Tot Burgemeester var. de gemeente Beek (Noordbrabant) is benoemd de Heer J. van Abeelen, en tot Notaris te Groningen Mr. R. Y. Muller, Wethouder en Candidaat-Notaris aldaar. Z. M. de Koning heeft eene som van ƒ500 geschonken, als bijdrage lot de slichting van een gebouw voor de volksbewaarschool te Apeldoorn door de aldaar gevestigde afdecling der Maatschappij Tot van 't Algemeen opgerigt. Z. M. de Koning is gisteren avond van het Loo alhier teruggekeerd. Naar men verneemt zal Z. M. zich aanst. Donderdag weder naar het Loo begeven. Heden wordt alhier de verjaardag gevierd van Z. K. H. Prins Alexander, tweeden zoon des Konings. Ten 8£ ure heeft er in de Malie baan eene groote parade van de bezetting plaats gehad. Op den middag werd er op het paleis een déjeuner dinaloir gehouden, en des middags een groot diner en gala, dat door de hier aanwezige leden der Kon. familie, alsook door den Kroonprins en de Kroonprinses van Wurlemberg, werd bijgewoond. Eergisteren avond heeft er op het Paveijoen van Z. K. II. Prins Fre- derik te Scheveningen eene soiree plaats gehad ter eere van H. M. de Ko ningin en Hli.KK. HU. den Kroonprins en de Kroonprinses van Wurtemberg. Zaturdag zijn aan het paleis van Z. M. een 2G-tal kisten aangekomen inhoudende de geschenken van den Keizer van Japan aan Z. M. Men houdt zich reeds bezig met de ontpakking. Naar den grooten omvang van enkelen te oordeelenmoeten de kisten aanzienlijke voorwerpen bevatten. De Minister van Koloniën zal op morgen geen gehoor verleenen. In deze residentie bevindt zich sedert eenige dagen de Heer Ch. de Brouckere, Burgemeester van Brussel. De Oostenrijksche Gezant heeft gisteren ter eere van den Baron Sina, die zich op het badhuis te Scheveningen bevindt, een luisterrijk diner gege ven. Heden heeft de genoemde Baron een uitstapje naar Amsterdam en eenige dorpen in Noordholland gedaan. BU1TENLANDSCIIE BERIGTEN. BELGIË. BRUSSEL, 24 Augustus. De Koning, die zooals gemeld is, eene buitenlandsche reis heeft onderno men bevindt zich thans te Wiesbaden om de baden te gebruiken. Naar men zegt, zal Z. M. zich ook nog naar Milaan begeven. De Heer Kokoroff, een Russisch koopmandie thans tijdelijk te Spa verblijf houdt, ontdekte dezer dagen bij het doen eener wandeling eene hut, waarin een huisgezin op zeer armoedige wijze leefde. Door den toestand dezer lieden getroffen, kocht hij voor hen eene woning te Spa, en deed die bij de overdragt op naam der kinderen van het genoemde gezin plaat sen. Toen deze edelmoedige daad onder de ingezetenen van Spa bekend werdheeft men den man eene luisterrijke serenade gebragt. ENGELAND. LONDEN, 23 Augustus. De Koningin wordt den 29slen dezer te Balmoral in Schotland verwacht, om aldaar tot 16 October te blijven. Tijdens de Koningin der Nederlanden zich te Dumblane, in Schotland, bevondwas aldaar eene oude vrouwdie zich door de nieuwsgierige me nigte een weg baande, onder het geroep: Ik moet de Koningin zien, ik heb nog nooit eene Koningin gezien U. M. zulks merkende, reikte haar gulhartig de hand. Lord Palmerston heeft in het Lagerhuis verklaard dat de Regering nog geen verzoek hoegenaamd had ontvangen, tot uitlevering van staalkundige vlugtelingen, en dat, al had zulks plaats gehad, zij buiten slaat zoude zijn daaraan te voldoen, daar 's lands wetgeving, evenzeer als de openbare meening zulks belette. Deze verklaring werd toegejuicht. Aan Lord Redcliffe moet bevel gezonden zijnom zich bij de overige Mogendheden te voegen en de vernietiging van de verkiezingen in Moldavië te eischen. Dit is te veel voor het hooge hart van dien Gezant. Naar men verneemt heeft hij de uilvoering van zijnen last verschoven en in eene nota aan