KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD H°. 93. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van 7 September Ó857iF°. d07.) -<>ooo-oQc-&<xx>- Zitting van 1 September. Al de leden tegenwoordig. De notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekenrd. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: De beëediging en installatie der nieuw inkomende leden, en worden ach tervolgens in handen van den Burgemeester de gevorderde eeden of beloften afgelegd door de HH. Prof. J. van der Hoeven, Mr. D. Tieboel Siegenbeek, Mr. C. J. Luzac, P. H. Baron Taels van Amerongen, M. G. ten Sande, Mr. H. Ge vers, Mr. H. C. Huyser, Mr. H. P. J. Tollens en Mr. N. Olivier, waarop deze als leden van den Gemeenteraad zijn geïnstalleerd en als zoodanig hebben zitting genomen. De Burgemeester deelt mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 25 Augustus jl-, houdende magtiging om met het gemeentebestuur van Amster dam in overleg te treden, over de regeling van het met die gemeente be staande beurtveer. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van den 26 der vorige maand, waarbij de ontvangst berigt wordt van een afschrift der verordening, houden de wijziging van de arlt. 59, 61 en 74 der algemeene politie-verordening. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over 1°. De rekening van den Armverzorger der Oud-Calholijke Gemeente over 1856. 2°. De begrooting van Bestuurderen van het Werkbuis voor 1858. 3°. De begrooting van Commissarissen van de Onderwijzers-Kweekschool voor 1857/58. 4°. De begrooting van de Schutters-raad der dienstdoende Schutterij voor 1858. 5°. De begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor 1858. Besloten deze stukken te stellen in banden van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 6". Een adres van C. Fransen, houdende verzoek om gemeentegrond. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 7°. Adressen om tot Commissaris van het Delftsche en Haagsche volkschui- tenveer te worden benoemdals van F. C. van BijleveldP. van den Heu vel, B. J. van Trotscnburg en J. P. te Water. Nedergelegd ter inzage van de leden in de leeskamer, terwijl besloten is in eene volgende vergadering tot de benoeming over te gaan. 8°. Een rapport van de Commissie van Finantie omtrent de teruggave van betaalde plaatselijke belasting aan de godshuizen en armbesturen. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. De Burgemeester brengt in behandeling: 1°. De benoeming van twee Wethouders dezer gemeente, in plaats van de HH. H. P. C. Stoffels en Mr. N. Olivier, ten gevolge van hunne periodieke aftreding. Nadat de HH. Kluit, Gevers en van Kaalhoven, waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming voor de benoemingen in deze vergadering uit te maken, zijn bij 25 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt ter vervulling der vacature door de aftreding van den Heer H. P. C. Stoffels, op de HH. Stoffels 14, Lisman 6 en Sikkel Groos 5 stemmen. Is alzoo tot AVethouder benoemd de Heer H. P. C. Stoffels, die, in de vergadering tegenwoordig, verklaart zijne benoeming aan te nemen. Ter vervulling der vacature door de aftreding van den Heer Mr. N. Olivier, zijn bij 25 stembilletlenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de HH. Olivier 14, Sikkel Groos 5, Lisman 2 en llubrecht 2 stemmen, terwijl 2 billetten blanco waren gelaten. Weshalve tot AVethouder benoemd is de Heer Mr. N. Olivier, die, iu de vergadering tegenwoordig, verklaart zijne benoeming aan te nemen. 