60 duimen hooger gestegen dan op 10 September. De Maire van Colom biers heeft zijn dood in de golven gevonden en zijn lijk is nog niet gevon den. De eigenares van een molen te Jaujac zag haar pand door het water vernielen en moest uren lang met den dood voor oogen op een muur zitten, met drie kinderen in de armen gekneld, voor dat men haar kor. redden. Tijdens den laatsten storm zag men te Havre eene boot de haven ver laten bemand met 8 personen uil die plaats en een vreemdeling in hun midden. Iedereen was op dat gezigt met angst vervuldmaar later vernam men dat het hier eene weddenschap gold. Na een bepaald punt bereikt te hebben kwam de boot behouden terug. Ieder der manschappen ontving 100 fr. en de wedder heeft, naar men zegt, daarmede 2000 fr. verdiend. Zonder twijfel, zegt het Dagblad van genoemde stad, is bet eene dappere daad zijn leven te wagen om natuurgenootcn te redden, maar zijn eigen leven in gevaar te stellenen vooral ook nog dat zijner medemensehen alleen met oogmerk om te bluffen, zulks kan minstens eene slechte daad genoemd worden. Uit Marseille wordt gemeld dat de diligence tusschen Brignolles en Aix door twee gewapende personen is aangehouden. Met zware bedreigin gen hebben zij de reizigers al hun geld afgeperst, en zijn al morrende met 400 fr. vertrokken. Aan een der reizigers was het gelukt nog 1000 fr. in zijne laarzen te verbergenwelke som aan bun onderzoek is ontsnapt. Te Cazeneuve, dep. Vaucluse, is eene belangrijke zwavelmijn ont dekt; met de ontginning zal men spoedig een aanvang maken. Den 9dc» dezer heeft te Toulonin de diergaarde van den lieer Charles gedurende de avondvoorstelling de schoone Nubische leeuwin drie welpen geworpen, een waarvan terstond door de moeder werd verslonden; ten einde de twee anderen te reddenbegaf de Heer Charles zich terstond in het hok der leeuwin en haalde deze er uit, ten einde te trachten ze groot te brengen. Te Fumcl (dep. Lot et Garonne) heeft een meisje van 3} jaar van hare tante, onder ccnig voorwendsel, een mes gevraagd, en al spelende daarmede voortgaande hetzelve met kracht naar eene vrouw die aan tafel zat gewor pen. De vrouw, 44 jaren oud, werd daardoor in het hart getroffen en overleed twee uren daarna. Uit onze koloniën aan den Senegal zijn zeer gunstige berigten ont vangen Volgens de verslagen van het expeditie-corps had de Gouverneur Faidhcrbeaan het hoofd der ontvangen versterkingende sterkte Somrom aan den voet van een keten van rotsachtige heuvels, tusschen Bakel en Senoudiban gelegenaangetast. Die sterkte werd door een .Opperhoofd Malik genaamdverdedigddiena eenige dagen van belegde plaats ver laten heeft, zonder de bestorming af te wachten. De Profeet Al-Hadji, door onze troepen vervolgdis naar Khourouba gevlugt. Boudou en Khasso zijn van zijne bende bevrijd en de hooge dunk dien zijne bijgcloovige land- gcnoolen voor hem opgevat hadden is nu voor immer vernietigd. SPANJE. MADRID, 11 October. De ministeriele crisis is nog niet opgelost. Maarschalk Narvacz heeft echter zijn ministerieel hotel verlaten. Naar men zegt zou de Koningin na lang dobberen besloten hebben, om de verschillende rigtingen die zich onder de vrijzinnige partij voordoenin het nieuwe kabinet op te nemen maar waarschijnlijk zal haar dit niet gelukken. De Heer Bravo Murillo wordt steeds als de man beschouwd die aan het hoofd van het nieuwe Mi nisterie zal staan. Ter opleiding van Officieren voor de Marine is thans eene kweekschool opgcrigt. In het arrondissement Mola del Marques. Prov. Yalladolid, werd dezer dagen een bruiloft gehouden. De dochter van een rijk grondbezitter was in den echt getreden, en naar de gewoonte des lands inogt iedereen binnenkomen en aan hel feest deel nemen. Tegen 