KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN, (Behoorende bij de Leydsche Courant van ó5 Februarij Ó858iP. W.) BIJBLAD JV°. 2. DER -o&OO-O O^KKbO- Zitting van 11 Februari}. Tegenwoordig de heeren Sikkel Groos, de MoenStoffels, Krantz, Dries- sen Ysselsteynten Sandevan der Boon Mesch Lisman Siegenbeek Bucaille, Hubrecht, du llieuvan Kaathoven, van der Hoeven, Gevers, HuyserCcck en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de leden Olivier en Tollens kennis heb ben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekenirigen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, •waarna de Burgemeester mededeelt 1°. Een besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidhollandvan den 19den Januarij jl. n°. 7, (Prov. blad n°. 11), tot uitvoering der wet op het lager onderwijs en regeling der verschillende onderwerpenwelke dienvolgens door de gemeenteraden moeten worden lot stand gebragt. 2°. Een besluit van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 19den Januarij 1858 n°. 40, (Prov. blad n°. 12), houdende wijziging van het model der begrooling en rekening van de algemeene of burgerlijke en andere gesubsidieerde armbesturen. Deze zijn aangenomen voor kennisgevingen is tevens besloten het lste gedurende 14 dagen, ter inzage van de leden, in de leeskamer neder te leggen. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, Yan den 27sten Januarij dezes jaars, G. S. n°. 10, houdende goedkeuring van het raads besluit van den 21slen bevorens, tot het gratis in gebruik afstaan van het daarbij bedoeld gebouw, aan bestuurders der bewaarschool voor armen en haveloozenvoor den tijd van 5 jaren. 4°. Eene dispositie van hetzelfde Collegievan den 3dcn dezer maand G. S. n°. 15, waarbij wordt berust in het subsidie over 1858, voor het Roomsch Catholijk Armbestuur op de begrooting uitgetrokken. Deze zijn aangenomen voor kennigeving. 5°. Eene missive van prof. J. de AValvan den 24steD der vorige maand houdende kennisgeving dat hij zich verpligt vir.dt, voor de op hem uitge- bragte benoeming tot lid der plaatselijke schoolcommissie te bedanken. Deze is aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens legt de Burgemeester over 1°. liet proces-verbaal van opneming der boeken en de kas van den ge meente-ontvanger op den 30sten der vorige maand. Overeenkomstig de voordragt is beslotendit aan te nemen voor kennis geving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2°. Een adres van J. van der Walle, waarbij deze den afkoop verzoekt eener recognitie tegen een door hem voorgestelden prijs. Overeenkomstig de voordragt is beslotendit te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de commissie van finantie, ten fine van berigt en raad. 3°. Een adres van C. J. Oudshoorndaarbij ontheffing vragende van de plaatselijke directe belasting 1856. Overeenkomstig de voordragt is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als niet behoorende tot de bemoeijingcn dezer vergadering, en inmiddels het adres ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 4°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders op het adres van L. Slools, tot het maken van een duiker. 5°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders op de adressen van A. J. van Hoeken en C. Fransentot het in gebruik bekomen van gemeentegrond. 6°. Een rapport op het adres van de afdeeling Leyden, van het genoot schap tot zedelijke verbetering der gevangenenom in het gebruik van gaz voor hare iririgting met andere liefdadige gestichten gelijk gesteld te worden. 7°. Eene aanbevelingslijst ter vervulling der nog bestaande vacature in de plaatselijke schoolcommissie. En is overeenkomstig de voordragt besloten de stukken sub n°. 47 ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 8°. Een adres van J. Novemberg, waarbij deze, tot het geven van een bal door de onderofficieren-vereeniging van het garnizoen op den 19 Februarij aanslaande, het gratis gebruik van de Stads-gehoorzaal verzoekt. Na deliberatie is met algemeene stemmen besloten dit verzoek in te willigen. De Bargemeester brengt in behandeling 1°. Een voorstel van eenige raadsleden tot het indienen van een adres aan de 2e kamer der Staten-generaalter ondersteuning van de voorstellen der regeringom de gemeenten in hare finanticn te gemoet te komen. En is hiertoe, na deliberatie, met algemeene stemmen besloten. Voorts door den Burgemeester voorgesteld zijndeom naar aanleiding van art. 22 van het reglement van orde nog in deze vergadering over te gaan tot de benoeming der commissie tot het ontwerpen van dit adres. Wordt na deliberatie met algemeene stemmen besloten daartoe de leden die het voorstel hebben ingediend uit te noodigenzijnde de heeren van der Boon Meschvan KaathovenCock en Lismanen voorts uit hoofde van de kortheid des tijds en het dringende der zaakBurgemeester en Wethouders te verzoeken om, wanneer zij zich met het ontworpen adres kunnen vereenigenj voor eene spoedige inzending te zorgenof welbedenkingen daarop heb bende dezehetzij met de commissie af te doenhetzij bij onverhoopt ver schil aan eene raadsvergadering te onderwerpen. 