ITocwel de Engelsche dagbladen verzekerd hebben dat de Regering geen krijgsvolk in den vreemde zou aanwerven, heeft zulks echter hier te lande plaats. Men geeft 100 fr. als premie aan ieder man die zieh daartoe wil verbinden. De Engelsche Regering heeft ook ecne hooge gedachte van onze kennis in het krijgswezen, want alleen Fransche Officieren worden aangenomen, om over de aangeworven manschappen het bevel te voeren. Deze troepen worden naar Alexandrië en Suez en van daar naar Indië overgebragt, en de geldelijke voordeden dezer manschappen zijn zeer aan zienlijk. In alles wordt echter het grootste geheim in acht genomen. De Mon. de la Flotte bevestigt thans het berigl van de inbezitneming van het eiland Formosa, door de schcepsmagt van de Vereenigde Staten. De commodore Armstrong beeft in de maand Febr. jl. op dat eiland, en wel aan de Apenbaai, de vlag der Vereenigde Stalen geheschen en de be waking daarvan aan den Kapitein Simpson met cene oorlogsbrik opgedra gen. Genoemd blad meent dat Formosa geenc benijdenswaardige aanwinst voor de Vereenigde Staten is, daar het, met uitzondering der noordwest kust, gccne voor oorlogsschepen geschikte haven heeft, maar ziet toch in dien slap een bewijs dat de Vereenigde Staten zich op de tegenover lig gende kust van den Stillen Oceaan krachtig willen doen gelden, en niet gezind zijn om aan de Enropcschc mogendheden in Achter-Azië de handen vrjj te laid- Le Pays deelt berigten mede uit China van 8 September, die doen zien dat de zaken nog geene vreedzame oplossing te gemoet gaan. Men weet dat de Onder-Koning Yeh zich naar Pekin heeft begeven. De Keizer moet hem daar zeer gunstig ontvangen en hem den titel hebben verleend van Heu-tzy-pankd. i. zooveel als 's Keizers Stedehouder, eene waardig heid die nog nooit is verleend dan aan Vorsten van het Keizerlijk gezin met de eene of andere zending belast. Yeli moet bevel hebben ontvangen om van de Engelschcn de ontruiming van Canton le eischen, en bijaldien dezen daaraan niet voldoenhen officieel den oorlog le verklaren. Den 15dcn zou Yeh weder te Canton terug zijn. Uit Sebastopol wordt aan de Patrie geschrevenDe Russische Rege ring waakt met groote zorg voor de begraafplaatsen der Verbonden Mogend heden nabij de vesting, en heeft bevolen die in goeden slaat te houden. Wij zijn getuige geweest van ecne aandoenlijke plegligheid. Op den 5den dezer is het stoffelijk overschot van de Kolonels Fonfrède en Jolly-Deshayes, met toestemming van de Russische Regering, opgegraven, en naar Frankrijk ingescheept. De geheele bezetting van Sebastopol was toen onder de wape nen, en de meest mogelijke militaire eer werd door den Gouverneur der vesting aan de lijken dezer dappere Officieren bewezen. Op het graf van Generaal Cavaignac worden voortdurend door zijne vrienden bloemen en kransen nedergelegd. Zijne weduwe zal op hare kos ten een gedenkteeken op het graf doen oprigten. Zij heeft een eigenhandig schrijven van den Keizer ontvangen, waarin Z. M. zijne deelneming in haar verlies betuigt. De stad Parijs beeft sedert het begin dezer eeuw de som vau 339,534,476 fr. uitgegeven voor werken van openbaar nut en verfraaijing. Gisteren morgen zijn zekere Butel, een rondreizend koopman in ju- weelen, en eene vronw met welke hij zamenwoonde, in hunne kamer in de voorstad St. Anloine alhier vermoord gevonden. Het lijdt geen twijfel of deze dubbele moord is uit hebzucht gepleegd, want, dat niet alle voor werpen van waarde die bij de ontdekking voor de band lagen ontvreemd zijn, moet denkelijk daaraan toegeschreven worden dat de dieven, na het plegen van deze