en die van Engeland en Oostenrijk, ophouden en plaats maken voor vreed zamere gevoelens, die zoo zeer in overeenstemming zouden zijn met de be hoeften van Europa, namelijk rust en vrede; maar dit is lot op heden het geval niet; in tegendeel de Constitationnel en op zijn voorbeeld ook de andere bladen, gaan daarmede met verbittering voort. Naar men zegl zou graaf YValewski, op verlangen des keizers, eene po ging doen om de beraadslagingen der conferentie tol een gewenscht einde te brengen. De gevolmagtigden zouden uitgenoodigd worden, om de grond slagen van de reorganisatie der vorstendommen, zooals die door hunne regeringen worden voorgestaan, duidelijk en zonder omwegen uiteen te zetten op gelijke wijze als zulks door den Franschen gevolmagtigde is ge daan. Op die wijze zou eene vereffening spoediger te verwachten zijn. De Inde'p. Beige is door zijnen correspondent te Konstantinopel we der in staal gesteld eenige bijzonderheden mede te deelen omtrent den ver deren loop der beraadslagingen bij de conferentie. De Russische gezant had een schrijven van keizer Alexander medegedeeldwaarbij verlangd wordt dat Turkye de vcrpligling op zich neme om binnen twee jaren aan het in 1856 genomen besluit lol gelijkstelling der Christenen volledige uitvoering te geven. Rij weigering moest de gezant van den Czaar tot geene andere schikking de hand leenen. Deze brief had zoowel hier als te Konstantinopel groot opzien verwekt. Voorts was het ontwerp lot regeling der zaken in de Vorstendommen door graaf Walewski ingediend onderzocht. De erflijkheid van hel hospodarschap en het instellen van slechts eenen senaat voor de beide prownciën was verworpen; alleen was men overeengekomen omtrent de benaming aan de provinciën te geven en daarvoor was gekozen die van: Vereenigde Donau-Vorstendommen. De oudste der Fransche tooneelspelers, E. Durieu, is in den ouderdom van 103 jarer. overleden. Reeds in Voltaire's tijd nam hij deel aan de voorstellingen, die te Ferney werden gegeven. In Lyon heerschl thans gebrek aan werklieden. Gedurende den lan gen stilstand der fabrieken hebben vele arbeiders elders werk gezocht en gevonden; nu de bestellingen weder toenemen kan men die niet uitvoeren. Naar men verneemt wordt de Indép. Beige reeds weder toegelaten. ITALIË. De Cagliari is met de te Salerno vrijgelatene manschaponder bevel van kapitein Sitria, in de haven van Genua binnengeloopen. Aan boord van die stoomboot bevond zich de Engelsche consul, de heer Barbas, die de manschap en de boot aan de Piemonlesche gezagvoerders heeft overge geven. De Cagliari had de haven van Genua den 25sten Junij 1857 ver laten, zoodat hare afwezigheid bijna een jaar heeft geduurd. De aankomst en de ontscheping der manschap is rustig afgeloopen. De Gaz Piémotit. berigl dat er op 24 Junij in de strafgevangenis van het arsenaal te Genua een opstand is uitgebarsten. De troepen hebben vuur moeten gevenzoodat er eenigen gedood en gekwetst werden. Onder de laalsten is ook een der bewaarders. De orde was ten laatste weder hersteld. - De Vesuvius is thans weder tol rust gekomen. De laatste uitbarsting had een hoogst onrustbarend karakter aangenomen en was nog nooit in die mate waa.genomen. pniJissEiv. BERLIJN, 27 Junij. Mevr. Ida Pfeiffer is van hare reis naar Madagascar over Londen hier aangekomen. Zij verkeert in lijdenden toestand en vermits hare middelen eenigermate schijnen uitgeput te zijn, heeft het bestuur van het algemeene ziikenhuis hare opneming en verpleging in dal geslicht op billijke voor waarden toege-taan. Voor hel hof van assises te EIberfeld is thans de zaak behandeld van den pohcie-agenl Steinigcr en de weduwe Heskeubeschuldigd van