ZÖMERZORG. Z O M E R-C O N C E R T E N, MUZIEK - PLANTSOEN, Canning geproclameerde verbeurdverklaring wordt afgekeurd) wordt door bijna al de Engelschen in lndië gegispt. In een' brief van den correspondent van den Times in lndië wordt uit Lucknow van den 5den der vorige maand gemeld, dat de afgeleverde buit reeds 600,000 (ruim 7 milliocn gulden) bedraagt, behalve de schat ten, welke door officieren en soldaten in zekerheid zijn gebragt. De eersten vooral moeten juweelen van ongeloofelijke waarde bezitten en menig soldaat is eigenaar van een paar duizend pond sterling geworden, welke zij ver langen in rust te genieten, hetgeen merkbaar nadeeligen invloed op de krijgstucht uitoefent; terwijl andere regementendie geen buit konden makenslechts van nieuwe steden-veroveringen droomen. De Sikhs moeten uitmuntende speurhonden zijn om verborgen schatten op te sporen. Zij doen dagelijks kostbare ontdekkingen en brengen zelfs uit de rivier vele verborgen rijkdommen te voorschijn. Dezelfde correspondent schrijft, dat op 5 April de thermometer te Lucknow 108 graden Fahr. in de schaduw teekende. Om zich een denkbeeld ie vormen van de aldaar heerschende hitte, zegt hij, plaatse men zich op ecnen warmen dag in een onzer grootste gieterijen voor het fornuis, en wel op het oogenblik dal daarvan de deur open gaat. lieriglen uit New-York melden, dat de president Buchanan aan den gezant der Vereenigde Stalen alhier bevel heeft doen toekomen om van de Engelsche regering voldoening en schadevergoeding te vorderen, voor het aanhouden en doorzoeken van eenige Noord-Amerikaansehe schepen door Engelsche kruisers, alsmede intrekking der instructiën, welke tot zulke handelingen aanleiding mogten gegeven hebben. Deze zaak is ook in het lagerhuis door den heer Lindsay ter sprake gebragten van regeringswege is daarop geantwoord, dat zij gecne officiële beriglen omtrent zulke feilen had ontvangen en dat de Engelsche bevelhebber in de wateren van Cuba in last had alles zoo veel doenlijk te vermijden wat lot botsingen aanlei ding zou kunnen geven. De bekende dr. Bernard heeft alhier eene openbare voorlezing over den toestand der staalkundige partijen in Europa gehoudenen daarbij o. a. medegedeeld, dat de uitgewekenen, die zich in Engeland bevinden, te zamen hunne krachten inspannen om in Frankrijk eene omwenteling van zaken te bewerken, omdat zij de overtuiging hebben, dat dit rijk de hart ader is van het despotismns. In Wapping alhier heeft een verschrikkelijke brand eene geheele rij steenkolenpakhuizen van den heer J. Powlesmet den inhoud daarvan vernieldterwijl ook de naburige werven groote schade leden. De geheele hoofdstad werd door den gloed der vlammen op eene akelige wijze verlicht. De Niagara en Agamemnonwelke schepen belast zijn met het leggen van den telegraaf tussehen Engeland en Amerika, zullen aanst. Zalurdag of Maandag daarmede een aanvang maken. Te Gravesend heeft Donderdag eene bokspartij plaats gehad, oml00£, tussehen twee bekende boksers, waarvan de een, Bod Travers genaamd, een kleurling waslot welker bijwoning eene groote volksmenigte was zamengevloeid. Toen nu een der boksers er van af zag, om met den kleur ling te vechtendeden zich twee anderen opom het opgekomen volk niet te leur te stellen. Nadat het gevecht een uur had geduurd, viel een der boksers neder. Men vervoerde hem naar het gasthuiswaar hij nog levend aankwammaar binnen het uur den geest gaf. Hij Iaat eene weduwe en twee kinderen na. Er zal eene geregtelijke vervolging worden ingesteld tegen de personen, in het gevecht betrokken, en men hoopt dat deze, in het land waar men vereenigingen heeft ter afschaffing der slavernij en tegen het mishandelen van dierendoor eene veroordeeling gevolgd moge worden. Te Belfast in Ierland hebben op nieuw ongeregeldheden plaats gehad, ditmaal ten gevolge eener uittarting van den kant van eenige r. k. meisjes die van eene begrafenis huiswaarts keerden. Slechts met groote moeite is de orde hersteld. FEA.VÜRIJH. PARIJS 3 Jnnij. Hel hof zal Fonlainebleau tussehen den IS11™ en 20slcn dezer verlaten en alsdan een achttal dagen op St. Cloud doorbrengen. Dientengevolge zal de keizer niet voor 1 Julij zijne voorgenomene reis aanvangen. De prefect Leroy, uit Rouaanvroeger een warm Orleanist, en thans een even ijverig aanhanger van het keizerrijk, is bij den keizer ontboden. Naar men wil zou er sprake zijn om hem met de portefeuille van binnenl. zaken te belasten. Op het voorbeeld van Engeland laat de regering niets onverzuimd om het land in eenen goeden staat van verdediging te brengen. In al dc havens worden de oude batterijen nagezien en zoo noodig hersteld. Men wil op alle mogelijke gebeurtenissen voorbereid zijn. Bij voortduring zijn alhier zeer verontrustende berigten in omloop omtrent nieuwe aanslagen die tegen het leven des keizers zouden gesmeed zijn. De