KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende hij de Leydsche Courant van ód October Ó858IC. ó22.) DER «woflw»» Zitting van 9 October. Tegenwoordig de heeren Sikkel Groos, van der Boon Mesch, Stoffels, Ge vers, ten Sande, Ysselsteyn, Hubrecht, Siegenbeek, Tollens, da Rieu, Huyser, Krantz, Luzac, Lisman, van der Hoeven, le Poole, Olivier, Kluit en de voorzitter; terwijl de heer de Moen, volgens mededeeling van den Voorzitter, kennis heeft gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij le wonen. De aanteekeniDgen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna de voorzitter mededeelt 1°. Een besluit van Gedeputeerde Stalen der provincie Znidhollandvan den 28 September dezes jaars n°. 3 (Prov. blad n°. 102), waarbij wordt medegedeeld 's konings beslissing, houdende verdaging tot aan het einde der maand Maart 1859, op aanhangige voorstellen van gemeenteraden tot hef fing' van begrafenisregten. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 28 September jl. GS. n°. 24, houdende goedkeuring van een raadsbesluit van den 23 bevorens. 3°. Eene dispositie van het zelfde collegie, van den 29 der vorige maand G. S. n°. 31, waarbij mede een raadsbesluit van den 23 bevorens wordt goedgekeurd. En zijn deze aangenomen voor -kennisgeving. Vervolgens heeft de voorzitter overgelegd: 1°. Een adres van Theodorus Alofs, houdende verzoek om in de kosten zijner kleeding voor de schutterij uit de gemeente-fondsen te worden tegemoet gekomen. 2°. Een adres van de gemeente-commissie van het Nederd. Ilerv. kerkbe stuur, houdende bezwaar tegen den staat der gemeente-eigendommen. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 3°. Een adres van beambten aan het algemeen kantoor van ontvangst der plaatselijke belastingen, om verhooging hunner jaarwedden. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de commissie van finantie. De voorzitter brengt in behandeling 1°. De rekening van de Stedelijke gas-fabriek over 1857. Gelet op het rapport der commissie van finantie is nadat de leden Bucaille, ten Sande en le Poole, als leden van liet bestuur dezer inrïg-ting, zich ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85) tijdelijk verwijderd hadden onder voorzitting van den Wethouder Stoffels, na deliberatie met 15 stemmen besloten: «s. deze tiende rekening der gas-fabriek op te nemen en goed te keuren in ontvang tot 114856.665 in uitgaaf tot 98G76.20en alzoo sluitende met een batig saldo van ƒ16180.465. h. de rekening van het reserve-fonds dezer fabriek over 1857, op te nemen en goed te keuren in ontvang tot ƒ33110.265in uitgaaf tot 31575.61 en alzoo sluitende met een batig saldo van ƒ1534.655. c. goed te keuren dat voor dit jaar de 5ter beschikking van commissa rissen om daaruit den directeur 2/5 of meer toe te kennen en de overige beambten buitengewoon le beloonen, worden bepaald op ƒ1881.92; en alzoo de winst word gesteld op ƒ24878.615; welke in de gemeente-reke ning op de dienst van 1858 zal worden verantwoord. d. dat de rendanten gehouden zijn de bovenvermelde batige sloten in hunne eerstvolgende respectieve rekeningen in ontvang te verantwoorden. 2°. De rekening van de gemeente apotheek over 1857. Gelet op het rapport der Commissie van finantie, is, nadat de heeren le Poole en van der Boon Mesch, als leden van het bestuur dezer inrigting, zich ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n". 85) tijde lijk verwijderd hadden, na deliberatie met 16 stemmen besloten deze reke ning op te nemen en goed te keurenin ontvang tot f 5585.79in uitgaaf tot 5239.52, en alzoo sluitende met een batig saldo van 346.27, het geen in de rekening der administratie van de vereenigde Gast- en Leproos huizen over 1857 in ontvang zal worden verantwoord. 3°. De rekening van de administratie der vereenigde Gast- en Leproosbui zen over 1357. En gelet op het rapport dor Commissie van finantie, is, nadat de leden le Poole en van der Boon Mesch, als leden van het bestuur dezer administra tie, zich ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) tijdelijk verwijderd hadden, na deliberatie rriet 17 stemmen (zijnde inmid dels het lid Kluit ter vergadering verschenen) besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren, in ontvang tot 15518.60, in uitgaaf tot 11650.56, en alzoo met een goed slot van 3863.04, hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. 4°. De rekening van het II. G. of Armen Wees- en Kinderhuis over 1857. Gelet op het rapport der Commissie van finantie, is, nadat het lid Huyser zich als Regent van dit Godshuisingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) tijdelijk verwijderd hadna deliberatie met 19 stemmen besloten deze rekening op te nemen en goed le keurenbij het raadsbesluit hetwelk bij deze is vastgesteld, aanwijzende een batig saldo van 3881.65'. hetwelk, benevens hetgeen vermeld is als nog te verhalen, ten heloope van 61.16, in de eerstvolgende rekening moet worden verantwoord. 5°. Een suppletoire staat van begrooting van het H. G. of Armen Wees- cn Kinderhuis over 1858. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, is met 19 stemmen (liet lid Huyser hield zich als regent dezer administratie builen stemming) na deliberatie besloten, dezen goed te keuren bij het raadsbesluit hetwelk bij deze is vastgesteld. 