Htj drukte echter de hoop uit dat de genoemde regering zou blijven mede werken om den slavenhandel te beletten. Spanje was, zeide hij, dringend aangemaand om in dit opzigt de bestaande tractaten te handhaven. In het lagerhuis is het wets ontwerp betrekkelijk het regeringsbeleid in Indië, voorloopig berustende op de 5 aangenomene artikelen, voor de eerste maal gelezen. Be koning van België, de hertog en de hertogin van Brabant en de graaf van Vlaanderen zijn alhier aangekomen, en zullen lot het laatst der maand alhier verblijven. l)e bijzondere berigtenuit Indië ontvangendeelen geene nieuwe bij zonderheden mede en bevestigen al het vroegere van regeringswege open baar gemaakt. Rohilcund is geheel onder het Engelsche gezag teruggekeerd alsmede het land tusschen Jhansi en Calpee, en de troepen hebben in die streken slechts krijg te voeren tegen eenige verstrooide benden, die onmag- tig zijn ernstigen wederstand te bieden. Men heeft thans echter met eene geduchlere vijandin te doennamelijk met de zon. Reeds in Mei was de hitte ondragelijk en wat zal het dan zijn in Julij en Augustus. In de hospitalen zijn een aantal militairen opgenomen, die door de zware hitte in hunne verstandelijke vermogens zijn gekrenkt. Sir Campbell zal stellig het plan van eencn zomer-veldlogt moeten vaarwel zeggenwant die zou uiterst verderfelijk voor zijn leger kunnen afloopen. Beter is het zich te vergenoegen met den verkregen uilslag en in den herfst met de inmiddels ontvangen versterking de operatiën op nieuw op te vatten. Omtrent den buit, te Lucknow prijs gemaakt, verneemt men dat die thans reeds 1,125,000 bedraagt. In brieven, hier te lande ontvangen, wordt van een korporaal gesproken, die een armband ter waarde van meer dan 100,000 heeft in bezit gekregen, en van een jong officier die drie prachtige geborduurde shawls van hooge waarde had buit gemaakt. Betreffende de zaken in China verneemt, men dat de Engelsche en Fran- sche vlootvoogden zich gereed maakten om de gevolmagligden naar het noorden te volgen, en het anker te werpen aan den mond van de rivier Pci-Hoaan welken stroom Peking ligt, op 30 mijlen afstands van de zee. De gevolmagligden hopen door deze beweging aan het hof vrees in te boezemen en den hun gespannen strik, den terugkeer namelijk naar Canton om aldaar te onderhandelen, te verijdelen. De Times hoopt dat lord Elgin de bevelen der regering tot terugkeer naar Canton niet zal opvolgen, maar slechts het ware belang van Engeland in het oog zal houden. De correspondent van den Times in Indië, de heer Russell, is door een zonnesteek getroffen. Er is weinig hoop op zijn behoud. Onder de invaliden, uit Indië teruggekeerd, bevindt zich een Schot, hij wien een geweerkogel aan de linkerzijde van het hoofd is doorgegaan en aan het regter slaapbeen is uitgekomen. Hoewel de man oogcnblikkelijk blind wasis hij echter welvarende. Te Middlesbro heeft eene mijnontploffing weder aan 7 menschen het leven gekost. Te Reading en omstreken had Zaturdag avond jl. een storm uit het noordwesten plaats, zoo als men dien in een tijdvak van bijna 20 jaren niet bijgewoond heeft, vergezeld van regen en hagelslag. Het aantal glas ruiten, dat door den hagel verbrijzeld werd en aan stukken naar alle rig- tingen vloog, was verbazend groot, terwijl de storm ook veel schade aan vensters, daken en aan andere gedeelten van een tal woningen aanriglle. Vele plaatsen van Reading werden letterlijk onder water gezet en hel duurde een geruimen tijdeer zij weer te voet konden gepasseerd worden. De aardappelen, bootten en andere te velde staande gewassen zijn en in de plaats zelve en in de nabijheid óf geheel óf voor een groot deel vernield. FltAAHRIJH. PARIJS 17 Jnnij. Een berigt van den minister van oorlog aan de commandanten der militaire divisiën meldt, dat de keizer het kamp van Chdlons, den 15deo Julij aanst., met groote plegligheid zal openen. De leden der conferentie zullen Zaturdag aanst. weder bijeenkomen. De