BUITENLANDSCIIE BERIGTEiV. BELGIË. BRUSSEL, 21 Augustus. De Koning heeft eene reis naar Duitschland ondernomen. Uier ter slede is de sterfte onder de kinderen zeer groot, naar men meent, ten gevolge van de drukkende hitte. De bemanning van de brik Wakefield, door visschers te Ostende bin- nengebragt, is door liet Engelsche schip Emerald te Hellevoelsluis behouden aan wal gezet. Men had die in booten op zee drijvende gevonden. De Kapitein verklaart dat, het schip op de hoogte van Yarmouth vast geraakt zijnde, hij het verlaten had, om eene schipbreuk te ontgaan. Hij is echter te voorbarig geweest en zal vreemd opzien dat zijn schip te Ostende is. Het vaartuig is reeds opgeëischl door een handelshuis te Sunderland. ENGELAS». LONDEN, 20 Augustus. De sluiting van het Parlement is nu op aanst. Dingsdag bepaald, en wel door eene Commissie, namens de Koningin. De Staatscommissie benoemd lot onderzoek der bedenkingeningebragt tegen het hier te lande bij de landmagt gevolgde stelsel 0111 de Officiers- plaatsen bij koop en verkoop te doen overgaan, heeft geoordeeld dat het tegenwoordige stelsel (koop en opvolging naar anciënniteit vereenigd) voor eerst in stand dient te blijven voor al de lagere rangen lot dien van Majoor ingesloten; maar zij stelt voor, dat Luitenant-Kolonels voortaan benoemd zullen worden bij keuze uit al de Majoors van het wapen, waarbij de vaca ture bestaat. Tevens stelt de commissie voor, te bepalen dat niemand langer dan hoogstens 10 jaren Luitenant-Kolonel mag blijven, opdat de opklimming in het corps Officieren niet gestuit worde maar ook in vredes tijd voortga. De Minister Vernon Smith heeft in hel Lagerhuis aangekondigddat bij de O.-l. Compagnie thans wordt beraadslaagd over een voorstel om de Bi'itsche onderdanen in Indie, welke ten gevolge van den opstand schade hebben geledendaarvoor vergoeding te geven. De Onder-Koning van Egypte heeft toegestaan dat de Engelsche troe pen, naar Indie bestemd, den weg nemen over de landengte van Suez. De O. I. Compagnie zal zorgen dat te Suez vaartuigen gereed liggen om die troepen naar Calcutta over te voeren. Dit verlof is slechts tijdelijk en niet verbindend voor 'lvervolg. De Times wil welen dat Baron ProkeschOostenrijksch Gezant te Konslanlinopel, zijne instruction in de zaak der verkiezingen in de Vorsten dommen overschreden heeft, en deswege door zijne Regering is gelaakt. Te Limerick in Ierland is den 15<<cn dezer een gedenkteeken voor Da niel O'ConnelI met groote plegligheid en ten aanzien eener ontzagchelijk groote volksmenigte ingewijd. Graaf Durnavon sprak eene lofrede op het karakter en de handelingen van den bevrijder uit en stelde vervolgens het standbeeld onder de bescherming van het stedelijk bestuur. Hel reeds nedergelegde gedeelte van den Atlanlischen telegraafkabel zal weder opgehaald worden. Men vleit zich dat ten minste nog de helft zal behouden blijven. De mislukking der onderneming brengt eene schade te weeg van 25,000 Men verzekert dat onlangs te Liverpool een koopman is overledendie eene schuld van 300,000 nalaatwaarvan 100,000 op gefingeerd papier. Deze slaat van zaken moet het gevolg zijn van zware speculation. De Colombo is uit de haven van Southampton vertrokken en brengt eene geldsom van 1,095,015 naar Indie en China over. Slechts 16,347 van die som is in goudhet overige bestaal in zilver. Te Bristol is de bemanning van het lusschen die plaats en Rotterdam varende stoomschip Sophie, wegens het binnensmokkelen van tabak, elk tot 100 geldboete veroordeeld, of gevangenzetting tot dat de boete zal zijn betaald. Men zon trachten eenige vermindering van straf te verwerven. Aan boord van genoemd vaartuig