cipatic hadeelig werkte, en wees daartoe op Demerary. Maar buiten de vele andere voorbeelden, die bijgebragl kunnen worden, dal de emancipatie geene aanleiding kan zijn tot ongeregeldheidhaalde spr. juist van dal zelfde Demerary, dat bij vaak bezocht heeft, zijne tegenbewijzen aan. Wat aangaat de afgrijselijke tooneelen en gruwelijke wreedheden, die onder het stelsel voorvallen, daarover wenschte hij het stilzwijgen te bewaren, aan gezien hij geene individu's wil treffen en het eene vlek is, die op het stelsel zelf rust; hij verwees daaromtrent liever naar het werk: Slaven en vrijen, van Dr. W. 11. Daron van Hoëvell: maar als zoon van Suriname, ver klaarde hij pleglig voor het aangezigl der Godheid, dat het werk slechts een llaauwe schels geeft van de ontzettende werkelijkheid. 's GRAVEND AGE 15 December. Door Z. M. is aan de llecren Mr. R. W. Daron van Lynden, lid der Gcdep. Stalen van Gelderland, 5Ir. L. A. J. W. Daron Sloet, Griffier der Staten van Gelderland, en 11. F. FijnjeHoofdingenieur van den Waterstaat in Gelderlandvergunning verleend tot het aannemen der onderscheidings- teekenen van Ridder der Orde van den Rooden Adelaar 3dc kl.aan ieder hunner door den Koning van Pruissen geschonken. Bij Kon. besluit zijn benoemd lot Inspecteurs der registratie en do meinen: van de ls,c kl.de lieer Q. C. Collard, thans van de 2de kl.; van de 2dc kl., de Heer D. J. L. lleykoop, thans van de 3dc kl., en van de 3dc kl.de Heer 51. A. J. Losgerl, thans Ontvanger der registratie te Vol lenhoven. Voorts tol Ontvangers der directe belastingen enz. te Bom c. a. de Heer J. J. 11. Berden, thans te Keltische Barrière; te Keulsche Barrière, de lieer L. II. J. Thissen, thans te Wezelsehe Barrière; te Wezelsclte Bar rière, de Heer J. II. Anlfang, thans te Wicringcn; te Wieringen, de Heer L. A. H. Crontmelin, te Middelburg, en te Maastricht, de Heer A. J. Gitlje', thans Controleur der lste kl. van 's Rijks belastingen te Maastricht. Naar men verneemt is de Kolonel van Meurs, benoemd Minister van Oorlogtevens benoemd tot Generaal-Majoor. Gisteren heeft er bij Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, op zijne goederen aan den Leydschen straatweg, eene groole jagtpartij plaats gehad, waartoe een groot,aantal aanzienlijken waren uilgenoodigd. De Ministers van Fmanliën en van Marine zullen op Donderdag en Vrijdag aanst. geen gehoor verleenen. Ten gevolge van het uiteengaan der Tweede Kamer, zal de ratificatie van liet handelsverdrag met België, die op 1 Februarij was bepaald, met wederzijdsch goedvinden moeten worden uitgesteld. In de zitting van de Eerste Kamer van gisteren zijn met algcmcene (29) stemmen aangenomen de volgende wels-onlwerpendat tot wijziging van Hoofdstuk IV der Staalsbegrooting voor 1857; die lot naturalisatie van E. A. Collaes en 14 anderen; die tot bekrachtiging van provinciale belas tingen dat tot vaststelling der begrooling wegens den arbeid der gevan genen voor 1858; dat tot vaststelling der begrooting der Algemeene Lands drukkerij voor 1858. De Commissie van Rapporteurs voor net wels-onlwerp ter voorziening in de finantiële belangen var. de gemeente Haarlemmermeer, heeft daaromtrent haar verslag uitgebragt, zullende over het wets-ontwerp op aanst. Woensdag beraadslaagd worden. Tegen het einde der week zal de Staalsbegrooting voor 1858 in beraadslaging komen. Gisteren is alhier overleden Jhr. Mr. W. Boreel, dienstd. Kamerheer bij H. 51. de Koningin, Ridder der Orde van de Wurtembergsche Kroon, alsmede de Heer Ampt, Oud-Directeur van Politie alhier. Een der eigenaars van de Jonge Wees, de Heer Vrolijk, onlangs naar Engeland gegaanom zijn eigendom terug te eischenis met dat vaar tuig te Scheveningen teruggekeerd. Hij heeft het van alles beroofd gevonden. BU1TENLANDSCHE BERIGTEN. BELGIË. BRUSSEL, 14 December. De Wetgevende Kamers zullen op