BUITENLANDSCHE BER1GTEN. E\<J EL, AIV" LONDEN1 April. De berigten nit Indie loopen thans tot 9 Maart. Zij vermelden geene belangrijke bijzonderheden. Sir Campbell had de voorsteden van Lucknow met eene krijgsmagt van 50,000 man bezet, en sir Lawrence maakte toebe reidselen om Rohilcund te onderwerpen. De behaalde voordeelen door de generaals Grant en Frank, op nieuw gemeld, zijn reeds door vroegere be rigten bekend geworden. Hoewel de oude koning van Delhi, ingevolge eene aan hem gedane belofte, niet ter dood is veroordeeld, zoo is toch zijne verbanning naar de Andamans eilanden geen zeer malsehe straf, hetgeen blijkt uit de volgende beschrijving door den Globe van die eilanden gegeven. Deze eilanden zijn in de baai van Bengalen gelegen en worden weinig bezocht. De bewoners behooren tot een ontaard negergeslacht. Zij dragen hoegenaamd geene klee ding, willen volstrekt geen verkeer hebben met andere volksstammen en alle pogingen, welke lot heden zijn aangewend, om zich met hen in ge meenschap tc stellen, zijn met vijandelijkheden beantwoord. Zij hebben groole moeite op hun eiland voldoend voedsel te vinden, en om zich tegen de beten van insecten te beveiligenbedekken zij hun ligchaam met eene laag modder. Men zegt, dat de Indische regering voornemens is op het grootste dier eilanden eene strafkolonie aan te leggen en dat de eerste banneling aldaar de koning van Delhi zal zijn. De aanhangers van lord Palmerstou zullen eene bijeenkomst houden om te bepalen welken weg zij zullen inslaan bij gelegenheid van de tweede lezing van het regerings-ontwerp voor het Indisch bestuur. Er moet veel verschil van gevoelen onder hen beslaanzoodat velen gezind zijn de re gering te ondersteunen. De O. I. leening van 5 millioen is op 200,000 na geheel voltee- kend. De leening is aangegaan tegen den koers van 97 pCt. Omtrent de zaken in China verneemt men nog dat het berigt omtrent de medewerking van Rusland en de Vereenigde Stalen onjuist is. De Russische admiraal gaf zijn leedwezen te kennen dat zijne instructiën hem daartoe niet de vrijheid gaven en de heer Reed, hoewel in de onderhande lingen betrokken, zal zijne medewerking aan de verdere vijandelijkheden niet schenken. De prins van "Wallis heeft heden zijne geloofsbelijdenis afgelegd. Sefton-House, de vroegere woonplaats van graaf Sefton, in Belgrave- Square, is door maarschalk Pe'lissier gehuurd; aldaar zal dus het Eransche gezantschap zijn gevestigd. Volgens de Mom. Post zullen de Engelschen voortaan te Havre zonder reispas mogen landenwanneer zij aan den Britschen consul aldaar bewij zen Engelschen en ordelijke lieden te zijn. Dit is eene verzachting, door de Fransche overheid in de nieuwe verordeningen op het paswezen gebragt ten gevolge der hier te lande gerezen klagten. Van eenen anderen kant verneemt men dat lord Cowley gemeld heeft dat de Engelsehen in Frankrijk voortaan passen zullen bekomen om in Frankrijk te reizen en om naar hun land terug te keeren. Dingsdag 11. had hier ter slede in S'. John Street eene weinig bedui dende manifestatie plaats lot vereering der nagedachtenis van Orsini. Een persoon, die een onder het werkvolk vrij algemeen verspreid weekblad uit geeft, trad als redenaar op en hield, ten aanhoore van een opgewonden, maar uit hoofde van het bekrompen locaal zeer beperkt, gehoor, eene lofrede op den genoemden Italiaan. Gedurende den aanstaanden zomer zal er in het kamp van Al- dershott steeds eene krijgsmagt van 20,000 man beschikbaar moeten zijn. In het vorige jaar tijdens de groole wapenschouwing te Spilhead, werd voor de leden van de beide parlementshuizendie daarbij tegenwoor dig wareneene som van 2770 betaaldvoor het verbruik van ale porter, rum, cognac, jenever enz., welke som voor ieder persoon 4 aanwijst. Evenwel moet men in 't oog houden dat de wapenschouwing 4 