Met leedwezen verneemt men, dat de toestand waarin de machinist Gys- man verkeert, die zooals men weet bij het ongeval was verwond geraakt, niet zoo gunstig is als eerst werd vermeend. Het laat zich voorziendat hij nog een geruimen tijd niet in de gelegenheid zal zijnzijne gewone werkzaamheden te verrigtenzoodat ook deze oppassende man wel aan de weldadigheid mag worden aanbevolen. Bij den Minister van Finantiën is onder de letters C. P. en het post merk 's Gravenhageontvangen 1402.47jtot voldoening van verschuldigd successie-regt. Onder de aangekomen vreemdelingen alhier, bevindt zich ook de be roemde Parijsche Advocaat Chaix d'Est-Ange. I l;LHTK\LAM)SCIIIi HEItlGTEM, BELGIË. BRUSSEL, 14 September. Voor het alhier te houden Oogheelkundig Congreshebben reeds 13 Regeringen, Afgevaardigden benoemd. Het getal personen, die daaraan zullen deelnemen, bedraagt nn reeds meer dan 200. Een dagblad van Brugge berigt dat onlangs een meisje in een lief dadig geslicht aldaar was getreden, en thans aan hare ouders te kennen had gegeven, dat zij onder het ouderlijk dak wilde tcrugkeeren. De ouders gingen haar afhalen, maar het meisje werd hun geweigerd. De Vrede- regter was niet gelukkiger; want bij zijne komst was het meisje verdwenen. ENGSLAAD. LONDEN13 September. De Koningin heeft voor de hulpbehoevenden in Indië 1000 geschon kenhaar gemaal 300 de Hertogin van Kent 100 Lord Palmerslon 100 Lord Dalhousie 500 en de Bank 500 Het berigt dat Lord Dalhousie daartoe zijn pensioen had afgestaan, is dus ongegrond. In het Regeringsblad zijn de benoemingen van twee nieuwe Pairs op genomen, namelijk: de Hecren Macaulay en Robert Grosvenor. Van regeringswege is thans weder aangekondigd, dat hij die eene OfFiciers-pIaals heeft vervuld, en thans een getal van 1000 strijders op de been brengt, den rang van Luit.-Kolonel kan verkrijgen. Wanneer al de naar Indië bestemde troepen daar te lande zullen zijn aangekomenzal onze magt 87,000 man bedragen. Men heeft berekenddat het leger der muitelingen in Indië over ten minste 2 millioen kan beschikken, hetwelk uit de rijkskassen is gesto len en onderling verdeeld; en zoo groot is hunne vrees en wantrouwen, dat ieder soldaat zijn aandeel bij zich draagt, hebbende men na de afge slagen uitvallen van Delhi verscheiden gesneuvelden gevondendie meer dan 150 bij zich droegen. De Indische brievenmaalzoolang reeds verwachtis nog niet te Mar seille aangekomen, maar de berigten zijn uit Alexandrie naar Malta en Cagliari verzonden, en van daar door den telegraaf overgemaakt. De staat van zaken is weinig veranderd en niet gunstig voor onze Regering. Gene raal Ilavelock heeft den 29stc" en 30sten Julij te Aboupour, aan den Ganges, de muitelingen verslagenen hun bijna al hunne kanonnen ontnomen. Hij hoopte den 31s,en Julij Lucknow te bereiken. Te Denapore zijn het 7de, 8S,C, 12<ic en 40stc reg. ongeregelde ruiterij aan het muiten geslagen. Den 23steo Julij heeft het 10dc reg. onzer troepen 800 dier opstandelingen ter neêr geschoten in een gevecht dat het hun leverde. De overigen zijn naar Benares gelrokken. Te Delhi was op 27 Julij nog niets veranderd. De versterkingstroepen begonnen aan te komen. Generaal Reed was door ziekte genoodzaakt het opperbevel over de belegeringstroepen neder te leggenin zijne plaats heeft de Generaal Wilson het bevel aanvaard. Te Agra blijven de Europeanen stand houden. Generaal Nieolson heeft Sealkote ver en waaruit zij zijn opgenomen op cvcnbcdocld schip, zijnde het Fransche fregatschip Talisman, gevoerd door Kapitein Victor Foubert, welke Gezag voerder hen den 13den September te Rio de Janeiro heeft aan wal gebragt; dat, nadat de Twenthe was verlaten, de vlammen aan alle zijden zijn uit gebroken en kort daarna de groole en bezaansmast over boord zijn geval len; dat de beschuldigden den 14den Augustus in de nabijheid der haven van Funchal zijn aangehouden, allen