waren 13 pakken met buitenlandsche tabak, 442 ponden wegende, alsmede 11 pakken sigaren, wegende 116pon den gevonden. Men heeft berigt ontvangendat het met rijdende artillerie naar Bombay op weg zijnde schip Julia den 29stcn Julij is vergaan, waarbij 4 Europeanen en 10 inlanders zijn omgekomen. Bcriglen uit de Vereenigde Stalen melden dat te Boston de tijding was ontvangen dat hel barkschip Ulonascovan Gothenburg naar New-York bestemd, bij Newfoundland verongelukt is, en dat een 40-tal Zweedsche landverhuizers daarbij is omgekomen, terwijl de Kapitein, diens vrouw, de bemanning en 10 landverhuizers zijn gered. Tc Fort Albionin Canadais lusschen 2 personengenaamd Bradley en Rankin, beide van Philadelphia, een vuistgevecht geleverd, om den prijs van 1000 dollars, voor den overwinnaar uitgeloofd. De worsteling duurde 2 uren 58 min. en eindigde met de zege van Bradley, nadat 151 maal de aanval der strijdenden was geschied. Ongeveer 4000 toeschouwers woon den die vechtpartij bijen aanzienlijke weddingschappen werden daarbij aangegaan. FRANKRIJK. PARIJS, 20 Augustus. De Keizer en de Keizerin zijn in goeden welstand te Biarritz aangeko men. Z. M. heeft eene menigte ontwerpen var. allerlei aard medegenomen die aldaar door hem zullen onderzocht worden. Onder die plannen behoort ook dat lot vergrooting van deze stad aan de zijde van de barrière de l'Eloile. Daar de bevolking jaarlijks met 50,000 zielen toeneemt, hecht de Keizer aan dit plan veel waarde. Prins Napoleon zal zich op verlangen des Keizers naar Culoz (dep. de l'Ain) begeven, om den Koning van Sardinië te begroeten, die de pleglige aaneensluiting der spoorwegen van Piemont en Frankrijk zal komen bij wonen. Misschien wordt de Prins dan ook uilgenoodigd om naar Turyn te gaan. De Kolonel der artillerie van de Keizerlijke garde, de Ia Rochcbouët, is reeds naar Chiilons vertrokken, ten einde alles voor het aldaar te houden kamp in gereedheid te doen brengen. Hoewel men algemeen eene bevordering van den Heer de Thouvcnel bij het Legioen van Eer verwacht had, bewaart de Moniteur echter daar over het stilzwijgen. Men gelooft dat de Regering, door lofwaardige be scheidenheid gedreven, daarmede nog eenigen tijd zal wachten, om niet hare ingenomenheid met de overwinning van dien Gezant, terstond aan den dag te leggen. Naar men wil zou de genoemde Gezant hiervan onder- rigt zijn geworden. De Koningin van Engeland, die met het Koninkl. sloomjagt een uit stapje ter zee had ondernomenheeft eenige uren op de reede van Cher- burg doorgebragt. II. M. is aldaar aan wal gestapt en heeft de omstreken dier stad bezigligd. De Minister van Finantiën moet dezer dagen onbewimpeld te kennen hebben gegeven, dat hij voornemens was bij de aanstaande begrooting de amortisatie van 25 mill, der schuld voor te stellen. Het getal personen die regt hebben op de ingestelde medaille voor hen die onder het eerste Keizerrijk hebben gediendwordt op 100,000 geschat de buitenlanders daaronder begrepen. De zaak van Carpentier c. s. zal eerst in het laatst van September voor de regtbank behandeld worden. Dezer dagen werd van hier aan den Times het volgende geschreven Ten gevolge van een rapport van den Heer de Monligny, den Franschen Consul te Shanghaidie belast geweest is met eene zending in Siam en Cochin-China, is de Fransche Regering bedacht geworden op het vestigen eener nederzetting voor den handel in die landstreek. Het voornemen is, eene inrigting voor de zeemagl en den handel te vestigen in de baai van Turan, een der gunstigst gelegen punten van Cochin-China. Dat terrein is vroeger door den Keizer Gya-Long in vollen vorm aan Lodewijk XVI afge staan, en het