uren dun de. Alhier zijn zeven schepen uit China aangekomen, medebrengende 3,680,000 ponden thee en 2,236,000 bn. zijde. Twee manschappen van de Holl. stoomboot Feijenoort zijn veroordeeld tot eene boete van 100 en bij onvermogen tot 6 maanden gevangenis, wegen het smokkelen van tabak. Miss Nightingale heeft in een brief aan den voorzitter der commissie lot verzameling van gelden voor het Nighlingale-fonds haar leedwezen te kennen gegeven dat hare gezondheid haar niet toelaat aan hel hoofd van het op te riglen hospitaal te staan, gelijk zulks haar voornemen was. De commissie heeft daarop besloten de bijeengebragle gelden op rente te zetten en den tijd af te wachten, waarop de menschlievende vrouw aan hel oor spronkelijk plan gevolg zal kunnen geven. De beroemde Iersche beeldhouwer Ilogon is overleden. Hij laat eene weduwe en 11 kinderen in niet zeer ruime omstandigheden na. In de gevangenis te Alton (Vereenigde Staten) had onlangs het vol gende voorval plaats. Een der gevangenen nam de gelegenheid waar dat een bewaarder zich met hem alleen bevond, bragt hem een slag op het hoofd toe, zoodat hij bewusteloos nederzonk, en sloot zich toen met hem in zijne cel op, waarvan hij de deur met balken versperde. Toen bond hij het slagtoffer de handen op den rug en plaatste hem van binnen tegen de deur. Toen de kommandant en de overige bewaarders, van het gebeurdh onderrigtbij de cel kwamenverklaarde de gevangene dat hij bij de minste poging om de deur te openen den bewaarder zou doodenvoorts dat men hem eerst een revolver moest geven, dien hij zelf zou laden, en daarna, vergezeld van zijnen gijzelaar, in een rijtuig builen de stad moest brengen. Hierin werd natuurlijk niet toegestemd, maar ook met onderhandelen kwam men niet verder. Men zoude hem we! door een gat in de deur ter neder j i gescholen hebbenmaar dan liep men gevaar ook den bewaarder te treffen, j Eindelijk slaagde men er in door list, bij het brengen van voedsel, dat hij de deur een weinig opende en toen wierp men er een stuk hout tusschen, maar ook tegelijkertijd ontving de ongelukkige bewaarder, die eene poging deed om te ontvlugten, zeven messteken in het ligchaam. Terwijl men dit slagtoffer uit de cel trok wist de gevangene nogmaals de deur te sluiten; hij bleef weigeren om te openen en toen eerst heeft men op hem gevuurd, waardoor hij doodelijk aan het hoofd werd getroffen. Men heeft weinig I hoop het leven van den bewaarder te redden. FRANKRIJK. PARIJS, 1 April. De Parijsehe conferentie zal in het laatst dezer maand of in het begin van Mei bijeenkomen. Algemeen ziet men verlangend daarnaar uit, hoe wel de hoop, dat zij de bestaande moeijelijkheden uit den weg zal ruimen, uiterst gering is. De bezetting van Perim door de Engelschen en onze verstandhouding met Zwitserland, ziedaar twee zaken die vooral de aan dacht trekken bij de behandelingwaarvan het eigenbelang en de driften der regeringen in het spel komen, en die, hoe dan ook, tot eene oplossing zullen moeten komen. Hel indienen van eene nota door Frankrijk en Rus land te Londen, omtrent de zaak van Perim, wordt tegengesproken, alleen heeft daarover eene gedachlenwisseling plaats gegrepen tusschen graaf Wa- lewski en den lieer de Kisseleff. Bij gebrek aan staalkundige vraagstukken van eenig gewigthoudt men de aandacht gevestigd op de bezetting van genoemd eiland door de Engelschen. Men acht het niet onmogelijk dat deze zaak eene ernstige wending neemt. Men beschouwt hel hier te lande als eene verovering ten nadeele van eene bevriende mogendheid met het doel om een handels-pro tectoraat uit te oefenenwaartegen geheel Europa moet opkomen. Aan de bezetting van Perim is het vraagstuk omtrent de doorgraving van de land engte van Suez naauw verbonden. Ingeval Engelands tegenstand wordt overwonnenzoo zal men echter de Engelschen