32 stemmen verworpen. Tegen de HH. Thorbecke, Botz, van Zuylen van Nyevelt, BecnsPoortman, L. D. Storm, van Hoëvellvan Eek, Strens, Gevers Deynoot, WesterhofF, Dnllert, Meelissen, Sloet tot Oldhuis, van der Linden, Meylink, Heemskerk, van der Veen, de Lom dc Derg, Blau- pot ten Cale, Hoynck van Papendreclit, de Limpens, Hengst, Slicker van Dombnrg, Reinders, Anemaet, ter Brnggen Hugcnhollz, van Bosse, van Nispen van Sevenaer, Zyiker, Luyben, van Akerlaken, Dommer van Pol- dersveldt, de Poorter, Jespers en van Wintershoven. Zitting van Zaturdag 28 November. Aan de orde is de beraadslaging over Hoofdst. XI [Koloniën). Daaraan nemen deel de HH. Blaupot len Cale, Stolle, Gevers Deynoot, Sloet tot Oldluiis, van Hoëvell, Hoynck van Papendreclit, van Lynden, Uoffmann, Bosscha, Delprat en ter Bruggen Hugenholtz. De onderwerpen door deze sprekers behandeldliepen zeer uiteenvooral werd er gesprokenover het beleid der koloniale aangelegenhedende emancipatie der slaven, de Indische handelswetgeving en de Kokos-eilanden. De Voorzitter deelde ook mede, dat was ingekomen een wets ontwerp lot verlenging van den termijn lot herziening der wet. op het binnenl. gedisteleerd. Telegrafisch Berigt. Hoofdstuk XI [Koloniën) is aangenomen met 42 tegen 16 stemmen. Tegen de IIIl.: van Hoëvell, Reinders, Jespers, Dnllert, Sloet lot Oldhuis, Anemaet, de Lom dc Berg, Hugenholtz, Storm, Thorbecke, Westerhoff, van Eek, Zyiker, MccussenPoortman en van Wintershoven. Hoofdstuk XII [Onvoorziene Uitgaven) is mede aangenomen met 48 tegen 2 stemmen. BU1TENLANDSC1IE BERIGTEN. EKGELAH». LONDEN, 26 November. De Times berigt dat de Regering onmiddellijk na de opening van het Parlement, de intrekking der volmagt, aan de 0. I. Compagnie verleend, zal voorstellen, alsmede de overdragt van het bestuur der Indische zaken aan de Kroon en het Parlement. Dc bijdragen voor het Indische hulp-fonds beloopen thans 280,749 Van regeringswege zijn weder beriglen openbaar gemaakt uit Indië, die niet ongunstig luidenhoewel men ze in sommige opzigten nog voor- deeliger had verwacht. Lucknow was buiten gevaar, ofschoon de opstan delingen in de omstreek nog meester waren, en Generaal Ilavelock niet magtig genoeg was om hen te verdrijven, daar hij eene menigte vrouwen en kinderen had te beschermen. Hij zal echter spoedig over 7000 man kunnen beschikken. Niet alleen zijn de uit Delhi gevlugle opstandelingen twee malen geslagen, maar ook bij Agra leden de muiters eene nederlaag, waarbij zij 1000 man en 43 kanonnen verloren. Nena Sahib behoudt nog voortdurend het veld. Te Sangar houden de Europeanen nog stand in het fort, maar hun toestand is aldaar zeer netelig. In Hyderabad vreest men voor eenen opstand, maar in Bombay, Madras en Seinde is het rustig. Een deel van de versterkingen uit Engeland afgezondenheeft Calcutta en Madras bereikt. In het Koninklijk paleis te Delhi zijn gewigtige papieren gevonden. Aldaar is eene commissie benoemd om hel gedrag van den gevangen geno men Koning te onderzoeken, want het leven is hem niet onvoorwaardelijk beloofd; twee zijner zonen zijn doodgeschoten. Te Bombay zijn ook 18 grenadiers, van eene zamenzwering overtuigd, ter dood gebragt. De dagbladen toonen zich voldaan over de ontvangen berigtenover 't algemeen begint dc ongerustheid te verdwijnen, met het oog op de ver sterkingen die in Indië zijn aangekomen. De 15 schepen waarvan de aan komst is gemeld, hadden bij hun vertrek alhier 6000 man aan boord. Men heeft opgemerkt, dal de zeilschepen gelijktijdig zijn aangekomen met de stoomschepen, die eerst 6 weken later zijn vertrokken. Eene omstandig heid die het doet betreuren dat Lord Ijalmerston den hem gegeven raad niet heeft opgevolgd om van dc handels-stoomschepen gebruik te maken, als wanneer onze troepen reeds in September hunne beslemming hadden kunnen bereiken, en daardoor veel lijden zou voorgekomen