KORT VERSLAG ZITTING VAN BEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. BIJBLAD I». 34. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van 28 September ó857JY°. dd6.) -ooo-o-o 'O ofc-o-c-©— Zitting van 31 September. Tegenwoordig de HH. de MoenKrantz, Stoffels, Siegenbeek, Sikkel Groos, Huyser, Kluit, van Kaathoven, Gevers, du Rieu, le Poole, Ysselstcyn, Lisman, Bucaille, Ilubreeht, ten Sande, Cock, Olivier en de Voorzitter. Nadat de Burgemeester heeft medegedeeld dat de Heer Tollens kennis bad gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonenworden de notu len van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt vervolgens mede: 1°. Het Provinciaal Blad van Zuid-Holland N°. 92, van 1857, houdende aanbeveling tot aanschaffing van bet te 'sGravenhage uitgegeven wordende Dagblad van Zuid-Holland en 's Gravenbage. Dit is aangenomen voor kennisgeving en besloten, om zoo noodig, daarop bij de behandeling van de begrooting voor 1858 terug te komen. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 2den dezer maand, waarbij de rekening der dienstdoende Schutterij over 1856 definitief wordt goedgekeurd. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 8slcn dezer maand, houdende mededeeling der bedenkingen van den Minister van Binnenlandscbe Zaken, ten opzigte van de voorstellen tot heffing van directe belastingen en tot afschaffing der over het vorig jaar geheven directe belasting. 4°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 9deu dezer maand, waarbij wordt goedgekeurd bet Raadsbesluit van den lstcn bevorens, tot de onderbandsche verhuring aan J. 11. Coronel van het daarbij bedoelde buis. Deze zijn aangenomen voor kennisgeving. 5°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland van den 12dcn dezer maand, daaibij aandringende op verdere inkrimping of gebeele intrekking van het snbsidie aan de armbestu ren met een daartoe betrekkelijk rapport. Dit is aangenomen voor kennisgeving en besloten gedurende een maand ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Burgemeester legt over: 1». De begrootingen van de navolgende instellingen voor 1858, als van: het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis Jj. het R. C. Armbestuur; c. bet Oud-Catboliek Armbestuur; d. bet Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis; e. de Kamer van Koophandel en Fabrieken. 2°. Voordragt van Burgemeester en Weihouderslot w ijziging van de plaat selijke belasting, naar aanleiding der bovengemelde sub. n°. 3 medegedeelde dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie. 3°. Voordragt van Burgemeester en Wethouderstot wijziging van de plaat selijke belasting op het geslagt. 4°. Voordragt van Burgemeester en Wethouderstot wijziging der verorde ningen omtrent de belasting voor het gebruik van Gemeentewerken en be zittingen. 5°. Voordragt van Burgemeester en Wethouderstot vereeniging der Ge meente-administratie met die van het Rijk, in zake de plaatselijke belastingen. 6°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders omtrent de ingediende verzoeken tot teruggave van plaatselijke belasting over 1856op grond van art. 245 der Wet van 29 Junij 1851 (Slaatsbl. n°. 85). Besloten al deze stukken te stellen in handen van de Commissie van Fi- nantie, ten fine van berigt en raad. 7". Een adres van H. K. Nolles c. s.Kooplieden in brandhout en bagge- laarturfhoudende het verzoek om eene vermindering van de belasting op het brandhoutden turf en het liggeld. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 8°. Eene nadere voordragt van Burgemeester en Wethouders omtrent de opheffing van de Vleescbhal. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag 1". De benoeming van een' Commissaris voor het Delftsche en Haagsche volkschuiten-veer. Nadat de HU. Gevers, Ysselsteyn en ten Sande waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, is men tot de stemming overgegaan en blijkt het bij 19 stembilleltenovereenko mende met het getal aanwezige ledendat zijn uitgebragt, op P. J. Broek- hoff 8, J. P. de Water 5, II. Dercksen 2, J. G. van der Stoop 2, J. Carree en li. M. Smulders ieder eene stemmen. Niemand alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereeuigd hebbende, is men tot eene tweede stemming overgegaan en blijkt het bij 19 stembillelten, overeenkomende met het getal der aanwezige leden, dat daarbij verkregen: P. J. Eroekhoff 11, J. P. de Water 7 en II. Derkscn óéne stemmen. Weshalve tot Commissaris van het Delftsche en Haagsche volkschuiten-veer is benoemdPieter Jacobus Broekkoff. 