ANTI-RflUiUA'TSSCIIR W lTTEH. In 1857 zijn in de keizerlijke tabaksfabrieken niet minder dan 927,788,622 stuks cigaren vervaardigd. Bovendien beeft de regie nog eene groote menigte cigaren uit het buitenland getrokken. De bezettingen in onderscheidene sleden van Lombardye zullen ver sterkt worden, waartoe de bevelen reeds zijn gegeven. In weêrwil dat de aartshertog-stedehouder zijne beste pogingen aanwend om de bevolking ge noegen te geven, is liet hem niet mogelijk den afkeer van Oostenrijk aldaar te overwinnen. De bekende Triester koopman Gopeevichbekend door zijne groote speculatiën, en die tijdens den oosterschen oorlog zijne handelsbelangen bij de verbonden mogendheden bepleitte, is in de gevangenis te Triest, alwaar hij zich thans bevond, krankzinnig geworden. Hij verbeeldt zich keizer van Japan te zijn. KUS F A NIS. Op voorstel van den bevelhebber der troepen in den Kaukasusheeft de keizer een fonds van 500,000 roebels aangewezen, waarvan de renten zullen worden aangewend ter ondersteuning van ligt gewonde en zonder pensioen ontslagen officierenen van nageblevene betrekkingen van gesneu velden aan welke geen pensioen heeft kunnen worden verleend. Hel bcrigt, onlangs medegedeeld, dat de Chinezen de Hussische neder- zettigen aan de Amur-rivier hadden aangetast en vernield, wordt thans op goede gronden tegengesproken. In den laatslen tijd zijn aldaar zulke maat regelen genomen dat men gerust een aanval der Chinezen kan afwachten. Het dagblad van Petersburg oppert het denkbeeld om den nieuwen kalender of tijdrekening in Rusland in te voeren, hetzij door het jaar 1859 met den 13dcn Januarij te laten beginnen, of door gaandeweg den om de 4 jaren invallenden schrikkeldag weg te latenwaardoor dan ongemerkt in het jaar 1912 de Juliaansche tijdrekening in de Gregoriaansche zou ver anderd zijn. TCRKÏE. De staalkundige en maatschappelijke hervormingen in Tunis worden door den Bey met ecnen vasten wil doorgezet; vooral is zulks reeds merk baar in onderscheidene takken van het binnenlandscb bestuur. Het is te verwachten dat deze geest van hervorming ook allengskens in alle klassen der tot hiertoe zoo dweepzuchtige bevolking zal doordringen. De gouverneur van Adrianopel, Mohammcd-Pacha, is afgezet en tot verantwoording geroepen, omdat zijne nalatigheid oorzaak is dat het groote regeringspaleis met de daarin bewaard worden archiven door brand is vernield. STA I» 8 - K EltlUTi; X. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat een gedrukt exemplaar der vastgestelde lijst van de bevoegd erkende geneesknnstoefenaren, enz. in de provincie Zuidholland, voor den jare 1858, dagelijks (uitgezonderd Zon- en Feestdagen) ter Secretarie dezer Gemeente ter inzage ligt, van des voormiddags ten 10 tot des namiddags ten 1 ure. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 1 April 1858. van LIMBURG STIRUM, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Derde Zitting van den Militie-Raad over het Kanton LeydenN°. 15. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, ontvangen hebbende van den Luitenant-Kolonel Militie-Commissaris over de Kantons 1521, Provincie Zuid- Hollandeene Kennisgeving, dat de derde Zitting des Militie-Raads voor deze Ge meente, zal gehouden worden in de Lakenhal aan den Ouden Singelop Don- dag den 15dcn April 1858, des morgens ten half 11 ure, ter beoordeeling der Plaats vervangers en Nummerverwisselaars, welke de dienstpliglige Lolelingen dezer Gemeente zullen verlangen te stellenalsmede tot het afdoen der belangen van zoodanige Lolelingen, wier zaak tot deze Zitting is verdaagd, doen te weten aan de daarbij belanghebbenden, dat tot bet opmaken van de bij de Wet gevorderde certi ficaten voor Plaatsvervangers en Nummerverwisselaars, (welke laatste zulks echter niet dan met toestemming hunner ouders vermogen te doenzal worden gevaceerd ter Secretarie