schrikkelijk. De schedel des ongelukkigen is geheel verpletterdwaarschijn lijk door middel van steenworpenalthans bij het lijk zijn steenen gevon den, waaraan bloed en haren kleefden, welke sleenen in de wonden pas ten; voorts schijnt hij eerst op eene nabijgelegen plaats nedergeworpenen vervolgens afgemaakt te zijn waar men zijn lijk heeft gevonden. De policie te Hanover heeft verdenking op zekeren, bij verstek wegens diefstal ver volgden dienstknecht Wilhelm Weinrich, uit Springe. Hij had Zondag den 26 Jnlij des avonds den weg ingeslagen waarop de moord is voorgevallen, en sedert heeft men geen spoor van hem vernomen. 'sGRAVENIIAGE, 4 Augustus. Van wege de vereeniging van gemeenten in Zuidhollandheeft Z. M. benoemd tot Burgemeesters: te Melissant L. van Es; te Ilekendorp P. M. Monlijn; te Bergambacht P. J. Smits; te Ottoland en Pcursnm J. D. van Slijpeen te Groote Lindt en Heerjansdam .1. van 'l Iloff. Z. M. heeft goedgevonden aan den Heer J. A. C. Oudemans, Buiten gewoon Hoogleeraar in de wis- en natuurkundige faculteit aan de Hoogeschool te Utrecht, als tol andere funcliën geroepen, eervol ontslag uit gemelde be trekking te verleenen. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot Officieren van Gezondheid, 3de kl. bij de geneeskundige dienst der landmagt: W. K. M. van Leeuwen van Duivenbode, M. van Andringa, J. G. A. Boele, C. de Mooy, W. A. B. A. Strengnaerts, J. Dijkgraaf en J. van Koetsveld van Ankeren; bij de genees kundige dienst in Oost-Indië: T. H. Mac Gillavry, E. P. Tombrink, H. L. Benjamins, E. Benjamins, B. Leitz, J. J. Postma, J. D. Roggen. H. W. Sinninghe, C. W. F. Foreman, F. X. J. van Opdorp, L. A. L. de Kanier, A. G. Langerveld, P. C. van Goens, B. J. Wagener, J. W. Ravesteyn Medenblik, J. F. 11. Aernout, D. J. Visseher en C. O. van Oordlen bij de geneeskundige dienst in West-Indië: J. II. Celen. Allen kweekelingen bij 's Rijks Kweekschool voor Militaire Geneeskundigen. Z. M. heeft ook nog benoemd, bij het corps ingenieurs, mineurs en sapeurs, tot Kapitein van de 3de kl.den lsten Luit. J. P. de Bordes, van het corps, en bij de geneeskundige dienst der landmagt tot Officier van Gezondheid 2de kl.die van de 3dc kl. W. F. Hanjoel. - Z. D. 11. Prins Wilhelm von Baden-Baden, is alhier aangekomen. Z. Exc. Feruck Kahn, buitengewoon Persisch Gezant, wordt in deze residentie verwacht. De Minister van Financiën zal aanst. Donderdag geen gehoor verleenen. De Eerste Kamer heeft heden hare werkzaamheden hervat. Bij de opruiming van het afgebrande gedeelte der fabriek van de lleeren Enlhoven, had een droevig ongeluk plaats. Een werkman kreeg een ijzeren raam op het hoofd en de schouders en werd zoodanig verwond dat de ongelukkige in een gevaarlijken toestand moet verkeeren. Gisteren is eene 70-jarige vrouw uit het bestedelingshuis door de stra len van de zon verblind, in het water geloopen. Zij werd onmiddelijk naar het burgergasthuis overgebragt. Idan hel denkbeeld, om deel te nemen aan eene zamenzwering tegen de Britsche heerschappij in Indië of elders. Met de beide schepen, die den Atlanlischen telegraafkabel aan boord hebben, zal men te Valentia-baaiaan de westkust van Ierland, met het leg gen van den kabel een aanvang maken. Eene proefneming met het uitvieren van een gedeelte kabel en het overzenden van een berigt heeft goed voldaan. Het getal Amerikanendie thans een uitstapje naar Europa doen wordt op 35,000 per jaar gerekendterwijl voor 1850 het getal slechts op 7500 geschat werd. De dagbladen van Madagascar maken gewag van cenen opstand die in sommige provinciën heeft plaats gehad. 