gruweldaad, door de aannadering van een zoontje van den Heer Butel zijn gestoord en verjaagd. Althans dat kind heeft 2 hem on bekende mannen op den trap ontmoet, toen hij zijnen vader ging bezoeken. Men kan zich den toestand van den knaap verbeeldentoen hij bij het binnentreden der kamer zijnen vader vermoord zag. Het hoofd der vrouw was letterlijk in tweën gescheiden. De policic stelt al het mogelijk in het werk om de daders op te sporen en heeft reeds zoo vele inlichtingen in gewonnen, dat men mag verwachten dal zij niet lang verborgen zullen blijven. De dader van den moord in Augustus II. op den juwelier Peschard gepleegd, is te Poitiers gevangen genomen. Te Lyon gaat men den winter, wat betreft bet fabriekwezen; met gunstige vooruitziglen te gemoet. De fabriekanten hebben zich, door de daling der prijzen, van aanzienlijke hoeveelheden zijde kunnen voorzien en zullen nu veel in voorraad doen bewerken. SP AST JE. MADRID, 1 November. Het Ministerie is huiverig om tot eene ontbinding van de Cortes over te gaanen sommige dagbladen verzekeren reeds dat er besloten is tot in standhouding van den legenwoordigen staat van zaken. De meerderheid in de Cortes is van gevoelen dat eene ontbinding onnoodig is, maar dit is het gevolg van de zekerheid van niet weder gekozen te zullen worden. Het Kabinet zou stellig door dien maatregel in kracht winnen. De Minister van Binnenl. Zaken heeft de censuur op de buitenl. dag bladen, door zijnen voorganger ingesteld, afgeschaft. Uit het binnenland ontvangt men weder bcrigt omtrent plaats gehad hebbende moorden. Zoo is de Pastoor van Casarrubos del Monte in zijne woning omgebragt. Te Los Homos, nabij Logrono, is de Burgemeester met 18 dolksteken doorboord; en een kind dat zich in de nabijheid be vond ontving 4G dolksteken. De daders zijn niet ontdekt. Op den spoorweg van hier op Albacete hebben twisten plaats gehad tusschen de Fransche en Spaansche beambten. Een der Iaatstcn heeft een Franschman omgebragt, maar werd spoedig ontdekt en door de overige Franschcn aan de justitie overgeleverd. Maar groot was hunne verbazing toen zij ecnige dagen daarna den moordenaar door het dorp zagen loopenhen tot aan het station van den spoorweg beschimpende. ITALIË. Te Torre del Greco heeft op den 20ste" October een treurig voorval plaats gehad. De Bisschop van Sanscvero en zijnen neef vertoefden aldaar, tijdens de laatste op de jagt was. De Bisschop nam het geweer van zijnen neef en keerde hel wapen een paar malen omten einde het te bezigtigen. Eensklaps ging de lading af en de kogel trof den ongelukkigen jongeling in de borst, zoodat hij dood ncderviel. PRUISSEW BERLIJN, 3 November. De collecte, ten behoeve van de Protcstantsche inrigtingen van onderwijs in Hongarije, met toestemming des Konings in het rijk gehouden, heeft 6,841 th. opgebragt. In de kazerne van een garde-regement in de Alexanderslraat alhier is brand ontstaanwaardoor een vleugel van dat gebouw is vernield. Men berekent de schade op 20,000 th. Hier te lande zijn in 1856 48 doodvonnissen uitgesproken, waarvan 26 zijn voltrokken; 19 daarvan in Silezie. Met genoegen heeft men vernomen dat de Erven van wijlen den lieer Perthes, besloten hebben de zoo beroemde gcographischc inrigting op den zelfden voet voort te zetten. Op den 28sten Oct. is de kerk van de II. Elisabeth te Breslau inge stort. Gelukkig heeft zulks geen menschenlevens gekost. De Koning van Denemarken is op 28 October van zijne reis door Hol- slein en Jutland op zijn kasteel Fredcriksburg teruggekeerd. Hij zou op den 30stcn te Kopenhagen eene geheime zitting van den Staatsraad