gewapend met messen, welke hun aldaar zijn afgenomen. Met uitzondering van de l5te, 3de, 10dc, en 21sll! beschuldigden, erkennen allen het schip in rook of brand te hebben gezien, doch opgeven niet te wetenwie den brand gesticht heeft. Overigens ontkennen allen brandende stoffen in de kajuit of elders in het schip te hebben geworpen of verspreid en de bluschmiddelen te hebben vernield of verwijderd. Mitsdien worden de beschuldigden door den Procureur-Generaal beschul digd van: wederspannigheid door aantasting en wederstand, feitelijk en ge welddadig gepleegd aan boord van een koopvaardijschip, door mindere sche pelingen ten getale van meer dan 20 gewapende personenjegens hunne meerderen in rang, zijnde de schipper en stuurlieden van dat schip, en alzoo jegens ambtenaren, werkzaam ter uitvoering der wet. Daarenboven: de lsle, 2de en 4de beschuldigden: Poging tot moedwilligen doodslag, ver gezeld van eene andere misdaad, en, voor zooveel den 2deD beschuldigde betreft, gevolgd daarenboven vau eene derde misdaad en van een wanbedrijf, doch niet gestrekt hebbende om het plegen van die misdaden of dal wan bedrijf voor te bereiden, gemakkelijk te maken, of de ontdekking daarvan voor te komen; welke poging, door uiterlijk bedrijf gebleken en tevens tol een begin van uitvoering overgeslagenniet dan door toevallige en van der daders wil onafhankelijke omstandigheden is weêrhoudenen hare uilwer king gemist heeft; en nog de 2dc beschuldigde: moedwillige verwonding, uit welke ziekte of beletsel om te werken van meer dan 20 dagen is ont staan, en moedwillige brandstichting in een schip, van dien aard, dat te voorzien wasdat daardoor mcnschcnlevcns in gevaar konden worden gebragt. De St. Cour. bevat het programma voor de opening van de vergade ring der Stalcr.-Generaaldie op Maandag den 21stcn dezer op de gewone wijze zal plaats hebben. Gisteren hebben de troepen in de vlakte van Waalsdorp manoeuvres in het vuur uitgevoerd, onder bevel van den Generaal-Majoor van Muiken. Een dragonder wiens paard onwillig was, moest dit aan de hand naar de kazerne terugbrengen. Onderweg is hij door bet paard zoodanig aan zijn been geslagen dat hij ernstig is gekwetst. Bij de werkzaamheden aan den nieuwen dokput te Nieuwe Diepheb ben de aannemers, zoowel als de werklieden, eene groote teleurstelling ondervonden. Men had nog maar een el te gravenom de noodige diepte te verkrijgen, toen er op verschillende plaatsen wellen zijn ontsprongen, die alles onder water hebben gezet. Men zal thans lot baggeren moeten overgaan. Een groot aantal der poldergasten zijn dan ook reeds naar elders vertrokken. Uit Harlingen wordt gemeld dat de uitvoer van vee naar Engeland thans zoo groot isdat de gewoonlijk varende stoombooten geene ruimte genoeg aanbieden. Uit Zutphen wordt gemeld dat het landgoed de Havezalhe Voorston den, door den Heer Baron de Vos van SteenwijkBurgemeester van Zwolle, bij publieke veiling is aangekocht; de gezamenlijke opbrengst is geweest ruim ƒ172,000. Door de Theologische faculteit van de Hoogeschool te Groningen is de lieer E. R. Borgesius, Theol. Cand. aldaar, bekroond, wegens de beant woording der uitgeschreven prijsvraag. De krijgsoefeningen in het geretrancheerde kamp Willem II nabij 's llcrlogenboschworden geregeld voortgezet en lokken een aantal toe schouwers uit. Iedereen wordt in verrukking gebragt door de vlugheid der rijdende artillerie, die op het zeer heuvelachtige terrein ongelooflijk snelle bewegingen met juistheid uitvoert. 'sGRAVENHAGE 15 September. Bij Kon. besluit van 20 Aug. 11.is goedgekeurd het door de Staten der provinciën Zuidholland en Utrecht gemeenschappelijk vastgesteld regle ment voor het groolwaterschap van Woerden. Z. M. heeft goedgevonden te benoemenbij den plaalselijkcn staf, tol 2den Luit. en plaatselijken Adjudant der 2dc kl. te Gorinchemden Sergeant N. H. F. Sluysken, van het lste reg. infanterie; bij het wapen der infant.: tot 2dcn Luit.