morgen hare werkzaamheden weder hervallenen dat welblijkens eene circulaire van den Slinister van Binnenl. Zaken, zonder ecnige plegtigheid. Waarschijnlijk echter zullen de Kamers de officiële tijding ontvangen omtrent de zwangerschap van de Hertogin van Brabant, waardoor zij in de gelegenheid zullen gesteld worden den Koning een adres van gelukwensching aan te bieden. De verkiezing te Virion is mede in vrijzinnigen geest uitgevallen zijnde de Heer Pierre gekozen. De clericale partij heeft dus 26 aanhangers in de Kamer verloren. De verhouding zal nu zijn: 70 vrijzinnigen en 38 leden van de regterzijde. Te fllechelen heeft de bevolking de verkiezing van den clericalen candi- daat, die grootendeels aan de kiezers van het platteland is te wijlenongunstig opgenomen. Zoowel bij den gekozene, als bij den Aartsbisschop zijn de glazen ingeworpen. Ook te Luik was de spanning tegen de geestelijkheid vrij aanmerkelijk. Te Br ugge is de aardappelenmeelfabrick van den Heer van der Hofsladt afgebrand. De schade is zeer aanzienlijk maar het geheel moet hij drie Maatschappijen zijn verzekerd. ENGELAND. LONDEN13 December., In het Hoogerhuis is de aanwerving van vrije negers op de kust van Afrika door de Fransche Regering ter sprake gekomen. Vele leden zagen daarin natuurlijk eenen bedekten slavenhandel, die de werkzaamheden der Engelsche kruisers zeer zal belemmeren. Lord Clarendon heeft verzekerd dat de Fransche Regering daarmede het bovengenoemde doel niet heeft, maar zich alleen arbeiders in hare koloniën wil verschaffenen naauwletlend zal waken tegen de misbruiken die uit de pogingen om daarin te voorzien, mogten voorlvloeijen. 51en verneemt nog dat over deze zaak lusschen de beide Regeringen onder handelingen hebben plaats gehad, die gunstig zijn afgeloopen. Later zullen de nog duistere punten in eene conferentie, alhier te houden, worden opge helderd iets dat noodig is want de Engelsche en Fransche kruisers op de kust van Afrika zijn op dit oogenb.ik van juist tegenovergestelde bevelen voorzien. In het Lagerhuis heeft de oppösitie de Regering berispt, over het niet gebruik maken van den weg over Egypte, om de eerste troepen naar Indië te vervoeren. Lord Palmerston heeft op eene meesterlijke wijze zijnen mis slag weten te vergoêlijkcn en daartoe in hooghartige taal den volkstrots ge vleid. Het vervoer van troepen over Egyptezeide hij kon niet anders geschieden dan met toestemming van de Porte; en de Regering wenschte den opstand in lndië zonder cenige medewerking van andere Slogendheden te bedwingen. Zij wilde alzoo toonen dal Engeland geene hulp of bijstand van iemand behoefde om zijne heerschappij staande te houden. Bij de benoeming van eene Commissie, lol het onderzoek van hel Charter der Bank heeft de Kanselier der schatkist verklaard dat het bedrag der uitgegeven banknoten zoo spoedig mogelijk binnen de wettige grenzen zou terugkeeren. Men is hier algemeen van gevoelen, dat de maatregel om het Koninklijk gezag in de plaats te stellen van de 0. I. Compagnie, lot het bestuur onzer Indische bezittingen, onuitvoerlijk is. De berigten uit Indië bevestigen slechts het vroeger reeds gemelde, met bijvoeging van ecnige kleine bijzonderheden. Uit de Bombay Times verneemt men nog dat Sir Campbell, bij zijnen logt naar Lucknow, zich te veel heeft gewaagd en bijna gevangen was gemaakt. Hij had alleen zijn behoud te danken aan eenen vluggen rid van meer dan 3 mijlen. Eene colonne van 250 man Engelsche troepen was door 5000 muitelingen overrom peld; de helft daarvan was omgekomen. Onder de verliezen te Lucknow geleden, telde men dat van den Bregadier Cooper, bevelhebber der artillerie, die gedood was; Generaal Outram, Colonel Tyller en Kapitein Havelock (zoon van den Generaal) waren gekwetst. Hoewel op vele plaatsen de Biitsche strijdkrachten den opstand dempen, zoo verneemt men daarentegen uit andere plaatsen weder onverwachte opstanden. De rijkste bankier onder de inlanders te Benares, is opgehangen geworden, als schuldig aan verraad. Hij had te vergeefs een rantsoen van een half millioen gulden voor zijn le ven aangeboden. Te Calcutta zijn van Maart tot 8 November 19,000 man uit Engeland aangekomen. 