zijne Regering de redenen van zijne ongehoorzaamheid ontvouwd. Ieder die het karakter van Lord Redcliffe kent zal zich over dat gedrag niet verwonderen. Op 25 dezer zal onder voorzitting van den Lord-Mayor eene openbare vergadering worden gehouden, om middelen te beramen tot het zoo spoedig mogelijk doen toekomen van onderstand aan die ongelukkige landgenootcn die in Indie, ten gevolge van den opstand, in deerniswaardigen toestand verkeeren. Omtrent onze betrekkingen met Perzie luiden de berigten iets gerust stellender. Die Regering zou naar men zegt het vrcdeslractaat opregtelijk ten uitvoer willen leggen. Daarom ook zoude tnsschen het Hof van Teheran en onzen Gezant, die om redenen van gezondheid weldra een verlof denkt te nemen, de beste verstandhouding heerschen. Echter zal de Heer Murray zijn post niet verlaten, alvorens de ontruiming van Herat door de Perzen zal hebben plaats gehad. Die ontruiming zou weldra geschiedenhet had nog niet kunnen plaats hebben wegens den oorlog, welke de hoofdstammen van Afghanistan sedert 6 maanden onderling voerdenzij beweerden thans allen, aanspraak te hebben op het bezit dezer gewiglige stad. De nu weder uit Indië ontvangen berigten luiden niet zeer gunstig voor onze zaak. Lord Clarendon heeft daarvan het navolgende aan de dag bladen medegedeeld: De telegrafische tijdingen te Suez ontvangen zijn ver ward, en er is geen tijd om ophelderingen te vragen voor het vertrek van de Boeotia naar Malta. Delhi is nog niet genomen. De Generaal Barnard is overleden aan de gevolgen van de roode loop. Het berigt van de Bombay- Times, omtrent de verovering van Cawnpore door de muitelingen, en het vermoorden van de Europeanen aldaar, wordt bevestigd. Te Calcutta zijn 1500 man aangekomendie vroeger naar China waren bestemd. Generaal Havelock heeft de muitelingen in drie ontmoetingen geslagen en hen ver scheidene stukken geschut afgenomen. Generaal Lawrence is aan de gevol gen zijner wonde, bij een uitval te Lucknow verkregen, overleden. Te Oude zijn al de troepen opgestaan, zoo ook het contingent van Gwalior, dat vroeger zich aangeboden had naar Delhi te marcheren. Agra is rustig, maar de inlandsche troepen zijn aldaar ontwapend. Uit China verneemt men niets. De regerings-stoomboot Transit is geheel verongelukt en de bemanning te Suez aangekomen. Bovenstaande berigten hebben natuurlijk ongerustheid te weeg gebragt. Men gelooft dat de Regering niet alles heeft openbaar gemaakt, want het bovenstaande is niet van dien aard dat het de afzending van eene bijzondere stoomboot van Calcutta naar Suez kan wettigen, en de gewone berigten konden eerst den 26stcn dezer worden ontvangen. Vooral is men beducht voor het Presidentschap Madras. De geruststellende toon der dagbladen is een weinig lager gestemd. De Times heeft zijn overdreven vertrouwen verloren. De Mom. Post tracht zijne lezers gerust te stellen door te wijzen op de getrouwheid der troepen van Madras, maar waarvoor men echter niet ééne gegronde reden kan aanvoeren. De Observer berigt dat, ten gevolge van de laatste tijdingen uit Indië, de Regering besloten heeft aan nog 10 regementen tweede bataillons toe te voegenen die troepen naar Indië te zenden. Zij zullen den weg over Egypte nemen. De Kamer van Koophandel te New-Castlc heeft, in de zaak van het Suez kanaal, opentlijk het gevoelen van Lord Palmerston afgekeurd. Men heeft thans alhier de officiële bevestiging ontvangen van den dood der Afrikaansche reizigers Dr. Vogel en den Heer Maguire. Eerstgenoemde is op last van den Sultan te Wara, hoofdstad van Wadaionthoofd; de ander werd vermoord door eene bende Tuaricks niet ver van Kuka; alvorens te bezwijken had hij