weld le plegen len aanzien van Amerikaanselie schepen. De minister van bnitenl. zakcnlord Malmesbury, heeft medegedeeld, dat hij de opgaven van de Amerikaansche bladen omtrent de door de Engelsche kruisers ge pleegde geweldenarijen voor overdreven hielden datingeval zij gegrond mogten zijn, de bevelhebbers strafbaar zouden wezen. De minister voegde er bijdat hijnaar aanleiding van cene dien dag gehoudene conferentie met den Amerikaanschen gezant, alle hoop had, dat het gerezen geschil zou vereffend en voor de toekomst dergelijke moeijelijkheden verhoed zouden worden. Het lagerhuis heeft thans weder in behandeling genomen de bekende regerings-voorstellen betrekkelijk het toekomstig regeringsbeleid in Indië. De bepaling, dat de raad van Indiëvoor de eene helft door benoeming van de regering en voor de andere helft door verkiezing van 5 handelsplaatsen, zou zamengesteld wordenheeft de goedkeuring van het huis niet verwor ven. De heer Gladstone heeft onder anderen als amendement voorgesteld, dat de tegenwoordige bewindhebbers van de O. I. Compagnie lot leden van den eersten Indischen raad zouden verklaard worden. Dit voorstel was zeer geschikt om vele bezwaren op te heffen en gemaakte aanmerkingen weg le nemen, vooral wat betreft de plolselijke afzetting der bewindhebbers. De regering heeft echter het amendement bestredenen ten slotte werd het met 265 tegen 116 stemmen verworpen. De Times deelt berigten mede nit Calcutta van 5 Mei, waaruit blijkt dat de generaal Rose nabij Bulsir-Koouch een gevoelig verlies aan de op standelingen heeft toegebragt400 der hunnen werden daarbij gedood. Nena-Sahib bevindt zich met de artillerie te Bareilly en wil den Ganges overtrekken om zich met zijnen broeder te vereenigen en de wijk naar Centraal-Indië te nemen. Meer van belang is echter het berigt dat de be vrediging van Oude gunstig voortgaat, ten gevolge van de herstelling van voorname grondbezitters in hunne regten. Berigten uit Hongkong melden dat de Chinezen het plan tot verove ring van Canton nog niet hebben opgegeven. Door de bank is voor cene waarde van 140,000 aan goud naar het vaste land gezonden. Men gelooft dal hel goud, dat eerstdaags zal aange- bragt worden, dezelfde bestemming zal volgen. Er heeft zich alhier eene maatschappij gevormd, met het doel koop waren van en door Londenmitsgaders uit alle deelcn van Engelandnaar het vasteland te vervoeren. Zij zullen over land naar Harwichvan daar met aan de maatschappij behoorende schepen naar Holland en verder ver voerd worden. Het muziekkorps der nationale garde van Parijs gaf cenige dagen ge leden le Clifton bij Bristol een concert in de open lucht, dat door ruim 40,000 menschen werd bijgewoond. Bij gelegenheid van een hevigen storm, vergezeld van onweder, te Abingdon, werden 25 schapen door een bliksemstraal gedood. Behalve eene sterke zwavellucht was niets aan de gedoode dieren te bespeurenmaar toen de huiden afgetrokken waren, vond men het vleesch geheel zwart. Een onzer dagbladen heeft de volgende opgave medegedeeld van het verbruikte bij gelegenheid van de wedrennen van Epsomvan het jaar der instelling (1780) af tot op 1853, en dus over een tijdvak van 73 jaren. De hoeveelheid ossenvleesch bedraagt 4,922 tonnen, ieder van 1000 De ham zou eene pyramide vormen van 412,645 kubiek ellen. Het gevogelte van onderscheidene soort, 264,645 stuks. Hier moeten nog bijgevoegd wor den 246,104 kazen van Stilton en Chester, ieder van 20 duimen dikte en 49 duimen middellijn, en 1120 ffi mosterd. Om dit alles gereed te maken waren 219 dagen noodig en het kwam den verbruikers op 3,250,000 guinjes te staan. De hoeveelheid drank bij die gelegenheden gebruiktwas niet minder groot. Men rekent op 2,500,000 flesschen Champagne wijn, 1,250,000 flacons limonade voor de dames, 300,000 tonnen porter, ale en stout, zon der nog de rlium en