BUITENLANDSCIIE BER1GTEN. BELGIË. BRUSSEL, 7 Junij. De kamer van koophandel te Antwerpendie eerst tegen de voordragt der regering tot gedeeltelijke vergrooting dier stad was, heeft nader ver klaard zich daarmede te kunnen vereenigenindien in de wet de toekom stige uitvoering van het plan lot algemeene uitlegging der stad uitdrukkelijk toegezegd werd, welke toezegging thans alleen in de memorie van toe lichting voorkomt. Volgens de opgave der kamer zouden de gemeentekas en de handelsstand ten behoeve der vergrooling te zamen eene som van 15 millioen fr. kunnen verstrekken. ESfeBLAKD. LONDEN6 Junij. In het lagerhuis heeft de heer Kinglake aan de regering verzocht dat het huis mededeeling mogt ontvangen van de diplomatische stukken be trekkelijk de zaak van China en de inslrucliën van lord Elgin. De rege ring heeft zulks geweigerd, omdat Engeland niet alleen in deze zaak be trokken was, maar in vereeniging met Frankrijk handelde, en dus de openbaarmaking ongeraden was. Later heeft lord Russell nog nader op de genoemde mededeeling aangedrongen en toen heeft de heer Disraëli ver klaard dat aan lord Elgin nilgebreide instruction verleend waren en dat hij de stukken, voor openbaarmaking geschikt, zoo spoedig mogelijk zou over leggen. De heer Bright merkte aan, dat de regering niet moest verwach ten dat het huis geduld zou hebben tot na den afloop der onderhandelingen. Uit de verklaringen der regering is tevens geblekendat zij met leedwezen heeft gezien dat lord Elgin niet naar Canton was teruggekeerd, en dat de beide regerings-commissarissen door haar zijn uilgenoodigd om zich weder naar die stad te begeven en de onderhandelingen weder op te vatten. Het schijnt dat de Engelsche en Fransche regeringen niet voornemens zijn versterkingen naar China te zendenen dat zij ongaarne zouden zien dat deze oorlog eene grootere uitgebreidheid verkreeg. Men zegt ook dat aan de beide commissarissen nieuwe instructiën zijn afgezondeninhoudende om alleen te blijven aandringen op de opening van de vijf havens, even als vroeger, en op vrijheid van godsdienst voor de christenen. Tevens moeten zij de stad Canton zoo spoedig mogelijk teruggevenaangezien die plaats voor de troepen slechts eene lastpost is. Volgens berigt uit Bombay draagt men thans kennis van het plan van sir Campbell. Hij trekt verschillende legercorpsen bijeen en wil met 16,000 man en 30 a 40 kanonnen eenen beslissenden slag wagen onder de muren van Bareilly. Men gelooft dat deze plaats niet lang wederstand zal bieden en dat de opstandelingen zich op Baraitche, in Oude, zullen terugtrekken. Terwijl sir Campbell Bareilly aanvalt, zullen de generaals Rose, White- lock en Penny tegen Calpee werkzaam zijn. De nederlaag door generaal Walpole geleden heeft diepen indruk gemaakt. Hij heeft door zijne Iigt- vaardigheid en gebrek aan bekwaamheid eene smet op de Engelsche wa penen doen vallen, vooral omdat het gevaar hem te voren door een zijner kapiteins was voorgehouden. Naar men verzekert zullen zoo spoedig mogelijk 25,000 man naar Indië vertrekken. Volgens beriglen uit New-York neemt de opgewondenheid tegen En geland aldaar meer en meer toe. De president heeft aan den senaat mag- tiging verzocht om onverwijld herstel te kunnen vragen van elke beleediging, de Amerikaansche vlag aangedaan. Het comitté voor de zee-zaken heeft den aanbouw van 3 stoom-kanonneerbooten bevolen. Het comitté voor buitenlandsche aangelegenheden zal bovendien voorstellener nog 20 bij te bouwen. Alle oorlogschepen worden gewapend. Twee regimenten hebben bereids hunne dienst aangebodenindien een oorlog met Engeland mogt uitbarsten. Aan de bevelhebbers onzer scheepsmagt in