2°. De benoeming van twee Ambtenaren van den Burgerlijken Standter vervanging van de HH. H. P. C. Stoffels en Mr. N. Olivier. A'oor de lste benoeming worden bij 25 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de HH. Stoffels 18, Olivier 2 en A'sselsteyn ééne stemmen, zijnde 4 billetten blanco gelaten. Zoodat benoemd is de Heer H. P. C. Stoffels. Voor de 2llc benoeming zijn bij 25 stembilletlen, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de HH. Olivier 15, Ysselsteyn2, Stoffels en Hubrecht ieder ééne stemmen, terwijl 6 billetten blanco waren gelaten. Is alzoo benoemd de Heer Mr. N. Olivier 3°. De benoeming van twee Commissarissen over dezer Stads Bank van Leening, ten gevolge der periodieke aftreding als leden van den Gemeenteraad van de HH. M. G. ten Sande en Mr. D. Tieboel Siegenheek. Zijn voor bet lste lid bij 25 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de HH. Siegenbeek 20, Hubrecht 2 en Huy ser ééne stemmen, zijnde 2 billetten blanco gelaten. En voor het 2dc lid bij gelijke 25 stembilletten op de I1H. ten Sande 19 en Kluit 4 stemmen, terwijl 2 billetten blanco waren gelalen. AVeshalve tot Commissarissen voor dezer Stads Bank van Leening benoemd zijn de HH. Mr. D. Tieboel Siegenbeek en M. G. ten Sande. 4°. De benoeming van de leden der vaste Commissiën, naar aanleiding van art. 54 der wet van 29 Junij 1851 (St.hl. n°. 85) en art. 4 der verorde ring voor die Commissiën, als: a. Twee leden van de Commissie van Fabricage. A'oor het lsle lid zijn bij 25 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de IIH. ten Sande 21, Gevers 2 en Driesseri ééne stemmen, zijnde één billet blanco gelaten. Voor het 2de lid mede bij 25 stembilletten op de HH. Gevers 20, Hu brecht 2, Sikkel Groos, du Rieu en Kluit ieder ééne stemmen. Zoodat tot leden van de Commissie van Fabricage benoemd zijn de H1I. M. G. ten Sande en Mr. H. Gevers. b. De A'oorzilter en 2 leden van de Commissie van Finantie. A'oor den A'oorzilter zijn bij 25 stembilletten uitgebragt op de IIH. de Moen 16, Krantz 4, YsselsteynSikkel Groos en Lisman ieder céne stem men zijnde 2 billetten blanco gelaten. A'oor het lste lid bij gelijke 25 stembilletten op de HH. Krantz 19, Lisman 2, du Rieu en Hubrecht ieder ééne stemmen, terwijl twee billetten blanco waren gelaten. A'oor het 2de lid mede bij 25 stembilletten op de 1IH. Lisman 20 en du Rieu 4 stemmen, zijnde één billet blanco gelaten. Zijn alzoo benoemd voor de Commissie van Finantietot Voorzitter de Heer J. B. de Moen, tot leden de HU. B. F. Krantz en Mr. M. H. H. Lisman. c. De leden van de Commissie tot het ontwerpen en herzien der verorde ningen tegen wier overtreding straf is bedreigd Voor het lste lid zijn bij 25 stembilletten uitgebragt op de HH. Olivier 15, Siegenbeek 3YsselsteynTollens en Hubrecht ieder ééne stemmenzijnde 4 billetten blanco gelaten. A'oor het 2de lid mede bij 25 stembilletten op de I1H. Siegenbeek 19, Ysselsteyn, Huyser en Hubrecht ieder ééne stemmen, zijnde 3 billetten blanco gelaten. Zoodat tot leden dezer Commissie benoemd zijn de 1IH. Mr. N. Olivier en Mr. D. Tieboel Siegenbeek. d. De Voorzitter en leden van de Commissie tot het ontwerpen en herzien der verordeningen betreffende de huishouding der gemeente. Nadat het lid van der Boon Mesch tot hiertoe A'oorzittcr dezer Commissie, verzocht had daartoe niet verder in aanmerking te komen en daarop de ver gadering verlaten hebbende, is men tot de stemming voor eenen Voorzitter van gezegde Commissie overgegaanen blijkt het bij 24 stembillettenovereen komende met het getal aanwezige leden dat zijn uitgebragt op de I1H. van Kaathoven 11, van der Boon Mesch 6, Huyser 2, Sikkel Groos 2, Tollens en Hubrecht ieder ééne stemmen, zijnde een billet blanco gelalen. Bij deze lste stemming niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, is men tot eene 2de vrije stemming overgegaanen