moordtuigen, overeenkomende met de bommen van Orsini, zouden op de Ilaliaansche grenzen in beslag zijn genomen. Ook zou de keizerlijke policie door die van Sardinië verwittigd zijn geworden dat 6 personen, met slechte bedoelingen bezieldalhier waren aangekomen. Vier waren reeds in hechtenis genomen en de anderen was men op het spoor. Hoewel deze geruchten in officiële kringen worden tegengesprokenzoo strekken zij toch om de gemoederen in gestadige onrust te houden. De zaak van den heer Proudhonwegens de uitgave van het werk De la justice dans la revolution et dans l'Egliseis thans door de regt- bank behandeld. De beer Proudhon en zijn uitgever, de heer Garnier, werden beschuldigd van beleediging der openbare zeden, van verdediging van verschillende daadzakendie door de wet als misdaden worden aange merkt, van aanvallen op den eerbied aan de wet verschuldigd, van verstoring der openbare orde, en van bet verspreiden van valsche berigten. De druk ker van het werk, de heer Bourdier, werd als medepliglige aan die feiten i beschouwd. De reglbank heeft den heer Proudhon veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf en 1000 fr. boetede heer Garnier lot 1 maand gevangenis straf en 1000 fr. boeteen de lieer Bourdier mede lot 1 maand gevangenisstraf en 1000 fr. boete. De heer Oppenheimchef van het bankiershuis van dien naamis overleden. In de voorstad Clichy heeft een hevige brand plaats gehad in eene olie-fabriek. Het woedende element was niet dan met groote moeite te stuitenen onderscheidene personen zijn gekwetst geraakt door de stukken van twee machines, die nit elkander sprongen. Door het spoedig door snijden der gazpijpen is de nabij gelegen gaz-fabriek ongedeerd gebleven. Volgens een berigtmedegedeeld door de Paysis ten gevolge van de gebeurtenissen in China, eene bijzondere divisie gevormd ter bewaking van de Fransche bezittingen op Madagascar, Mayotle en Nossi Be'. In Cochin- China wordenvolgens gemeld bladde christenen nog voortdurend op de hevigste wijze vervolgd. OOSTENRIJK. WEENEN, 2 Jnnij. De voor geruimen tijd van hier naar New-York gevlugte ambtenaar bij de nationale bank, de heer Th. M.die een aanzienlijk te kort in de hem toevertrouwde kas had achtergelaten, is, wegens tot nog toe onbe kende redenen, naar het vaste land van Europa teruggekeerd. Onder een valschcn naam in Duilschland rondzwervende, werd hij eindelijk te Dresden door de policie aangehouden en gevangen genomen. Naar men verneemt, zijn reeds 2 policieagenten van hier naar Dresden vertrokkenten einde hem herwaarts over te brengen. De taal onzer dagbladen tegenover Frankrijk geeft veel verbittering te kennenwant men kan het aan dien staat niet vergeven dat hij de staat kunde onzer regering, ten opzigle van Montenegro, tegenwerkt. Het offi ciële blad geeft thans met veel ophef verslag van het gieten van eenen reus- achligen leeuw, die op het slagveld van Aspern zal geplaatst worden, om de herinnering aan de zege, in 1809 op de Franschen behaald, levendig te houden. De baron von Sina heeft 5000 fl. geschonken aan de nagelaten betrek kingen van de beambten bij onze spoorwegen, die bij de uitoefening van hun beroep het leven hebben verloren. AKADEMIE-NIEIJWS. PROMOTIE AAN DE LEYDSCIIE HOOGESCHOOL. Den 5dcn Junij de Heer C. C. J. Teerlink, in de Wis- en Natuurkunde, na verdediging van zijn Academisch Proefschrift: De bepaling van de anorganische bestanddeelen der Planten. 235ste Staats-Eotcrij. Trekking der Vijfde Klasse. 15de Trekking. N°. 18224 een prijs van ƒ10,000 en premie van 30,000. 16dc en laatste Trekking. N". 17344 een premie van ƒ3,000. ADVERTENTIE N. Getrouwd: Dr. E. van der VEN, van Leyden Westzaan, 3 Junij 1858. en M. C. LEENHART AVIS. Bevallen van eene DOCHTER, J. J. KLEYN van den ES. Letden, 1 Junij 1858. Eenige kennisgeving. Heden overleed ten huize van mijnen schoonzoon, den Heer II. MELCHERS te Breinen, mijn innigst geliefde Echtgenoot, BERTRAND JOHANN HENSCHEL1US, diep betreurd door zijne nagelalene Betrekkingen. Bremen, 2 Junij 1858. M. I1ENSCHEL1USde Sonnavilee. Leyden 4 Junij 1858. Heden overleed in den ouderdom van 72 jaren onze geliefde Moeder, Vrouwe SOPHIA W1LHELMINA RADERMACHER van 's GRAVENPOLDERAVeduwe wijlen Hendrik Abraüam Bodrsse Wils. Dr. H. ROüRSSE AVILS, Uit aller Naam. Dingsdag den 8slcn Junij 1858, HET DERDE DER Door het Muziek-Corps der Grenadiersonder directie van den Heer II. VÖIiLRAR. Aanvang des avonds ten half zeven ure. bij gunstig weder, uit te voeren door het Corps Muziekanten der Dienst doende Schutterij, op Donderdag 10 Junij ek.des avonds ten 7 ure, en zoo vervolgens om de 14 dageningeval omstreeks 4 uur de Vlaggen van de Stadhuis-Toren hangenzal de uitvoering voor dien dag geen plaats hebben. Toegangkaartjes zijn te bekomen bij den Boekhandelaar A. A. RENSINK, op de Breedestraat.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 2