2°. Een staat van af- en overschrijving op de begrooting der vereenigde Gasthuizen over 1857. 3°. Een staat van af- en overschrijving op de begrooling der Gemeente apotheek, en ecne suppleloire begrooting, over 1857. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze stukken te stellen in handen van de Commissie van Financiën, ten fine van berigt en raad. 4°. Eene aanbevelingslijst, opgemaakt door de Commissie van Fabricage, ter vervulling der betrekking van bewaarder van Slads-timmerwerf. 5°. Een adres van J. Dietrich, om tot bewaarder van de Slads-timmerwerf te worden benoemd. Is overeenkomstig de voordragt besloten deze ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 6°. Een registeraanduidende de geteekende kaartenplatte gronden en gebouwen voornamelijk dezer stadopgemaakt door Jhr. W. J. C. Ram melman Elsevier. Is besloten, overeenkomstig de voordragt, dit aan te nemen voor kennis geving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder ie leggen. De Burgemeester brengt in behandelingnadat het lid van der Hoeven ter vergadering was verschenen 1°. Het bezwaarschrift van Mr. N. Sikkel Groos, tegen de lijsten van kiezers van de leden der tweede kamer van de Staten-Generaalvan de Provinciale Staten en van den Gemeenteraadvermits daarop zijn naam niet voorkomt, hetwelk daaraan is toe te schrijven, dat bij, niet alhier maar te Katwijk in de directe belastingen aangeslagen zijnde, verzuimd beeft aan de uitnoodiging te voldoen, om door overlegging van zijn aanslag-billet daarvan te doen blijken. Gelet op het overgelegd aanslagbillet. waaruit blijkt dat Mr. Nicolaas Sikkel Groos tc Leydenen consorten te Katwijk in de grondbelasting over 1858 in hoofdsom en rijksopcenten is aangeslagen voor 70,29; Gezien bet rapport van Burgemeester en "Wethouders, Eu overwegende, dat het voldoende blijkt, dat, de overige vereischten tot de bevoegdheid van kiezer in zich vereenigendedoor hem ook de gevorderde som om kiezer te zijn wordt betaald Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten de kieslijsten verbete rende, den naam van Mr. Nicolaas Sikkel Groos op de lijsten der kiezers voor de leden van de tweede kamer der Staten-Generaal van de Provinciale Staten en den Gemeenteraad te plaatsen. Het lid Siegenbeek komt ter vergadering. 2°. De benoeming van een lid voor de plaatselijke Schoolcommissie, ter vervulling der nog bij haar bestaande vacature De leden Ysselsteyndu Rieu en Huyser worden aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken. Gelet op art. 11 der Verordening van 21 December 1857, (Gemeente blad n°. 29 Gezien de aanbevelingslijst door Burgemeester en Wethouders overgelegd; Zijn bij 15 stembiljetten overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op Dr. W. G. Pluygers 10 en Dr. C. Leemans 3 stemmen, terwijl 2 biljetten in blanco waren gelalen, zoodat benoemd is tot lid der plaatse lijke Schoolcommissie Dr. Willem George Pluygers. Het lid Luzac verschijnt ter vergadering. 3°. Adres van Pieter Buitendijk, houdende het verzoek om eene stoep te mogen leggen voor bet perceel aan den Ouden Singelgeteekend wijk V, n°. 355. Gezien art. 349 der Algemeene Policieverordening Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; In na deliberatie met algemeene stemmen besloten dit verzoek in te willigen onder de bij genoemd artikel gestelde voorwaarden. 4°. Zes plans en voorwaarden van aanbesteding van gemeente-fabricage- werkenwelke zijn overgelegd in de vergadering van den lslen dezer maand» Deze zijn na deliberatie met algemeene stemmen vastgesteld. En alsnu niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 6