wor den bij 24 stembilletten uitgebragt op de HH. van Kaalhoven 16, Hubrecht 3, Ysselsteyn 2, Sikkel Groos 2 en Cock ééne stemmen. Voor het lste lid dezer Commissie zijn bij gelijke 24 stembilletten uitge bragt op de HH. Sikkel Groos 17, Hubrecht 3, Ysselsteyn, le Poole en du Rieu ieder ééne stemmen, zijnde een billet blanco gelaten. A'oor het 2de lid dezer Commissie mede bij 24 stembilletten op de HH. Hubrecht 11 Huyser 8, Cock, Ysselsteyn, van der Hoeven en Tollens ieder ééne stemmen, terwijl een billet blanco was gelaten. Niemand alzoo de volstrekte meerderheid der stemmen op zich vereenigd hebbende, is men tot eene 2de vrije stemming overgegaan en zijn daarbij bij 24 stembilletten overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de UH. Huyser 11, Hubrecht 11, van der Hoeven ééne stemmen en een billet blanco. Ook nu geene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen zijndewordt tot eene derde stemming overgegaan, die zich bepaald tot de twee personen die bij deze 2dc stemming de meeste stemmen op zich vereenigd hadden, en zijn daarbij met 24 stembilletten uitgebragt op de HI1. Huyser 13 en Hubrecht 10 stemmen, zijnde een billet blanco gelaten. AVeshalve voor deze Commissie benoemd zijn tot Voorzitter Dr. C. AV. H. van Kaathoven en tot leden de 11H. Mr. N. Sikkel Groos en Mr. II. C. Huyser. 5°. De benoeming van een Regent van het H. G. of Armen AVees- en Kinderhuis, ten gevolge der vacature veroorzaakt door het overlijden van den Heer D. N. Roskes. En zijn bij 24 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de HH. P. L. Tichler 19 en Mr. K. J. F. C. Kneppelhout 3 stemmen, terwijl 2 billetten blanco waren gelaten. Is alzoo benoemd tot Regent van bovengenoemd gesticht de Heer Petrus Lucretius Tichler. 6°. Een adres van Jkhr. P. E. Al. van Bommel, waarbij deze zijn ontslag verzoekt als Regent der Roomsch Catholijke Armen en AVeezen. Gelet op het rapport van Mr™ Regenten dezer administratie, Is met algemeene stemmen besloten Jkhr. P. E. M. van Bommel op zijn verzoek eervol uit bovengemelde betrekking te ontslaan, onder dankbetuiging voor de in deze belangloos bewezene langdurige diensten. 7°. Eene aanvrage van Mren Regenten van het Minnehuisom toestemming tot het leggen van een dam in de Vestgracht langs dat gesticht, en wel om daarin een bak of put te doen metselen, ter lengte van 5,75 ellen en ter breedte van 2,9 ellen, ten einde daarin de zoogenaamde beer uit de privaten te verzamelen. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en AVethonders is met alge meene stemmen besloten hun dit verzoek toe te staan, behoudens inachtne ming der daarbij gestelde voorwaarde en betaling der belasting, volgens n°. 9 van het tarief vastgeslelt den 5 Maart dezes jaars, van dertig cents voor elke week voor de afdamming en van 1.65 'sjaars voor de uilbouwing in bet water volgens n°. 20 van genoemd tarief. 8°. De onderhandsche verhuring van het huis op de Mare, AVijk V, N°. 755, voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden, ingaande den 1 November aanstaande en zullende eindigen ult°. April 1859, vooreenen iaarlükschen huur prijs van 72. En is hiertoe met 23 tegen ééne stemmen, zijnde die van het lid de Moen, besloten en het daartoe vereischte raadsbesluit vastgesteld. 9°. Een adres van F. Filippo, pachter van het Leyderdorpsche bek, waar bij deze schadeloosstelling verzoekt wegens geledene schade door vertraagde voltooijing der brug. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en AA'ethouders is met alge meene stemmen besloten dit verzoek te wijzen van de hand. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van de Wed. L LAF.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5