2°. Het voorstel van bet Raadslid Dr. C. W. H. van Kaathoventot be noeming eener Commissie uit den Raad, tot een onderzoek omtrent de stads kolken en riolen. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, Is met algemeene stemmen besloten tot de benoeming dezer Commissie, zoodanig als zulks bij het voorstel breeder is vermeld. Hierna tot de benoeming dezer Commissie overgegaan zijnde, blijkt het bij 19 stembillelten, overeenkomende met bet getal aanwezige leden, dat zijn uitgebragt op de HH. van Kaathoven 15, Hubrecht 9, Gevers 8, Sikkel Groos 7, van der Boon Mesch 3, du Rieu 3, Cock 2, Siegenbeek 2, le Poole, van Limburg Slirum, de Moen, Olivier en Kluit, ieder eene stemmen, terwijl een billet blanco was gelaten. Zijn alzoo tot deze Commissie benoemd de leden, van Kaathoven, Hubrecht en Gevers; dan vermits laatstgemelde verlangt heeft van deze Commissie te worden verschoond, is met algemeene stemmen goedgevonden in diens plaats te verzoeken, het lid Sikkel Groos, als het opvolgend lid op wien zich de meeste stemmen hadden vereenigd. 3°. De rekening van de Armverzorgers der Oud-Catholijke Gemeente over 1856. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie is deze rekening met algemeene stemmen goedgekeurd, in ontvang tot een bedrag van 421.78 en uitgaaf ad 420.62, sluitende alzoo met een batig saldo van 1.16, het geen de rendant gehouden zal zijn in de eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. 4". Het adres van J. A. H. van Harlrop, houdende het verzoek om lot adjunct Stads-Klokkenist le worden benoemd. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethouders is met 18 tegen <!éne stemmen zijnde die van het lid Siegenbeekbesloten dit verzoek intewilligen, en mitsdien J. A. H. van Hartrop tot adjunct Stads-Klokkenist te benoemen. 5°. Het adres van de gezamentlijke Nacht-, Brand-en Klapwakersdaarbij verzoekende verhooging van hun loon. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, Is met algemeene stemmen besloten dit verzoek voor geene gunstige be schikking vatbaar te achten. 6°. liet verzoek van B. Kreft tot het leggen eener sloep voor het perceel op de Steenstraat Wijk VN°. 38. Overeenkomstig bet rapport van Burgemeester en Wethouders is dit met algemeene stemmen toegestaan. 7°. Het verzoek van P. Muller tot het leggen eener stoep voor zijn huis op de Breedestraat Wijk IV, N°. 275. Ook dit verzoek is met algemeene stemmenovereenkomstig het rapport van Burgemeester en AVethouders, toegestaan. 8". Ver/.eek van C. van Leeuwen, tot het maken van naar buiten open slaande deuren en een windkast aan het perceel Wijk V. N°. 379 en 380. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethouders is met alge meene stemmen besloten, hem dit verzoek tot wederopzeggeu toe le staan, mits betalende de verschuldigde belasting volgens N°. 39 en 41 van het tarief, vastgesteld den 5 Maart dezes jaars. 9°. Hel rapport van de Commissie van Finantieaangaande den tijd waarop de teruggave van plaatselijke belastingen bij wijze van subsidie aan de gesub sidieerde instellingen van weldadigheid eenen aanvang zal nemen. Bij het verschil van gevoelen onder de leden dezer Commissiedaar de meerderheid van oordcel is, dat dit geacht moet worden in te gaan met hel tijdstip, waarop de nieuwe verordeningen op het punt der belastingen in werking zijn gekomenen alzoo voor het gemaal en geslagt met 1 Januarij 1856, en voor de brandstoffen met 23 Mei 1857, en de minderheid het gevoe len aankleeft dat hiermede eerst met 1857 een begin kan worden gemaakt wanneer na het einde des jaars, doch vóór het opmaken der rekening, na op gave van wege de gesubsidieerde Godshuizen en Armbesturen van het bedrag der betaalde belastingen, bij eene suppletoire begrooting daarvoor subsidie zal moeten worden verleend is na deliberatie dit laatste gevoelen door den Bur gemeester in rondvraag gebragt en met 14 tegen 5 stemmen zijnde die van de leden: de Moen, Kranlz, Gevers, Ysselsteyn en Hubrecht, aangenomen en alzoo dienovereenkomstig besloten. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van de Wed. LA LAU.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5