KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. bssjblad a». 9. DES (Behoorende bij de Leydsche Courant van 7 Junij Ó85868.) -»o-oo 2 c-o-o-o®- ^itting van 3 «funij. Tegenwoordig de JieercnSiegenbeek, de Moen, Stoffels, van der Hoeven, Luzac, Kluit, YsselsteynTollens, Huyser, Lisman, le Poole, Olivier, Bu- oaille, Gevers en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede, dat de heer ten Sande heeft kennis gegeven, verhinderd te zijn deze vergadering hij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld waarna de Burgemeester mededeeling doet van eea besluit van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 5 Mei dezes jaars n°. 1 (Prov. blad n°. 58), houdende regeling der jaarwedden van de openbare onderwijzers, in verband tot de inkomsten of voordeelen voor het houden van de daarbij bedoelde avondschool en de levering van schoolbehoeften alsmede betrekkelijk de uit betaling dor rijks-jaarwedden en toelagen aan de heirokken openbare onder wijzers. Deze is aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Eene missive van de commissie voor de Armenkerk, daarbij, ten einde te kunnen overgaan tot het doen van belangrijke herstellingen aan dat ge bouw, de verzekering verzoekende van het ongestoord gebruik daarvan, voor een tijdvak van 50 jaren. 2°. Een adres van A. G. Mulié, waarbij deze het gebruik verzoekt van een gedeelte gemeentegrond, gelegen in de penshal. 3°. Een adres van P. J. Zuurdeeg Jz.houdende kennisgeving dat hij den hem in gebruik gegeven grond, Sectie H n°. 1417, opzegt en alzoo van de betaling der daarvoor bepaalde recognitie verzoekt ontheven te worden. 4°. Een adres van M. W. Wijnkool, waarbij deze den eigendom verzoekt van een gedeelte gemeentegrond, kadastraal bekend Sectie H, n°. 1417. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze stukken te stellen in han den van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 5°. Een adres van den adsistent commies-portier J. le Mair, houdende het verzoek om tot commies te worden bevorderden adressen van IJ. van Ark, F. Diemei, J. Groen. J. G. Ingeneeger, N. van Boon en J. P. de Water, om tot ambtenaren bij de belastingen le worden benoemd. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze adressen te stellen in han den van Burgemeester en Wethouders, ten einde na den Controleor le heb ben gehoord, onder overlegging van eene aanbevelingslijst, daaromtrent te dienen van berigt en raad. 6°. Suppletoire staat van begrooting en staat van af- en overschrijving op de begrooting van het Minnehuis over 1857. 7°. De rekening van vrouwen kraammoeders over 1857. 8°. De rekening van de onderwijzers-kweekschool over 1857. 9°. De rekeningen van de vereenigde gast- en leprooshuizen en gemeente- apotheek over 1857. 10°. De rekening van den schuttersraad over 1857. 11°. Concept-verordeningen voor eene plaatselijke directe belasting over 1858. 12°. Concept-verordeningen voor eene plaatselijke belasting op het gedistilleerd. Overeenkomstig de voordragt is besloten, de stukken sub n°. 612 te stellen in handen der commissie van finantiën ten fine van berigt en raad. 13°. Een register, uitmakende het 2de deel der brieven, geschreven aan de regenten van het slaten-collegievan 16071615, of sedert het overlijden van J. Cuchlinus tot aan het ontslag van den regent P. Bertius, opgemaakt door Jlir. W. J. C. Rammelman Elsevier. En is overeenkomstig de voordragt besloten dit aan te nemen voor kennis geving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Burgemeester brengt in behandeling 1°. Een staat van af- en overschrijving op de begrooting van 1858. En gelet op het rapport der commissie van finantiën, is nu deliberatie met algemcene stemmen besloten dezen vast te stellen. 2°. een suppletoire staat van begrooting en staat van af- en overschrijving van het Heilige Geest of armen Wees-en Kinderhuis, op de dienst van 1857. En gelet op het rapport van den commissie van finantiënis na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze goed te keuren. 3°. de rekening van het Minne- of armen oude Mannen- en Vrouwenhuis over 1857. En gelet op het rapport der commissie van finantiënis na [deliberatie met algemeene stemmen besloten deze op te nemen en goed le keuren: in ont vang tot ƒ10182,77, in uitgaaf tot ƒ7185,93, en alzoo sluitende met een voordeeling saldo van ƒ2996,84, hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang le verantwoorden. 4°. de rekening van het Werkhuis over 1857. En gelet op het rapport der commissie ad hoe. Is, nadat de leden Stoffels en de Moen, als bestuurders dezer instelling, in gevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Stbl. n°. 85), de vergade ring verlaten haddenmet algemeene stemmen besloten den daarbij overge- legden staat van af- en overschrijving en suppletoire begroeting goed te keurenen voorts deze rekening op te nemen en te sluitenin ontvang tot ƒ18709,44, in uitgaaf tot ƒ17667,365, en alzoo sluitende met een voor- deelig saldo van ƒ1042,075; heigeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. 