10 ure des avonds trad een persoon in, die de jonggehuwden op eene schandelijke wijze begon te honen. De gasten dwongen dien persoon bet huis te verlaten, dat hij ook deed, zeggende: tot straks. Toen de jonggehuwdenbegeleid door eenige hunner betrekkingen later het ouderlijk huis verlieten werd de vrouw bij het omslaan eener straat, plotseling door een man met een dolksteek doode- lijk getroffen. De broeder van het slagtoffer maakte zich van den moorde naar meester, maar moest hem, zwaar gewond wordende, weder loslaten, en overleed mede twee uren daarna aan zijne wonden. Later is de schul dige echter gevat en doet hij zijne verhooren eene helsche vreugde blijken. De berigten uil Lissabon vermelden de toeneming der koortsziekte al daar. F.ene Commissie van deskundigen heeft verklaarddat hoewel niet hij alle, echter bij vele lijders de kentcekenen van gele koorts aanwezig zijn. Dagelijks sterven er 15 a 18 personen, en alle mogelijke maatregelen worden genomen om de verspreiding der besmetting tegen te gaan; echter is de ziekte reeds naar Oporto en Vigo overgeslagen. ITALIË. In den loop dezer maand zal de Paus op nieuw een uitstapje in zijne Staten doen en onder anderen Civila-Vecchia, Cornetlo, Porlo d'Anzio en Terracine bezoeken. De Minister van Binnenl. Zaken in den Kerkdijken StaatMgr. Milesi heeft eene statistiek des lands openbaar gemaakt, waarop echter weinig slaat is te maken, want daarin wordt o. a. opgegeven dal het getal ge huwde mannen dat der gehuwde vrouwen met 100,000 overtreft. Op den spoorweg tusschen Turyn en Genua zijn op 7 Oct. door eene botsing van twee treinen verscheidene wagens vernield en eenige personen gedood of gekwetst. Op den 12dcu is de spoorweg tusschen Milaan en Venelie ingewijd. De stad Carrara, in Modena, is in slaat van beleg gesteld, en de be zetting versterkt, vanwege de aldaar plaats gehad hebbende ongeregeldheden die aan eenige personen hel leven hebben gekost. PIEUISSEN. BERLIJN, 13 October. liet laatste bulletin omtrent den toestand des Konings is minder gunstig dan het vorige, zoodat die voortdurend zorgelijk blijft. Echter hebben de Genecshceren veel hoop op zijn behoud. De onlangs te Breslau overleden weduwe van Generaal von Steinwehr, heeft aan het Fredrik-Wilhelms hospitaal alhier ongeveer 50,000 Ih. vermaakt. OO STEN 1&IJK. WEENEN, 12 October. Een der voornaamste bankiersbuizen alhier heeft zijne betalingen ge staakt, namelijk bet huis Boscoritz. Men hoopt echter dat men dit huis op de eene of andere wijze zal te hulp komendaar het actief grooler is dan het passief. In verschillende oorden van Hongarije hebben weder branden plaats gehad. De zwaarste was te Alsö-Palajlawaar 50 huizen en 70 stallen en schuren vernield werden, ten gevolge van de onvoorzigtighcid van een kind dat met lucifers speelde. RUS KAN I». Den 8sten October hebben de Keizer en de Keizerin hunne intrede te Warschau gedaan. De geestdrift der bevolking was bij die gelegenheid buitengewoon groot. Op voorsiel van de Synode te Petersburg, heeft de Keizer het houden eener collecte toegestaan, waarvan de opbrengst bestemd is tot oprigting eener Grieksehe kerk, in de straat St. Ilonore' te Parijs. Voor den wederopbouw van Sebastopol zijn 6 millioen roebels aange wezen. Men zal daarbij meer letten op het herstellen der openbare gebou wen, dan wel van de vestingwerken aan de zuidzijde, en dit laatste te minder, vermits die, welke aan de noordzijde der haven zijn gelegen, on aangeroerd zijn gebleven, en met weinig kosten nog veel sterker kunnen worden gemaakt. Op den 16dcn Julij beeft een onbekend persoon aan de gevangenis te Tumcne, gouvernementschap Tobolsk, 9 stukken lijnwaad gebragt, als een geschenk ten dienste der gevangenen. Na