kende ten gunste zoowel van hen die naar een tarief als van hen die naar eigen aangifte veraccijnsen. 'sGRAVENIIAGE, 15 October. Z. M. heeft aan zijnen gezant te Weenen J. D. B. A. Baron van ïleeckeren van Beverwaard, vergunning verleend tot het aannemen van de versierselen der Orde van Medjidyé lste kl.hem door den Sultan van Tur- kye geschonken. Bij de Prov. School-Commissie alhier hadden zich voor de examina van den 3dcn en 4dcn rang 55 adspiranten aangemeldwaarvan er slechts 35 zijn toegelaten. Volgens de Schelde zullen de onderhandelingen over de hernieuwing van het handelsverdrag tusschen Nederland en België binnen weinige dagen worden hervat. Naar men zegt is de quaeslie van den spoorweg van Ant werpen naar den Rijn ter zijde gesteld, zoodat nu beide partijen het ge makkelijk over de andere punten zullen eens worden. De belangstelling in het lot der Maleijers blijft steeds aanhouden, zij worden in de gevangenis door aanzienlijke personen bezochten voortdu rend worden hun allerlei versnaperingen toegezonden. De persoon v. E. is in cassatie gekomen tegen de uitspraak van het Prov. Geregtshof in Zuidholland, waarbij was bevestigd het vonnis der Arrond.-Regtbank alhierin de zaak van het dragen eener schutters uniform, tot welk wapen v. E. niet behoorde. Gisteren avond is uit het Zieken levenloos opgehaald het lijk eener jonge dochter. Als oorzaak van dit onheil wordt opgegevendat zij in het water is gestortdoordien zij daaruit een hondje wilde reddendat zij gewoonlijk des avonds uitliet. De afdeelingen van de Tweede Kamer zetten dagelijks het onderzoek over de verschillende aanhangige wets ontwerpen voort. Zij zijn thans ge naderd tot de ontwerpen tot bevordering van den aanleg van spoorwegen. Van verschillende zijden bekomen de leden der Kamer te dien aanzien be langrijke inlichtingen en mededeelingen. 0. a. verneemt men, dat de Admi nistrateur delégué de Ia banque internationale suisse, de Heer Blyse, Con- cessionnaris van den spoorweg van Vlissingen lot den Rijnaan de leden eene memorie heeft doen toekomenwaarin hij het onmiskenbare groote belang van de spoorwegen in het algemeen en van dien van Vlissingen tot den Rijn in het bijzonder aantoont en met statistieke opgaven staaft. Die spoorweg moet de kortste gemeenschap tusschen de Noordzee en den Rijn vormen. BMTENLANDSCHE 11KR1GTKN. BELGIË. BRUSSEL, 14 October. Men verwacht eerstdaags een allerbelangrijkst regtsgeding. Te Leeuw SL Pierre heeft de Pastoor Rombouts, in overeenstemming met den Burge meester en het bureau van liefdadigheid eene inzameling gedaan voor de oprigting van een hospitaal. Nadat 33,000 fr. waren verkregen eischte het bureau de storting, maar de lieer Rombouts verklaarde dat hij de gelden, zoowel met goedkeuring van den Aartsbisschop van Mechelen als van de inteekenarenzou gebruiken voor de vestiging eener inrigting van gods dienstig onderrigt, onder bestuur van geestelijke zusters. Men zal thans alle mogelijke pogingen aanwenden om het geld voor het oorspronkelijke doel terug te krijgen. Een uitdrager te Gent bezat reeds sedert jaren een oude kast die hij maar niet kon verkoopen. Ilij besloot dit meubel in stukken te hakken, maar ontdekte, daarmede bez:g zijnde, eene verborgene lade, met 36,000fr. in bankpapier en twee beursjes met goud geld. ENGELAND. LONDEN, 13 October. Het gerucht omtrent de terugroeping van Lord Canning bevestigt zich niet. Men zegt dat de Regering hiermede zal wachten lot aan de bijeen komst van het Parlement. Het ontslag van dien ambtenaar zou een ge schikt middel zijn om de oppositie te vrede te stellen. Van den Secretaris der O. I. Compagnie te Calcutta is het volgende berigt van 9 