te Perim versterkt vinden en den handel van de Roode zee door hun geschut zien beheerschen. Naar men verzekert heeft de heer Haussman, prefect van de Seine, zijn ontslag aan den keizer aangeboden. Als zijn opvolger wordt genoemd de lieer Vaisse, buitengewoon commissaris in het dep. der Rhóne. Volgens besluit des keizers moeten de drie kiesvereenigingen van Parijs op den 255ten dezer bijeenkomenter verkiezing van afgevaardigden in de plaats van de hh. Cavaignac, Carnot en Goudchaux. Het hof zal zich in het voorjaar waarschijnlijk naar Fonlainebleau be geven. Men zegt dat het een bezoek te gemoet ziel van de koningin der Nederlanden, die eene nicht is van prins Napoleon. Hier ter stede vindt de inschrijving ten behoeve van den heer de La- marline veel bijval, waartoe de brief door den minister van binnenl. zaken, in naam des keizers geschrevenniet weinig bijdraagt. De genoemde mi nister heeft voor 1200 fr. ingeschreven. Omtrent de gift des keizers is nog niets bekend. De maarschalk Pélissier maakt groole toebereidselen voor zijne afreize naar Londen en alles kondigt aan dat hij aldaar met luister zal optreden. Twee zijner adjudanten, die zich in de Krim met roem hebben onderschei den, zullen hem vergezellen. Ook zullen, naar men zegt, eenige generaals, die in de Krim hebben gediend, den maarschalk vergezellen om hunne hulde aan de koningin van Engeland te brengen. De regering heeft 2000 stuks revolvers met 5 loopen naar het stelsel van Lefaucheux te Sl. Etienne besteldten dienste der marine. De heer Lefaucheuxwiens fabriek alhier is gevestigdkon de bestelling niet spoe dig genoeg uitvoeren. Hij heeft er dus, tegen eene schadevergoeding van 50,000 fr.in toegestemd dat die wapenen elders worden vervaardigd. De vrijverklaring van bet slagtersbedrijf draagt reeds nu goede gevol gen. De prijs van hel vleesch is aanzienlijk gedaald. Telkens ziet men nieuwe en fraaije slagterijen verrijzen. De staatsraad Carlier, gewezen prefect van politie, is op zijn land goed overleden. Het getal der rijtuigen dat dagelijks in onze stad dienst doet be draagt 32,000. Daartoe zijn 50,000 paarden noodig. In de werkplaatsen van den Noorderspoorweg worden 6 prachtige rijtuigen vervaardigd, voor eenen zoogenaamden keizerlijken trein. Een gelijk stel rijtuigen moet ook r.og voor het einde van den zomer afgeleverd wordenvoor rekening van den keizer van Rusland. Er wordt thans veel gesproken over eene schadevergoeding aan de slagtoffers van den aanslag op 14 Jauuarijwaartoe men meent dat de re gering verpligl is. Te Surgeres had onlangs een kleine volksoploop plaats. Een deur waarder, die groote handelszaken deed en veel vertrouwen genoot, had de vlugt genomen met achterlating eener schuld van 200,000 fr. Daar groo- tendeels landlieden hierdoor benadeeld werden, snelden deze, toen zij den stand van zaken hoorden, met allerhande wapenen toe om den speculant zijne handelwijze betaald te zetten, doch de politie noopte hen af te trek ken en verzegelde de zaken van den voorlvlugtige. Op het eiland Réunion woedde den 16de" Jan. II. een vreeselijke storm, die groole schade aanriglte; de ter reede van Sl. Denis liggende handelsbo dems hebben veel geleden en verschillende schepen werden met de golven medegesleept. De jongste berigten uit China deelen het overlijden mede van den kapitein Collier, bevelhebber van de Capricieuseten gevolge van buikloop. Hij was een zeer verdienstelijk officier, aan wien waarschijnlijk het opper bevel te Canton zou toevertrouwd zijn, gedurende de voorgenomen expeditie naar het noorden des lands. Die expeditie zal naar men zegt met groote moeijelijkheden te kampen hebben, omdat de Chinezen de middelen bezit ten om de kanalen, waarop de schepen zich moeien wagen, droog te doen loopen.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 2