vergif tiging hunner cehtgenoolen door rallenkruid. Git het onderzoek door des kundigen ingesteld, is de misdaad duidelijk gebleken. Beide zijn lot de doodstraf verwezen, maar de vrouw is aan de koninklijke genade aanbevo len. Steiniger scheen onder alles zeer ongevoelig en wasna het uitspreken van hel vonnis, den agenten die hem ketenden, hierin behulpzaam. Toen hij in een rijtuig naar de gevangenis terug werd gebragt, was de volks menigte zoo verwoed, dat een der gendarmes, die het rijtuig omringden, omver geworpen en gewond werd. De glazen en lantaarns van het rijtuig werden door steenworpen verbrijzeld. Te Greene, in Hanover, is men thans weder op het spoor van eene vergiftiging gekomen, waarvan nu reeds twee kinderen van den burge meester Teichmann het slagtoffer zijn geworden. De schuldige is eene in dat gezin dienende kindermeid. De oudste zoon van den regerendei; keurvorst van Hessendie zonder voorkennis zijns vaders met de tooneelspeelsler Birnbanm is gehuwd, en sedert in eene soort van verbanning ver van zijn vaderland leeft, doel thans pogingen om bij zijnen vader weder in gunst opgenomen te worden. Om daartoe te geraken, wil hij van zijne gemalin scheiden, waarin deze ook gaarne tegen eene uilkeering van 80,000 tb. schadeloosstelling bewilligt. Deze aanzienlijke eisch, alsmede de vele andere schulden van den prins, in het buitenland aangegaanmaken de afdoening dezer zaak nog al moeijelijk. KUSLAAO Door een half-officiecl blad, hetwelk te Petersburg wordt uitgegeven, wordt het volgende medegedeeld: Naar aanleiding der door eenige binnen- en buiteulandsche dagbladen medegedeelde geruchten omlrent de invoering der Gregoriaansche tijdrekening in Rusland, zijn wij door de censuur, zoowel door de kerkelijke als de burgerlijke, gemagtigd om te verklaren dat noch de regtzinnige kerk noch onze regering ooit hebben gedacht aan het aannemen van den Gregoriaanschen kalender, die, hoezeer zijne juist heid ook geroemd worde, zelf eene astronomische feil van gewigt bevat. Wij willen hierbij alleen nog voegendal de algemeene synode der heilige kerk alleen bevoegd is om de wijze van tijdrekening vast te stellen. Naar men uil Petersburg verneemt, zou er bij den Russische» han delsstand sprake zijn om Tiflis door middel van spoorwegen met de Zwarte en Kaspische zeeën in verbinding te brengen, om zich op die wijze de voor deden te verzekeren van den doorvoerhandel uit Azië, die thans groolen- deels door Turkye geschiedt. TURKYE. Voortdurend worden er naar Montenegro troepen afgezonden. Het schijnt dat de Porie voornemens is die landstreek geheel te omsingelen, ten einde de bergbewoners geheel van haren wil afhankelijk te maken. De bengten van Candia zijn zeer uiteenloopend. Van regeringswege wordt gezegd dal de bevrediging is tot stand gekomen, maar bijzondere brieven verklaren het tegenovergestelde; en de Christenen zouden er steeds onder de wapenen blijven. Het afzenden van versterking zet aan het laatste waarschijnlijkheid bij. Te Smyrna heeft hel instorten van eene rots den dood van verscheidene werklieden aan den spoorweg veroorzaakt. Op 16 Junij zijn in die stad vrij hevige schokken van aardbeving waargenomenmaar welke geene schade hebben aangerigt. 'r A M S» - J* K T K fli BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEln, Gezien de ad rissen a van A. G. MctiÉ, instrumentmaker, wonende alhier, hou dende ver/nek om in bet huis op de Breedeslraatgcleekend Wijk IV. N°. 