de waterep van Cuba zijn op nieuw instructiën gezonden, om ten aanzien der Amerikaansche schepen met omzigtighcid te werk te gaan. De regering wil alles vermijden, wat in deze tijdsomstandigheden tot eene vredebreuk met de Vereenigde Staten j aanleiding zou kunnen geven. Lord Stanley, thans lid van het ministerie, is door het kieskollegie van Lynn tot lid van het lagerhuis verkozen. Gisteren morgen heeft er over deze hoofdstad een zwaar onweder gewoed, van hagel en stortregen vergezeld. In een steenkolenmijn in Glasmorganshire hebben 12 arbeiders, door het vlam vatten der gazlucht, hel leven verloren. Het waren meestal huis vaders en daardoor zijn 40 kinderen van hunne kostwinners beroofd. Den 22steD Februarij dezes jaars is door kapitein Cabins, op zijne reis van Liverpool naar Port Philips, een archipel ontdekt, van wiens bestaan tot dus verre niets bekend was. De eilandgroep ligt op 52° 40' zuiderbreedte en 75° oosterlengte, en hare ontdekking is van het grootste gewigt voor de zeevarenden, die op hunne togten naar Nieuw-llolland den gewonen weg in den Zuid-Atlanlischen Oceaan volgen. FRANKRIJK. PARIJS 6 Junij. Gisteren werd de derde zitting van de conferentie gehouden', gelijk men weet ter behandeling van de quaeslie der Vorstendommen. Niets is daarvan openbaar geworden, maar zoo men de geruchten gelooven mag, dan zou men met de zaak weinig gevorderd zijn. De openbaring der ver schillende meeningenwel verre van eenige toenadering te weeg te brengen zou slechts aanleiding hebben gegeven tot opwekking van de nationale ge voeligheid van enkele leden. Men verwacht dat de volgende zitting Don derdag aanst. zal plaats hebben, omdat graaf Walewski op dien dag van Fontainebleau terugkeert. De geruchten omtrent een aanspag op het leven des keizers blijken thans verzonnen te zijn geweest. Intusschen heeft de beurs er de nadeelige gevolgen van ondervonden. Alles onderging eene aanmerkelijke daling en vooral werden de actiën van het crédit mobilier daardoor getroffen. Men verzekert dat de maarschalk Baraguay d'Hilliers in een rapport aan den keizer te kennen heeft gegevendat de fabrieksteden in zijn kom mandement sterk met het socialismus zijn besmet. Dientengevolge zal de be zetting van Angers met drie escadrons cavalerie versterkt worden. De maire van Brest heeft aan den gemeenteraad kennis gegeven, dat, aangezien de plegtige opening van de haven van Cherbourg eerst op 7 Aug. zal plaats hebbende keizer en de keizerin de stad Brest niet voor 10 Aug. zullen bezoeken. De keizer zal den togt van Cherbourg naar Brest te scheep afleggen. Tijdens het verblijf des keizers te Brest zal, naar men zegt, het geheele eskader van de Middellandsehe zee zich in gemelde haven ver eenigen. Genoemd eskader telt 14 linieschepen. Naar men verneemt heeft de heer Bérardi, directeur van de Indép. Beige, de voorwaarden waarop het blad weder in Frankrijk zou worden toegelaten niet aangenomen; hetgeen niet te verwonderen is, als men de eisehen hem gedaan in aanmerking neemtte welen eenen borgtogt van 150,000 fr.die verbeurd kan worden verklaardaanstelling van nieuwe correspondenten alhiernaar genoegen der regering en het uitgeven van i slechts eene editie voor alle landen. Vroeger werd uit de editie voor Frank rijk bestemd al datgene weggelatenwat aan de keizerl. regering niet wel gevallig was. De correctionele regtbank alhier heeft 11 personen tol gevangenisstraf van 18 maanden of minder en lot geldboeten van 500 fr. of minder veroor deeld, wegens deelneming aan een geheim genootschap en aan eene zamen- zweringwelke alhier op 6 Maart jl. had moeten uitbarstendus op den- zelfden dag waarop de republikeinsche