Onlangs is gemeld dat de Keizer van Japan gezind was, om met de Europesche Mogendheden in betrekking te komen en handelsverdragen te sluiten. Thans verneemt men dat het Hof van Jedo besloten heeft een buitengewonen Afgezant naar Europa te zendenen dat daartoe de keuze is gevallen op den Gouverneur van Simodadie voor zeer verstandig wordt gehoudenen die men bekwaam acht om de zaken in Europa naar waarde le schatten en daarvan verslag aan zijne Regering te doen. 'sGRAVENHAGE, 23 Julij. Bij Kon. besluit is benoemd tot Advocaat-Generaal bij den ïïoogen Raad der Nederlanden Mr. J. W. Römer, thans Officier van Justitie bij de Arr.- Reglbank te Utrecht. Bij Kon. besluit is tot Rector Magnificus aan de Hoogeschool te Gro ningen voor het Academiejaar 1857—1858 benoemd de Hoogleeraar L. G. Pareau. Tot Lid van den Raad van Bestuur van het Pensioenfonds voor Bur gerlijke Ambtenaren is benoemd de Heer Mr. G. van IJsselsteyn, lid van den Hoogen Raad. Het gerucht, dezer dagen alhier in omloop, dat de Heer van der Brugghen, Minister van Justitie, zijn ontslag aan den Koning had inge diend, verkrijgt thans zekerheid. Als zijn vermoedelijk opvolger wordt zelfs reeds genoemd de Heer de Brauw, lid van de Tweede Kamer. Van eenen anderen kant wordt echter verzekerd, dat Z. M. zwarigheid !»ou maken, het gedane verzoek in te willigen. De Koning zou evenmin vooralsnog ontslag wenschen le verleenen aan den Heer van Rappard als Minister van Binnenl. Zaken, die, zooals men weet, voornemens was af le treden, zoodra hij de taak, waartoe Z. M. hem had geroepen, het ont werpen van eene wet op het lager onderwijs, zou hebben vervuld, en die op dezen grond laatstelijk zijn ontslag moet hebben gevraagd. Men spreekt er bij voortduring van, dat ook de Baron Forstner van Dambenoy, Minister van Oorlog, op zijn ontslag zou aandringen. De leden van de Eerste Kamer der Slaten-Gcncraal zijn bijeengeroepen tegen Dingsdag, den 4d(m Aug. aanst. Volgens een berigt voorkomende in de Mmst. C. zouden door Z. M. den Keizer van Rusland zijn benoemd: lot Grootkruizen der St. Anna-Orde, den Minister van Marine Mp. J. S. Lotsy en den Schout-bij-Nacht 't Hooft; tot Grootkruis der St. Stanislas Orde, den Vice-Admiraal Ferguson; tot Kommandeurs der St. Stanislas-Orde met de Kroonden Directeur Hoofdinge nieur H. L. Turk en den Hoofdingenieur van Oordt; tot Ridder der St. Anna-Orde 3de klasse, den Luitenant ter zee l5te klasse J. Buys. Bij den Minister van Finanlien is ontvangen 1.98, onder het post merk 's Gravenhage, ten behoeve van 's Rijks schatkist ingezonden. Gisteren namiddag is een onzer stadgenooten op hel punt geweest van nabij Scheveningen in zee le verdrinken. Steunende op zijne krachten als zwemmeren zich te ver gewaagd hebbendewerd hij door den sterken stroom eenige honderde ellen langs de kust weggevoerd, tot het den bad knechts van het gemeente-badhuis gelukte hem te grijpen. In het badhuis gebragt, heeft Dr. Mess gedurende twee uren al het mogelijke aangewend om de levensgeesten op le wekkendat hem ook mogt gelukken. Ofschoon niet geheel buiten gevaar, bevindt de patiënt zich echter redelijk wel. Moge dit ongeval een ieder, zelfs de geocfendste zwemmers, voorzigtighcid leeren. ROTTERDAM, 22 Julij. De 60ste jaarvergadering van het Nederl. Zendeling-Genootschap is gisteren alhier aangevangen, waartoe een groot aantal Directeuren en Afgevaardig den waren opgekomen. Het voorzitterschap werd waargenomen door Br. Oort, van 's Gravenhage. Door Br. Prins werd eene aanzienlijke gift uit Leyden overgebragt. De ontvangsten van bet laatste genoolschapsjaar be droegen 83,906.11 J en de uitgaven ƒ98,276.85)-, zijnde alzoo meer uitge geven dan ontvangen ƒ9370.74. Hier