de overgave verwijderde de man zich terstond. Bij het ontrollen der stukken vond men daarin eene gelds waarde van 6429 roebels in theepapier gewikkeld. TURK TE, De plundering van de groole karavaan van Damascus door de Bcdouïnen heeft aldaar eene rijzing in den prijs van verschillende artikelen te weeg gebragt. De Perzische tabak wordt thans zeer duur verkocht. Ook de Engelsche geweven stoffen zijn in prijs gestegen. De Bedoulnen verkoopen de gestolen goederen voor een vierde van de waarde. KEKHMHtllV». Door de Rcmonstrantsch-Geref. gemeente te Utrecht is tot Predikant be roepen D5. M. Cohen Stuartte Alkmaar. Ds. KraaijenbeltPred. te Overscliic, heeft het beroep naar Schevcnin- gen aangenomen. STABtl BBRICTEM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien bet adres van BARinoLOMEüS Anionics van Dijk, Broodbakkerwo nende alhier, waarbij deze vergunning vraagt lot de plaatsing van een Bakkers oven in het huis aan de Botermarkt, geteekend Wijk IV. N°. 31, Alsmede het door Gedeputeerde Staten van Zuidholland in hunne handen gestelde request van Johannes Cornelis Turion, Grutteralhier woonachtig, houdende verzoek om verandering te mogen maken in de inrigting van den Stoomketelin het huis aan den Nieuwen Rijn, geteekend Wijk VII. N°. !)(J, kadaster Sectie I. N°. 1640. Gelet op Zr. Ms. besluit van den 31stcn Januarij 1821 rakende vergunningen ter oprigting van sommige Fabrijken en Trafijken. Doen te weten dat tot. het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijgc- legene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerdop het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 19dcn October aanst.des voormiddags ten 11 urezullende de belanghebbenden verpligt zijnhunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengenterwijl bij verzuim daarvanzij gehouden zullen wordenzich tegen de inwilbging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 15 October 1857. van LIMBURG ST1RUMBurgemeester. v. PUTTKAMMERSecretaris. 33urgcrltjftc Van «len 8 tot en niet den i-1 Octolber 1857. BEVALLEN M. E. van der Lelygeb. Pardon D. H. A. de Ligne, D. F. W. van der KopZ. J. M. Speelgcb. Uljee1). S. Staveleu geb. van Tongeren, 1). M. D. B. Biessot, geb. Seiarone, D. P. Zwanenburg, geb. Hakkaart, D. levenl. J. M. van der Wilg, geb. Leufgens, Z. levenl. J. van der Lindengcb. LiglvoetZ. J. C. Hansgeb. FerwerdaD. C. E. van der Markgeb. van Goudriaan D. J. Geenjaargeb. BergZ. P. Keyzergeb. Groenendijk Z. G. de Munnikgcb. BosmaarZ. A. M. Wijlenburg, geb. Carton, Z. A. Wijling, geb. Piket, D. C. D. Pommee, geb. van Oeijen D. G. la Bivière, geb. Jans, D. C. Beygeb. OvermeerD. J. M. Crama Z. J. Wellinggeb. Keerewcer, D. J. W. van Liefland geb. Plieger, Z. C. van Waalwijkgeb. Kooreman, D. J. te Boekhorst, geb. Verhaar, Z. R. Goldberggcb. van Stralen Z. A. van Ankum geb. van ZijpD. GEHUWDW. F. Taverne, Jm. en J. M. van PuttenJd. J. Reigersber gen Jm. en A. J. ReekmanJd. J. Pynaken, Jin. en M. Beurse Jd. P. Ie Mailre, Jm. en C. Dreef, Jd. OVERLEDEN: J. Berlemon 20 j. W. P. Kluit Jr.61 j. P. J. van der Poel, 56 j. B. J. Loos, Z.8 d. A. van Klaveren Z.8j. en 7 m. Louisa Sophia Lens26 j. P. L. J. RewijkZ.2 nt. II. Hcllings, 71 j. H. J. C. vanVngt, geb. Neeb, 23 j. A. C. Brider, D. ,3w. D. A. Lancel, Z.,lj. en 8 m. J. Beekman ,66 j. D. Kramp, 21 j. J. Teske Z. ,11 j. en 8 m. A. Klein Z.3 m. J. F. van Tongeren Z.5 ra. M. Beeks 56 j. Anna Ma van Luxemburg, 40 jE. van der Voet, geb. Brugman 79 jH. Jansen geb. Koolmocs, 30 j. G. Dreef, 78 j. F. Zimmelmaiigeb. Boude wij use87 j. M. J. II. Fraikin, 13 m. Agatha Jolia van der Paattw77 j. P. 11. Aalbersen47 j. S. J. U. Hoppenbrotiwer, D.3 m.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3