benoeming van den heer Delangle tot minister van binnenl. zaken heeft in alle kringen een goeden indruk gemaakt. Het vertrouwen herleeft -en de fondsen hebben eene rijzing ondergaan. Met vreugde begroet men de gematigde beginselen die, naar men zegt, het bestuur van den nieuwen minister zullen kenmerken, als zijnde hel eenige middel om aan de alge- meene ontevredenheid en merkbaren achteruitgang een einde te maken. De heer Barlhe moet veel kans hebben om tot opvolger van den heer Delangle bij hel keiz. hof te worden benoemd. Bij den gemeenteraad alhier zal waarschijnlijk de heer Devinck, thans ondervoorzitter, als voorzitter optreden. Er is sprake van verandering in het personeel onzer vertegenwoordiging in het buitenland. De maarschalk Pélissier zou niet lang meer te Londen verblijven, maar vervangen worden door den heer de Moustier, thans te Berlijn, die aldaar niet zeer gezien is. De heer de Montessuythans te Frankfort, zou alsdan naar Berlijn gaan. Uil hoofde de heer de Grammout te Rome weinig invloed heeft, zou ook hij aldaar door een ander worden vervangen. Aan den heer Baudrillard, mede redacteur van het Journal des Débats is door de akademie de prijs van Monthyon (2500 fr.) toegekend voor zijn handboek over nationale staatshuishoudkunde. De heer de Péne is thans herwaarts overgebragt. Hoewel hij in beter schap toeneemt, vereischt zijn toestand nog veel zorg. Het gebrek aan water is op sommige plaatsen zeer groot. Men verze kert dat te Versailles, alwaar de waterleiding van Marly in het ongereede is geraakt, het water tegen den fabelachtigen prijs van 1 fr. per kan wordt verkocht. Te Limoges is thans eene tentoonstelling geopend van voortbrengselen van nijverheid, landbouw en schoone kunsten. 1000 inzenders hebben daar toe bijgedragen. ITALIË. In de Sardinische kamer van afgevaardigden is de minister Cavour geïnterpelleerd omtrent de zaak van de Cagliari. De minister heeft daarop gezegd dat de heer Carafa aan den vertegenwoordiger van Sardinië te Napels de depêche had medegedeeld, de beslissing van koning Ferdinand in deze zaak bevattende. Al de stukken betrekkelijk deze zaak zullen in vereeni- ging met Engeland worden openbaar gemaakt. Als men geloof mag slaan aan de beweringen der dagbladen, dan zou ook de Sardinische regering VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Dingsdag den 22s,en Junij 1858, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen: 1". Verordening op de invordering der plaatselijke directe belasting 1858. 2°. Verordeningen voor eene plaatselijke belasting op het gedistilleerd. 3°. Adres om teruggave van plaatselijke directe belasting 1857, van den L'.-Koionel Sweemer en om afschrijving van die belasting van M. E. Steenhardt. 4°. Adres van P. Stallinga om vermindering van zijnen aanslag in die belasting. 5°. Staten van af- en overschrijving, dienst 1857, van a. Diakenen der Nederduiisch Hervormde gemeente. b. Regenten van het Minnehuis. c. Regenten van het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis. 6°. Adressen om het gebruik van gemeentegrondvan a. C. Fransen, T. v. Egmond en C. Bronsgeest. b. H. N. Bosman. c. W. van Geer. 7°. Voordragt tot onderhandsche verhuring van de stadsschool in de Scheislraat. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat de alpha- helifchc naamlijst van alle de personen, die, cuereenkomstig de wet van den 11 April 1827, aan de loting voor de Schutterij moeten deel nemen, ter inzage van de daarbij belanghebbenden zal liggen ter Secretarie dezer Gemeente, van den 21 tot den 23 Junij aanst. (deZondag uitgezonderd), van des voorrniddags ten 10 tot 's namiddags ten 1 ure, en dat de loting zal plaats hebben op de Groote Pers van bet Raadhuis, en wel Op Dingsdag den 29 Junij 1858, 's voormiddags ten 10 ure. AVordende de zoodanigenwelke na de laatst voorgaande inschrijving zich binnen deze Gemeente met der woon hebben gevestigd, lol eene naloling opgeroepen, mede Op Dingsdag den 29 Junij 1858, 