zijn. De Evening-Star beval den volgenden brief die aan den uitgever is toegezonden: «Veroorloof mij aan Lord Palmerston te doen opmerken, dat men eenen beleren weg kan inslaan om zich van het monster Nena-Sahib ie ontdoen, dan die met de zonen van den Koning van Delhi is gevolgd, namelijk door hem naar Engeland te zendenen als Z. Ed. mijne wijze van zien aanneemt, ben ik bereid 2000 aan het Indische hulpfonds te schenken op het oogciiblik dat hij aan mij zal worden overgeleverd, met zijne militaire kleeding en zijn zwaard, dat ik volgens taxatie wil overne men." Get. John Buckley Croft, te Southampton. Gelijk men weet wil de Fransehe Regering in het gebrek aan arbei dende handen op Martinique voorzien door den invoer van vrije arbeiders van Afrika's westkust. Men vreest niet ten onregte dat daaruit eene ver levendiging van den slavenhandel zal voorvloeijen. Het alhier bestaande Genootschap tot wering van den slavenhandelheeft uit dien hoofde daar tegen een ernstig verloog bij Lord Clarendon ingeleverd. Bjj het Geregtshof te Liverpool is thans de zaak aanhangig van Kapt. Christie, gezagvoerder van dc Elizabethbeschuldigd van mishandeling van een matroos. Die ongelukkige was door Kapitein en Stuurman meer dan eens bij de haren over het dek gesleept en eindelijk over boord geworpen. Ook zijn in de genoemde haven 6 matrozen gedeserteerddie op het Ned. barkschip Willem, Kroonprins der Nederlandenwaren aangemonsterd. De Heer Livingston, de beroemde reiziger, die eenigen tijd geleden van eene reis in de binnenlanden van Afrika alhier teruggekomen is, ver trekt dezer dagen weder, om van Afrika's oostkust ccuen nieuwen ont- dekkingstogt binnenwaarts te ondernemen. Hij zal onderweg Lissabon aan doen om den bijstand in te roepen van de Portugesche Regering, die een gedeelte dier kust in bezit heeft. In eene fabriek nabij llnddersfield zijn 8 personen door het springen van een stoomketel gedood en verscheidene andere gekwetst. Uil onze fabrieksteden luiden de berigten niet zeer gunstig. Het aan tal werklieden, dat ontslagen is, gaat alle denkbeeld te boven. Men hoopt te Manchester nog in liet laatst van dit jaar dc werkzaamheden te kunnen hervatten. In Birmingham en omstreken heeft de schorsing van betaling der Wolverhampton en Staffordshire Bank eene zoo groote verwarring ver oorzaakt, dat de gevolgen nog niet te berekenen zijn. Uit Nottingham, Leicester, Bradford, Liverpool en dc Iersche markten verneemt men niets als klagten over den stilstand in alle handelszaken. In het graafschap Derby zijn de meeste zijdefabriekenbij gebrek aan bestellingen, gesloten, en in de weinige waar nog gearbeid wordt, bepaalt zulks zich tot weinige uren daags. Dien ten gevolge bevinden zich duizenden, inzonderheid vrouwen, zonder werk en brood. Men voorziet in Ierland gedurende den aanstaanden I winter veel gedruktheid in handel en nijverheid, een gevolg van de alge- meene geld-crisjs. Onder de berigten uit de Vereenigde Staten vindt men vermeld, dat te Philadelphia een gereglelijk onderzoek is ingesteld legen den Heer Alli- bone, gewezen President der bank van Pensylvanië, en onlangs naar Eu ropa vertrokken, onder voorwendsel van herstel zijner gezondheid. Hij wordt vervolgd op de aanklagt van de Directeuren der bank, die hem be schuldigen een tekort van meer dan 200,000 dollars in zijne kas te hebben achtergelaten. De demonslratiën der broodelooze werklieden blijven te New-York voort duren. Voornamelijk heeft men het op de bakkers gemunt. Ook te Phila delphia hebben eenige ongeregeldheden plaats gehad. Het schip Ilowadji van Boston naar Liverpool bestemd, met eene lading katoen, is op 3 No vember door den bliksem getroffen en geheel afgebrand; dc bemanning is echter gered. Men heeft ook vernomen dat de Mormonen drie be- zendingenwaarvan een met levensmiddelenbestemd voor het tegen hen uitgezonden Amerikaansche