brandy mede te rekenenwant de gehoudene aan- teekeningen daaromtrent waren door inktvlakken onleesbaar geworden. Men voege hierbij nog 726,000 ijs, en men zal zich eenigzins een denk beeld kunnen vormen van hetgeen op dat nationale feest genuttigd wordt. Uit Washington wordt gemeld, dat het committe' voor de posterijen uit het huis van vertegenwoordigers heeft voorgesteld 700,000 doll, 'sjaars beschikbaar te stellen, tot ondersleuning van eene geregelde stoomhoolvaart tusschen New-York en Havre, New-York en Southampton, New-York viA Plymouth en Rotterdam naar Gliicksladt en van New-Orleans over Havana, BermndaFayal en Santander naar Spanje. FRAAKRIJK. PARIJS 8 Jnnij. De moeijelijke toestand, waarin thans ons land verkeert, blijkbaar uit den achteruitgang van vele zakende overwinning door de oppositie bij de laatste verkiezingen behaald en den tegenstand in de beraadslagende vergade ringen moetnaar men zegtde aandacht des keizers tot zich hebben ge trokken. In den laatslen ministerraad moet zelfs de keizer van de ministers verlangd hebbendal zij naar middelen zouden omzien om aan dien staat van zaken een einde te makenmaar allen waren het antwoord schuldig gebleven. Het plan lot reorganisatie van het bestuur in Algerië heeft onverwachts eene gegronde tegenkanting ondervonden van den minister van openbaar onderwijs. De brand, waardoor de schoone magazijnen Grand-Conde' zijn vernield, is een van de zwaarste, welke deze stad in de laatste jaren hebben getroffen. Deze magazijnen zijn gelegen op den hoek van de rue de Seine en de rue de l'Ecole. De oorzaak wordt toegeschreven aan eene gazonlploffingen daar in het magazijn eene nieuwe bezending mode-artikelen ontvangen en ten toon gesteld was, zoo was de vlam in een oogenblik door den winkel ver spreid vooral daar de bedienden op dat oogenblik meestal afwezig waren en werden ook de tweede en derde verdiepingen met verbazende snelheid door de vlammen bereikt. De blussching ging met groote moeijelijkheden ge paard, uithoofde men gebrek aan water had en de opstijgende rookkolom- ii men aan de spuitgasten zeer hinderlijk waren. Behalve de magazijnen werden nog drie gebouwen een prooi der vlammen; zoodat de schade zeer aanzienlijk mag genoemd worden. Het verlies aan koopwaren schat men op 1,500,000 fr. en het gebouw op eene waarde van 200,000 fr. Dit laatste is alleen verzekerd. Vele personen hebben zich bij dit onheil door hunne ijverige hulp verdienstelijk gemaakt, zelfs zag men geestelijken onder de arbeiders, en de uitgebreidheid van de ramp nagaande mag men zich ver blijden dat slechts ecu 12-lal personen gekwetst is geraakt. Men verhaalt ook nog dat er voor 130,000 fr. aan bankbillcüen bij dezen brand zijn vernield. Er is hier reeds graan van de nieuwe oogst uit Algerië aangevoerd. Hoewel de kerkhoven alhier vrij uitgestrekt zijnvoldoen zij niet meer aan de behoeften. Er zal nog eene begraafplaats nabij Gentilly worden aangelegd. De prefect van Saóne-et-Loire heeft aan de besturen van liefdadige instellingen in dat departement cene circulaire gezonden om op den verkoop der vaste goederen nader aan te dringen. De prefect zegt te gelooven dat hij nergens oude vooroordeelen of ook onverschilligheid zal te overwinnen hebben. Deze circulaire wordt van onderscheidene zijden afgekeurd, omdat men verwacht dat aan de uilvoering weinig gevolg zal worden gegeven. De prefect van de Seine heeft reeds verklaard dat de conversie niet op Parijs toe gepast zal worden. Inmiddels nemen de leden van vele besturen hun ontslag. Te Lyon is het vonnis van den luitenant de Mercy, zoo als hel dooi den keizer gewijzigd is, voltrokken. Nadat hem het vonnis door den krijgs raad was voorgelezen, werd hij naar de Place Bellecour gebragt, waar afdeelingen van elk wapen van het leger aanwezig waren. Een bataillon van het regiment, waarbij hij