4000 ontevredenen hadden zich te Tananarioo bij de Koningin vervoegd en bescherming gevraagd tegen de handelingen van hare plaatsbekleders in de provinciën. Niet alleen hebben zij geen gehoor verkregen maar 1800 hunner zijn gevat en in de gevan genis geworpen om op den ls,cl1 Junij, bij de viering van het grootste feest des lands, ter dood gebragt te worden. De Vorst Rakoela, dit laatste vernemende, is daartegen opgekomen, zeggende dat de teregtstelling niet zou geschieden. Hij voegde er bij dat onder de regering zijner moeder reeds te veel bloed was vergoten en dat hij verlangde dat voortaan eene meer menschelijke wijze van regeren mogt aangenomen worden. Deze verklaring gedaan in tegenwoordigheid van de Koningin, de Ministers en het gehcele Hof, beeft veel opzien verwekt, en men verwacht gewiglige gebeurtenissen, indien de Regering het waagt de teregtstelling te doen plaats hebben. Berigten uit de Chinesche zee van 11 Junij melden, dat de Mandarijnen welwillender jegens de vreemdelingen begonnen te wordenen dat de Verte genwoordigers van de Ilongkongsche kooplieden te Canton aan den agent van de Engelsche Regering verzocht had de zaken gelijk voorheen te hervatten. Hel gerucht liep dat Yeh, de Onderkoning van Canton, door den Keizer van sommige onderscheidingsteekenen was beroofd, maar uithoofde van zijne bekwaamheid, in zijn ambt was bevestigd. FRANKRIJK. PARIJS2 Augustus. Het vertrek van den Keizer en de Keizerin naar Engeland is op den 5d"> bepaald. Het stoomschip Reine Hortense zal HH. MM. overvoeren. Prins Napoleon is uit Engeland teruggekeerd. Er wordt een buitengewoon groot electrisch kunstlicht vervaardigd, om op 15 dezer het veld van Mars te verlichten. Het plan om op dien dag eene voorstelling der inneming van den Malakoff-toren te houdenis op aanzoek van den Russischen Gezant opgegevenbij het vuurwerk zal nn in de plaats daarvan eene gebeurtenis uit den veldtogt in Kabylie worden voorgesteld. Bij het afsluiten der stads-rekening over 1856 door den Gemeenteraad bleek het dat de gezamentlijke inkomsten de hoogte van 72,109,652 fr. bereikten. Eene vergelijking met de accijnsen van het eerste halfjaar van 1856 met het eerste halfjaar van 1857 loont eene voortgaande vermeerde- ring, zoodat men de opbrengst voor 1858 op 46 millioen fr. kan begrooten. De beurs-entrées hadden den 30st« Junij bereikt 681,073 fr.waarvan 355,875 fr. aan abonnementen en 335,108 fr. aan dagelijksche ontvangsten. De hondenbelasting had in 1856 de aanzienlijke som van 413,810 fr. be reikt, 113,000 fr. meer dan de begrooling was. Daar het getal honden echter jaarlijks afneemtwerd voor 1858 deze opbrengst slechts ten bedrage van 300,000. fr. in de begrooting opgenomen. Op de verkooping van den inboedel van M,le Rachel zijn voor som mige voorwerpen buitengewoon hooge prijzen besteed. De uitgestrekte gebouwen van het voormalige Collegie te Doullen» (dep. de la Somme), waarin vroeger eene sloomwolspinnerij werd gedreven, zijn door den Bisschop van Amiens, namens eene Weldadigheids-Commissie aangekocht, om daarvan een toevlugtsliuis te maken voor vrouwelijke ge vangenen die uit het centrale huis te Doullensalwaar 500 zulke onge lukkige vrouwen zittenontslagen worden. De opgenomene vrouwen zullen aldaar huisvesting en werk vinden. Door den Heer E. Pereire is aan den Gemeenteraad van Arcachon b(j Bordeaux 300,000 fr. geschonkenom een park ter grootte van 200 bun ders aan te leggen, onder voorwaarde, dat de Gemeenteraad hem 400 bun ders zal afstaan, die hij insgelijks zal doen ontginnen. Dit voorstel is be reidvaardig aangenomen. Berigten uit