2°. Dc benoeming van een lid om met den Burgemeester bij de loting voor de nationale militie tegenwoordig te zijn. En nadat de leden de Moen, van der Boon Mesch en Huyser aangewezen waren, om met den Bnrgemeester het bureau van stemopneming uit te ma ken, zijn bij 18 stembiljettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de heeren Ysselsteyn 16 stemmen en Hubrecht eene stem, terwijl één billet in blanco was gelaten. Is al zoo benoemd de heer Ysselsteyn. 3°. Een adres van den Stadsdoctor Joseph David Frenay, daarbij verzoe kende, vermits de lijd van 3 jaren waarvoor hij is benoemd, met den 28stea dezer maand is geëindigdvoor een gelijken tijd in die betrekking te worden gecontinueerd. Gelet op de rapporten van Diakenen der Nederduitsch-IIervormde Gemeente, Regenten der R. C. armen en Armverzorgers der Israëlitische gemeente, Is bij de opening der 18 stembillettcn, overeenkomende met het getal aan wezige leden, gebleken dat zich 17 voor de continuatie hadden verklaard, terwijl een billet in blanco was gelaten: zoodat besloten is den Stadsdoctor Joseph David Frenay wederom als zoodanig te continueren voor den tijd van 8 jaren, ingaande den 28 Februarij aanstaande. 4°. De benoeming van een Regent der R. C. armen en weezen. Gelet op de aanbevelingslijst door Mrn. Regenten der administratie overgelegd Zijn bij 18 stembillellen overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op den heer H. J. II. H. van Wensen 14 stemmen blanco 2 bil- lelten, terwijl 2 bil letten alleen den naam inhielden van van Wensen en alzoo geen bepaalden persoon aanduidden. Is alzoo benoemd tot Regent der R. C. armen en weezen, de heer Hendricus Johannes Hermanus Iliginus van Wensen. 5°. De voorstellen betreffende de gazfabriek. Bij het wisselen der algemeene consideratiëngedurende welke het lid Cock ter vergadering verscheenis door het lid Lisman als motie van orde voorge steld, de behandeling van dit onderwerp te verdagen totdat tevens in behan deling zullen komen de door Gedeputeerde Staten op de begrooting van 1858, en bepaaldelijk op het n°. Verlichtinggemaakte bedenkingen; waartoe met 15 tegen 4 stemmen, die van de leden Stoffels, Driessen, Bucaille en de Meen, wordt besloten. 6°. De voordragt tot verhooging der jaarwedde ven den com mies-roeijer P. J. van Sonderen en om hem tevens aan te stellen tot houtmeter. Gelet op het rapport der Commissie van Finanticn, Is na deliberatie de conclusie van dit rapport in rondvraag gebragt. strek kende om de voordragt voor geene gunstige beschikking vatbaar te achten waartoe met 14 tegen 5 stemmen, die van de leden Stoffels, Ysselsteyn, ten Sande, Bucaille en de Voorzitter, is besloten. 7°. Een adres van kerkbestuurders der Nederlar.dsch-Israëlitische gemeente alhier, waarbij deze eene milde bijdrage uit de gemeentekas verzoeken, om in de dringende behoefte aan herstel van hun kerkgebouw naar eisch te kunnen voorzien. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de commissie van finanticn, is na deliberatie, overeenkomstig de conclusiën dier rappor ten, met algemeene stemmen besloten, aan de adressanten te kennen te ge ven dat hun verzoek voor geene gunstige beschikking vatbaar is. 8°. De rekening van de plaatselijke schoolcommissie, 1857. Gelet op het rapport der commsssie van finantiën, is, nadat dc leden van der Hoeven en Siegenbeekingevolge de 2C zinsnede van art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad u°. 85), alsmede de Secretaris, op wien deze wetsbepaling, ingevolge art. 99 der genoemde wet mede van toepassing is, de vergadering hadden verlatenmet algemeene stemmen besloten den bij deze rekening overgelegden staat van af-en overschrijving goed te keuren, en voorts de rekening zelve op te nemen en te sluiten, in ontvang tot ƒ11793.49, in uitgaaf, 12570.715, en alzoo met een nadeelig saldo van ƒ777.225, hetgeen zal worden gekweten bij bevelschrift op den gemeente-ontvanger, ten behoeve der leden van de voormalige plaatselijke schoolcommissie, te vinden bij af- cn overschrijving op de begrooting van 1857. 9°. De voorwaarden tot verpachting der visscherij. Op voorstel van het lid Geverswordt met algemeene stemmeu besloten deze ter nadere kennisneming, alsnog aan te houden. Niets meer aan de orde zijndeis de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij vau J. C. DRAB BE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5