5Ieer en meer blijkt het dat een Europeaan aan de opstandelingen te Delhi zijne hulp heeft verleend. Ilij moet een Sergeant-5Iajoor van het 28sle reg. inlandsche infanterie zijn, en werd door hen de artillerie-Generaal genoemd. 51en wil in hem meer een gevangene zien, die uit vrees voor pijniging daartoe is overgegaandan aan verraad denken. Te Sloradabad zijn 4 Europeanen lot den Islam overgegaan en dit zijn de cenige Christenen in Indië, over wier gedrag men moet blozen. 6000 anderen hebben daar entegen liever de wreedste martelingen ondergaan. Lord Redcliffe is nu, volgens een berigt van Weenen, uit Konslanti- nopel in die stad aangekomenom zich van daar over Parijs herwaarts te begeven. Omtrent het doel dezer reis is men nog in het onzekere. Vele zeggen dat er sprake is van eene formele terugroeping. Anderen echter gclooven dat hij nog kans heeft naar zijnen post terug te worden gezonden, onder voorwaarde van in goede verstandhouding met den Franschcn Gezant te zullen treden en zijnen tegenstand omtrent de doorgraving van de landengte van Suez op te geven. Op nieuw zijn alhier vijf handelshuizen gefailleerd, waaronder dat van de Heeren HeineSimon en C°.waarvan het passief meer dan een half millioen moet bedragen. Er is echter nog hoop dat genoemd huis zijne betalingen later zal kunnen hervatten. Volgens een berigt uit Triëst, alhier ontvangen, zouden de onderhan delingen tusschen de Vereenigde Stalen en de Japansehe Regering tot eene gunstige uitkomst hebben geleid. De Leviathan is door groole krachtsinspanning weder eenige duimen het water genaderd. Het vaartuig is nu in 'l geheel een 100-tal voelen afgelaten. Op den spoorweg van Oxford naar Plymouth werd Donderdag 11. de Northampton-militie overgevoerd. De Kapitein Walkins stak zijn hoofd uit een der rijtuigen en kwam ongelukkig in aanraking met een muur, zoodat hij terstond dood was. Onlangs werd te Folkestone een 20-jarig meisje per spoortrein aange voerd en op de boot naar Bologne gebragt. Zij verkeerde in ziekelijke omstandigheden en stierf onder weg. 3Ien vond alsloen lol groote ergernis een groot adres aan hare ldeederen gehecht, waarop haar naam en hare bestemming naar Amiens. Ook hare beurs met 7 was vastgespeld. Het was eene Fransche gouvernante, die aldus als een pak goed door zekere Bliss Corre van Londen naar hare familie werd teruggezonden. FRANKRIJK. PARIJS, 13 December. De Moniteur deelt een Keiz. besluit mede, waarbij een crediet wordt geopend van een millioen frs. voor het Blinisterie van Binnenl. Zaken. Deze gelden zullen worden aangewend tot ondersleuning van den arbeid in de gemeenten en lot oprigting van weldadigheid-btireaux. Het Dep. de l'Ardèche, dal zoo veel door overslrooming heeft geleden, zal rijkelijk dee- len in deze weldaad van de Regering. Genoemd besluit is vergezeld van een rapport van den Slinister van Binnenl. Zaken. Omtrent het bekende voorval te St. Elienne verneemt mendat de Raadsheer Chapuys de Slontlaville, het door hem ontvoerde kind op last des Keizers en, naar men zegt, door lusschenkomst der Keizerin, aan zijne schoondochter heeft moeten teruggeven. De moedige vrouw, die alles had beproefd wat mogelijk was om haar kind weder maglig te wordenis te St. Elienne door de bevolking aan het spoorwegstation met luide tvelkoms- krelen begroet. Onze Regering heeft besloten eene kleine kolonie in de baai van Turan in Cochin-Cliina te vestigen. Deze zaak is niet van belang ontbloot, als

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2