6'. De rekening van liet Israëlitisch armbestuur over 1857. Gelet op het rapport der Commissie van Finantie, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze rekening op te nemen cn goed te keuren bij het raadsbesluit dat bij deze is vastgesteld, en alzoo met een batig saldo van 458.775, hetwelk door de rendanten in hunne eerstvolgende rekening zal behooren te worden verantwoord. 7', De voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot het verleenen van een tijdelijk voorschot uit stads bank van leening aan de gemeentekas, ten bedrage van 20,000. Gelet op de rapporten van Commissarissen der stads bank van leening en de Commissie van Finantie, is na deliberatie met 18 tegen 1 stemmen, die van het lid Sikkel Groosbesloten aan de gemeentekas te verleenen een tijdelijk voorschot uit de administratie der Stadsbank van Leening, ten be drage van 20000terug te geven zoodra de geldmiddelen der gemeente zulks zullen gedoogen. 8°. Een adres van Charles Theodore Meylan, houdende verzoek tot conti nuatie zijner aanneming wegens het opwinden en onderhouden van de uur werken dezer gemeentewelke aanneming met den laatsten December dezes jaars staat te eindigen. En, gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na delibe ratie met algemeene stemmen besloten hem dit verzoek voor den tijd van 6 jaren toe te staan, waartoe het vereischte raadsbesluit is vastgesteld. 9°. Een adres van Wilhelmina Clazina Ramp, pachtster van de tolgelden aan het Blaauwe Hek op het Haarlemmer trekpad, daarbij verzoekende om in die pacht, waarvan bet contract met den 31 December dezes jaars ein digt, onderhands te worden gecontinueerd. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie met 12 tegen 7 stemmendie van de leden van der Hoevenle Poole Kluit, van der Boon Mesch, Gevers, Ysselsteyn en Huyser, besloten, dit verzoekals voor geene gunstige beschikking vatbaarte wijzen van de hand. 10°. Een adres van Johannes Zwetslootbouwmanwonende onder de gemeente Leyderdorp, waarbij deze verzoekt onderhands te worden geconti nueerd in de huur van de afmaaijing van bet grasgewas op bet raamland buiten de Mare Poort, die met ultimo December aanstaande eindigt, en in de buur van de stalling buiten dezelfde poort gelegen, welke eindigen zal den laatsten April 1859. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie met 18 tegen 1 stemmen, die van bet lid van der Boon Mesch, besloten den adressant te kennen te geven, dat zijn verzoek niet kan worden ingewilligd. 11°. Een adres van II. Vorst, houdende verzoek om vergunning tot het leggen van eene waterkolk voor zijne huizen buiten de Rijusburgcrpoort onder den vrijdom dezer gemeente, met een duiker onder den straatweg door uitloopende in de Zandsloot. Gezien Let raadsbesluit van den 5 Maart 1857; Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten hem dit verzoek in te willigen, mits betalende eene jaarlijksche recognitie van 1.50. 12°. Een adres van de Wed. J. Franchiinon, Carel van den Berg en Johannes van der Drift, eigenaars van de panden en gronden, uitkomende in de afgesloten Lobbesteegkadastraal bekend Sectie Hn°. 905gelegen aan de noordzijde van het Marendorp of de Haarlemmerstraatwaarbij deze het gebruik van den grond dezer steeg verzoeken. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie nadat het gebleken was dat deze steeg niet valt in de termen van art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) met algemeene stemmen be sloten aan de adressanten tot wederopzeggen de afsluiting en het gebruik van deze steeg te vergunnen, mits betalende eene jaarlijksche recognitie van 3.25, bij het onverhoopt ontslaan van brand voor de spuit des noodig den toegang naar de gracht verleenende en onder vepligting tot voldoend onderhoud der aan wederzijden geplaatste hekken, waarin de deur 4 voet en 6 duim wijd moet zijn. 10°. Een adres van J. de Koning, daarbij vergunning vragende om de stoep voor het buis in de Steenstraat wijk V n°. 30 te verleggen en daarbij twee hardsteenen palen met ijzeren gordingen te plaatsen. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethouders is met alge meene stemmen besloten dit verzoek tot wederopzeggen in te willigen, mits daarbij de bepalingen van art. 339 der algemeene politie Verordening worden in acht genomen. En hiermede de behandeling der aan de orhe gestelde onderwerpen afge- loopen zijnde, is de vergadering gesloten. In het kort Verslag der Zitting van den Raad dezer Gemeente op 23 September jl. (Bijblad n». 15 der Leydsche Courant) zijn de volgende misstellingen ingeslopen Bij de behandeling van het 3e punt, het verzoek van Curatoren der Leyd sche Iloogeschooltot den afstand van een gedeelte der Singelgracht ten behoeve van het Rijk, wordt vermeld dat dit is ingewilligd, smet 12 tegen 1 stem men, die van Tiet lid Lismanmoet zijn: smet 12 stemmenTiet lid Lisman hield zich huiten stemming" 8°. h. In de Verordening op de invordering der weegloonen aan de gemeente- waag, staat, dat bij art. 1 werden gevoegd de woorden: «of door een pachter geind,' op voorstel van het lid Lismanmoet zijn op voorstel van het lid de Moen Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5