Te Nieuw Orleans heeft een belangrijke diefstal plaats gehad. Men heeft het kantoor van den heer Shepperd Jr. opengebroken en 100.000 dol lars aan goud en bankbilletlen ontvreemd. FRANKRIJK. PARIJS 10 April. Gisteren heeft de keizer op het plein der Tuileriën cene wapenschouwing gehouden over een tiental regementen, die vroeger in de Krim hebben ge diend. Bij die gelegenheid zijn eenige ridderorden en medailles uitgedeeld. Prins Napoleon zal zich naar Straatsburg begeven, om II. M. de koningin der Nederlanden bij hare aankomst te verwelkomen. Men ver neemt thans dat de koningin eerst den 23,te" Mei in Frankrijk zal komen en lot het einde dier maand op Fonlainebleau vertoeven. Volgens een berigt uit Algerië, in le Pays opgenomen, hebben de hoofden der Kabylenbij het vernemen van den gelukkigen afloop van den aanslag legen den keizer, zich onmiddellijk naar het fort Napoleon bege ven, ten einde den bevelhebber hunne vreugde le betuigen over de redding des keizers. Men verwacht alhier eenige dier hoofdenom in persoon den keizer geluk te wenschen. Het wels-onlwerp lot het verleenen van onderstand of pensioen aan de familiën der slagtoffers en aan de gewonden van den aanslag van 14 Jan., bepaalt, dat de weduwen jaarlijks zullen genieten 1000 fr.de ouders 600 fr.de gewonden, die gebrekkig gebleven zijn, 600, met uitzondering van een, die 1000 fr. zal trekken, uit aanmerking dal zijne wonde gelijk staat met het verlies van een zijner ledematen. In de memorie van toe lichting wordt gezegd, dat de nationale milddadigheid in deze niet alleen de ondersleuning van ongelukkigen zal beoogenmaar ook het zegel zal drukken op de belangstelling, welke door den keizer dadelijk omtrent de slagtoffers is aan den dag gelegd. Bij de uitbarsting zijn 160 personen ge troffen, waarvan 9 zijn overleden; van deze 9 hebben 5 weduwen met kin deren achtergelaten; de overige 4 waren ongehuwd en behooren tot de behoeftige volksklasse, terwijl 13 anderen zoodanig gewond werden, dat zij voor hun geheele leven ongelukkig zullen blijven. De zittingen van het wetgevend ligchaam zullen, uithoofde er nog zoo vele belangrijke wets ontwerpen aanhangig zijn, tot in het begin van Mei voortduren. Volgens een berigt van den Times, zou hier le lande eene staats commissie zijn benoemd, om le onderzoeken, hoe de handelshavens des lands het best in staat van verdediging gesteld kunnen worden. Hel gerucht heeft zich verspreid dal de bank aan verscheidene spoor wegmaatschappijen eene som van 140 millioen zal voorschietenter vol- looijing van de noodige werkzaamheden voor den aanleg van nieuwe spoorwegen. Dezer dagen is de beroemde geneesheer Chomel overleden. Hij was hoogleeraar bij de medische faculteit aan de hoogesehool alhier, doch ont slagen wegens het weigeren van den eed aan het keizerlijk stamhuis. Hij was ook de geneesheer van wijlen Louis Philippe en van de geheele familie Orleans, alsmede eerste geneesheer in het Hólel-Dieu. Men heeft het plan gevormd om op de spits van den toren der kerk St. Jacques de Ia Boucherie een monslerklokkespcl aan le brengenzoo ingerigt dat men door geheel Parijs, naar gelang der omstandigheden, kerkelijke gezangen, vaderlandsehe liederen, zegemarschen enz. enz. zal hooren. De toestel is reeds ontworpen en eene beschrijving daarvan aan den gemeenteraad ingediend. Door de gendarmerie is nabij Elauliers, ten huize van een landbou wer, Salurnin genaamd, eene ontdekking gedaan, die afgrijselijk mag ge noemd worden. Eene tante van dien landbouwer, eene vrouw van 57 jarenvonden zij daar op een hoop vuilnis in een hok liggen. Volgens hare verklaring had zij aldaar reeds een half jaar doorgebragt en ontving zij bijna geen voedsel. De