van den 12en dezer maand n°. 111, waarbij deze zijne bedenking mededeelt tegen het tarief van het weegloon. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze stukken te stellen in han den van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantiën ten fine van berigt en raad. 3°. Het rapport van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium op het adres van dr. W. G. Pluygers, om ontslag als prorector aan die instelling. En is, naar aanleiding van de daarbij gedane voorstellen, overeenkomstig de voordragt besloten, dit ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en, voor zoo ver zij van finantiëlen aard zijn, in handen van de Commissie van Finantiën. 4°. Een adres van D. A. Schreden en Comp.waarbij zij het gebruik van gemeentegrond verzoeken. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. 5°. De rekening van de Armbakkerij over 18 57. 6°. Eene missive van Curatoren van het Stedelijk Gymnasiumhoudende voordragt tot het vcrleenen der gewone jaarlijksche gratificatie aan den Claviger. fs overeenkomstig de voordragt besloten, de beide laatstgenoemde stukken te stellen in handen van de Commissie van Finantiënom te dienen van berigt en raad. 7°. Een voorstel van het raadslid Mp. H. P. J. Tollens, tot het benoemen eener Raadscommissie ten einde de behandeling der zieke armenwaarover in de vergadering van den 12en dezer aanmerkingen zijn gemaakt, te onder zoeken en van hare bevinding verslag uit te brengen met consideration en advies. Is beslotenovereenkomstig de voordragtdit in de volgende vergadering aan de orde van den dag te stellen. 8°. Eene missive van Jhr. W. J. C. Rammelman Elsevier, daarbij overleg gende een register van boekwerken in het archief aanwezig, onder aanbieding levens van een exemplaar van een door hem geschrevea werkje, getiteld: »Ilet traclement van Ph. Marnix van Sl. Aldegonde." Overeenkomstig de voordragt is beslotendie missive aan te nemen voor kennisgeving en haar met de bijlagen gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. Vervolgens stelt de Burgemeester aan de orde van den dag: 1°. De benoeming van twee leden voor het hoofdbureau, alsmede van een voorzitter en twee leden voor het onderbureau van stemopneming, bij de aanstaande verkiezing van een lid van den gemeenteraad. De leden van KaathovenDriessen en Bucaille worden aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit le makenwaarna bij 18 stembilletten, oveeeenkomende met het getal aanwezige leden, zijn uitgebragt a. Ter verkiezing van de twee leden van het hoofdbureau, op de heeren Kluit 7, da Rieu 6, Ysselsteyn, Lisman, Hubrecht en Driessen ieder 4, ten Sande en le Poole ieder 3 stemmen en Sikkel Groos ééne stem. Zijnde alzoo benoemd de heeren Kluit en du Rieu. b. Ter verkiezing van een voorzitter van het onderbureauop de heeren Bucaille 12. Stoffels 5 stemmen en Luzac ééne stem; en c. Voor de twee leden van dat bureau, op de heeren Lisman en Hubrecht ieder 8, ten Sande 7, Gevers 5, Driessen 4, le Poole 2 stemmen, Ysselsteyn en Sikkel Groos ieder ééne stem. Zijn mitsdien benoemd, tot Voorzitter van het onderbureau dc Weihouder Bucaille en tot leden de II. H. Lisman en Hubrecht. Voorts is nog, op voorstel van den Voorzitter, met algemeene steramen besloten, dat de leden der verschillende bureaux, welke ingevolge de verdee ling dezer gemeente bij een ander bureau hunne stemmen zouden moeten uitbrengen, dat zallen kannen doen bij het bureau waarbij zij krachtens deze benoeming zitting moeten hebben, alsmede dat de overige raadsleden plaatsvervangers der benoemden zullen zijn. 2°. De benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. En zijn bij 18 stembilletlenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de II. II. Siegenbeek 17 stemmen en Luzac 1 stem. Is alzoo tot ambtenaar van den Bargerlijken Stand benoemd de heer mr. Daniel Tieboel Siegenbeek. 3°. De benoeming van een lid voor de vaste Commissie tot het ontwerpen van en herzien der plaatselijke Verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. Bij 18 stembiljetten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, zijn uitgebragt op de HH. Tollens 13, Sikkel Groos 3 stemmen en Luzac ééne stem, terwijl één billet in blanco was gelaten; zoodat lot lid der gemelde Commissie is benoemd de heer Mr. II. P. J. Tollens. 4°. De benoeming van een commissaris voor dezer stads bank van leening. Gelet op het dubbeltal door commissarissen dier instelling voorgedragen vermeerderd met een dubbeltal door Burgemeester en Wethouders; zijn bij 18 slembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de HII. Hubrecht 15 stemmen, du Rieu, Kluit en Driessen, ieder ééne stem. Is alzoo benoemd tot commissaris der stads bank van leening Mr. Chris- linus Wijnand Hubrecht. 5°. De benoeming van een Curator voor het stedelijk Gymnasium, uit den Gemeenteraad. Bij 17 stembilletlen, overeenkomende met het getal nog aanwezige leden (het lid Sikkel Groos had inmiddels de vergadering verlaten), zijn uitgebragt op de I1II. Tollens 5, Gevers 3, van der Boon Mesch en Sikkel Groos ieder 2 stemmen, Luzac, le Poole, Huyser en Hubrecht ieder ééne slem; blanco één billet. Daar niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd heeft, wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaan, nadat bevorens de leden Gevers en van der Boon Mesch verzocht hadden dat op hen geen verder regard zou worden geslagen, en zijn hij 17 stembillettenovereen komende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de heeren Tollens 10, Sikkel Groos 4 stemmen, Gevers en Hubrecht ieder ééne stem, blanco één billet; zoodat tot Curator van het stedelijk Gymnasium is benoemd Mr. Hendrik Petrus Jacobus Tollens. 6°. De benoeming van eene commissie van onderzoek omtrent de leveran tie der breukbanden. En zijn hij 17 stembilletten overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de heeren van der Boon Mesch 14, de Moen 12, van Kaathoven 10, le Poole 7, Stoffels 2 stemmen, Siegenbeek, Olivier en Lis man ieder ééne stem blanco één billet. Zijn alzoo benoemd tot leden dier commissie de beeren van der Boon Meschde Moen en van Kaathoven. 7°. De benoeming van een regent voor het Minnehuis. Gelet op het dubbeltal door diakenen der Nederduitse!) hervormde gemeente voorgedragen, zijn bij 17 stembilletten, overeenkomende met het getal aan wezige leden, uitgebragt op den heer W. H. Gillissen 14 stemmen, terwijl 3 billetten in blanco waren gelaten. Is mitsdien tot regent van het Minnehuis benoemd de heer Wouter Ilille- gond Gillissen. 8°. Voor waarden van houtverkooping. Deze zijn, na deliberatie, met algemeene stemmen vastgesteld. 9°. Eene voordragt omtrent de verpachting van het ophalen der bruggen, Na deliberatie is met algemeene stemmen beslotendat het openen van alle bruggen binnen deze gemeente zal worden verpacht, en voorts met 16 stemmen tegen ééne stem, die van het lid van Kaathoven, dat deze ver pachting iu massa zal plaats hebben, zoodat slechts één persoon daardoor gehouden wrordt in het openen van alle bruggen te voorzien. Hiermede de behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen afgeloopen zijnde, is de Vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5