Sept. ontvangen: Men rekent, dat Generaal Outram zich den 12<tcn Sept. met Generaal llavelock zon kunnen vereenigenen dezen met 1270 man en eene batterij artillerie versterkenals wanneer zij gezamentlijk tot ontzet van Lucknow zouden oprukken. Den 2,len September was de be zetting dezer plaats nog vol moed en goed voorzien van leeftogl en krijgs behoeften. Twee afdeelingen inlandsche troepen uit Madras waren van Ba- neeganze vertrokken om de groote wegen te zuiverenen de Gouverneur van Nepaul had 1000 man afgezonden om de rust in de districten aan den linkeroever van de Ganges te bewaren. Wat Delhi betreftmeende men dat de belegeraars tegen de helft van September 15000 man sterk zouden zijn, en dat alsdan de storm zou worden ondernomen. De troepen waren vol moedde levensmiddelen zijn in overvloed voorhanden. Seinde is ge trouw gebleven, en de opvolger van Ghoolah Sing heeft genoegzaam alleen voor de leeningin dal landschap ondernomeningeschreven. De openbaarmaking dezer beriglen heeft gunstig op het publiek gewerkt, niet omdat zij nieuwe daadzaken behelzen, maar omdat zij de gunstige ver wachtingen, vroeger opgewekt, bevestigen. Men gelooft dat alles zonder overdrijving maar ook zonder terughouding is medegedeeld. Van de gelden voor de slagtoflers van den Indischen opstand bijeen- gehragt zijn dezer dagen 18,000 naar Calcutta overgemaakt. De Times heeft het overschot van de vroeger ingezamelde gelden, ten hehoeve van het Krim-fonds, ter. bedrage van 3082 voor die ongelukkigen afgestaan. Het schip Austria dat op den 5dcn dezer met troepen naar Indië van Plymouth was vertrokken, is weder teruggekeerd, hebbende door den storm twee ankers, vier booten en bijna al de versehansingen en luigaadje ver loren. Een soldaat was mede verdronken. Onze stad is nog altijd vol over de ontdekking van dien noodlottigen reiszak op de Teems. Het gerucht dat het lijk gebruikt is voor weten schappelijke onderzoekingen is onaannemelijk. De policie heeft nog geen zeker spoor in deze zaak kunnen vindenmaar vertrouwt hierin te zullen slagen door middel van de kleedcren en den reiszak. De kleedermakers alhier hebben verklaard dat de kleederen van buitenlandsch maaksel zijn. Vele personen hebben bij deze gelegenheid aangifte gedaan van bloedver wanten en vrienden, die in de laatste dagen plotseling zijn verdwenen, waaruit blijkt dat zulks alhier, zelfs onder de gegoede klasse, zeer dikwijls plaats heeft. Wel heeft men twee hoofden gevondenmaar die zijn blijk baar uit eene ontleedkundige school afkomstig. Allerwaarschijnlijkst heeft de moord plaats gehad in een dier slechte huizen, die in de nabijheid der rivier maar al te veel gevonden worden. Uit het onderzoek der Genees- heeren is geblekendat het nog niet zeker is dat het lijk dat van een mannelijk persoon is; dat eenige stukken van het ligchaam als gekookt waren en dat de verminking door eene in de ontleedkunde ongeoefende hand was gedaan. De policie heeft eenig vermoeden op twee vrouwenmaar durft zich voor- zigligheidshalve daaromtrent niet uitlaten. In de nabuurschap van S'. George Road is nu drie weken geleden een persoon verdwenendie de alge- meene opmerkzaamheid lot zich trok, zoowel door de veelheid zijner uit gaven, als door de juweelcn, edelgesteente enz. die bij droeg. Zijne zakken waren altijd vol geld en het was zijn grootste vermaak zijne kennissen rijkelijk te onthalen. Deze man heeft men in een berucht huis van Old Drury zien binnentreden, maar later niets meer van hem vernomen. Wat zijne kleederen betreft, zou er veel overeenkomst zijn met die bij het lijk gevonden. Alles is slechts gissing, maar het onderzoek wordt met ijver voortgezet. Zondag morgen zijn in