5°. De rekening van het Evang.-Luth. Wees- en Oudeliedenhuis over 1857. En gelet op het rapport van de commissie van finantiën, is met algemeene stemmen besloten, den daarbij overgelegden staat van af- en overschrijving en suppletoire begrooting goed te keuren, en voorts ook deze rekening op te nemen en te sluiten waartoe het vereischle raadsbesluit is vastgesteld. 6°. Een adres van M. Christiaanse wed. Wakerlin, houdende het verzoek om vergunning tot het leggen van eene stoep voor het huis in de Heeren- stceg aan den hoek der Kloksteeg, wijk IV, n°. 804, ter lengte van het huis en ter breedte van 0,8 ellen. Gezien art. 339 der algemeene politie-verordening Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, haar dit verzoek lot weder opzeggens toe in te willigen, onder de voorwaarden bij bovengenoemd artikel gesteld en dal de sloep niet boven de straat uitkomemaar met deze gelijk zij. 7°. Een adres van Cornelis Emrnerentius Ccckuyt, waarbij deze verzoekt aan den trap en ingang van den kelder aan de straat en aan het raam al daar, van het huis wijk IV, n°. 303, eene verandering te brengen. Gezien art. 339 der algemeene politie-verordening Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, hem dit verzoek tot wrederopzeggens toe in te willigen, onder de voorwaarden bij bovengenoemd artikel gesteld. 8°. Een adres van de wed. Rijk en Zoon, metselaars, waarbij deze verzoe ken, voor hunne werkplaats langs den Ouden Rijn, wijk VII, n°. 537, een duiker met put te mogen leggen. Gelet op het rapport van Burgemeester en Weshouders En gezien het raadsbesluit van den 5den Maart 1857, Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten hun dit verzoek tot we- deropzeggens toe in te willigen, mits jaarlijks betalende voor den put 60 cents, voor den duiker 1.50 en het straten en herstraten voor hunne re kening kome. 9°. Eene missive van Diakenen der Nederduitsche Hervormde gemeente, van den 18deu April dezes jaars, waarbij deze inagtiging verzoeken tot af doening der obligatoire schold ten behoeve van wijlen Jacob Duijm in dato 21 Mei 1754 aan het Huiszitlenhuis verstrekt, groot ƒ1000, rentende 2* pct., later overgeschreven op het gewezen Pesthuis, en zulks met een certi ficaat nationale werkelijke schuld groot 1000 rentende 2.[ pet., alsmede tot afdoening van een eeuwigdurend legaal, groot 25 jaarlijksverschij nende 1° Mei, aan het Pesthuis ten laste van het Huiszitlenhuis besproken door wijlen Izak Janse de Mey, hij testamentaire dispositie van 30 Julij 1655. Gezien de originele stukken; Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantiën; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, aan diakenen voor noemd te kennen te geven, dat in de aflossing der obligatie primitief ten behoeve van Jakob Duijm, op de wijze door hen voorgesteld, niet mag wor den getreden, doch dat de R.aad geen bezwaar maakt in de aflossing van het legaat van wijlen J. J. de Mey, op de wijze door ben voorgedragen. 10°. Drie adressen om afschrijving van den aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1857, als: a. van E. H. Geraerds Thesingh, voor 3/12, op grond bij eerst in de maand April zich binnen deze gemeente met der woon heeft gevestigd b. van J. C. Sterrenburg, thans te Arnhem woonachtig, voor 2/12, als in de maand April deze gemeente met der woon verlaten hebbende, en c. van J. C. Ilarmeyer, voor 6/12, op grond hij eerst sedert de maand Junij binnen deze gemeente woonplaats heeft. Gezien art. 245 der Wet van 29 Junij 1851 (Stbl. n°. 85). Gelet op de rapporten van Burgemeester en wethouders en Commissie van Finantiën. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, den adressanten de verzochte afschrijving te verleenenals: aan E. H. Geraerds Thesingh voor 3/12 ad 23.87, aan J. C. Sterrenburg voor 2/12 ad 3 05, en aan J. C. Ilarmeyer voor 5/12 ad 6.05. 11°. Drie adressen om teruggave van het te veel betaalde in de plaatse lijke directe belasting over 1857, als van: a. A. J. Ryshouwer, thans wonende te Soeterwoude, voor 2/12, van zijnen aanslag, op grond hij in de maand October deze gemeente met der woon heeft verlaten b. Vrouwe W. L. Tydemanwed. J. Terpstra, voor 1/12 van haren aanslag, als in de maand November deze gemeente met der woon verlaten hebbende, en c. T. W. J. van den Aardwegh en J. L. Klaverwijden uitvoerders der laatste beschikking van J. W. van den Aardwegh, voor 2/12 van diens aanslag, daar hij den 18 October van dat jaar is overleden. Gezien art. 245 der wel van 29 Junij 1851 (Stbl. n°. 85); Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de commissie van finantiën. Is na deliberatie met algemeene stemmen beslotenop de 2 eerste adres sen de verzochte teruggave te verleenenaan den adressant sub a voor 2/12 tot een bedrag van 2,56, aan de adressante sub b voor 1/12 ad 1,98, en voorts aan de adressanten sub c te kennen te geven dat hun verzoek voor geene gunstige beschikking vatbaar is. Niets meer aan de orde zijnde, is de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5