ter stede heeft gisteren nacht eene belangrijke diefstal plaats ge had. Bij de zilverkashoudsler Mej. de Wed. Keiler op den Schiedamschen Dijkzijn al de gouden en zilveren voorwerpen uil de kassen ontvreemd. De dief of dieven zijn door hel openschuiven van een raamin den tuin uitkomende, binnengedrongen, en langs denzelfden weg vertrokken. Hel blijkt uil alles dat er veel lijd aan de ontvreemding is besteed, daar alles met zorg is weggenomen. Men heeft vermoeden op een zeevarende, die in den vroegen ochtend uit zijne slaapstede is vertrokken en nog niet is teruggekeerd en die naar het signalement te oordecleu, reeds voor lang bij de politie ter opsporing was aangewezen. liet zilverwerk door den restauratie-houder Mangeot alhier onlangs vermist, is door dien heer teruggevonden. Bij het doen van eenige herstel lingen aan het dak werden eenige voorwerpen op de vliering verplaatst, en aldaar vond met het zilver, zonder dat men weet hoe het daar gekomen is. BUITENLANDSC1IE BERIGTEN. BELGIE. BRUSSEL, 22 Julij. Gisteren zag men in de hoofdkerk te Antwerpen een kind geknield lig gen onder het wijwatersvat. Men dacht dat het zich niet wel bevond. Bij onderzoek bleek het dat het reeds een lijk was. In een der kolenmijnen in Henegouwen heeft weder eene ontploffing plaats gehad. 13 arbeiders zijn deerlijk gebrand en 2 hunner reeds overleden. ENGELAND. LONDEN, 21 Julij. II. M. de Koningin der Nederlanden heeft gisteren het S'. George hospi taal bezocht, en eene somme gelds aan die inrigting geschonken. Vervol gens begaf H. M. zich naar het verblijf van den Hertog en de Hertogin van Sutherlanden bragt daarna een bezoek aan den Hertog en de Hertogin van Wellington. 11. M. bezocht vervolgens ten tweeden male het Huis der Lords, en van daar lerugkecrcnde, begaf zij zich naar de inrigting van de Heeren Garrards, hofjuweliers. De Koningin heeft des avonds met haar gevolg een groot bal bijgewoond, hetwelk door de Burggravin Palmerston ter eere van U. M. werd gegeven. Lord Palmerston kon eerst laat aan het bal deelnemenomdat hij in het Lagerhuis werd bezig gehouden. Heden is de Koningin op een groot landelijk feest, door den Hertog van Aumalc te gevengenoodigd. Gisteren zijn in het Lagerhuis op nieuw de Indische zaken ter sprake gekomen. Men wilde meer spoed gemaakt hebben met het overvoer der troepen en daartoe stoomschepen aanwenden. De Regering heeft geantwoord dat de zeilschepen meestal lange togten even spoedig volbragten en met min der kosten dan de stoomschepen. Lord Palmerston heeft ook verklaard, bij gelegenheid dat sommige leden op het vermeerderen der krijgsmagt aandron gen, dat hij vermeende het leger op de gewone wijze voltallig le kunnen houdenzoodat er van de oprigting van een vreemden-legioen nog geen sprake is. Onze scheepsmagt in de Chinesche zee, die gewoonlijk 27 schepen telt, zal op 1 Augustus 65 schepen (met 814 vuurmonden) sterk zijn. Naar men wil zou onze Regering die van Frankrijk verwittigd hebben dat zij voorne mens is de stad Canton voor goed in bezit te nemen. Onder het opschrift: Tot zelfs de herinnering verdwenen, leest men in de Amerik. dagbladen het volgende: De boeken, brieven en andere pa pieren der Vcreenigde Stalenbank, rampspoediger gedachtenis, werden ver leden week te Philadelphia verkocht en zijn vervolgens onder de stampers der papiermolens gekomen. Het gewigt dezer papieren, onder welke zich brieven van de eerste firmaas der wereld bevindenbedroeg 40 ton. Berigten van de Kaap de Goede Hoop melden, dat het Duitsche legioen zich bezig hield met het bouwen van dorpen, aan welke zij Duitsche namen gaf, zoodat men binnen kort berigten uit een Zuid-Afrikaansch Berlijn, Keulen enz. zal kunnen