een tunnel van den Great Northern spoorweg drie arbeiders vermorseld, door twee elkander voorbijgaande treinen. Ook nabij Derry in Ierland heeft de botsing van een trein met een kolenwagen aan twee machinisten het leven gekost. Tusschen de Vereenigde Stalen en den Koning van Siam is een ver drag gesloten, gelijk aan de overeenkomsten door Frankrijk en Engeland met dien Vorst gesloten. Rusland was lot een gelijk oogmerk te Bangkok in onderhandeling. Te New-York hebben in de laatste weken niet minder dan 270 faillis sementen plaats gehad. Uit Havana wordt gemeld, dat bij Cardenas op nieuw een slaven haler is genomendie een 500-tal slaven aan land wilde zetten. De Kapi tein was een Noord-Amerikaan en de bemanning bestond bijna geheel uit Spanjaarden en Portugezen. De Mexikaanschc bladen bevatten het verhaal van verschrikkelijke mis handelingen die een man, in de nabijheid van Tecoman woonachtig, aan zijne vrouw heeft doen ondergaan. Guadalupe Escudero, een man reeds op jarenhad eene nog jonge vrouw gehuwd en vatte spoedig verdenking op omtrent hare huwelijkstrouw. Hij kwam op het denkbeeld om haar door herhaalde geeseling tot bekentenis te brengen. De vrouw, hoewel onschul dig, deze handeling moede, bekende alles wat bij verlangde. Maar nu be gon haar lijden eerst regt. Woedend geworden geeselde hij haar drie malen daags, en dompelde haar daarna in bet water. Daar het monster afgezon derd in een bosch woonde, kon hij deze en nog andere martelingen zeer goed volbrengen. Na twee maanden is het de ongelukkige vrouw echter gelukt aan zijne banden te ontkomen en genoemd dorp te bereiken. Op hare verklaringen is de schuldige terstond in hechtenis genomen. FRANKRIJK. PARIJS13 October. De Keizer zal den 20s,cn naar Compiègne vertrekken om aldaar gedurende eene maand te verblijven. De geruchten omtrent eene zamenkomst van den Keizer met dien van Oostenrijk aan bel Bcijcrsche Hof blijven stand honden. De Mon. de la Flotte zegt dat de Keizer voornemens is voor hel eind dezer maand naar Marseille te gaan. Bij Kciz. besluit is een nieuw reglement voor het College de France vastgesteld. Deze inrigting van hoogcr onderwijs stond tot nog toe schier geheel onder bestuur der vergadering barer Hoogleerarenbij het nieuwe reglement wordt zij onder regtslreekseh en onmiddellijk gezag des Ministers van Onderwijs gesteld. Men noemt dezen maatregel een coup d'elut scolasliquc. De Keizer is voornemens, de nederlaag van Atlila in 451, op het Altilaveld bij Chalons, door een gedenkteeken te vereeuwigen. Het bevestigt zich dal onze Regering aan die van Engeland het aan bod heeft gedaanom de troepen naar Indië bestemdover Fransch gebied te laten trekken. De Engelsche Regering zou dit aanbod nog niet hebben aangenomen, uithoofde van de moeijelijkhedcn verbonden aan de inscheping van troepen en materieel in onze havens. Te Barst (dep. van de Moezel) leeft nog een krijgsmanFotré genaamd die gediend heeft bij de batterij, waarover Bonaparte, tijdens het beleg van Toulon, bevel voerde. Hij is 83 jaren oud. De Keizer heeft naauwkeurige inlichtingen omtrent hem gevraagd. Van Camaret (dep. Finistère) verneemt men de schipbreuk van onder scheidene vaartuigen: zoo als van de Parisiennevan Nantes, waarbij van de bemanning (17) slechts 2 personen zijn gered; de Célestinevan Bor deaux, waarvan de bemanning is gered; gelijk ook die van de Anna Tvonna, van Huray. Ook de Engelsche brik Volant is vergaan, maar het is mogen gelukken de manschap te redden. Treurig zijn de beriglen die men nog uit het Zuiden des lands ont vangt over de plaats gehad hebbende overstroomingen. Het water was nog

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2