wordt geacht aan Frankrijk te bchooren. Ook is de Rege ring, naar gezegd wordt, voornemens, eene militaire expeditie uit te zenden om voldoening te eischen voor belcedigingen welke de Vorst van Annam aan den Keizer der Franschen in den persoon van den Heer de Montigny aan gedaan heeft. In kringen van militairen en zeelieden wordt de expeditie als zeker beschouwd; maar het tijdstip is nog niet bepaald. Eenige hoog geplaatste Praelalen van de R. K. kerk stellen groot belang in de zaak. Het dagblad Le Pays deelt op nieuw berigten uil Indië mede, die indien ze waarheid bevattenongunstig voor de Engelsehen zijn. De mui ters hadden zich van de steden Hissar-I'isozeh en Ihansi, op 150 mijlen van Delhi gelegen, meester gemaakt, en hoewel zij drie dagen later bij eene vervolging der Engclschenaanzienlijke verliezen hadden geledenwa ren deze Iaatslen echter genoodzaakt, bij gebrek aan magl, alleen verde- digender wijze te handelen. Te Calcutta was de schrik algemeen en ver schillende gezinnen hadden zich reeds naar Europa ingescheept. De Engel sche troepen hebben veel van de hitte te lijden. Eergisteren is er brand ontstaan in het ziekenhuis te Douai. Hij brak uit in een slaapzaal, alwaar een aantal zieken lagen. Men bragt die per sonen terstond in veiligheiden met groote krachtsinspanning is het gelukt den brand te bedwingen. Een blad van Amiens berigt dat te Belly-Bcrelan een persoon is ge vangen genomen, als schuldig aan moordaanslag op zijne vrouw. Bij den haard gezeten trok hij zijne vrouw al gekscherende op zijne kniën en lief koosde haar; daarna liet hij haar vallen, nam toen een pot met kokend water van hel vuur en overgoot haar met dit vocht. Men hoopt de vrouw, hoewel deerlijk gebrand nog te behouden. ITALIË. De Paus is den Aug. Florence pleglig binnen getreden en door de geheele bevolking met blijken van vreugde en eerbied ontvangen. Men had getracht den Groothertog over te halen om den Paus te gemoet le gaan en le paard het rijtuig van Z. H. le vergezellen, maar deze heeft zuiks gewei gerd. Van onderscheidene zijden wordt ijverig gewerkt om bij deze gele genheid een concordaat tot stand le brengendat lot hiertoe door den Minister Baldasseroni is tegengehouden. In het officiële blad van de Napelsche Regering leest men: Eergiste ren (5 Aug.) is te Napels plegtig de eerste steen gelegd van den tempel dien de land- en de zeemagl volgens gelofte aan de hoogheilige en onbevlekte Maagd wijden, en welke op hare kosten gebouwd wordt op de plek waar 's Konings leven door de Voorzienigheid uit dc hand des moordenaars gered is. De Aartshertog Maximiliaan en zijne gemalin zijn den 16J™ Aug. te Venetie aangekomenen met veel vreugdeblijken ontvangen. ritrissEX. BERLIJN, 20 Augustus. In militaire kringen wordt er thans veel gesproken over het plan om deze stad, op het voorbeeld van Parijs, met versterkingen te omgeven. Onze Vice-Consul bij de republiek van Sl. Salvador (Centraal-Amerika) schrijft uit St. Miguel aan de Köhi Zeit., dat de twee zoogenaamde Azte ken, waarmede men Europa rondgaat, kinderen zijn van eene Indiaansche vrouw, niet verre van St. Miguel woonachtig. Een zekere Raimond Selva, van Nicaragua, heeft die kinderen aan de moeder ontstolen en aan een ander persoon, Morvii«genaamdverkocht, die ze iu 1851 le New-York ten loon stelde. Er moeten reeds herhaaldelijk pogingen aangewend zijn om die ongelukkige wezens in vrijheid te krijgenmaar zonder goed gevolg. De groote katoenspinnerij van Wiislenfeld, in het Schade-dal bij Miin- denaan den weg van Göttingen naar Cassclis geheel afgebrand. Men berekent het verlies op 100,000 th.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2