geslaan had, bragt hem op. Een sergeant rukte hem de epauletten af, brak der. degensneed de knoopen der uniform af, en wierp hem alles voor de voelen. De veroordeelde was zeer aange daan, en maakte bij het afrukken van de epauletten cene beweging, als wilde hij dat verhinderen. PRIISSEK. Uit de officiële rekeningen van de centrale-dombouwvereeniging te Keu len blijkt, dat in het jaar 1857 door haar ontvangen zijn 30,559 til. en besteed 36,000 th. De ontvangen bijdragen van 1841—1858 beloopeu 532,038 th., de uitgaven 510,171 th. Te Hamburg is thans de decimale verdeeling in het stelsel van malen en gewigten aangenomen. Volgens berigt uit Petersburg heeft de minister van onderwijs een nieuw ontwerp van wet ter regeling van het onderwijs gereed gemaakt. De schoolgelden zullen verminderd en scholen voor de boeren opgerigt worden. OOSTENRIJK. WEENEN, 7 Junij. Eerstdaags zal eene verordening worden openbaar gemaakt betrekkelijk de kolonisatie in Hongarije. Zij zal de voorwaarden bevattendie aan eene onderneming tot kolonisatie zullen zijn verbonden, de voordeelen, welke den kolonisten zullen worden toegestaanenz. Men verneemt dat in llerzegowina en in Bosnië vrijcorpsen worden opgerigt. Te Saravejo zijn 1500 paarden opgekocht lot hel vervoer van ammunitie en levensmiddelen. Het aantal der ongeregelde Turksche troepen zou op 20,000 man gebragt worden, omdat men die over het algemeen bij den oorlog in bergachtige streken het best kan gebruiken. De STAATSRAAD, COMMISSARIS des KONINGS in de provincie Zuidholland Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat, wegens uit le voeren werken aan de Schenkbrug over de Veenwatering en aan de YViebebrug over de Dobbevvaleringbeide gelegen in den grooten Weg der lsle klasse N°. 5, tusschen het llaagsche Schouw en de herberg de Vink bij Leyden de passage voor rijtuigen, paarden en vee over deze bruggen zal worden afgesloten, van en met Maandag den 14den Junij aanstaande tot en met Zalurdag den 19dcn dier maandgedurende welke afsluiting de gemeenschap zal kunnen worden onderhouden, komende van s Gravenhagelangs de Papelaanen den Straatweg van Voorschoten naar de Vink en omge keerd, en komende van Valkenburg, Katwijk enz., over hel Haagsche Schouw, en den weg der lstc klasse Pi». 4 over Oegstgeest en omgekeerd. De Staatsraad, Commissaris des Konings voornoemd 's Gravenhage 9 Junij 1858. van der HE1M. Burgerlijke 5statib. Van den 3 tot en met den 9 Junij 1838. BEVALLEN: W. Bink, gcb. Adamse, Z. C. E. Fionwgeb. Tierolf, Z. en D. tweel. H. K. Hueber, geb. SmuldersD. J. J.Kleyn, geb. van den Es,D. J. van Doorn, geb. van Soomeren Z. M. Yoermansgeb. de Rid der, Z. E. J. Rozendaalgeb. Dusoswa Z. J. Boon geb. PlatteelZ. J. M. Kikkertgeb. Vogelezang, Z. M. E. van den Berg geb. Wetselaar, Z. J. Alt, geb. van der Zanden, Z. JA. Hart wijkgeb. Vrijman Z. C. Slewe, geb. Devilee, D. W. Mol, D. E. S. van Leeuwen geb. van Hcusden D. S. Hoorn, gcb. Meijers, Z. M. Brittijngeb. van Krimpen D. C. W. van der Steen geb. OuwerkerkD. J. C. Scheffersgeb. Plu Z. J. Sloos geb. Verstraten Z. C. Devilee, D. levenl. J. Keyzergeb. de Kier, Z. levenl. E. W. Brummelkamp, geb. van LeeuwenD. S A. Servaasgeb. Leeflang, D. GEHUWD: M. Cohen Stuart, Jm. en J. J. M. RouwenhorslMulder, Jd. L. Ysperse Jm. en M. van Hooven Jd. 11. SelierJm. en J. SiracltJd. A. Renier, Jm. en K. MassaarJd. J. Hoppenbrouwer, Jm. en J. Cerdijn Jd. N. KokJm. en A A. var. der MeelJd. A. Vermey, Jm. en 11. LemairJd. J. W. GansJm. en J. Demmenie Jd. OVERLEDENS. Kruit, Z.7 vv.C. van der Veer, 28j. J. Prevo, Z. 9 m. Herrn» Adra Emeis44j. C. Mulder, Z.6j. en 5 m. S. W. Boursse Wils, geb. Radermacher van ;s Gravenpolder, 72 j. M. J. M. de Vink 1).5 j. en 5 m. D. Sparenberg, 41 j. M. van Leeuwengeb. Trago81 j. J. Brakel, geb. de la Rie, 69 j.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 3