expeditie-corpshebben bemagtigd. Waarschijn lijk zal men niets tegen hen kunnen ondernemer, dan in het voorjaar, maar dan zal gedurende dien tusschenlijd de toestand der troepen zeer hagchelijk zijn. FRANKRIJK. PARIJS26 November. De installatie van den Heer Dupin als Procureur-Generaal bij het Hof van Cassatie zal op Zaturdag aanst. plaats hebben. Men verwacht ook in den Moniteur zijne benoeming tot lid van den Seuaat, eene onderscheiding die ook voor den Heer Chaix d'Est Angc is weggelegd. Men is zeer be- geerig te vernemen wat de neer Dupin op de aanspraak van den Voorzitter van het Hof zal antwoorden. De Bank heeft liet disconto met 1 pCt. verminderd. De Gevolmagtigden der Mogendheden, onderteekenaars van het Parij- sche tractaat, hebben eene bijeenkomst gehad op het Ministerie van Buitenl. Zaken, om over te gaan lot de ratificatie van het tractaat betreffende de regeling der grenzen van Bessarabië. Zij zijn echter onverrigter zake uit eengegaan omdat het bleekdat niet al de noodige formaliteiten vervuld waren. Aan het exemplaar van den Heer v. Kisseleff ontbrak de topogra fische kaart, waarop de nieuwe Russische grensscheiding was afgeteekend. In sommige departementen heerscht er een groote schrik onder hen die het kweeken van beetwortelen op grooten schaal uitoefenen. Velen hunner hebben hunnen oogst aan industriëlen verkocht, die thans gedurig uitstel van betaling vragen. Men weet dat deze Iaalslcn mede in het naauw zijn gebragt door de finanliële crisis. Te Ganges (He'raull) is in den nacht van 17 op 18 dezer een huis plotseling ingestort. Men heeft later 5 lijken opgedolven, en van dc 9 ge kwetsten zijn er nog twee overleden. Volgens berigt uit Lissabon hebben thans in 'l geheel 30,000 inwo ners die stad verlaten. De Echo van Oran (Algerie) deelt het volgende mede: Op Woensdag 13 dezer is de Heer de Pouilly de Latour, opzigler der mijnen te Maris, een bezoek gaan afleggen bij zijnen zoon, die aan de mijnen te Gar-Rouban werkzaam is. Na zich ergens een uur opgehouden te hebben om het ontbijt te nuttigenhad hij onder geleide van een Arabier zijnen weg vervolgd. Eensklaps kwamen uil een hinderlaag 13 Arabische ruiters op hem aansnel len. Eenigen gaven vuur, waardoor de Heer de Pouilly gekwetst uit den zadel viel. Toen wierpen zij zich op hem en sneden hem met een zeer bot mes den hals af. Daarna maakten zij zich meester van zijne kleede ren en geld alsmede van zijn paard. Den Arabier die hem lot gids ver strekte wilden zij hetzelfde lot doen ondergaan, maar zij herkenden hem als den zoon van een hoog vereerden Marabouten dit heeft hem het leven gered. Later heeft men het deerlijk misvormde lijk gevonden en naar de nabijgelegen plaats gevoerd. De laatste beriglen uil Hong-Kong melden, dat op bevel van de Man darijnen de vervolgingen tegen de Katholieken in onderscheidene provinciën van China weder zijn begonnen. Eenige zendelingen waren ter dood ver oordeeld. Het jaar is nu reeds zoo verre gevorderd dat men tegen genoemd rijk niets meer kan ondernemen. Ook zouden de Gezanten reeds van hunnen togt naar Pekin afgezien hebben. Baron Gros was op 14 October te Hong-Kong aangekomen. Bij de laatste orkaan, die te Macao zoo veel schade heeft aangerigthadden onze schepen niets geleden. ITALIË. De betrekkingen lusschen het Hof van Rome en den nieuwen Fran- schen Gezant zijn niet zoo vriendschappelijk meer als in het begin. De Heer de Gramont, die een vast karakter bezit, zal zich niet door de Romcinsehe Kanselarij, die veel belooft maar weinig geeft, om den tuin laten leiden. Eene verkoeling is grootelijks merkbaar. Men kent thans den uilslag der verkiezingen in Sardinië. Het Minis terie kan in de Kamers op 110 stemmen rekenen, en de clericale partij op 60 u 65. De rest verdeelt zich tusschen hel centrum en de uiterste linkerzijde.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2