Marseille spreken van eene buitengewone hitte die aldaar heerscht. Te Monlauban is een maaijer daardoor op het veld dood nedergevallen. ITALIË. De Paus heeft op den 21slen Julij van Bologna een uitstapje naar Ravenna gedaan. Na het houden van bet aangekondigde Consistorie, zal Z. H. waarschijnlijk zich naar Pisa begeven, om de baden te gebruiken. Tijdens zijn verblijf aldaar zou die stad prachtig verlicht worden. De Paus heeft weder aan 25 van de staalkundige gevangenen te Pagliano genade geschon ken en men zegtdat in het staats-secretariaat eene lijst van 300 uitgewe kenen opgemaakt is, uit welke hij eene keus zal doen, om verlof tot terug keer te geven. De Napelsche Regering heeft magtiging verleend tot het leggen van onderzeesche telegrafen vau Sicilië naar Malta en Tunis. Te Isernia hebben onlusten plaats gehad, 2000 boeren zijn de stad binnengekomen en hebben het raadhuis bemagtigd, onder de kreet van leve de Koning! liet bestuur heeft echter het oproer kunnen stillen en eenige gevangennemingen hebben plaats gehad. PRUISSEN. BERLIJN, 2 Augustus. De Keizerin-Weduwe van Rusland heeft thans ook de terugreis naar Petersburg aangenomen. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. BELGIË. BRUSSEL, 3 Augustus. De weduwe van Koning Lodewijk Filips is naar Ostende vertrokken en aldaar naar Engeland overgestoken. Onze Koning heeft bij de inscheping een treffend afscheid van haar genomen. Tusschen onze Regering en Perzië is thans mede een handelsverdrag gesloten. De Engelsche Regering heeft 25,000 fr. toegestaan lot herstel der ge- denkteekenen in de kerk van Waterloo opgerigt voor Officieren in den veldslag omgekomen, en levens om de kerk te vei'grooten. Ook de Nederl. Regering heeft daartoe gelden geschonken. De Kardinaal-Aartsbisschop van Mechelen is, ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Charlotte, benoemd tot Grootkruis der Ooslenrijksehe Leopoldsorde. Te Antwerpen was een bakker, wegens het bereiden van brood met voor de gezondheid schadelijke beslanddeelentot 2 maanden gevangenis straf en 50 fr. boete veroordeeld. In hooger beroep gekomen is hij thans toL 2 jaren gevangenisstraf en bijna 500 fr. boete verwezen. Vrijdag 11. had er in het kamp van Brasschaet een treurig voorval plaats. Terwijl de artillerie aan het schijf schieten was, is een der stuk ken gesprongen, waardoor twee artilleristen zijn gedood. Een hunner, een onderofficier, had er in toegestemd om op dien dag de beurt van een zijner makkers op zich te nemen. ENGELAND. LONDEN, 2 Augustus. Hel Lagerhuis heeft Vrijdag aanst. als den dag bepaald op welken be raadslaagd zal worden over het voorstel van Lord J. Russell, om eene commissie van onderzoek te benoemen of eene onder de regering van Wil liam IV uitgevaardigde wet, waarbij vergund wordt dén eed in dien vorm af te leggendoor welken het geweten desgenen die hem aflegt hel meest is gebondenook op de leden des Parlements van toepassing is. De Mom. Post zegt dat onze Regering 23,000 man naar Indië moet zenden en dat de O. 1. Compagnie al de kosten van den oorlog zal dragen. Sir C. Campbell, nieuw benoemd Opperbevelhebber onzer krijgsmagt in Indie, is den 22s,cn Julij te Alexandrie aangekomen. Hij dacht in het begin van September Calcutta te bereiken. De Secretaris van den voormalige Koning van Oude noodigt in een open brief het publiek uit, zijn oordeel over den in fort William gevangen Koning zoolang op Ie schorten, tot bewijzen van zijne schuld zullen zijn bekend gemaakt. Hij verzekert, dat niets meer vreemd aan den Koning is

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2