305, eene Smidse Ie mogen doen plaatsen; b van D. B. I'ost, Blikslager, alhier woon achtig, waarhij li ij vergunning vraagt otn de Smidse in hel huis op de Uooglandsehc Kerkgracht, Wijk VII. i\°. Po!)1zoodanig te doen vergroeienil.ll zij ook tot liet smeden van ijzerwerk kan worden gebezigd; c van C. van der Waard, Vlecsch- liouwer, wonende alhier, daarbij verzoekende om in een bestolen hok op den grond der voormalige penshal, dien hij legen betaling eener jaarli|ksche recognitie in ge bruik heeft, varkens te mogen houden; en d van J. iii.ansjaar, 0111 vergunning tot het houden van varkens, in zijn pakhuis uitkomende in de korte Angenielen- straal, Wijk VI. l\». 1382. Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824. Doen le welendat tot liet liooren der eigenaars en bewoners van de uaastliijge- legene en belendende panden, ten opzigte der information de Commodo et Ineom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd, op liet Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den lstcn Jiilij aanstaande, des vooimiddags ten 11 ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengen; terwijl hij verzuim daarvan, zij gehouden zullen wordenzich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 26 Junij 1858. van LIMBURG STIRUM, Burgemeester. v. PIJTTKAMMERSecretaris. AHADEHIE-MEUtVS. PKOUOT1EN AAN DE LEÏDSCHE HOOGESCHOOL. Den 29sten Junij de heer 51. E. Andreas, van Samarang, in de regten, mei Theses. Denzelfden dag de heer 51. P. Schlesinger, van 's Herlogenboscliin de regten, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: de schuldvergelij king volgens het Nederlandsch regt. PROMO TIEN AAN DE U TR ECHTSCIÏE HOOGESCHOOL. Den 25slen Junij de beer Th. H. .Mac-Gillavryvan Batavia, in de genees kunde, na verdediging van zijn proefschrift: onderzoekingen over de hoe grootheid der accommodatie. Denzelfden dag de lieer H. L. Braam, van Suriname, in de geneeskunde, na verdediging zijner dissertatie: nonnulla de abortu arte prorocato. Denzelfden dag de heer W. van YVicheren, van Leeuwarden, in de ge neeskunde, na verdediging zijner dissertatie: de medicina vitiis cordis organicis eorumque sequelis adhibenda. Denzelfden dag de heer J. van Hoek, van Dordrecht, in de geneeskunde, na verdediging zijner dissertatiede syphilisatione. Denzelfden dug de heer G. H. Lamers, van Harderwijk, in de godge leerdheid, na verdediging van zijn specimen: de conscientia. Den 26sten Junij de beer J. Deketli, van Brielle, in de regten, met Theses. PROMO Tl EN AAN DE GRON1NGSCHE HOOGESCHOOL. Den 22stcn Junij de lieer H. Beins, van Hoogezand, in de Geneeskunde, na bet verdedigen van eene verhandeling over de galvanische polarisatie met betrekking tot de leer der dierlijke elevtriciteiten over de middelen om haren invloed bij het onderzoek te voorkomen. Denzelfden dag de heer J. J. Benkema, van Niezijl, in de Geneeskunde, na hel verdedigen van eene verhandeling orer de lijkverstijving. Den 23itfn Junij de beer J. L. de Boer, van Work urn, beroepen predi kant te S'. Jacobi-Parochiein de godgeleerdheid, na openbare verdediging zijner dissertatiede libri II Samuelis capite VIIVaticiniorum Mes- sianorum fonte. Den 24slen Junij de heer J. lest, van Stiens, in de geneeskunde, na verde diging van zijn akademisch proefschrift: iets over de werking der strychnine. Denzelfden dag de lieer 11. Reiliugh Dz., in de geneeskunde, na verdedi ging var. eene geschiedkundig-geneeskundige beschouwing der in de provincie Groningen epidemisch geheerscht hebbende tusschenpoozende koortsensedert de elfde eeuw. AD VERT KIV TIE NI Bevallen van een DOCHTER, M. 51. J. SPRINGER van SOEST. Leiden 26 Junij 1858. Heden overleed alhier in den ouderdom van 70 jaren Jlejufvrouw CATHAR1NA de GRAAFF, Wed. Gecrt van den Berg, in leven Huis houdster in het Nosocomium Academicum. Leyden 24 Junij 1858.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 3