verscheiden zijner aanvallers geveld. Ten gevolge van deze bedroevende gebeurtenis is men van oordeel, dat geen handel van uit Tunis of Tripoli over de woestijn met Midden-Afrika kan worden gedreven en dat de eenige weg zal zijn langs de rivieren de Nijl en de Niger. Vrijdag 11. werd in de audiëntiezaal van hel Kon. geregtshof te Liver pool den heer Fergussongeneesheer te Boltonterwijl hij naar de bank ging waar hij getuigenis in eene regtszaak moest afleggeneen kostbaar goud horologie uil den zak gestolen, en zulks onder de oogen des reglers, zonder dat iemand den dief wist aan te wijzen. De Kapitein en 2 Stuurlieden van het schip Martha Jane, die een der matrozen gedurende de reis van West-Indie naar Liverpool zoodanig hebben gemarteld, dat hij aan de gevolgen overleed, zijn ter dood ver oordeeld. Te Liverpool is het faillissement bekend geworden van HU. Buchanan Brown en C".met een te kort van 300,000 In sommige streken van de Vereenigde Staten is de koorts een ver schijnsel, waartegen de mannen der wetenschap te vergeefs hebben gestre den. Naar men zegt heeft de heer Maury, een der opzigters van het obser vatorium te Washington, na lang onderzoeken, een middel uitgevonden om de ontwikkeling van die ziekte tegen te gaan. Hij vermeent dat de oorzaak der koorts moet gezocht worden in de uitwaseming der menigvuldige moe- rasplanten, waardoor de lucht met onzuivere stoffen wordt vervuld. Om zulks weg te nemenwil hij eene menigte zonnebloemen aankweekendie zoo als men weet eene groote opslurpende kracht bezitten. Voorloopige proeven hebben hem reeds van de gegrondheid zijner meening overtuigd. De laatste berigten uit de Vereenigde Staten meldendat hevige orka nen op de kusten van New-Foundland hebben geheerscht, waardoor meer dan 200 vissehersvaartuigen zijn te gronde gegaan. FRANKRIJK. PARIJS, 23 Augustus. In den Moniteur wordt het publiek gewaarschuwd tegen liedendie de medaille, ingesteld voor de militairen die van 1792 tot 1815 in dienst zijn geweest, ten verkoop aanbieden, en wordt te kennen gegeven, dat die medaille niet mag worden gedragen dan nadat die zal zijn verleend van wege de groot-kanselarij. - Naar men zich zal herinneren werd voor eenigen lijd een Amerikaan, voor schulden in de gevangenis van Clichy in gijzelingdoor een schildwacht doodgeschotenomdat hij zich niet van het venster wilde verwijderen. Op den cisch van den Amerikaanschen Gezant, die verlangd heeft dat de weduwe van dien ongelukkige eene schadeloosstelling ontving, is door eene reglskundige commissie verklaard, dat daartoe geene gronden bestonden. De Keizer heeft het echter anders begrepen en haar 70,000 fr. toegelegd. De Heer de Rayneval, tot hiertoe Gezant te Rome, en onlangs als zoodanig te Petersburg benoemdis alhier aangekomen. In hel laatst van September zal te Vincennes, alwaar Napoleon als Luitenant der artillerie in bezetting heeft gelegen, zijn standbeeld, door Jouffray vervaardigd, worden onthuld. Naar men verneemt zal alhier eerstdaags eene conferentie worden ge houden, ten einde middelen op te sporen oin door algemeen aangenomen seinen het aanzeilen van schepen, dat zoo dikwijls schromelijke ongelukken te weeg brengt, te voorkomen. Een treurig voorval in het Ilólel du Louvre heeft aller gemoederen met ontzetting vervuld. Op het oogenblikdat een gezelschap voorname vreemdelingen eene zaal uittrad, wierp zich een meisje van eene hoogere verdieping in het marmeren portaal, waar zij zich het hoofd verbrijzelde, zoodat al de omstanders met haar bloed bespat werden. Dit jonge meisje was sinds eenigen lijd als kamenier voor de reizende Dames aan het hotel

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2