dezer Gemeente, van beden af, dagelijks, de Zondag uitgezonderd, 's morgens ten 10 ure, alwaar zij tevens de noodige information, zoo omtrent bet opmaken dezer certificaten, als ten aanzien der vereischten, welke de Plaatsver vangers ingevolge de Wet moeten bezitten, kunnen bekomen. Voorts vermanen Burgemeester en Wethouders, die Lolelingen welke verlangen zich in de dienst het zij bij Plaatsvervanging of Nommerverwisseling te doen ver vangen, zich deze gelegenheid te nutte te maken, daar er na hunne inlijving, niet dan in zeer buitengewone omstandigheden daartoe eene speciale vergunning zal wor den verleend. Ten slotte nog meenen Burgemeester en Wethouders de belanghebbendenof wel hunne ouders, te moeten waarschuwen voor zoodanige personen, welke hen onderden naam van Commissionairs, somwijlen misleiden, zoo door met hen krachtelooze over eenkomsten te sluiten, als door hen, welke Plaatsvervangers verlangen te stellen, onder voorwending van alles voor hen te zullen he/.orgeneen aantal onnoodige kos ten doen maken, ja die zelfs veelal, door beding van al de gelden daartoe benoo- digd, dadelijk in eens of bij kort op elkander volgende termijnen te moeten ontvan gen, hen voor het vervolg in vele onaangenaamheden wikkelen, alzoo van het geld, door de Lolelingen ten behoeve der Plaatsvervangers te geven, volgens Art. 98 der Wet van den 8sten Januarij 1817, nimmer meer dan een vijfde aan dezen mag wor den uitbetaald, en de overige vier vijfde in de kas van het Korps moeten worden gestort, en alsdan zoodanige Commissionairs, na het volle geld genoten te heb ben, dikwijls (zoo als de ondervinding heeft doen zien) niet in staat zijn de betaling der verdere termijnen aan het Korps te voldoen, de belanghebbenden genoodzaakt worden die gelden nog eenmaal te betalen. Eindelijk wordt den belanghebbenden nog herinnerd de bepaling van Art. 33 der Wet van den 27stcn April 1820, hou dende: dat hij, wiens Plaatsvervanger gedurende 18 maanden gediend heeft, (de dienst hij reserve niet mede gerekend) van alle verdere verantwoordelijkheid voor dezen bevrijd zal kunnen blijven, mits stortende een som van ƒ150, wanneer in de aanvulling van den Plaatsvervanger, ingeval hij rnogt komen te ontbreken, door vrijwillige werving zal worden voorzien. En zal deze door aanplakking en plaatsing in de Leydsche Cour. worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden1 April 1858. VAN LIMBURG STIRUM, Burgemeester. v. PUTTKAMMERSecretaris. )3iir0ct*Ujfic 5tanb. Van den 25 tot en met den 31 Maart 1858. BEVALLEN: J. Petit, geb. Loeber, D. M. E. de Kier, geb. Blijleeven, Z. E. 't Hoofd, geb. Janssen, Z. A. Korstvagengeb. van Vliet, Z. E. C. del'Eelnse, geb. Iiosdorf, Z. C. van der Veer, geb. van der Voogt, D. Ievenl. E. Haakgeb. NeumanZ. W. C. J. Plantfeber, geb. Bakker, D. E. van Wclzen geb. RaarD. E. A. Pilkens, geb. Verstraten Z. D. Es- kensZ. M. van ZutphenZ. C. L. Zandstrageb Terpstra D. E. van Barneveld, geb. Gellon, Z. W. A. Bekker, geb. de Bruyn Z. J. C. Broek- feld, geb Labree, D. M. S. Favier, geb. Bink, Z. C.Breibach geb. Licht, Z. G. A. Jong, geb. de Vries, D. II. P. de lien, geb. Koole, D. J. M. de Haas. geb. Eradus, Z. J. Pauw, geb. van Leeuwen, Z. A. van den Ilove, geb. ZwartD. M. Koetgeb. de GunstZ. J. Steenvoorden GEHUWD: A. BarenbrughJm. en A. M. van Witzenburg, Jd. H. Muse gaas, Jtn. en C. Hazelhors, Jd. J. P. Hofkes, Jm. en M. H. Blyleven, Jd. C. de HaayWedr. en A. van den BurgWede. OVERLEDEN: J. M. van Rotte, 22 j. C. G. Wagemans, 33 j. Jansje Britlyn 23 j. J. Faes, D.5 j. en 8 m. A. Benning, Z.7 j. en 8 m. II. Kuiters, Z.1 j. en 3 m. S. J. Oostenrijk geb. van der Boon '60jJT. Terbtirgh Z.7 w. J. van Baarsel22 j. M. Tegelaargeb. Arkeveld 39 j. H. Pont, 70j. C. de Pree, geb. Verbuist79 j. J.Tiele, Z.4 w.