landbouwer eu zijne vrouw verklaarden daarentegen dal zij van alles goed voorzien werd en dat alleen hare onzindelijkheid hen genoopt had om ze afzonderlijk op te sluiten, lie deerniswaardige toestand van de vrouw gaf echter le kennen, dar dit laatste slechts een verzinsel was. Op den dag van de ontdekking had men, door het mompelen der gebureu opmerkzaam gemaakt, het slagtoffer nog schoone kousen willen aandoen; maar dal was onmogelijk, want de ledematen gingen reeds tot verrotting over. De ongelukkige is onder geneeskundige behandeling geno men en de schuldigen zijn in verzekerde bewaring gebragl. Zij hadden de vrouw voor hare bezitting, 180 fr.in huis genomen, en zochten nu een middel om zich van haar te ontdoen. Dezer dagen bevondt zich eene vrouw in eenen korenmolen te Chauny, om meel le koopen, terwijl eenige knechts bezig waren eenige zakken door een luik naar boven te hijschen. Een banner 'kreeg den inval om het louw, dal men om de zakken deed0111 den hals der vrouw te slaanen haar als ware hel eene zak door zijnen makker 'te doen ophalen. De vrouw was daardoor bijna gestikt en op het punt van le bezwijken. Hoewel tol bewustzijn gekomen blijft zij lijdende en haar echtgenoot heeft over deze zaak eene klagl bij de reglbatik ingediend. Over de stad Agen (dep. Lot-et-Garonne) heeft een zware storm ge woed, vergezeld van eeneu zoodanigen hagelslag dat al de glasruiten ver nield en een aanzienlijk getal takken van de vruclilboomen afgeslagen zijn. Men heeft glazemakers van Bordeaux en Toulouse doen komen om de schade le herstellen, want in de stad zelve kwamen daartoe werklieden te kort. ITA ME. Door de Sardinische kamer van afgevaardigden is de dag reeds bepaald waarop de beraadslagingen zullen gehouden wopden over de wet op de drukpers en de jury. Het hoofd van de reglerzijde, graaf Solaro del Mar- ghereta, zal hel eerst het woord voeren en wel tegen de wet. De vrien den van de regering koesteren nog altijd de hoop dat dè wet, in weèrwil van den tegenstand van de regter- en linkerzijde, zal doorgaan. In hel koningrijk Napels worden, naar men zegt, aanzienlijke krijgs toerustingen gemaakt, hetgeen aan de spanning, welke tusschen dat rijk en Sardinië heerscht, kan toegeschreven worden. De diplomatique onderhan delingen zijn echter nog niet afgeloopendaar de laatste nota van graaf Cavour nog moet beantwoord worden. Maar al was het antwoord niet in eene verzoenende taal vervat, zoo zal dat waarschijnlijk slechts leiden tot eene afbreking der staatkundige betrekkingen. Te Napels blijven de gevangennemingen steeds voortduren. Op 23 Maart zijn o. a. 7 of 8 kapucijner-monniken van hel klooster S'. Efraïm op hoog bevel le Santa-Maria in hechtenis genomen. Het geregtshof te Chambe'ry heeft den verantwoordelijken uilgever van het dagblad le Progrès schuldig verklaard aan beleediging van den keizer van Frankrijk en hem veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 2 maanden en 600 fr. boetebij niet betaling der boete wordt de gevangenisstraf gebragt op 200 dagen. Door het geregtshof van Salerno is ook de tweede Engelsche machi nist, in de zaak van de Cagliari betrokken, ontslagen. Hij kan naar En geland terugkeeren. De jaarlijksche wedrennen te Milaan zullen in dit jaar, op hoog be vel, geen plaats hebben. De regering schijnt beducht voor rustverstoring door de aanzienlijke volksmenigte die bij die gelegenheid op de beeu komt. PBS5JISSE1*. BERLIJN, II April. Door den minister-president is aan den landdag de mededeeling gedaan dat de koning de volmagt tot de uitoefening van het regeringsbeleid, vroe ger aan den prins van Pruissen verleendwederom voor drie maanden heeft verlengd, en dat de prins daarin had toegestemd. Men