bijwonen. OOSTENRIJK. WEENEN2 November. De afgekondigde zegelwet op de dagbladen beeft alhier een slechten indruk gemaakt. De uitgevers zullen den abonnementsprijs bijna 80 pCt. moeten verhoogen, en de schatkist zal uit dezen drukkenden maatregel toch niet meer dan 1} millioen trekken. De eenigc gunstige zijde van de wet is, dat een aantal zedelooze blaadjes, die den geest der bevolking zoozeer be derven zullen verdwijnen. In de volgende maand zal de bibliotheek van den beroemden Orienta list Hammer Purgstall alhier in 't openbaar worden verkocht. Op den Fransch-Oostenrijkschen spoorweg zijn nabij Slefanau eenigc rijtuigen uit het spoor geraakt. Drie der beambten zijn daarbij omgekomen. Te Pesth is eene Fransche stoomboot uit Triëst aangekomende eerste die van de vrije Donau-vaart gebruik heeft gemaakt. De Keizer en de Keizerin van Rusland zijn op 27 Oct. op hun paleis nabij Petersburg van hunne reis naar Kieff en Moscou teruggekeerd. STABS BERIGTEN. BURGEMEESTER en WETUOUDERS van LEYDEN. Gezien art. I der Verordening regelende de invordering eener plaatselijke directe belasting te Leyden (Gem. Blad 1857 N°. 24). Doen te wetendat met de rondzending der invullingsbilletteulot opgave van het aantal kinderen boven de drie jarenhetwelk de ingezetenen leu hunnen laste hebbenaan de woningen der ingezetenendie in de termen der belasting vallenop Maandag dert 9Jcn dezer maand een aanvang zal ge maakt worden; zullende zij die zoodanig billet niet mogtcn ontvangen heb ben en op wie deze bepaling van toepassing zoude kunnen zijn, ter beko ming daarvan aanvrage ter Secretarie dezer Gemeente moeten doen. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Cour. worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Levden, 5 November 1857. van LIMBURG STIRUM, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Burgerlijke Staub. Vau den 29 October tot en met den 4 November 1S5<. BEVALLEN: A. Haremaker, geb. de Wit, D. G. P. Welevelt, D. M. van der Lindengeb. PardonZ. J. Rijkegeb. Hamaker, Z. II. van der Nat, geb. Teugels, D. J. Karreman geb. van der Drift, D. J. J. Sleyser, geb. TrapD. M. Gotzgeb. Oudshoorn D. II. M. van der Burggeb. van UldenD. S. Poplie, geb. van der Lelie, Z. R. Goudsmil, geb. Vos, Z. A. G. van Zomcrveld, D. M. Vink, geb. van der Meer, D. J. Kok, geb. RuigrokZ. P. F. Timmcrsgeb. RietbergenD. W. F. Loebcr, geb. Noest, D. C. van Venetiegeb. van BoorenD. E. van Rossengeb. Philemon D. A. de Haas, geb. de MedeD. S. C. Bolderdijk, geb. Lardë, Z. H. H. RavelliD. M. G. Veldhorstgeb. Kottner, D. G. van Leeuwen D. W. Broekhuyzen geb. Smit, D. M. van den Akker, geb. Bruin, Z. A. J. van Ark, geb. Jongeneel, D. S. E. Kneppelhont van Sterkenburg, geb. Drabbe, D. C. Wemmerslagergeb. van ArkD. tweel. J. S. van der Voordengeb. WellinkD. M. Vijlbrief, geb. Stivaar, D. E. LigtvoetZ. GEHUWD A. C. Favier, Jm. en W. Milliery, Jd. T. C. Le Febvre, Wedr. en G. Hey, Jd. A. Schipper, Jm. en F. Laven, Jd. G. Verhoog, Jm. en C. Korenhof, Jd. A. Slewe, Jm.cnC. Zandvliet, Jd. B. Opdendrees, Wcdr. en J. W. SchalkwijkJd. G. M. RoyaardsJm. en J. KoppcschaarJd. C. M. van der Worm, Wedr. en J. ten Zythof, Jd. A. van Doorn, Jm. en M. SteenbeekJd. OVERLEDENP. de Maller45 j. Joha. Ma. van Kas, 16 j. en 10 m. E. Pastor, 1 j. en 7 m. II. F. Mattaar, Z.2j. en 8 m. J. DoolZ.2j. en 2 m. Dientje Charlet25 j. J. SasburgD.14 d. M. J. Gertenaar geb. Weyting81 j. J. B. de Brie60 j. J. P. KrancnveldZ.4 m. M. Koet, D.5 j. J. Spek, D.4 m. J. F. Verlind, Z.7 j. en 8 m. A. A. Mattaar, D.5 m. A. Crama46j. J. de Tombe, 72 j.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3