's namiddags ten 1 ure. Zullende ieder ingeschrevene bij een billet worden opgeroepen, orn tot de loting ter voorscbrevcne plaatse op te komen, op den dag en bet uur in deze kennisgeving uitgedrukt, terwijl de zoodanigen, die verhinderd mogten worden zelveu tot de lo ting op Ie komen, zich door een gemagtigde kunnen doen vertegenwoordigen, of geen gemagtigde verschijnende, zal de loting geschieden door een der Leden van de Commissie uit het Gemeen te-best uur. Tevens worden de belanghebbenden ver wittigd, dat bij de genoemde loling aantcekening zal worden gehouden van de re denen tot vrijstelling, die de ingeschrevenen vermeenen, krachlens het 3de art. der wet, te kunnen aanvoeren: waarom hel voor hen, die zoodanige redenen lot vrij stelling meenen te hebben, van belang is, door personele opkomst, of bij volstrekte beletselen, door het zenden van een inel hunne omstandigheden wel bekenden ge magtigde, de loting niet te verzuimen. En wordt eindelijk den belanghebbenden kennelijk gemaakt, dat de vrijstellin gen bij de wet toegekendzijn de navolgende 1°. Die met ziekte of gebreken zijn beliebt, welke hen tot den Wapenhandel voor hel. tegenwoordig oogenhlikof wel geheel, ongeschikt maken. 2°. Die kleiner zijn dan eene Nederlandsche el en vijfhonderd zeventig strepen. 3°. De Geestelijken van alle gezindheden, zoo lang zij niet van stand veranderen. 4°. De Professoren en Lectoren aan de tloogescholenaan de Athenaca en dcSeminariën. 5". De Studenten in de Godgeleerdheid. 6°. Die den rang van Officier in dienst van den Staat, te lande of ter zee, hebben bekleed, en door eervol ontslag de dienst verlaten hebben of gepensioneerd zijn, zoo lang zij niet in eenen gelijken of hoogeren rang bij de Schutterijen kunnen worden aangesteld. 7°. Die, wegens verandering van woonplaats, eervol uit de Schutterij zijn ontsla gen in den rang van Officier, voor zoo verre zij in hunnen vorigen of in eenen hoogeren rang niet weder kunnen worden aangesteld. 8°. Die in militaire dienst ter zee of te lande zijn, waardoor alleen worden bedoeld zij, die na de inschrijving in militaire dienst zijn getreden, als rustende op militairen, zoo lang zij in dienst zijn, en dus niet voor ingezetenen eener be- thans nog eene schadevergoeding willen vorderen. Uit het rapport van het bestuur der Cuneo-spoorwegmaalschappijin de vergadering van aandeelhouders te Turyn uitgebragt, blijkt het dat er uit de maatschappelijke kas eene som van 240,000 lires verduisterd is. De jezuiten zijn op het eiland Malia van den kant der Engelschen zoo zeer bemoeijelijktdat zij thans besloten hebben hun geslicht aldaar te sluiten en het eiland te verlaten. De hertog van Modena heeft het dragen van de St. Helena-tnedaille aan zijne onderdanen verboden. PRCISiEN. De twee teekeningen, door prof. Rietschei vervaardigd voor het te Wortns op te rigten Liither-uionumeiitzijn door de commissie goedgekeurd. Van beide is hem opgedragen een model te vervaardigen. Uit Eisenach wordt gemeld dat aldaar de graaf van Parijs en de her tog van Chartres worden verwacht, om er gedurende eenigen lijd te ver blijven. TITRRYE. Te Konstanlinopel heeft in de wijk Chechid-Mehemed een zware brand gewoed, waardoor weinig minder dan 200 huizen zijn verwoest. De beweging op Candia schijnt nog niet geëindigd te zijn, want de gouverneur heeft bevolen het eiland te blokkeren en brengt daartoe de noodige oorlogsbehoeften bijeen. üe dagbladen van Konstanlinopel deelen het antwoord mede van Vely- Pacha, op al de tegen hem ingebragte beschuldigingen. Van knevelarij kan er volgens hem geen sprake zijn, en zoo er misbruiken ten opzigte van de mililaire dienst hebben plaais gehad, zoo is zulks alleen aan de hoofden der Christenen te wijten. Hij doet al het mogelijke om de hem gezonden beve len naanwgezet en met spoed ten uitvoer te brengenen alles te zamen genomen, zoo rust op hem niet de minste smet. STADS - BERIGTEN.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 2