verneemt dat onze regering de moeijelijkhedenwegens den aan bouw der vaste brug te Keulen tusschen de Rijnstalen bestaande, heeft uit den weg geruimd, door toe te stemmen, dat de vleugel der brug eene hoogte van 53 voeten boven den gemiddelden waterstand zal hebben eu door tevens afstand le doen van alle lolregten. Te Bonn heeft de heer Beckhaus, die aldaar eenen regtsgeleerden leer cursus hield, van de regtsgeleerde faculteit het bevel ontvangen, bij de opening der lessen in October aanst. daarmede op te houden. Dit bevel baart veel opzien en wordt aan naijver toegeschreven, omdat de heer Beck haus eene groole vermaardheid had verkregen. In de gemeente ülsen (Hanover) heeft op den eersten Paasehdag een wedstrijd in het eijeren eten plaats gehad. Tien jongelieden hadden, be halve de eijeren3 uitgelegd als prijs voor hemdie de meeste eijeren koude eten, onder beding, dat de gelukkige al de aandeelhouders iets moest geven om de spijsvertering te bevorderen. Men besloot om met het getal 450 een begin te maken. Het gevolg was dat zekere J. H. D. den prijs heeft behaald door het eten van 69 eijeren. OOSTENRIJK. WEENEN, 10 April. Men verneemt dat baron Lederer lot vesting-kommandant van Venetië zal benoemd wordenin de plaats van den overleden ridder Gorskowski. De betrekking van gouverneur aldaar zal niet meer vervuld worden. Door den minister van ceredienst is eene verordening uitgevaardigd tegen de zich opgeworpen hebbende godsdienstige sekten van Nieuw-Jeru- salemNieuwe SalamietenJohannes-broedersBekenners van de reine Christelijke leer. Deze secten worden niet als kerk- of godsdienstige ge nootschappen erkend, en de aanhangers er van blijven beschouwd als leden van die godsdienstige genootschappen, waarin zij gedoopt zijn of waartoe zij vroeger behoorden. Zijdie deze secten begunstigen of daaraan deel nemen, zullen volgens de strafwetten des rijks vervolgd en gestraft worden. Het nieuwe protestantsche kerkhof alhier is op den 7deD dezer pleglig ingewijd. Te Triest is eene werkplaats ontdekt, met de noodige gereedschappen om valsche bankbilletlen van 5 fl. te vervaardigen. Elf personen zijn in hechtenis genomen. TURKTE. Men heeft thans eene nadere opheldering ontvangen omtrent het ge beurde le Bagdad bij de aankomst van Omer-Pacha aldaar, waaromtrent ge meld was dal hij, alvorens de stad te kunnen binnen trekken, een bloedig gevecht had moeten leveren. De nieuwe gouverneur is slaags geweest met Arabische stammen die geweigerd hadden om voor zijne soldaten mondbe hoeften le leveren. Na veel onderhandelens had hij het geschut tegen hen aangewend en 400 Arabieren gedood. Een 50-tal, die gevangen waren ge nomen, heeft hij onder zijne troepen gestoken. Uit Alexandi'ië wordt gemeld, dal de Egyptische troepen, die naar Soudan waren gezonden om de opgestane bevolking tot gehoorzaamheid le brengen, door deze geslagen zijn en zich na die nederlaag naar Char- toun, de hoofdstad van Sennaar. begeven hebben. 4jw"KKESp|j]VDKXTIK Het artikel van B.over straatschenderij hebben wij, daar het onge- teekend was, ter zijde moeten leggen. 'S A lift- SV 86. 8» T Bi ft BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen le weten, ter voldoening aan art. 228 der Wel van 29 Junij 1851 (Staatsblad N°. 85), dal alle Pretcnsiën over het jaar 1857, ten laste der Gemeente, voor of op den laatsten Junij dezes jaars moeten worden ingeleverd, en dat de vorderingen, welke niet binnen den genoemden termijn ingediend zijn, voor verjaard en vernietigd zullen worden gehouden. En zal deze door plaatsing in de Lèydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 8 April 1858. van LIMBURG STIRU.tl, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 3