opschudding te Chalons-sur-Saóne voorgevallen is. De heer de Péne neemt langzaam in beterschap toe. Het regterlijk onderzoek in deze zaak schijnt opgegeven te zijn. Op dit oogenblik is er alhier een geweldige brand uitgebarsten in het magazijn van mode-artikelen Grand Condé. Eenigen tijd geleden kondigde zekere P. met grooten ophef de oprig- ting aan van eene ondernemingDirection du comptoir central d'escompte geheelenwelke titel met groote gouden letteren aan het balkon van een nieuw gebouwd hotel op den boulevard van Sebastopol prijkte, terwijl overal voor de onderneming agenten en correspondenten werden aangevraagd; doch om de voordeelen te genieten aan dat agentschap verbonden moest men naar gelang van zijnen maatschappelijken stand, gelden als waarborg storten. P. ging met zooveel overleg te werkdat menigeen lot het storten der ver langde sommen beslootzoodat hij daardoor eene som van meer dan 50,000 fr. bijeenkreeg, waarmede hij zich nu uit de voelen heeft gemaakt zonder dat de misleide personen nog iels hebben genoten van de alleen in naam bestaande onderneming. ITALIË. Berigtcn uit Napels spreken van eene nieuwe uitbarsting van den Vesu vius. Zeven nieuwe kraters hebben zich bij de Atrio de Cavallo gevormd. In Basilicata duurden de schokken van aardbeving intusschen voort, terwijl de vroegere schade nog op verre na niet hersteld is, en het grootste gedeelte der uit hunne woningen verdreven dorpelingen en landlieden nog onder op geslagen tenten verblijf houdt. Intusschen smeeken deze liedendat de eerste uit Napels overgemaakte gelden aan het herbouwen van hunne kerken zullen gewijd wordennaardien zij zich nog eerder het gemis van woningen dan dat van bedehuizen getroosten willen. De Aartshertog Maximiliaan heeft Venetië weder verlaten en is naar Weenen teruggekeerd. PISCISSEN. BERLIJN, 6 Junij. Men verneemt dat de geneesheeren des konings een langdurig verblijf in Tegernseein Beijerenvoor zijne gezondheid noodzakelijk achten. Dr. Schönlein heeft, naar men zegt, zijn ontslag gevraagd als lijfarts des konings, omdat hij zich met het eenstemmig oordeel der overige genees heeren niet kon vereenigen. Het berigt van de aankomst van den prins-gemaal uit Engeland op Babelsberg is voorbarig geweest. Eerst Vrijdag 11. is de vorst aldaar aan gekomen. Z. K. H. heeft, na de ontmoeting met zijne dochter, ook een bezoek aan den koning gebragt. Zijn vertrek is op heden avond bepaald. Naar men wil heeft de prins-gemaal van zijn verblijf in Duilschland gebruik gemaakt, om de opvolging in het groothertogdom Coburg te regelen. Dien tengevolge zou eene authentieke acte tot stand zijn gekomen krachtens welke de prins zijne regten op dit hertogdom overdraagt op zijn tweeden zoon. De regerende hertog van Saxcn-Coburg heeft geen kinderen. De heer Hollmann, die onlangs alhier is overleden, heeft zijn gansche vermogen, dat op 90,000 th. wordt geschat, aan eene liefdadige inrigling der hoofdstad vermaakt. De senaat te Hamburg heeft aan de inzenders van het adres, waarbij de afschaffing van de conscriptie werd verlangd, te kennen gegeven dat daaraan niet kan gedacht wordenomdat de geldmiddelen van den staat door de jongste crisis te veel zijn geschokt, om groote uitgaven, ter beko ming van vrijwilligers, te doen. De veteraan Jacob Lange, die aan de veldtogten onder Frederik den Groote deel namis dezer dagenin den hoogen ouderdom van 98 jaren te Cleve overleden. De groote raad van het Zwitsersche kanton Schaffhausen heeft bekend gemaakt, dat er in dit jaar aldaar geenc belastingen zullen geheven worden omdat de slaat der geldmiddelen zulks toelaat.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 2