ontvangen. Men voorzag het uitbreken van vijandelijkheden tusschen de Zuid-Afrikaan- sche Republiek en een inlandschen volkstam. Praetorius moet met 500 man de rivier zijn overgetrokken en cenig land, waarop hij aanspraak maakte, in bezit hebben genomen. Te Nieuw-Orleans heeft een zware brand gewoedwaardoor 11 pak huizen zijn vernield. FRANKRIJK. PARIJS 21 Julij. De Moniteur bevat een Keizerlijk besluit, houdende afkondiging van de overeenkomst den 10dc" Junij jl. tusschen Frankrijk en het Groothertogdom Luxemburg geslotenvoor den aanleg van een internationalen spoorweg. De Keizer heeft Zaturdag 11. de stad Sl. Loup bezocht. De bevolking hierdoor verrast, heeft het werk verlaten en Z. M. met geestdrift ontvan gen. De gezondheidstoestand des Keizers is gunstig. De Moniteur berigt, dat de 3 Italianen, betrokken in den jongster» aanslag tegen bet leven des Keizers, de namen hunner medepligtigen heb ben genoemd: de aangeklaagden zijn naar de kamer van in staat van be- schuldigingstelling verwezen; de namen der beschuldigden zijn: Tibaldi, Barlolelti, Grilli, Mazzini, Ledru RollinMassarenti en Campanelli. De Graaf van Nesselrode, Kanselier en oud-Minister van Buiten!. Zaken in Rusland, is alhier aangekomen. De Graaf heeft Parijs sedert 1815 niet bezocht. Men wil weten, dat op last van het bestuur, een portret van Be'rangcr voor het museum van Versailles wordt vervaardigd, en aan de straat Vendóme, waar de beroemde volksdichter overleden is, den naam van: straat van Déranger gegeven zal worden. Eene aanzienlijke menigte stroomt naar het kerkhof Père-la-Chaise, om het graf van Béranger le bezoeken. De politic is genoodzaakt krachtige maatregelen le nemen tot handhaving der open bare orde en veiligheid. Op dit kerkhof zal door de Regering een gedenk- teeken voor den overledene worden opgerigt. Op het veld van Mars wordt thans aan een ontzaggelijk bouwwerk gearbeid, nl. eene vesting, die den MalakolT-toren moet voorstellen, en den 15den Augustus, ter gelegenheid van den Napoleonsdag, aangevallen en ver dedigd zal worden. Hel trekt de opmerkzaamheid dat in het park van S'. Cloud de olmen- boomen kaal en naakt blijven, terwijl het oog met wellust op de eiken en de lindenboomen rust. Men berekent het getal der rijtuigen die dagelijks deze stad door kruisen op 60,000. De Moniteur behelst nu en dan berigten van de krijgsverrigtingen onzer troepen in Senegambie. Sedert hel jaar 1854 voeren de Franschea aldaar oorlog legen inlandsche volksstammen met het doel om het grond gebied hunner kolonie te beveiligen en uit. le breidenom het handelsver keer op de rivier de Senegal van belemmeringen en lasten te bevrijden en- om orde en vrede onder de inlandsche volkslammen le handhaven, waarvan vermeerdering der inlandsche productie en toeneming der ruilingen met Eu ropesche koopwaren het gevolg moeten zijn. Uit de medegedeelde berigten blijkt dat er voor dal doel reeds vrij wat gewonnen ishoewel niet zonder moeite, daar de Fransche troepen er ook krijgshaftige volkstammen van Arabischen oorsprong te bevechten hebben. De stad Algiers bevat volgens de jongste volkstelling, 45,057 Europea- nen (waaronder 9921 man troepen) en 18,727 inboorlingen, in het geheel 63,784 inwoners, waarvan 32,000 Katholieken, 700 Protestanten en 350 Israëliten. Oran telt 36,500, Constantine 39,500 inwoners. De Europesche bevolking van geheel Algerie bedraagt 167,670 zielen. Volgens eene tijding van Maarschalk Randon van 15 dezer, zij» de krijgsverrigtingen in Kabylie nagenoeg afgeloopen. De afdeelingen van Re nault en Jusuf hadden reeds het oorlogstooneel verlaten en waren naar hunne standplaatsen teruggekeerd.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2