-— P. J. van RietZ.4 w. D. M. van Steenbergen geb. Nicolay54 j. J. A. Cruyff, 28 j. P. Plu, Z.5 w. P. Crama, Z. ,5 m. J. Rietbergen, Z. 4 w. J. Biegelaar, 67 j. A. Stolp, 71 j. M. Meijer, geb. Kraan 51 j. A. M. van der Smit, geb. Huyser, 82 j. Calha Vioejestyn 58 j. J. Blans- jaar, Z., 3 j. en 2 m. J Henssen, D., 17 tl. J. A van Ark, D.5 m.— 11. N. LangeveldZ.9 m. P. M. Maassengeb van Kempen 62 j. HËKKK iËPlVS. AMSTERDAM, 31 Maart. Door den kerkeraad van de evang. luth. ge meente is uit het vroeger opgegeven 6-tal predikanten het volgende 3-tal gevormd: dd. Biickman, te Middelburg; Roll, te Leyden, en Rendier, te Deventer, en daaruit beroepen ds. J. H. W. Biickman, pred. te Middelburg. ZWOLLE, 30 Maart. Uit het vroeger medegedeelde 12 tal predikanten is door den kerkeraad der Ned. lierv. gemeente het. volgende 6-tal gekozen: dd. ten Kate, te Middelburg, Merens, te Baarn Ostite Delfshavenvan Rhijn, te Amersfoort; Steinfort, te Bloemendaal, en Verhoef!, te Sluis. 235ste Staats-Loterfj. Trekking der Tweede Klasse. 3de Trekking. N°. 5179 een prijs van ƒ20,000. N°. 16403 een prijs van ƒ1,500. Nos. 9245 en 13369 ieder een prijs van ƒ1,000. 4dc Geene. ADVERTENTIEN. Op den 30stcn Maart 1858 overleed te Leidenin 82-jarigen ouderdom, zacht en gelaten, mijne veelgeliefde Schoonzuster Mej. AAFJE MARIA UUIJSER Wed. den Heer Willem Daniel van der Smit, tot diepe smart van mijhare eenige Zusteren verdere Familie en Betrekkingen. Uit aller naam Dr. J. C. SCHRODER, te Utrecht. Bij Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Leyden, van den 30sten Maart 1858, is WILilELMINA MULDER, Weduwe van Jacobus Landa Kabi netwerkster en Meubelperkoopsterhandelende onder de Firma DE WEDUWE J. LANDA en ZOON, wonende te Leydenverklaard in Staat van Faillissement, aanvang genomen hebbende op dien zelfden dag. Tot Regter-Comtnissaris is benoemd de Edel-Acbtbarc Heer Mr. J. van OUTEREN en tot Curator de Ondergeteekende. Leyden, 1 April 1858. Mr. J. G. de SAIN. CURATELE. Bij vonnis der Arrondissements-Regtbank te Leyden, in dato 30 Maart 1858, is, ten verzoeke van DIRK AKKERSDIJK, wonende te Soeter- woudedeszelfs broeder ARIE AKKERSDIJK, mede woonachtig te Soc- terwoude, thans verpleegd wordende in het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen, genaamd S'. Joris Gasthuis, te Delft, ter zake van krank zinnigheid, gesteld onder Curatele. Van wege den Verzoeker, [Kosteloos.] P. K. DOEFF, Procureur. ABSHAUBBLYS of Aangaande deze Watten komen van vele zijden zeer gunstige berigten in. De ernstige Rhumalische lijders (bestendige gebruikers dezer Wallen) hebben opgemerkt dal dezelve niet alleen spoedige verzachting en verdere genezing hebben aangebragt, maar gevoelen zich bovendien veel meer op gewekt, daar lijdende gestellen meestal mélancolique van geest zijn. Dit middel neemt elke zwarigheid uit het bloed, bevordert den geregel- den omloop en wekt den geest bestendig op; deze getuigenis laat zich zeer goed begrijpen, omdat het alle lluidziekleusUitslag, Roos enz. geneest, welke meestal door zwaarbloedigheid ontslaan. Die van de Kinderziekte ongeschonden wil blijven, gebruike deze Wat ten. Zij maken den Lijder al spoedig de pijn dragelijker en waarborgt de huid legen schending; ook voor alle andere lluidziekleus zijn deze Watten uitnemend goed, zij weren de buitenlucht en nemen de branderige en scherpe deelen na zich, zij zijn daarom in elk geval doelmatig en onschadelijk. De prijs dezer Watten is 25 Cents het blad. Zij zijn te bekomen aan het lloofd-Depöt bij A. BREETVELT Az., te Delft. Verder verkrijgbaar bij A. van 't Hooft, LeydenMaarsman- steeg, bij de Vischmarkt. N. J. Sanders Gz.LeydenHaar lemmerstraat. A. Bots, Nieuwkoop. E. van Mansum, Hillegom. J. Kooyman, Oudewater. J. J. Voliaerts, Woerden. Gcbr. Raiding, Alpben. Mej. de Wed. C. v. d. Meer, Noordwijk. L. den Ouden, Zoetermeer. En meer bekende Depóts.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 3