-Kwartiermeesterbij het lstc reg., den Sergeant II. F. T. Boekhorst, van het Gdc reg.; bij het 2de reg., den Sergeant W. N. Kreyger, van het 8ste reg.; bij het 3de reg. den Sergeant F. van Thicl, van het Gde reg.; bij het 7de reg., den Sergeant-Majoor W. J. Ie Febre van het reg. grenadiers en jagers; bij het 8S,C reg., den Sergeant J. Wanjon, van het Gdc reg.; bij het wapen der cavalerie: bij het 2(le reg. dragonders, tol 2deo Luit.-Kwartiermeester, den Sergeant J. J. Simons, van het reg. grenadiers en jagers, bij hel wapen der artillerie: bij het 2de reg. vesting-artillerie, tol 2den Luit.-Kwartiermeester, den Sergeant-Majoor J. W. Smeels, van liet reg. vcld-artillerie. In het reisplan van II. M. de Koningin is eenigc verandering geko men. 11. M. zal zich eerst naar Darmstadt begeven, ten einde den Keizer en de Keizerin van Rusland te ontmoetenen dan met hen naar Stuttgart reizen. H. M. is gisteren morgen met Prins Alexander van hier vertrokken. II. M. de Koningin en Z. K. 11. Prins Frederik hebben voor hun ver trek aanzienlijke bijdragen geschonken, ten behoeve der weduwe en wee zen van den ongelnkkigen machinist van den Kon. Franschen schouwburg J. van llces. Ook de leden der Witte Sociëteit hebben eene ruime som lot dat einde bijcengebragt. De voorstelling, gisteren avond in den Franschen schouwburg ten hunnen voordcclc gegeven, heeft eene som van ruim G00 opgeleverd. woest. Te Kolaporc, in het land der Maralhenis het 27ste reg. inlandschc infanterie van Bombay in opstand gekomen. Men gelooft dat de Europesche troepen die beweging hebben onderdrukt, maar niettemin heeft dit feit de gemoederen in de provincie Bombay zeer verontrust. De Rajah is naar Bombay opgezonden. In het presidentschap Bombay is eene zamenzwcring onder de Mahomedanen ontdekt, ten gevolge waarvan vele gevangennemin gen zijn gedaan. Van het eiland Mauritius zijn troepen aangekomen. De kolonne van den Kolonel Stewards heeft Indore bereikt en in Midden-Indië is de rust hersteld. Generaal Campbell is Ie Calcutta aangekomen. Bij het ontvangen der eerste berigten omtrent den opstand in Indië, vernam men het in de lucht springen van het kruidhuis te Delhi. Het vol gende is den hoofdinhoud van het aan de Regering overgelegd officiëcl rap port van den Luitenant Forrest, die met den Luitenant Willoughby daarbij tegenwoordig was. De beide Officieren bevonden zich des morgens, toen de opstand uilbrak, met Sir Charles Metcalfe in het tuighuis, toen zij van het verraad der Cipayers berigt kregenwaarop zij onmiddellijk toebe reidselen maaktenom een aanval op het tuighuis te verhinderen. Sir Charles Metcalfe, die zich verwijderd had, om te vernemen, hoe ver de opstand zich uitstrekte, keerde echter niet terug. De Luitenant Forrest sloot en barrikadeerde de poorten en liet eenige zesponders met dubbele lading onder het bevel van den Onder-Conducteur Crow en den Sergeant Stewart zoodanig stellen, dat zij den ingang beheerschten. Nog twee zes ponders werden binnen geplaatst voor de poort van het magazijn, dat door eene menigte Spaar.sche ruiters werd verdedigd. Voorts werden twee andere zesponders zoodanig gesteld, dat zij te gelijker tijd de poort en het nabu rige kleine bastion beheerschten, en werden er nog andere stukken geschut aangevoerd met het doel om deze positiën nog te versterken. Ter naauwer- nood waren deze toebereidselen gemaakt, toen er eene bende muiters ver scheen die van de verdedigers verlangde de poort te openen. Daar dit geweigerd werdvoerde men stormladderswelke de Koning van Delhi ge leverd hadaande muiters beklommen de muren en drongen in de rigting van het arsenaal voort. Thans openden de kanonnen het vuur en hragtcn eene onbeschrijfelijke slagting in de gelederen van den vijand te

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2